Skocz do zawartości
moskil

Jak długo przetrwa forum PCLAB?

Ile przetrwa forum PCLAB  

172 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kiedy forum PCLAB zostanie zamkniete?

    • Za miesiąc
      22
    • Za trzy miesiace
      10
    • Za pół roku
      15
    • Za rok
      20
    • Nie zostanie zamkniete lecz przemianowane na forum KomputerSwiat etc.
      64
    • Forum zostanie sprzedane/przejete przez inny podmiot
      41


Rekomendowane odpowiedzi

Gość
57 minut temu, Kaiketsu napisał:

Właściwie to "ktoś", kto trochę ruszy głową i reaktywuję markę PCLab, dostanie w prezencie mega aktywne forum z lojalnymi userami. Coś, na co inni muszą dymać latami i często się nie udaje.

 

Żeby w dzisiejszych czasach nikt na to nie wpadł.......... 8:E

Gdybym poważnie interesował się testowaniem i sprzętem PC, to pierwsze, co bym zrobił, to przejęcie tego forum i postawienie nowego PCLaba... przecież to darmowy zastrzyk czytelników z miejsca zamiast startu od zera.

Pclab należy do rasp. Gdyby było tak pięknie to strona dalej by żyła.

Forum ma sporą oglądalność bo 10-11x mniejszą niż strona KŚ a jak na forum to dużo.

Bez ciążącego trupa w postaci głównej powinno być lepiej.

Połączenie z KŚ to raczej koniec przeglądania jak dla mnie. W ogóle to nie wiem jakby to wyglądało. Dublowanie, łączenie tematów. Byłby jeden wielki bajzel.

Póki żyje i przynosi zyski właściciel będzie to trzymał. Umrze to umrze i tak chcąc kapitalizować zyski muszą stawiać na nowe rozwiązania.

Większość forów które przeglądałem albo umarła albo jest w stagnacji i czeka na śmierć przez małą liczbę odwiedzających i piszących.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kaiketsu napisał:

Prędzej czy później padnie, chyba, że ktoś ogarnięty zauważy wciaz bardzo dużą popularność forum i postanowi jednak skorzystać z dużej i wiernej bazy użytkowników.

Niby rynek nie znosi pustki, a jednak... ;)

A przypadkiem nie jest tak, że ktoś ogarnięty zobaczył, że jednak ruch na forum spadł i nie ma sensu w nie inwestować? :)

Duża baza użytkowników? Licząc z tymi, co mają po 2 posty? ;)

Alw nawet zakładając przez chwilę że tak jest: jaki jest zysk z tej bazy użytkowników? Finansowy, oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DisconnecT napisał:

Gorzej jak nam wsadzą jakiś modów z forum KŚ, przecież to będzie totalna obora i kolekcjonowanie banów :E

Lol,aż tak zła moderacja jest tam? :E

Pytam,bo szczerze nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jagular napisał:

A przypadkiem nie jest tak, że ktoś ogarnięty zobaczył, że jednak ruch na forum spadł i nie ma sensu w nie inwestować? :)

Duża baza użytkowników? Licząc z tymi, co mają po 2 posty? ;)

Alw nawet zakładając przez chwilę że tak jest: jaki jest zysk z tej bazy użytkowników? Finansowy, oczywiście.

Ja powiem tak, gdyby się ten interes nie opłacał, to Linus nie miałby swojego forum :> tylko co najwyżej reddita.

Skoro jedna marka miała dwa portale o tej samej tematyce, to skasowano ten mniej dochodowy, to dla mnie jasne.

Nie wiem jednak, jak to jest gdyby ktoś chciał nowego pclaba teraz zalożyć. Może wciąż mają prawa do nazwy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż łezka się w oku kręci. Może nie należałem do najaktywniejszych osób, nie udzielałem się zbytnio, ba nawet nie zaglądałem na to forum regularnie, ale jednak od 2006 roku jestem z wami. Dziwnie się czuję, że pewien epizod się kończy. 

Co do zmiany nazwy i zmiany szaty graficznej to nie widzę problemu, ale dobrze by było gdyby cała baza danych została.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jakby z czasem doszło do jakiejś migracji systemowej, jednak obawiam się że zostawia to forum by umarło za rok, gdy nie będzie już opłacone. I trzeba się będzie przenieść samodzielnie na KS.

