Skocz do zawartości
moskil

Jak długo przetrwa forum PCLAB?

Ile przetrwa forum PCLAB  

172 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kiedy forum PCLAB zostanie zamkniete?

    • Za miesiąc
      22
    • Za trzy miesiace
      10
    • Za pół roku
      15
    • Za rok
      20
    • Nie zostanie zamkniete lecz przemianowane na forum KomputerSwiat etc.
      64
    • Forum zostanie sprzedane/przejete przez inny podmiot
      41


Rekomendowane odpowiedzi

Ile takich zapasowych kont było w wątku o zakupach RTX3000? Jak ktoś ma te 100+ postów czy reputacji, to szkoda mu będzie wymiany na zapasowe konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Kelam napisał:

Mi tam Odin nie przeszkadza. Co prawda bardziej wypowiada się jak na czacie, ale nikogo nie atakuje, nie wyzywa. 

Tamten duży zamknięty wątek zakupowy warto otworzyć - jako takie miejsce plotkarsko offtopowe, bo jednak ludzie tam zaglądali i jakiś ruch to powodowało. Tylko zmienić nazwę na jakieś pogadanki o rtx 3xxx + o mydle i powidle. Lepiej, żeby offtop był w jednym miejscu, niż gdyby miał się rozejść na całe forum. Ale też ten nowy topic zakupowy również się przyda, jeśli będzie tam same gęste z linkami itd (czyli będzie tym, czym pierwotnie miał być wątek zakupowy).

A co za problem sobie założyć taki temat np. Offtop zakupowy, ampere itd. I tam spamować o wszystkim i o niczym. Zamiast zaśmiecać wątek który był stworzony w konkretnym celu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, ODIN85 napisał:

To może zacznij od jego multikonta najpierw  @gruzingruzin @gruzin don Leonides

wez z laski swojej o... sie od mojej osoby i twoich wydumanych mutlikont - w przeciwienstwie do ciebie ja na lolu konto posiadalem  praktycznie od poczatku (2002r jak pamietam)  i dzieki takim osbistosciom jak ty zostalo przez jednego pana ktorego juz nie ma zbanowane(  poprostu czasmi przy takich sztukach jak ty to czlowiek o kulturze zapomina )  w przeciwienstwie do ciebie moja wiedza i wyksztalcenie nie jednemu koledze z forum pomogla i moze pomoc. staram sie nie nabijac bezsensownych postow i klepac znudow aby klepac, ja mam zycie osobiste i zawodowe a jak cie to boli to bylo sie uczyc . dziekuje skonczylem wywod z tym panem.

Edytowane przez gruzin don Leonides

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@lukadd

Teraz tak może być, tylko odwrotnie - został założony dziś wątek typowo zakupowy z jasnymi i prostymi zasadami. Teraz tamten stary po modyfikacji nazwy można otworzyć i niech ludzie offtopują, bo po co zmniejszać i tak już malejące wyświetlenia na labie? Wojenki ze skalperami, górnikami, cwaniaczkami, narzekania, żale i klątwy na sklepy (zaliczone wszystkie punkty od zeszłego roku:szczerbaty:), to esencja topicu zakupowego od co najmniej pół roku. Nie zgadzam się z wieloma osobami tam piszącymi, ale jakikolwiek ruch przyczynia się do zwiększenia odwiedzin laba i tym samym opóźnia to zamknięcie nas przez onety. Dziś po prostu jeden user grubo popłynął z tym onanizowaniem się do dzieci, bo bez tego tekstu takiej zdecydowanej reakcji chyba by nie było. Ale jest z tej całej akcji właśnie korzyść z powstania prawdziwego, nowego wątku zakupowego z linkami. 

Edytowane przez Kelam
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sideband napisał:

Powinien być zamknięty już dawno temu. Aż dziwne, że przeżył tyle czasu.

Najlepsze jest to,że w tym wątku,który został zamknięty dzisiaj to ja dałem ostatnie zdjęcie z GPU. A jako,że ja byłem tam jeden z weteranów,to mogło być tak - dostałem kartę,to cyk fuch - zamykamy przedstawienie :rotfl:.

