Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanie odnośnie tego laptopa https://www.x-kom.pl/p/633384-notebook-laptop-156-asus-tuf-dash-f15-i7-11370h-16gb-512-w10-rtx3060-144hz.html

Czy jest wart swojej ceny ,podoba mi się w nim że jest karta rtx 3060 ,aluminiowa obudowa .

Planuje zakup laptopa do gier.Gry które chce ograć będą trochę starsze ,w nowsze tytuły będę grał na ps5 .

Chodzi mi o najlepsze wykonanie laptopa szybkość. Czy warto płacić taką cenę za rtx3060 czy wystarczy 1660ti lub 2060 . Jest macie jakieś propozycje warte polecenia podajcie dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Posiadam dokładnie ten model TUF Dash F15 z RTX 3060.

Szczerze zdumiewa mnie, że wszyscy tak go leją za 4-rdzeniowy procesor, a nie wspominają, że to są bardzo wydaje rdzenie które w grach dają bez problemu radę (to 11 generacja Intela).

Jedynie gdy ewidentnie dzieje się masa rzeczy na ekranie jak w CP77 jest lekki bottleneck przez procesor, ale właśnie dlatego wersja z RTX 3060 jest wg mnie dobrze sparowana, w przeciwieństwie do wersji z RTX 3070 gdzie bottleneck ze strony procesora już potrafi być większy no i cenowo już nie jest tak atrakcyjnie jak w wersji z RTX 3060.

Laptop ma fajny nie-gamingowy design, solidną konstrukcję (pokrywa z aluminium, reszta solidny plastik - w jednej z wideorecenzji na YT upadł im na podłogę podczas kręcenia i nic się laptopowi nie stało).

Klawiatura jest bardzo przyjemna w dotyku i ma fajne turkusowe podświetlenie (3 stopnie intensywności), w nocy robi świetne wrażenie. Mousepad - bez rewelacji, ale jest nadal OK.

Dobre chłodzenie (aż 4 wyloty na powietrze, do tego w środku aż 5 heatpipes które pokrywają m.in nie tylko rdzeń, ale i VRAM GPU), drugi wolny slot m.2 na dodatkowy dysk NVME, 8 GB RAM jest wlutowane a w drugim slocie jest kolejne 8 GB RAM - w tej konfiguracji.

Dostęp do bebechów jest prosty tj. pokrywę dolną łatwo zdjąć, ale trzeba zawsze odkręcić 15 śrubek, baterię da się też wykręcić - laptop może działać na samym zasilaczu (tu w razie gdyby na laptopie sporo kopano ETH - zalecają wyjmowanie baterii żeby nie wystawiać jej długo na wysokie temperatury).

Ogólnie ja nie pakowałbym się w żadnego laptopa z grafiką z poprzedniej generacji, jak ten powyższy z RTX 2060.

Nawet RTX 2060 z najwyższym TGP jest słabszy od RTX 3060 w TUF-ie, a jedynie miejscami mu dorównuje.

Z RTX 3060 otrzymujesz nowszą architekturę + nowości technologiczne czyli masz np. Resizable BAR, Dynamic Boost 2.0, nowszą generacje rdzeni Ray-Tracing itp. nie wspominając że support sterowników ze strony NVidii będzie dłuższy.

Edytowane przez DildoSwagginsPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tuf f15 wlutowany ram, grafika 80w, 4 rdzenie cpu, matryca 60% srgb + 12ms czasu reakcji, bateria 65Wh, słabe chłodzenie i to wszystko za 5k? @DildoSwagginsPL napiszę krótko "umoczyłeś" i to srogo ? i nie gmatwaj z wlotami/wylotami powietrza, bo w tufie zasysanie jest od spodu przez małe 2 otworki. 

Nawet wersja z rtx 3070 wydajnościowo jest cienka jak siki węża ?

@Rayopl do 5k szukaj legiona 5 z rtx 2060 tak jak pisał BT, albo już weź wersję z rtx 3060. 

