Skocz do zawartości
moskil

Jak długo przetrwa forum PCLAB?

Ile przetrwa forum PCLAB  

122 użytkowników zagłosowało

1. 1. Kiedy forum PCLAB zostanie zamkniete?

• Za miesiąc
      13
    • Za trzy miesiace
      8
    • Za pół roku
      13
    • Za rok
      14
    • Nie zostanie zamkniete lecz przemianowane na forum KomputerSwiat etc.
      43
    • Forum zostanie sprzedane/przejete przez inny podmiot
      31

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
42 minuty temu, kadajo napisał:

Nie rozumiesz. To nie chodzi o same forum KS tylko zintegrowanie tego forum z KS. Czy naprawdę jak się zmieni adres forum to się nagle nie będziesz już potrafił odnaleźć i pisać ?
To tak jakby PClab nagle zmienił nazwę na cos innego i wszyscy by przestali go odwiedzać :E

Oczywiście jeśli dojdzie do integracji to nie wiem jak to będzie wyglądało, czy Pclab dostanie osobna zakładkę czy wszystkie tematy po prostu zostaną przeniesione do odpowiednich działów (nie wydaje mi się bo to raczej dużo roboty).

Jedno jest pewne, forum jest bardzo aktywne pomimo ze strona została zamknięta rok temu i nie wydaje mi się żeby chcieli taka bazę klientów po prostu "wyłączyć".

Jak ktoś słusznie zauważył pomimo ze zostało samo forum nadal jest najaktywniejszym w całej Polsce pomimo braku strony głównej.

Dokładnie. Plus fakt, że ich forum nie jest rozwinięte oznacza, że to my będziemy dominującą siłą. :E

Edytowane przez crush
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@RyszardGTS Nie zniknął bez powodu, a sadząc po treściach jakie ma na profilu coś wie.

Gorzej jak nam wsadzą jakiś modów z forum KŚ, przecież to będzie totalna obora i kolekcjonowanie banów :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
57 minut temu, Kaiketsu napisał:

Właściwie to "ktoś", kto trochę ruszy głową i reaktywuję markę PCLab, dostanie w prezencie mega aktywne forum z lojalnymi userami. Coś, na co inni muszą dymać latami i często się nie udaje.

Żeby w dzisiejszych czasach nikt na to nie wpadł.......... 8:E

Gdybym poważnie interesował się testowaniem i sprzętem PC, to pierwsze, co bym zrobił, to przejęcie tego forum i postawienie nowego PCLaba... przecież to darmowy zastrzyk czytelników z miejsca zamiast startu od zera.

Pclab należy do rasp. Gdyby było tak pięknie to strona dalej by żyła.

Forum ma sporą oglądalność bo 10-11x mniejszą niż strona KŚ a jak na forum to dużo.

Bez ciążącego trupa w postaci głównej powinno być lepiej.

Połączenie z KŚ to raczej koniec przeglądania jak dla mnie. W ogóle to nie wiem jakby to wyglądało. Dublowanie, łączenie tematów. Byłby jeden wielki bajzel.

Póki żyje i przynosi zyski właściciel będzie to trzymał. Umrze to umrze i tak chcąc kapitalizować zyski muszą stawiać na nowe rozwiązania.

Większość forów które przeglądałem albo umarła albo jest w stagnacji i czeka na śmierć przez małą liczbę odwiedzających i piszących.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, DisconnecT napisał:

@RyszardGTS Nie zniknął bez powodu, a sadząc po treściach jakie ma na profilu coś wie.

Gorzej jak nam wsadzą jakiś modów z forum KŚ, przecież to będzie totalna obora i kolekcjonowanie banów :E

A to on bana nie dostał za spam obrazkami?

