Skocz do zawartości
Pavoy

Tv 65-75 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Szybkie pytanie, planujemy z narzeczona zakup nowego tv do salonu, odległość tv od kanapy to jakieś 3.5m w związku z czym mam wątpliwości czy obecne 55" przewozić z domu do nowego lokum i nie wykorzystać okazji do zmiany na większy :D głównie na tv oglądamy netflixa, Playera, yt, telewizje w małym stopniu. Mam ps4 pro a w planach wymianę na ps5 bo czasem coś pogram mimo wszystko więc pod tym kątem też patrzę żeby do konsoli dopasować tv. Na głośnikach mi nie zależy bo jest amplituner, istotne tylko żeby był arc jak obecnie. Generalnie na oledzie mi nie zależy, obecnie mam bravie 55w755c i uważam że obraz do dziś jest ładny. Budżet myślę że max 6k a jak się da mniej to wiadomo lepiej. 75 cali kusi tylko pytanie czy coś sensownego się uda dostać w tych pieniądzach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o sony xh9096 albo o samsungu qe65q80? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę teraz tylko oled się liczy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, kolega wyżej świata poza oledami nie widzi. 

 

Samsung będzie miał duże dse, sony w mniejszym stopniu. Ogólnie sony lepiej poradzi sobie ze słabszym źródłem. Mam xh90, dosyć równo świecący tv, bez większych wad. W sumie jeden z najbardziej udanych modeli 2020.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Cygan21 napisał:

Naprawdę teraz tylko oled się liczy? 

jak masz $$ to tak.
Sam sie łamię bo przy 65" między hx9005 a oledemLg  bx czy cx trzeba dorzucić te 1-1,5k 
 
Sony jak na Va sa ok .
Niestety 120hz i dodatki pod konsole ps5/xbox nie działają i  są ploty że nie połatają tego do końca, bo problemem jest hardware. 
Do tego strasznie przestarzały, wielgachny pilot.

Lg nie ma androida tylko swój system (webOS - całkiem niezły) ale 120hz i współpraca z konsolami wzorowa.

kolega Pertu poza Sony świata nie widzi i co poradzić...
Odin ma oleda Lg. Oboje nei będa w pełni obiektywni.

Ja dopiero szukam widziałem na żywo i to nie w sklepie i Sony xh9xxx i oleda Lg cx.
Jakby kasa nie decydowała to brał bym bez wahania Oleda,  a tak szukam promek i rozważam co ma lepszy stosunek cena/jakoś obrazu 

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tomcat napisał:

jak masz $$ to tak.
Sam sie łamię bo przy 65" między hx9005 a oledemLg  bx czy cx trzeba dorzucić te 1-1,5k 
 
Sony jak na Va sa ok .
Niestety 120hz i dodatki pod konsole ps5/xbox nie działajai są ploty że nei połatają tego do końca, bo problemem jest hardware. Do tego strasznie przestażały, wielgachny pilot.

Lg nie ma androida tylko swój system (web od całiem niezły)ale 120hz i współpraca z konsolami wzorwa.

kolega Pertu poza Sony świata nie widzi i co poradzić...
Odin ma oleda Lg. Oboje nei będa w pełni obiektywni.

Ja dopiero szukam widziałem na żywo i to nie w sklepie i Sony xh9xxx i oleda Lg cx.
Jakby kasa nie decydowała to brał bym bez wahania Oleda,  a tak szukam promek i rozważam co ma lepszy stosunek cena/jakoś obrazu 

Poza sony widzę inne TV, ale jak ktoś się pyta o niego to odpowiadam.

Poza tym nie ma alternatywy bo jaka? W lg masz nano90, w Samsungu q80t, panas to hx940. No sorki, ale xh90 jest tak jakby lepszy od nich. 

A brać najtańszego oled  bx dla samego. Faktu posiadania oleda, nie zrwacajac uwagi na inne kwestie to powodzenia. Gdyby tam był jeszcze alpha 9, no ale nie ma. A sam rodzaj matrycy nie zrobi całej roboty. 

Pilot to kwestia gustu. Ten od LG jest katastrofalny. 

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lg 65b13 czy cx3? Różnica jest warta takiej dopłaty? Dodam, że tv stoi w pokoju przez który przez cały dzień świeci słońce 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No właśnie 5600 jest cena za b1, nic taniej nie idzie znaleźć. Gdzieś wyczytałem że w porównaniu to tego cx trochę soft ma przycinki. Prawda to? 

Edytowane przez Cygan21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobra. Nie lubię pół środków żebym potem się denerwował, dołożone do budżetu i wybrany 65cx? powiedz mi tylko skąd taka cena tam u Ciebie wyszła jak normalnie teraz jest 5900?

Edytowane przez Cygan21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszają tymi promocjami ładnie. Myślę że ten cx to dobry wybór :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo najtańszy w jakiego można wchodzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.06.2021 o 06:26, Cygan21 napisał:

Naprawdę teraz tylko oled się liczy? 

Tak, tylko OLED.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.07.2021 o 00:00, Wintereeq napisał:

Tak, tylko OLED.

Spoko już na ścianie wisi ?

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam od kilku dni takiego biednego b1 za 5200 i już on robi robotę.
Szkoda ze stosunkowo niewiele filmów i seriali na np Netflixie ma dodany dolby vision. 

Edytowane przez Tomcat
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.06.2021 o 09:52, Petru23 napisał:

Poza sony widzę inne TV, ale jak ktoś się pyta o niego to odpowiadam.

Poza tym nie ma alternatywy bo jaka? W lg masz nano90, w Samsungu q80t, panas to hx940. No sorki, ale xh90 jest tak jakby lepszy od nich. 

A brać najtańszego oled  bx dla samego. Faktu posiadania oleda, nie zrwacajac uwagi na inne kwestie to powodzenia. Gdyby tam był jeszcze alpha 9, no ale nie ma. A sam rodzaj matrycy nie zrobi całej roboty. 

Pilot to kwestia gustu. Ten od LG jest katastrofalny. 

 

Chciałem kupić sony xh9096 lub Samsunga qt80 testowalem wszystkie 3 ale najtanszy oled bx tak mocno wyprzedza oba te telewizory ze żal było nie doplacic tego 1000 zł, do dziś jestem zadowolony a jeszcze jak lg doda 120hz dolby vision na wszystkich oledach z 2020r + xbox series x to zachwyt totalny , wiadomo cx i gx byly lepsze ale wtedy nie stać mnie bylo na dopłatę kolejnego 1000zl lub wiecej , a jak mi się cos wypali to mam gwarancje full na 5 lat od wszystkiego

Edytowane przez voltq
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, u mnie znów jeden konkretny egz xh9005 okazał się lepszy w ogólnym rozrachunku (na pewno ostrość, kolory) od choćby hx940 czy xh9505 oraz dwóch innych egz xh90. Także nie generalizowałabym tak. Poza tym to 1000zl dopłaty. Wtedy kiedy kupowałem również była mniej więcej taka różnica w cenie. A i ja wylączam tv na kilka h. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...