No i nie ma strony, wiec o forum nowi nawet za bardzo się nie dowiedzą. Czeka nas spadek aktywności i naturalne wymieranie.

 

Myślę że trzeba zacząć poważnie myśleć o migracji wcześniej.

 

P.S. Chyba że ktoś ma kontakt z zarządzającymi KS i dadzą nam konkretne informacje "co dalej z forum PCLab".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny z nas,który ma jakikolwiek kontakt z "górą" to BlindObserver.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Spl97 napisał:

Lol,aż tak zła moderacja jest tam? :E

Pytam,bo szczerze nie wiem.

Nie wiem, bo nie korzystam z forum z KŚ, ale zajrzyj sobie tam, praktycznie mają noc żywych trupów, jak dostali by przydział tutaj to wątpię aby sobie poradzili, a przy okazji lab ma specyficzny klimat i nie każdy może go zrozumieć, przez co będą przepychanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kaiketsu napisał:

Ja powiem tak, gdyby się ten interes nie opłacał, to Linus nie miałby swojego forum :> tylko co najwyżej reddita.

Skoro jedna marka miała dwa portale o tej samej tematyce, to skasowano ten mniej dochodowy, to dla mnie jasne.

Nie wiem jednak, jak to jest gdyby ktoś chciał nowego pclaba teraz zalożyć. Może wciąż mają prawa do nazwy ;)

Dobra, ale pclab to nie linus. To wszystko, co napisałeś, to daleko idąca intepretacja i tworzenie własnej rzeczywistości :)

Mam tutaj konto od kilkunastu lat. Od przynajmniej kilku to forum jest cieniem tego, jak wyglądało kiedyś. I nie piszę tutaj o jakiejś administracji (itd), tylko użytkownikach. Chyba z połowa działów tutaj jest albo martwa merytorycznie, albo bliska śmierci (przykład martwoty to już chyba od dawna laptopy, w których buszują co najwyżej reflinkowcy). Użytkowników z historią pozostało...ilu? 20? 30? Moderatorów nie ma chyba prawie w ogóle (nawet ci z syndromem niedopieszczenia coś ostatnio zniknęli). Forum się jakoś tam toczy z rozpędu na minimum przeznaczonych na nie zasobów.

Wprawdzie marudzenie i jęczenie nad przeszłością to tutejsza tradycja, ale mamy rok 2021, nie 2005. Takie czasi nastali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ODIN85 napisał:

Jakoś liczba odwiedzin nie spada od ponad roku.

Gdzie to widzisz? Poza tym, paradoksalnie (?) trend mógł powstrzymać trend globalny: lockdowny, ludzie siedzący w domach i mający dużo czasu na internety, a więc i pclabowi coś mogło skapnąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fora są na wymarciu, wielu użytkowników odeszła, z tego tematu tutaj samego to kojarzę jedynie @crush i @jagular

Pamiętam jak w 2008 FIDG w sumie zdechło jakoś, część z nas przeniosła się na nowe forum które po paru latach również zdechło zanim nabrało rozpędu

O dziwo https://forum.idg.pl/ dalej wisi w internecie i jakieś ludki coś tam dalej czasem piszą nieświadomi że forum jest praktycznie nieaktywne od 12 lat już :E:E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ODIN85 napisał:

Jakoś liczba odwiedzin nie spada od ponad roku.

Gdzie masz te statystyki?
W zeszłym roku po aktualizacji było odbicie i było też to widać na forum, że trochę się dyskusje ożywiły. Obecnie similarweb podaje, że od grudnia z 1,5M spadło do niecałych 800k.

Na razie sytuację utrzyma komputronik, jak wykupili reklamę, to raczej forum przez najbliższe miesiące nie zwiną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jagular napisał:

Dobra, ale pclab to nie linus. To wszystko, co napisałeś, to daleko idąca intepretacja i tworzenie własnej rzeczywistości :)

Mam tutaj konto od kilkunastu lat. Od przynajmniej kilku to forum jest cieniem tego, jak wyglądało kiedyś. I nie piszę tutaj o jakiejś administracji (itd), tylko użytkownikach. Chyba z połowa działów tutaj jest albo martwa merytorycznie, albo bliska śmierci (przykład martwoty to już chyba od dawna laptopy, w których buszują co najwyżej reflinkowcy). Użytkowników z historią pozostało...ilu? 20? 30? Moderatorów nie ma chyba prawie w ogóle (nawet ci z syndromem niedopieszczenia coś ostatnio zniknęli). Forum się jakoś tam toczy z rozpędu na minimum przeznaczonych na nie zasobów.