44 minuty temu, pablo-8511 napisał:

Jakby to wszystko sie rozpadlo to naprawde bym tesknil za tematami i wszystkimi piszacymi na forum. Juz tak sie przyzwyczailem do codziennego zagladania i do duzej liczby aktywnych forumowiczow, ze byloby mi naprawde smutno :(

Za mną nikt by nie tęsknił😪

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Kaiketsu napisał:

Prędzej czy później padnie, chyba, że ktoś ogarnięty zauważy wciaz bardzo dużą popularność forum i postanowi jednak skorzystać z dużej i wiernej bazy użytkowników.

Niby rynek nie znosi pustki, a jednak... ;)

A przypadkiem nie jest tak, że ktoś ogarnięty zobaczył, że jednak ruch na forum spadł i nie ma sensu w nie inwestować? :)

Duża baza użytkowników? Licząc z tymi, co mają po 2 posty? ;)

Alw nawet zakładając przez chwilę że tak jest: jaki jest zysk z tej bazy użytkowników? Finansowy, oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, ODIN85 napisał:

A to on bana nie dostał za spam obrazkami?

Tak, sam sobie dal bana :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Trepcia napisał:

Tak, sam sobie dal bana :E

Honorowo jak innym za to dawał:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, DisconnecT napisał:

Lol,aż tak zła moderacja jest tam? :E

Pytam,bo szczerze nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, jagular napisał:

A przypadkiem nie jest tak, że ktoś ogarnięty zobaczył, że jednak ruch na forum spadł i nie ma sensu w nie inwestować? :)

Duża baza użytkowników? Licząc z tymi, co mają po 2 posty? ;)

Alw nawet zakładając przez chwilę że tak jest: jaki jest zysk z tej bazy użytkowników? Finansowy, oczywiście.

Ja powiem tak, gdyby się ten interes nie opłacał, to Linus nie miałby swojego forum :> tylko co najwyżej reddita.

Skoro jedna marka miała dwa portale o tej samej tematyce, to skasowano ten mniej dochodowy, to dla mnie jasne.

Nie wiem jednak, jak to jest gdyby ktoś chciał nowego pclaba teraz zalożyć. Może wciąż mają prawa do nazwy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aż łezka się w oku kręci. Może nie należałem do najaktywniejszych osób, nie udzielałem się zbytnio, ba nawet nie zaglądałem na to forum regularnie, ale jednak od 2006 roku jestem z wami. Dziwnie się czuję, że pewien epizod się kończy. 

Co do zmiany nazwy i zmiany szaty graficznej to nie widzę problemu, ale dobrze by było gdyby cała baza danych została.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajnie jakby z czasem doszło do jakiejś migracji systemowej, jednak obawiam się że zostawia to forum by umarło za rok, gdy nie będzie już opłacone. I trzeba się będzie przenieść samodzielnie na KS.

No i nie ma strony, wiec o forum nowi nawet za bardzo się nie dowiedzą. Czeka nas spadek aktywności i naturalne wymieranie.

Myślę że trzeba zacząć poważnie myśleć o migracji wcześniej.

P.S. Chyba że ktoś ma kontakt z zarządzającymi KS i dadzą nam konkretne informacje "co dalej z forum PCLab".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedyny z nas,który ma jakikolwiek kontakt z "górą" to BlindObserver.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Spl97 napisał:

Lol,aż tak zła moderacja jest tam? :E

Pytam,bo szczerze nie wiem.

Nie wiem, bo nie korzystam z forum z KŚ, ale zajrzyj sobie tam, praktycznie mają noc żywych trupów, jak dostali by przydział tutaj to wątpię aby sobie poradzili, a przy okazji lab ma specyficzny klimat i nie każdy może go zrozumieć, przez co będą przepychanki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Kaiketsu napisał:

Ja powiem tak, gdyby się ten interes nie opłacał, to Linus nie miałby swojego forum :> tylko co najwyżej reddita.

Skoro jedna marka miała dwa portale o tej samej tematyce, to skasowano ten mniej dochodowy, to dla mnie jasne.

