Skocz do zawartości
moskil

Jak długo przetrwa forum PCLAB?

Ile przetrwa forum PCLAB  

172 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kiedy forum PCLAB zostanie zamkniete?

    • Za miesiąc
      22
    • Za trzy miesiace
      10
    • Za pół roku
      15
    • Za rok
      20
    • Nie zostanie zamkniete lecz przemianowane na forum KomputerSwiat etc.
      64
    • Forum zostanie sprzedane/przejete przez inny podmiot
      41


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Wyzywanie ludzi od "lewactwa" to u ciebie "wspomnienie publicznie"... nie no spoko, zupełnie normalne i grzeczne zachowanie. ?

A nazwanie czarnego murzynem i vice versa to też obraza ? Ktoś o poglądach lewicowych to lewak jak go nazwać inaczej ? ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są to określenia powszechnie używane na tym forum i raczej nikt się za nie obraża ?, Odina trollem nazywają moderatorzy to znaczy że go obrażają ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co tu chodzi,bo ja do końca nie w temacie. Jeśli chodzi o kolejny zamknięty wątek o covid,to szczerze mnie zwisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Spl97 napisał:

O co tu chodzi,bo ja do końca nie w temacie. Jeśli chodzi o kolejny zamknięty wątek o covid,to szczerze mnie zwisa.

Nie mogli zamknac watku o covid gdyz taki nie istnial. Zamkneli jedynie watek-smietnik i to bylo logiczne posuniecie.

 

6 minut temu, Dario+ napisał:

Są to określenia powszechnie używane na tym forum i raczej nikt się za nie obraża ?, Odina trollem nazywają moderatorzy to znaczy że go obrażają ?

Odin ma swoj swiat i swoje zabawki ale trollem raczej nie jest :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Kamiyan napisał:

Moderacja mi się nie podoba, ale nie mogę nic z nią zrobić poza narzekaniem, co też czynię.

Wielu użytkownikom nie podoba ich podejście,a nawet jak coś napiszesz konstruktywnego to w najlepszym razie ujdzie suchą stopą albo wyląduje się z banem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Spl97 napisał:

. Jeśli chodzi o kolejny zamknięty wątek o covid,to szczerze mnie zwisa.

Dokładnie o to - olaboga uciekaj stąd CENZURA! nie mogą się już bić po jajkach:lol2:

 

4 minuty temu, amsztel napisał:

Odin ma swoj swiat i swoje zabawki ale trollem raczej nie jest

PLol GIF - Lol - Discover & Share GIFs

Pozwolisz,że się nie zgodzę?:E

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Zhao napisał:

Pozwolisz,że się nie zgodzę?:E

W tym przypadku nie bede bronil swojej pozycji :E . Nawet jesli jest trollem to o niskiej szkodliwosci spolecznej imho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście temat Odina musiał zostać poruszony,bo jak żeby inaczej :E Każdy kto jest w temacie związany z Odinem wie,że go własna sława zgubiła. A to,że dalej robi te multikonta i z nich pisze,bo nie wyobraża sobie życia bez tego forum zamiast po prostu dać już sobie na luz i pójść gdzie indziej (pod warunkiem,że zmieni styl pisania,gdyż jego obecny nadaje się głównie na czaty,a nie na forum),to nie nasz problem.

Edytowane przez Spl97
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Spl97 napisał:

Oczywiście temat Odina musiał zostać poruszony,bo jak żeby inaczej :E [...]

Bo to dobry temat na rozladowanie napiecia :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Dario+ napisał:

A nazwanie czarnego murzynem i vice versa to też obraza ? Ktoś o poglądach lewicowych to lewak jak go nazwać inaczej ? ;)

tak poniewaz mowi sie poprawnie afroamerykanin a nazywanie kogos wg koloru skory oczy itp jest rasizmem

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dario+ napisał:

Dokładnie , moderacja lewacka, nie można mieć innego zdania niż szanowny moderator ?, nie ma ostrzeżeń tylko od razu bany , najmądrzejsi na świecie . ?‍♂️?‍♂️

Idź zobacz forum benchmark, tam to są idioci... tutaj uważam jest chill jeśli chodzi o resztkę administracji.

Edytowane przez Iri
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Iri napisał:

(..,) tutaj uważam jest chill jeśli chodzi o resztkę administracji.

DemandingDistantKillerwhale-size_restric

:banan:

Dokładnie. Bo czym się tu przejmować? ;) przecież to tylko internety...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Iri napisał:

Idź zobacz forum benchmark, tam to są idioci...

Kiedyś usłyszałem taką legendę o forum benchmark,że na to forum się przychodzi po bana :D Ale czy tak jest w rzeczywistości,tego osobiście nie jestem w stanie potwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Erwtokritos napisał:

Lepiej odpuście bo zaraz kolejny wątek zamknie XDDDDDD

Zamknąć wszystko i niech nie będzie niczego.

fG1r7zw.jpg

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, gruzin don Leonides napisał:

tak poniewaz mowi sie poprawnie afroamerykanin a nazywanie kogos wg koloru skory oczy itp jest rasizmem

:D A poznie przyjezdza np Senegalczyk studiowac do Polski i bystrzaki mowia, ze Afroamerykanin przyjechal a gosc nigdy w Usa nie byl a po angielsku ledwo duka :D Co on i jego przedkowie maja niby wspolnego z Ameryka? W opracowaniach naukowaych pisze sie white, black itd ale ty wiesz lepiej i jeszcze o jakichs kolorach oczu piszesz? 
Zaglosowalem na 
"Nie zostanie zamkniete lecz przemianowane na forum KomputerSwiat etc."

ale jak to sie jeszcze nie stalo to juz sie chyba nie stanie?

