Skocz do zawartości
moskil

Jak długo przetrwa forum PCLAB?

Ile przetrwa forum PCLAB  

172 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kiedy forum PCLAB zostanie zamkniete?

    • Za miesiąc
      22
    • Za trzy miesiace
      10
    • Za pół roku
      15
    • Za rok
      20
    • Nie zostanie zamkniete lecz przemianowane na forum KomputerSwiat etc.
      64
    • Forum zostanie sprzedane/przejete przez inny podmiot
      41


Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszyscy pewnie wiedzą jakis czas temu pclab.pl zakończył działalność. Kilka dni temu strona pclab.pl została zdjęta, a cały ruch na niej przekierowany na Komputer Swiat. Zastanawia mnie jak długo jeszcze przetrwa forum pclab, az zostanie nagle zamkniete lub przemianowane na cos innego. Co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daję od siebie kilka miesięcy,co potem? Może się wydarzyć absolutnie wszystko od uśmiercenia forum po fuzję z forum KŚ po sprzedanie forum komuś innemu.
A jeszcze wróć,możemy zepnąć poślady i stworzyć nowe,własne forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie istniało dopóki serwery są opłacone, czyli jeszcze chyba rok o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domena jest aktualnie ważna do 8 maja 2022 roku,z tego co pisali koledzy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już "wygasili" główną stronę PCLab, więc forum to pewnie kwetia czasu. Cóż za upokorzenie, że trzeba będzie się logować na forum KS...

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Ghost54 napisał:

Cóż za upokorzenie, że trzeba będzie się logować na forum KS...

Po takim numerze,będzie koniec mojej aktywności.Zapowiedziałem to już kilka miesięcy temu i nie zmienię tego zdania.Już lepsza jest śmierć forum od łączenia z KŚ,jeśli chodzi o forum.

  • Like 2
  • Upvote 11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana nazwy na forum KŚ z całkowitym zastąpieniem ich forum przez nasze to jedyna szansa na długoterminowe przetrwanie forum w obecnej postaci ;) Na ten scenariusz trzeba liczyć.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc tak ze forum zamkną z dnia na dzien bez zadnej informacji. Niestety na chwile obecną nie ma zadnej alternatywy w polskim internecie. Przegladając na szybko forum purepc i komputer swiat na pierwszy rzut oka widac ze obydwa fora są niemal martwe. Wybrałem na przyklad temat KARTY GRAFICZNE i widac tygodniowa aktywnosc na pclabie jest wieksza niz purepci i komputerswiat przez poł roku

  • Upvote 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro przeniosą forum/zintegrują z KS to po prostu będziemy pisać tam. Co za różnica dla samego forum. A że nazwa przepadnie... nic nie poradzimy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że KS wielu użytkowników nigdy nie przyciągnął i fakt, że na siłę zmigruja konta nie sprawi, że ludzie przeskoczą. Ja w sumie z pclab korzystałem w większości przez ostatnie 13 lat. Inne fora bardzo sporadycznie.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej czy później padnie, chyba, że ktoś ogarnięty zauważy wciaz bardzo dużą popularność forum i postanowi jednak skorzystać z dużej i wiernej bazy użytkowników.

Niby rynek nie znosi pustki, a jednak... ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy forum PCLab nie może po prostu istnieć, jako osobny byt w przestrzeni wirtualnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ghost54 napisał:

A czy forum PCLab nie może po prostu istnieć, jako osobny byt w przestrzeni wirtualnej?

ktoś musi domenę opłacić i administrować forum

Edytowane przez Kaiketsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda , jest w ogóle jaka alternatywa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, larry.bigl napisał:

Sęk w tym że KS wielu użytkowników nigdy nie przyciągnął i fakt, że na siłę zmigruja konta nie sprawi, że ludzie przeskoczą. Ja w sumie z pclab korzystałem w większości przez ostatnie 13 lat. Inne fora bardzo sporadycznie.

Nie rozumiesz. To nie chodzi o same forum KS tylko zintegrowanie tego forum z KS. Czy naprawdę jak się zmieni adres forum to się nagle nie będziesz już potrafił odnaleźć i pisać ?
To tak jakby PClab nagle zmienił nazwę na cos innego i wszyscy by przestali go odwiedzać :E

Oczywiście jeśli dojdzie do integracji to nie wiem jak to będzie wyglądało, czy Pclab dostanie osobna zakładkę czy wszystkie tematy po prostu zostaną przeniesione do odpowiednich działów (nie wydaje mi się bo to raczej dużo roboty).