Wprawdzie marudzenie i jęczenie nad przeszłością to tutejsza tradycja, ale mamy rok 2021, nie 2005. Takie czasi nastali.

No właśnie, mamy rok 2021, a nie 2005. Fora tematyczne zaczynają paradoksalnie się odradzać, bo boomerski fejsbuk i bardzo "amerykański" reddit nie każdemu odpowiada.

W PL pokolenie neostrady obecnie intensywnie płodzi bombelki i jest wyjęte z życiorysu, dlatego "użytkowników z historią" praktycznie nie ma - tak wygląda życie typowego Polaka i efekty widać. Za to wchodzą zoomerzy, młodzi, zżyci z internetem, zdziwiłbyś się, jak aktywne potrafią być dziś fora internetowe np. kanzenshuu które przecież powinno być martwe jak Jagiełło "bo to nie 2005" :>

PCLab nie tworzy żadnego nowego kontentu i jedzie na sentymencie, a mimo to jest bardzo aktywnym forum, gdyby podpiąć je ponownie pod aktywny portal, to byłby wylew nowych na luzie, to nie jest żadne tworzenie własnej rzeczywistości, tylko fakty, Panie kolego :>

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, ODIN85 napisał:

Jakoś tam podajwali niektórzy statystyki i na  nie byly one spadkowe.

"Jakoś tam" to bardzo konkretne źródło informacji :E

@Kaiketsu 

Na pewno istnieją fora, które jeszcze istnieją. Czy ich istnienie reprezentuje jakiś trend globalny?

Ten zły fejs ma miliardy użytkowników. Żadne forum nie przebije tego ilościowo. Jakościowo też, jeżeli tylko się przefiltruje banały i pierdoły - w końcu miliardy użytkowników...

Skoro jest taki odbój z forami, czemu tu połowa działów jest martwa? Czemu toto leży odłogiem, niedoinwestowane? Jakiś spisek? Czy też może za mało kasiorki toto zarabia, żeby w to inwestować?

Portal? Polski portal komputerowy, po polsku? Hehehe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, jagular napisał:

Ten zły fejs ma miliardy użytkowników.

Przecież to jest śmieszny portal do chwalenia się fociami wakacji z Egiptu, a nie miejsce do poważnych rozmów.

5 minut temu, jagular napisał:

Skoro jest taki odbój z forami, czemu tu połowa działów jest martwa? Czemu toto leży odłogiem, niedoinwestowane? Jakiś spisek?

No przecież napisałem:

36 minut temu, Kaiketsu napisał:

PCLab nie tworzy żadnego nowego kontentu i jedzie na sentymencie,

Podepnij forum PCLaba pod reaktywację PCLaba z dobrej jakości materiałami, kanałem youtube, itp. to zobaczysz jak szybko to miejsce wypełni się na nowo, i to pomimo tego, że z racji używanego tu języka jest kierowane jedynie do Polaków.

Edytowane przez Kaiketsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kaiketsu napisał:

Podepnij forum PCLaba pod reaktywację PCLaba z dobrej jakości materiałami, kanałem youtube, itp. to zobaczysz jak szybko to miejsce wypełni się na nowo, i to pomimo tego, że z racji używanego tu języka jest kierowane jedynie do Polaków.

A kto zapłaci ludkom, którzy robią dobrej jakości arty? Wiesz ile czasu na to trzeba poświecać? Nikt za groszę nie będzie tego robił. Także zostali tylko zapaleńcy, którzy robią testy itp i dzielą się swoją wiedzą. Także zapomnij o powstaniu tego typu nowego portalu, który by namieszał i do tego dobrze na siebie zarobił.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sideband napisał:

A kto zapłaci ludkom, którzy robią dobrej jakości arty? Wiesz ile czasu na to trzeba poświecać? Nikt za groszę nie będzie tego robił.

