Skocz do zawartości
Thieftime

Samsung s20 Ultra na Oppo Find x3 pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow zastanawiam sie nad zamiana Samsunga s 20 Ultra na Oppo Find X3 pro pytanie do kolegow czy taka zamiana ma sens ? Jakie sa za i przeciw ? Dziekuje za pomoc Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprwno za to lepszy wyswietlacz lepszy procesor szybsze ladowanie lepsze aparaty w tym miroskop  co jeszcze  ?

Na minus to napewno zablokowany BL przez co brak uprawnien root brak kosmicznego zoomu minimalnie mniejszy wyswietlacz co jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.06.2021 o 08:44, Thieftime napisał:

lepsze aparaty

Aparat główny niespecjalnie jest lepszy. Nie wiem jak robisz zdjęcia (czy ze sztucznością standardowej aplikacji, czy w pogoni za neutralnością w API2), ale takim OpenCamera chyba oba łapią od 12 Mpix (Samsung) do 12,5 Mpix (Oppo), więc podobna "pikseloza", przy czym Samsung ma większą matrycę (1/1,33" vs w Oppo 1/1,56"), a do tego Samsung umożliwia wybranie ISO50. Obstawiam, Samsung dzięki większej matrycy i niższym ISO zrobi "czystsze" zdjęcia, choć będzie to pewnie dopiero widać przy fotografowaniu w trybie API2 z wyłączonym rozmyciem szumów, wyłączonym wyostrzaniem ( do ustawienia w OpenCamera).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oneplus 9 PRO to podobny poziom aparatu co Oppo Find x3 pro - podobna wielkością matryca, podobna rozdzielczość ~12 Mpix, podobne minimalne ISO ~100. Z tych RAW co widziałem, to bardziej podobały mi się zdjęcia z Oppo, a najbardziej z tych trzech z Samsung S20 Ultra (ma większą matrycę niż OnePlus i niższe możliwe ISO niż 100, czyli 50 - pewnie te czynniki sprawiają, że bardziej podobały mi się sample RAW z Samsung S20 Ultra). Choć osobiście wolałbym coś z większą rozdzielczością niż 12,5 Mpix.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...