Nie wiem jednak, jak to jest gdyby ktoś chciał nowego pclaba teraz zalożyć. Może wciąż mają prawa do nazwy ;)

Dobra, ale pclab to nie linus. To wszystko, co napisałeś, to daleko idąca intepretacja i tworzenie własnej rzeczywistości :)

Mam tutaj konto od kilkunastu lat. Od przynajmniej kilku to forum jest cieniem tego, jak wyglądało kiedyś. I nie piszę tutaj o jakiejś administracji (itd), tylko użytkownikach. Chyba z połowa działów tutaj jest albo martwa merytorycznie, albo bliska śmierci (przykład martwoty to już chyba od dawna laptopy, w których buszują co najwyżej reflinkowcy). Użytkowników z historią pozostało...ilu? 20? 30? Moderatorów nie ma chyba prawie w ogóle (nawet ci z syndromem niedopieszczenia coś ostatnio zniknęli). Forum się jakoś tam toczy z rozpędu na minimum przeznaczonych na nie zasobów.

Wprawdzie marudzenie i jęczenie nad przeszłością to tutejsza tradycja, ale mamy rok 2021, nie 2005. Takie czasi nastali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakoś liczba odwiedzin nie spada od ponad roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, ODIN85 napisał:

Gdzie to widzisz? Poza tym, paradoksalnie (?) trend mógł powstrzymać trend globalny: lockdowny, ludzie siedzący w domach i mający dużo czasu na internety, a więc i pclabowi coś mogło skapnąć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fora są na wymarciu, wielu użytkowników odeszła, z tego tematu tutaj samego to kojarzę jedynie @crush i @jagular

Pamiętam jak w 2008 FIDG w sumie zdechło jakoś, część z nas przeniosła się na nowe forum które po paru latach również zdechło zanim nabrało rozpędu

O dziwo https://forum.idg.pl/ dalej wisi w internecie i jakieś ludki coś tam dalej czasem piszą nieświadomi że forum jest praktycznie nieaktywne od 12 lat już :E:E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, ODIN85 napisał:

Gdzie masz te statystyki?
W zeszłym roku po aktualizacji było odbicie i było też to widać na forum, że trochę się dyskusje ożywiły. Obecnie similarweb podaje, że od grudnia z 1,5M spadło do niecałych 800k.

Na razie sytuację utrzyma komputronik, jak wykupili reklamę, to raczej forum przez najbliższe miesiące nie zwiną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
59 minut temu, jagular napisał:

Gdzie to widzisz? Poza tym, paradoksalnie (?) trend mógł powstrzymać trend globalny: lockdowny, ludzie siedzący w domach i mający dużo czasu na internety, a więc i pclabowi coś mogło skapnąć. 

Jakoś tam podajwali niektórzy statystyki i na  nie byly one spadkowe.

Edytowane przez ODIN85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, jagular napisał:

Dobra, ale pclab to nie linus. To wszystko, co napisałeś, to daleko idąca intepretacja i tworzenie własnej rzeczywistości :)

Mam tutaj konto od kilkunastu lat. Od przynajmniej kilku to forum jest cieniem tego, jak wyglądało kiedyś. I nie piszę tutaj o jakiejś administracji (itd), tylko użytkownikach. Chyba z połowa działów tutaj jest albo martwa merytorycznie, albo bliska śmierci (przykład martwoty to już chyba od dawna laptopy, w których buszują co najwyżej reflinkowcy). Użytkowników z historią pozostało...ilu? 20? 30? Moderatorów nie ma chyba prawie w ogóle (nawet ci z syndromem niedopieszczenia coś ostatnio zniknęli). Forum się jakoś tam toczy z rozpędu na minimum przeznaczonych na nie zasobów.

Wprawdzie marudzenie i jęczenie nad przeszłością to tutejsza tradycja, ale mamy rok 2021, nie 2005. Takie czasi nastali.