Jedno jest pewne, forum jest bardzo aktywne pomimo ze strona została zamknięta rok temu i nie wydaje mi się żeby chcieli taka bazę klientów po prostu "wyłączyć".

Jak ktoś słusznie zauważył pomimo ze zostało samo forum nadal jest najaktywniejszym w całej Polsce pomimo braku strony głównej.

Edytowane przez kadajo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to "ktoś", kto trochę ruszy głową i reaktywuję markę PCLab, dostanie w prezencie mega aktywne forum z lojalnymi userami. Coś, na co inni muszą dymać latami i często się nie udaje.

 

Żeby w dzisiejszych czasach nikt na to nie wpadł.......... 8:E

Gdybym poważnie interesował się testowaniem i sprzętem PC, to pierwsze, co bym zrobił, to przejęcie tego forum i postawienie nowego PCLaba... przecież to darmowy zastrzyk czytelników z miejsca zamiast startu od zera.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Podobno" czasy się zmieniły i dziś większość ludzi szuka pomocy na FB redditach i innych dziwnych stronach. A same "fora" jako takie umierają... czy to prawda w sumie to nie wiem :E

  • Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kadajo napisał:

"Podobno" czasy się zmieniły i dziś większość ludzi szuka pomocy na FB redditach i innych dziwnych stronach. A same "fora" jako takie umierają... czy to prawda w sumie to nie wiem :E

Idealnym przykładem jest grupa Klawitera na FB, tam codziennie są te same pytania zadawane 100 razy, jaki laptop, jaki telefon, jaki laptop... Nikt nie szuka informacji w necie/forum, tylko od razu wali pytaniem.

Ludzie którzy wchodzą na takiego Pclaba to już niemal fanatycy tematu. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie się przyzwyczaili do SM i tego ze tam mogą napisać i zawsze ktoś odpowie. Natomiast nikt już nie widzi jakości tych odpowiedzi czy merytoryki. Coz zrobić czasy faktycznie się zmieniły :)

Tym bardziej uważam ze gdybyśmy przeskoczyli na nowe zintegrowane forum to Lab przeżyje, a przynajmniej jego najważniejsza część czyli użytkownicy :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśleć że Tom's Hardware obchodził ostatnio 25 lecie istnienia, to była pierwsza strona jak dorwałem się do internetu, oczywiście na modemie w 1998 roku z której korzystałem, te testy Voodoo i ślinotok pomijając prasę taką jak Secret Service i CDA, pierwszy portal technologiczny to był, a później już przyszły polskie takie jak lab, gdzie zostałem na dłużej jakoś tak zleciało od 2006 roku. :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to wszystko sie rozpadlo to naprawde bym tesknil za tematami i wszystkimi piszacymi na forum. Juz tak sie przyzwyczailem do codziennego zagladania i do duzej liczby aktywnych forumowiczow, ze byloby mi naprawde smutno :(

  • Sad 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wu70 napisał:

Zmiana nazwy na forum KŚ z całkowitym zastąpieniem ich forum przez nasze to jedyna szansa na długoterminowe przetrwanie forum w obecnej postaci ;) Na ten scenariusz trzeba liczyć.

I mi się wydaje że właśnie to się stanie, dopną bazę danych z forum KŚ do laba, a lab zmieni nazwę i tak to będzie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, kadajo napisał:

Nie rozumiesz. To nie chodzi o same forum KS tylko zintegrowanie tego forum z KS. Czy naprawdę jak się zmieni adres forum to się nagle nie będziesz już potrafił odnaleźć i pisać ?
To tak jakby PClab nagle zmienił nazwę na cos innego i wszyscy by przestali go odwiedzać :E

Oczywiście jeśli dojdzie do integracji to nie wiem jak to będzie wyglądało, czy Pclab dostanie osobna zakładkę czy wszystkie tematy po prostu zostaną przeniesione do odpowiednich działów (nie wydaje mi się bo to raczej dużo roboty).

Jedno jest pewne, forum jest bardzo aktywne pomimo ze strona została zamknięta rok temu i nie wydaje mi się żeby chcieli taka bazę klientów po prostu "wyłączyć".

Jak ktoś słusznie zauważył pomimo ze zostało samo forum nadal jest najaktywniejszym w całej Polsce pomimo braku strony głównej.

Dokładnie. Plus fakt, że ich forum nie jest rozwinięte oznacza, że to my będziemy dominującą siłą. :E

Edytowane przez crush
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RyszardGTS Nie zniknął bez powodu, a sadząc po treściach jakie ma na profilu coś wie.

Gorzej jak nam wsadzą jakiś modów z forum KŚ, przecież to będzie totalna obora i kolekcjonowanie banów :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...