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, gruzin don Leonides napisał:

tak poniewaz mowi sie poprawnie afroamerykanin a nazywanie kogos wg koloru skory oczy itp jest rasizmem

Chcesz powiedziec, ze mieszkaniec np. Nigerii jest afroamerykaninem? :P 

BTW. 

W sierpniu 2020 r. członek Rady Języka Polskiego Marek Łaziński, w odpowiedzi na list dotyczący słowa „Murzyn”, który został nadesłany do organu, wydał opinię, w której stwierdził m.in. :

Odbiór słów „Murzyn” i „Murzynka” (…), niegdyś neutralnych i podstawowych wśród możliwych nazw oznaczających osoby czarnoskóre, dziś niewątpliwie jest obarczony bagażem negatywnych konotacji. (…) Osoby, które używały go w latach osiemdziesiątych czy dziewięćdziesiątych, nie mają w żadnym razie powodu do wyrzutów sumienia. Jednak słowa zmieniają skojarzenia i wydźwięk w toku naturalnych zmian świadomości społecznej. Dziś słowo „Murzyn” jest nie tylko obarczone złymi skojarzeniami, jest już archaiczne. (…)

Słowo „Murzyn” w języku polskim obrosło wyjątkowo silną frazeologią obraźliwą, jak „100 lat za Murzynami”. (…) Czarno- i ciemnoskórzy Polacy (…) oraz mieszkający w Polsce czasowo czarnoskórzy Amerykanie w zdecydowanej większości traktują to słowo jako obraźliwe. (…) Określa [ono] nie narodowość ani pochodzenie geograficzne, tylko kolor skóry, a ta cecha podobnie jak kolor włosów, wzrost, typ figury nie musi być istotna w opisie człowieka. (…)

[Zalecam więc], by słowa „Murzyn” nie używać inaczej niż na prawach historycznego cytatu (…). Ponieważ trudno jest zmienić przyzwyczajenia mówiących, ograniczam swoją rekomendację do komunikacji publicznej: mediów, administracji, szkoły. (…) Osoby przyzwyczajone do języka sprzed lat będą dalej używać słowa „Murzyn” w rozmowach prywatnych w przekonaniu, że słowo to jest neutralne. Taką opinię podziela część językoznawców. Dlatego nie zachęcam do poprawiania wszystkich i w każdej sytuacji.

Zrodlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, amsztel napisał:

W sierpniu 2020 r. członek Rady Języka Polskiego Marek Łaziński

To nie ma znaczenia, nie podoba się to się wyloguj z forum.

Chcesz pisać o pandemii? Ok ale upewnij się co chcesz napisać albo od razu wyloguj się z forum. 8:E

 

Dlaczego to zawsze kończy się tak samo i sami to sobie robimy?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak: Afrykanin, czarnoskóry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, jagular napisał:

(...) czarnoskóry?

No nie wiem, no nie wiem... ;)

Całkiem niedawno było głośno o tym że "black list" (czarna lista) jest rasistowskim stwierdzeniem a tu mamy czarnoskóry ;) 

  • Haha 6
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To forum IT więc proponuję używać #000000, to chyba nie urazi już żadnej wrażliwej owieczki? 

  • Haha 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, EvilKillaruna napisał:

A co się dzieje, że tak z ciekawości zapytam? (konto "usunąłem" sporo czasu temu, ale nawet tego nie potrafiono zrobić poprawnie).

Coś tam raz wystawiłem na forum sprzedażowym... administratorowi nie podobała się cena przedmiotu, wszedłem w dyskusję z nim i chłopu puściła żyłka nakładając perm bana ( nawet nie doszło do wyzwisk). Dyskusje w tym dziale są pokroju grup na facebooku gdzie wypowiadają się ameby umysłowe które wszystko mogą mieć taniej, lepiej i więcej. Założyłem drugie konto, nie wiem sam po co bo i tak się nie udzielałem albo nieznacznie... poprosiłem o usunięcie konta, a zostało ono tylko zawieszone. To prawda nie potrafią nawet tego zrobić. Brak możliwości edycji postów po kilku dniach, nie można założyć jednego tematu w którym będziemy zmieniać zdjęcia i opis tylko trzeba pisać nowe posty jeśli chcemy coś pchnąć. 

Godzinę temu, Spl97 napisał:

Kiedyś usłyszałem taką legendę o forum benchmark,że na to forum się przychodzi po bana :D Ale czy tak jest w rzeczywistości,tego osobiście nie jestem w stanie potwierdzić.

Jakaś nutka prawdy jest w tych legendach. ?

Edytowane przez Iri
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie ludzie kiedyś mieli w sobie więcej luzu :E

Teraz to się obrażają o wszystko co popadnie.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kadajo napisał:

Paradoksalnie ludzie kiedyś mieli w sobie więcej luzu :E

Teraz to się obrażają o wszystko co popadnie.

Ci co to mają nadal, lubią czarny humor to dzisiaj uważani są za dziwaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...