No właśnie, mamy rok 2021, a nie 2005. Fora tematyczne zaczynają paradoksalnie się odradzać, bo boomerski fejsbuk i bardzo "amerykański" reddit nie każdemu odpowiada.

W PL pokolenie neostrady obecnie intensywnie płodzi bombelki i jest wyjęte z życiorysu, dlatego "użytkowników z historią" praktycznie nie ma - tak wygląda życie typowego Polaka i efekty widać. Za to wchodzą zoomerzy, młodzi, zżyci z internetem, zdziwiłbyś się, jak aktywne potrafią być dziś fora internetowe np. kanzenshuu które przecież powinno być martwe jak Jagiełło "bo to nie 2005" :>

PCLab nie tworzy żadnego nowego kontentu i jedzie na sentymencie, a mimo to jest bardzo aktywnym forum, gdyby podpiąć je ponownie pod aktywny portal, to byłby wylew nowych na luzie, to nie jest żadne tworzenie własnej rzeczywistości, tylko fakty, Panie kolego :>

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, Bono[UG] napisał:

Gdzie masz te statystyki?
W zeszłym roku po aktualizacji było odbicie i było też to widać na forum, że trochę się dyskusje ożywiły. Obecnie similarweb podaje, że od grudnia z 1,5M spadło do niecałych 800k.

Na razie sytuację utrzyma komputronik, jak wykupili reklamę, to raczej forum przez najbliższe miesiące nie zwiną.

Coś słabo wykupili bo mają lewe konta i i tak spamują linkami🤗

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, ODIN85 napisał:

Jakoś tam podajwali niektórzy statystyki i na  nie byly one spadkowe.

"Jakoś tam" to bardzo konkretne źródło informacji :E

@Kaiketsu 

Na pewno istnieją fora, które jeszcze istnieją. Czy ich istnienie reprezentuje jakiś trend globalny?

Ten zły fejs ma miliardy użytkowników. Żadne forum nie przebije tego ilościowo. Jakościowo też, jeżeli tylko się przefiltruje banały i pierdoły - w końcu miliardy użytkowników...

Skoro jest taki odbój z forami, czemu tu połowa działów jest martwa? Czemu toto leży odłogiem, niedoinwestowane? Jakiś spisek? Czy też może za mało kasiorki toto zarabia, żeby w to inwestować?

Portal? Polski portal komputerowy, po polsku? Hehehe....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
5 minut temu, jagular napisał:

Ten zły fejs ma miliardy użytkowników.

Przecież to jest śmieszny portal do chwalenia się fociami wakacji z Egiptu, a nie miejsce do poważnych rozmów.

5 minut temu, jagular napisał:

Skoro jest taki odbój z forami, czemu tu połowa działów jest martwa? Czemu toto leży odłogiem, niedoinwestowane? Jakiś spisek?

No przecież napisałem:

36 minut temu, Kaiketsu napisał:

PCLab nie tworzy żadnego nowego kontentu i jedzie na sentymencie,

Podepnij forum PCLaba pod reaktywację PCLaba z dobrej jakości materiałami, kanałem youtube, itp. to zobaczysz jak szybko to miejsce wypełni się na nowo, i to pomimo tego, że z racji używanego tu języka jest kierowane jedynie do Polaków.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Kaiketsu napisał:

Podepnij forum PCLaba pod reaktywację PCLaba z dobrej jakości materiałami, kanałem youtube, itp. to zobaczysz jak szybko to miejsce wypełni się na nowo, i to pomimo tego, że z racji używanego tu języka jest kierowane jedynie do Polaków.

A kto zapłaci ludkom, którzy robią dobrej jakości arty? Wiesz ile czasu na to trzeba poświecać? Nikt za groszę nie będzie tego robił. Także zostali tylko zapaleńcy, którzy robią testy itp i dzielą się swoją wiedzą. Także zapomnij o powstaniu tego typu nowego portalu, który by namieszał i do tego dobrze na siebie zarobił.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi