Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, doświadczam nieprzyjemnych milisekundowych ścinek podczas grania w np. Assassin's Creed Origins lub Shadow Of The Tomb Raider i wiele innych tytułów, mimo tego że mam 60fps. W Tomb Raider gdy ustawię v-sync na adaptacyjny, blokuje mi do 30fps i wtedy nie ma ścinek, ale wolałbym grać w 60 klatkach. Jeśli włączę tryb okienkowy i okienko zmniejsze wtedy też ścinek nie ma, ale gra się nieprzyjemnie. Problem kiedyś nie występował.

Mój PC:
i5 6500

AMD RX480

MSI B150 PC Mate

2x8GB DDR4 2133MHz

Monitory:
Samsung S24F350 

IBM L171p

Przepraszam jeśli w niewłaściwym dziale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czas testu wyłącz synchronizację i wszelkie limitery FPS, a następnie pokaż print-screen z testu wydajności Shadow Of The Tomb Raider ( czyli wykres, minimalny, średni i maksymalny FPS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kyle_PL napisał:

Na czas testu wyłącz synchronizację i wszelkie limitery FPS, a następnie pokaż print-screen z testu wydajności Shadow Of The Tomb Raider ( czyli wykres, minimalny, średni i maksymalny FPS)

Nie udało mi się bezpośrednio udostępnić zdjęcia tutaj, przekracza dozwolony rozmiar, więc wysyłam w linku

https://drive.google.com/file/d/1JbFSGj5HpJhVthkPunyYYWdYEiJSLMwC/view?usp=sharing

Zauważyłem także że czasem nawet jak ustawie najniższe ustawienia graficzne, ścinki nadal występują

Tak samo jeśli świeżo włączę grę przez kilkadziesiąt sekund pogram normalnie, a później robi się to samo, wszystkie wentylatory w komputerze mam ustawione na najwyższe obroty gdy gram w tak wymagające gry, a temperatura karty graficznej nie przekracza 60 stopni

Edytowane przez Igorilus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać tam spadki do między innymi 51 FPS, więc nic dziwnego, że masz przycinki. Musisz obniżyć ilość detali i/lub jakość renderingu, by minimalny FPS nie spadał poniżej 60. Po znalezieniu takich ustawień, włącz limit FPS na 60 i włącz V-sync, a przycinek być nie powinno.

10 godzin temu, Igorilus napisał:

mimo tego że mam 60fps.

Zgodnie z podesłanym przez Ciebie testem nie masz 60 FPS, tylko masz średni FPS równy 61 (wg. innej kalkulacji 64), co zwykle oznacza wyraźne spadki poniżej 60. 60 FPS masz dopiero jak minimalny FPS nie spada poniżej 60 i masz następnie ustawiony limit na 60 z V-sync - w efekcie dopiero masz stałe 60 FPS

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kyle_PL napisał:

Widać tam spadki do między innymi 51 FPS, więc nic dziwnego, że masz przycinki. Musisz obniżyć ilość detali i/lub jakość renderingu, by minimalny FPS nie spadał poniżej 60. Po znalezieniu takich ustawień, włącz limit FPS na 60 i włącz V-sync, a przycinek być nie powinno.

Zgodnie z podesłanym przez Ciebie testem nie masz 60 FPS, tylko masz średni FPS równy 61 (wg. innej kalkulacji 64), co zwykle oznacza wyraźne spadki poniżej 60. 60 FPS masz dopiero jak minimalny FPS nie spada poniżej 60 i masz następnie ustawiony limit na 60 z V-sync - w efekcie dopiero masz stałe 60 FPS

Faktycznie, ścinek nie ma, jednak kiedyś nawet kiedy nie miałem 60fps tych ścinek nie było, obraz po prostu był mniej płynny, ale dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...