A tak na serio, to od dawna tam było dno i metr mułu, spam na całego, prawie każdy się naparzał, no i w końcu to przelało czarę goryczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I chyba o to chodziło. Jest dwóch moderatorów i nikomu się nie che codziennie sprzątać wyzwisk i zaczepek między użytkownikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Kelam napisał:

@lukadd

Teraz tak może być, tylko odwrotnie - został założony dziś wątek typowo zakupowy z jasnymi i prostymi zasadami. Teraz tamten stary po modyfikacji nazwy można otworzyć i niech ludzie offtopują, bo po co zmniejszać i tak już malejące wyświetlenia na labie? Wojenki ze skalperami, górnikami, cwaniaczkami, narzekania, żale i klątwy na sklepy (zaliczone wszystkie punkty od zeszłego roku:szczerbaty:), to esencja topicu zakupowego od co najmniej pół roku. Nie zgadzam się z wieloma osobami tam piszącymi, ale jakikolwiek ruch przyczynia się do zwiększenia odwiedzin laba i tym samym opóźnia to zamknięcie nas przez onety. Dziś po prostu jeden user grubo popłynął z tym onanizowaniem się do dzieci, bo bez tego tekstu takiej zdecydowanej reakcji chyba by nie było. Ale jest z tej całej akcji właśnie korzyść z powstania prawdziwego, nowego wątku zakupowego z linkami. 

Chyba już jest zdecydowanie za późno na takie ruchy. W tym wątku od wielu miesięcy nazbierało się tylu trolli jak chyba jeszcze nigdy pclab nie widział takiej ilości w jednym temacie :E

EvilKillaruna ma 100% racji zamykając ten wątek. Zresztą w tym wątku ostrzeżenia o spokój były wielokrotnie ponawiane również i przez innych moderatorów jak Blind który też nie raz ostrzegał jak to się skończy.

Osobiście to jestem pełen podziwu, dla nielicznej moderacji tego forum, że w ogóle przez tak długi czas chciało im się czyścić ten wątek z non stop wałkowanych wycieczek osobistych i przypominania użytkownikom forum o trzymaniu podstawowych zasad wypowiedzi, które były notorycznie łamane i olewane :E

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dla mnie sam wątek cen kart graficznych i tego czy coś się zmienia na rynku jest ważny ale może do tego starczy nowy temat.

Dziś na innym portalu czytałem, że górnicy w Chinach masowo wyprzedają karty. Może clickbajt nie wiem.

Ale sytuacja z kartami w ostatnich miesiącach jest bardzo nieciekawa dla zwykłego użytkownika. A bez tego PC nie ma racji bytu dla Kowalskiego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
33 minuty temu, lukadd napisał:

Osobiście to jestem pełen podziwu, dla nielicznej moderacji tego forum, że w ogóle przez tak długi czas chciało im się czyścić ten wątek z non stop wałkowanych wycieczek osobistych i przypominania użytkownikom forum o trzymaniu podstawowych zasad wypowiedzi, które były notorycznie łamane i olewane :E

Przez ostatni miesiąc czy dwa lub nawet dłużej wątek zakupowy żył swoim życiem,które było naprawdę barwne :E,a na to co pisał Blind czy Evil to każdy lał na to i pisało się po swojemu.Owszem,ja też olałem i walczyłem z fałszywymi ludźmi,którego sytuacja z wysokimi cenami GPU(to czy byli górnikami,skalperami etc. mnie już zwisa) była dla nich wodą na młyn.

24 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Generalnie wątek możemy odblokować, przemianować na offtop i tak go traktować, ale tak naprawdę co to da?

Teraz dla mnie jest to zupełnie obojętne co się stanie z tym zamkniętym wątkiem.Widzę,że powstała jego reaktywacja,ale jestem pewny,że ludzie ustalonych tam zasad nie będą trzymać.Obstawiam,że spokój będzie na góra 2 tygodnie i potem wróci szambo jakie było wcześniej przed zamknięciem wątku zakupowego.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fora internetowe są mniej popularne niż kiedyś. Dominuje youtube oraz wszelkiego maści youtuberzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenieś do śmietnika tylko wtedy nie będzie tak oblegany :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

Generalnie wątek możemy odblokować, przemianować na offtop i tak go traktować, ale tak naprawdę co to da? Czy forum na tym zyska?

Ale takie miejsca też są potrzebne co pokazał właśnie ten wątek i ogromne nim zainteresowanie, jak się wszystko zamyka to ludzie idą gdzieś indziej.

To nie są czasy świetności for gdzie wszystko się moderuje pod linijką bo ludzie zwyczajnie odpływają w miejsca gdzie mają to czego potrzebują i nie mówię że moderacji powinno nie być bo i tak mamy niesamowite szczęście że wy dwaj coś tu jeszcze robicie, ale takie miejsca jak ten wątek zwyczajnie też są potrzebne i nie mają znaczenia tu żadne licytacje na argumenty, to pokazuje po prostu skala zainteresowania.