Przecież to działa w obie strony. Są właśnie pasjonaci, którzy stają na głowie, by się przebić, ale mają po kilka wyświetleń/odwiedzin, a ich materiałów nikt nie ogląda, ludzie przyzwyczaili się do naszpikowanego reklamami Linusa np.

Jest taki portal, IT Hardware, i pamiętam, że mimo niezłych artykułów po prostu nikt nie komentował, a na pjurze pod każdym artem (nawet kiepskim) minimum 200-300 komentów. Myślę, że to jest jakiś wyznacznik popularności.

Gdybym miał zakładać nowy portal o tematyce komputerowej, to na poważnie podpytałbym o możliwość przejęcia PCLaba :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, ODIN85 napisał:

Przecież ten tysiak to śmieszna kwota na rok utrzymania domeny.

Sami byśmy to oparnęli bez pajaców na yt.

Pewnie że grosze, a serwer dedykowany/VPS to co, karitas da za darmo i utrzyma też za friko? Chyba że chcesz na swoim kompie trzymać. :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kaiketsu napisał:

Przecież to jest śmieszny portal do chwalenia się fociami wakacji z Egiptu, a nie miejsce do poważnych rozmów.

No tak. 
Na fejsie możesz kupić dom (no dobra, znaleźć dom do kupna), samochód, zlewozmywarkę i lewego buta, porozmawiać z przedstawicielem władz, supportem firmy, załatwić sprawy różnego rodzaju, skontaktować się z prawdziwym specjalistą od czegoś tam, itd, itp.
Praktycznie niczego takiego nie zrobisz na śmiesznym forumku :>

A tak ogólnie to jestem zafascynowany tym, jak łatwo tu przeczytać porady biznesowe. Jakie to wszystko w internecie proste, wystarczy X, czy Y Wszyscy głupi, nie korzystają z porad! :E

EDIT:
@down
No tak, bo wszystkim tutaj się chce wyszukiwać, czy już ktoś wcześniej nie miał podobnego problemu...taaaak :D My, ludzie, jesteśmy leniwi. Wszędzie.

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na FB znacznie trudniej cokolwiek wyszukać. Tradycyjne fora oraz Q&A mają tu przewagę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kaiketsu napisał:

Przecież to działa w obie strony. Są właśnie pasjonaci, którzy stają na głowie, by się przebić, ale mają po kilka wyświetleń/odwiedzin, a ich materiałów nikt nie ogląda, ludzie przyzwyczaili się do naszpikowanego reklamami Linusa np.

Jest taki portal, IT Hardware, i pamiętam, że mimo niezłych artykułów po prostu nikt nie komentował, a na pjurze pod każdym artem (nawet kiepskim) minimum 200-300 komentów. Myślę, że to jest jakiś wyznacznik popularności.

Gdybym miał zakładać nowy portal o tematyce komputerowej, to na poważnie podpytałbym o możliwość przejęcia PCLaba :>

Ludzie lubią oglądać bzdury i dlatego Linus ma taką widownie. Ale chociaż promil materialów ma jakąś wartość, ale niektóre kanały mają więcej subskrypcji na którym nie ma kompletnie niczego wartościowego.

Portal tym bardziej z wartościowymi materiałami do tego niezaleźny nie utrzyma się na rynku i nie zarobi na siebie.

Nikt kto ma głowę na karku nie przejmie marki Pclab i nie będzie w to pomopował kasy, ponieważ skończyłby się stratą i zamknięciem portalu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie @RyszardGTS ma na profilu tekst SORRY WE'RE CLOSED, wiec jesli ten tekst jest wynikiem tego ze "cos wie" to, to cos raczej oznacza zamkniecie forum.

Jest duzo hipotez co moze stac sie z PClabem, wiekszosc to racjonalne warianty, ale bardziej z punktu widzenia uzytkownika, niz wielkiego korpo.

Trzeba pamietac, że wlasciciel laba to Axel Springer, a korporacje działają według czesto dziwnych i nie racjonalnych pobudek. Moze sie okazac ze jakis korposzczur skinieniem palca zaora forum.

