Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kiszę się od 2011 roku na asrocku p67 i staruszku 2500k, ale dojrzałem do tego żeby w końcu go wymienić ;_; Wybiegłem z obiegu w paru ostatnich latach ale z tego co rozumiem to jeśli chodzi o mid endowe zestawy trzeba mocno się zastanowić czy postawić sobie wydajniejsze w grach  intel 11400f ale na sockecie który nie da ci większych nadziei na przyszłość i drogą płytą główną albo coś na ryzenku np. 3600 do którego stosunkowo tanie mobo pozwoli jeszcze na ewentualny upgrade w przyszłości ale kosztem wydajności względem intela 11400. Zupełnie się nie znam na płytach głównych obecnie i boję się że wtopie kasę w coś ze słabą sekcją zasilania albo z małą ilością przydatnych rzeczy, słabym chipem audio itd. Jeśli ktoś poleci mi dobre połączenie proc+płyta do 1500 zł będę wdzięczny.

Edytowane przez Stefan8800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

10600KF + MSI Pro-A.
Ceny na dzień 02.07.21. 

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast B450 - Asus B550 TUF Gaming z Vobisa za 507zł minus 180zł cachbacku od Asusa (czyli razem 327zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.06.2021 o 19:26, Stefan8800 napisał:

Kiszę się od 2011 roku na asrocku p67 i staruszku 2500k, ale dojrzałem do tego żeby w końcu go wymienić ;_; Wybiegłem z obiegu w paru ostatnich latach ale z tego co rozumiem to jeśli chodzi o mid endowe zestawy trzeba mocno się zastanowić czy postawić sobie wydajniejsze w grach  intel 11400f ale na sockecie który nie da ci większych nadziei na przyszłość i drogą płytą główną albo coś na ryzenku np. 3600 do którego stosunkowo tanie mobo pozwoli jeszcze na ewentualny upgrade w przyszłości ale kosztem wydajności względem intela 11400. Zupełnie się nie znam na płytach głównych obecnie i boję się że wtopie kasę w coś ze słabą sekcją zasilania albo z małą ilością przydatnych rzeczy, słabym chipem audio itd. Jeśli ktoś poleci mi dobre połączenie proc+płyta do 1500 zł będę wdzięczny.

Ja postawiłem na nietanią wtedy Z490 pod soc. 1200 + (śmiesznie tani vs osiągi) i5 10400 (zszedłem ze starych 4/8 jaj i7 na 6/12 i5 - i chwalę sobie).
Kiedyś na to mobo posadzę sobie jeszcze jakieś 10 / 20 jajek za półdarmo z odzysku OLX, więc... nie tak nieperspektywicznie IMO. 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...