Jeśli ludzie przeginają to kilkudniowe bany na pewno pomogą ale ogólnie jak dla mnie wątek powinien istnieć a czy w nazwie będzie miał offtop czy coś innego to tam bez większego znaczenia

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy kiedyś istniały wątki zakupowe? Górnicy mają swój temat, a skalperzy to na drzewo.

Powinien istnieć tylko temat z konkretnymi linkami, a nie to co było. Przecież gdyby nie ten temat to masę ludzi nie byłoby aktywnych na tym forum i nie założyłoby konta. Tylko na co komu tona spamu i skalperstwo próbujące mieszać w głowach ludkom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
44 minuty temu, sideband napisał:

A czy kiedyś istniały wątki zakupowe?

A jakie to ma znaczenie? Czasy się zmieniają, problemy pierwszego świata też ;-)

44 minuty temu, sideband napisał:

Przecież gdyby nie ten temat to masę ludzi nie byłoby aktywnych na tym forum i nie założyłoby konta

No to rzeczywiście tragedia 8:E  A tym bardziej komicznie to brzmi jak spojrzymy w jakim temacie teraz jesteśmy

 

@EvilKillaruna przeniosłeś temat tutaj? Nie lepiej go zostawić w dziale o kartach?

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upadek PcLab to wielki cios mysle dla calego swiatka for komputerowych w Polsce, mam nadzieje ze forum przetrwa, bo KS to cos czego zawsze nie lubilem i nawet jak wykupia wszystko wokol mnie to nie bede korzystal z zadnej z ich uslug (uwazam ze jakosc zawsze byla mizerna i czego sie nie dotykaja jest mierne, mierny management => mierna firma).

Jesli forum jest na sprzedaz to moze warto o tym powiedziec wczesniej, nigdy nie wiadomo czy ktorys z forumowiczow nie bylby zainteresowany....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zechcą sprzedać forum,to praktycznie na pewno nie za małą kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze można założyć jakiegoś patronajta na cel wykupienia forum, każdy wpłacający dostanie udział w własności proporcjonalny do wpłaty.

Pytanie od modów jakie są nastroje od góry, czy Axel chce sprzedać to w ogóle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spółdzielnia? Łaaat? Formalne koszty prawne byłyby wyższe pewnie od wartości forumka :E

Pytanie, czy grube ryby w ogóle kojarzą, że jednym z mniejszych assetsów jest jakieś tam forum...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo kupienie bazy to nic. 
Odpytanie użytkowników przez nowego Administratora Danych o zgodę na pozostanie na forum (co jest przy takim przypadku obligatoryjne) spowoduje odpływ od razu 80% kont . 

Dzieci z forum nawet sobie nie zdają sprawy, że kupiona baza danych osobowych z prawnego pkt widzenia jest nieużywalna bez dopełnienia szeregu wymogów 

Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej 80% kont i tak jest martwych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 4.08.2021 o 09:25, Bono[UG] napisał:

Przynajmniej 80% kont i tak jest martwych.

Krąg życia - ludzie dorastają i mają mniej czasu na starte hobby.:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, większość rejestruje się, żeby zadać jedno pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież na tym forum jestem prawie od samego początku (wcześniej miałem inny nick), ponad pół życia, pamiętam prawie wszystkich modów, szczególnie Amolaracisa (jakoś tak), ile ja z tego forum wiedzy wyciągnąłem, tutaj pierwszy raz zacząłem podkręcać mojego Bartona, potem Semprona, a potem już co nowy komp/kompy, wszystko podkręcane. Może za dużo ludzi osobiście nie znam z forum, ale kuźwa, wiecie co? normalnie rozyebało mnie to że forum to już dogorywa. Niestety, dużo osób jest na grupach PC na fejsie, sam jestem na wielu, sam jestem na konkretnych pod moją branżę i tam jest że tak powiem dość wysoki poziom wiedzy, natomiast forum pclab - sami sobie odpowiedzcie, ale wciąż się wiele można dowiedzieć, szczególnie początkujący. Pclab - ciekawe testy robił itd. Chociaż jak mam być szczery to pure pc - robi lepsze, z innej strony, dokładniejsze, bardziej się zagłębiają w technikalia.

Osobiście mi jest przykro. Mimo że nie piszę i nie siedzę na forum jak kiedyś, że dzień bez forum to dzień stracony, ale to kawał życia.

Niestety, jak z wieloma forami - grupy na FB wygrywają i wygrywać będą.

 

Edytowane przez EvilKillaruna
Nie klnij. // Ev.
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dołączyłem dużo później, a mój Athlon całe życie chodził na fabrycznym taktowaniu, ale za to umiem poprawnie napisać nick anomalocarisa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też - analomasacris.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...