Ja jestem zdania ze forum zwyczajnie zniknie z dnia na dzien. Przypomnijcie sobie co sie stało z labem rok temu, zmiana szaty graficznej, odnowienie forum, wydawało sie ze szykuja sie na kolejne długie lata działalnosci, a po kilku dniach BĘĆ i zamkneli laba bez słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie nie lubię różnego rodzaju grup na facebooku. Dlaczego ? Ponieważ jestem atakowany wielokrotnie informacjami, które nie maja większego sensu a do tego jest ich po prostu za dużo. Faktem jest to, że jest wiele fajnych grup z wartościowymi materiałami jednak problem polega na tym, że czas życia każdego postu to tylko kilka godzin a później niknie już w czeluściach. Jestem członkiem np. grupy "Konstruktorzy CAD gdzie wiele jest fajnych tematów z których można się sporo dokształcić. Jestem jednak także na "Spawanie" i tam jest po prostu sajgon. Cały czas są pytania o to jaką maskę czy spawarkę kupić. Właściwie żadna wypowiedź nie jest merytoryczna, bo często opiera się to na zasadzie "mam i polecam". Już pomijam tematy gdzie sformułowanie zapytania w google zajmuje mniej czasu niż zapytanie na FB ale jednak ludzie korzystają z drugiej opcji. 

 

Rozumiem, że forum jest własnością Axel Springer więc mogą zrobić z nim co tylko chcą. Zakładam, że i tak by nie przekazali tego forum grupie użytkowników, która postanowiłaby zarządzać całością (w tym także załatwieniem kasy na wszystkie opłaty związane z utrzymaniem serwerów).

 

Edit:

Teraz zauważyłem, że od 14 lat piszę tutaj 1.7 posta dziennie...

Edytowane przez Sad_MadMan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Sad_MadMan napisał:

Strasznie nie lubię różnego rodzaju grup na facebooku. Dlaczego ? Ponieważ jestem atakowany wielokrotnie informacjami, które nie maja większego sensu a do tego jest ich po prostu za dużo. Faktem jest to, że jest wiele fajnych grup z wartościowymi materiałami jednak problem polega na tym, że czas życia każdego postu to tylko kilka godzin a później niknie już w czeluściach. Jestem członkiem np. grupy "Konstruktorzy CAD gdzie wiele jest fajnych tematów z których można się sporo dokształcić. Jestem jednak także na "Spawanie" i tam jest po prostu sajgon. Cały czas są pytania o to jaką maskę czy spawarkę kupić. Właściwie żadna wypowiedź nie jest merytoryczna, bo często opiera się to na zasadzie "mam i polecam". Już pomijam tematy gdzie sformułowanie zapytania w google zajmuje mniej czasu niż zapytanie na FB ale jednak ludzie korzystają z drugiej opcji. 

 

Rozumiem, że forum jest własnością Axel Springer więc mogą zrobić z nim co tylko chcą. Zakładam, że i tak by nie przekazali tego forum grupie użytkowników, która postanowiłaby zarządzać całością (w tym także załatwieniem kasy na wszystkie opłaty związane z utrzymaniem serwerów).

 

Dokładnie grupy na facebooku to jedno wielkie dno, nawet nie wiedziałem ,że jest coś takiego jak forum komputer świat. Wchodzę w dział giełda, ostatni post w dziale kupię w 2019r. Mam nadzieję ,że forum nie zniknie bo trochę się z nim związałem, pasuje mi wszystko od kolorystki po układ aż po administrację i userów... wejdźcie sobie chociażby na forum benchmark, wystawisz post sprzedażowy to Cię wszyscy zjadą, zwrócisz uwagę kilka razy to wyłapiesz blokadę konta permanentnie, a goście którzy z twojego tematu zrobili gówno egzystują dalej, druga sprawa edycja chociażby postów jest nie możliwa po kilku godzinach... jednym słowem tragedia. Do tego stopnia związałem się z forum ,że byłbym w stanie opłacać raz na jakiś czas forum jednakże musiałoby to działać w dwie strony, a nie ,że pijawki rejestrowałyby konta i egzystowały za free, a użytkownikom którym by zależało na forum opłacali je. ?

 

Wyłączyłem specjalnie dla nich adblocka, a łoni mnie takie numery odwolojo skurczebyki. ?

Edytowane przez Iri
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...