Edytowane przez seba84_2005
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Rayopl napisał:

Witam , mam pytanie odnośnie tego laptopa https://www.x-kom.pl/p/633384-notebook-laptop-156-asus-tuf-dash-f15-i7-11370h-16gb-512-w10-rtx3060-144hz.html

Czy jest wart swojej ceny ,podoba mi się w nim że jest karta rtx 3060 ,aluminiowa obudowa .

Planuje zakup laptopa do gier.Gry które chce ograć będą trochę starsze ,w nowsze tytuły będę grał na ps5 .

Chodzi mi o najlepsze wykonanie laptopa szybkość. Czy warto płacić taką cenę za rtx3060 czy wystarczy 1660ti lub 2060 . Jest macie jakieś propozycje warte polecenia podajcie dziękuję.

Potrzebujesz systemu? Nie jest to tragiczny wybór, lecz słaby.

Lenovo Legion 5-15 Ryzen 5/16GB/512 RTX3060 165Hz 5499 zł
Taniej dostaniesz konfiguracje z 120Hz słabszą matryca, wiadomo laptop kupujesz na dłużej więc warto już dopłacić kilka stówek do lepszej matrycy. Wydajność jest bezkompromisowa, dodatkowo stonowany design i dobra kultura pracy.

Jeżeli już z systemem moim zdaniem lepiej Nitro

Acer Nitro 5 R5-5600H/16GB/512/W10 RTX3060 144Hz 5199 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi żeby laptop był szybki miał dobre chłodzenie i jakość wykonania była na poziomie. Nowsze gry będę ogrywał na nowym Xboxie lub ps5 .

Laptop może być bez systemu.

Zastanawiam się jeszcze czy nie wybrać czegoś z 1660ti ale rtx2060 chyba jest bardziej wydajny.

Jest chodzi o cenę najlepiej jakby było do 4500 zł ,cały czas obserwuje peepera ,ale jak na razie nie ma żadnych dobrych promocji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Właśnie o coś takiego mi chodziło jak ten HP podany wyżej cena jest w miarę dobra ,wychodzi 4200 zł bez systemu. Myślę że do mniej wymagających gier wystarczy. Jakość wykonania chyba jest ok bo wnętrze wykonane z aluminium.

Powiesz jeszcze jak z temperaturami w tym laptopie ,czy warto kupić podstawkę chłodząca? Jest tak która polecisz ?

Sporo gram trzymając laptopa na kolanach w łóżku .

Myślę że jeszcze dzisiaj wieczorem złoże zamówienie .

Jakie akcesoria jeszcze polecisz do tego laptopa?

Zauważyłem jeszcze że jest inny rozkład klawiatury ,czy będzie wygodnie z niej korzystać jak to wygląda w praktyce ?

Edytowane przez Rayopl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Rayopl

Jak chcesz Omen 15 to szukaj go w promocji na RTV.
Kupiłem takiego dla młodej na komunię, bardzo dobra jakość wykonania, głośność chłodzenia jak na laptopa to w porządku.
Klawiatury też się wygodnie używało.

Tu masz fajną opcję, 4800H + RTX2060, ekran 144Hz. Do tego jak kupisz przez Goodie to Ci jeszcze 2% oddadzą. 24 czerwca był 4499zl. TGP karty 100W, trochę mniej niż w Legion 5.
https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/hp-laptop-hp-r7-4-16gb-512ssd-rx2060-w10.bhtml

Tylko patrząc na wydajność, to lepiej poczekać na promocję Legion 5 z 5600H/RTX3060/165Hz. Idzie upolować za 4999zł.

Edytowane przez seba1995x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuję za propozycje ale teraz najważniejsze pytanie czy warto dopłacić do tego HP omena 700 zł?

Za 700 można już kupić podkładkę chłodząca i jakieś fajne słuchawki 

 

Edytowane przez Rayopl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Rayopl

Moim zdaniem warto poczekać na promocje, które ciągle się pojawiają.

Edytowane przez seba1995x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/655775-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-ryzen-7-16gb-512-rtx2060-120hz.html ten laptop wychodzi 4700 zł bez systemu

https://www.x-kom.pl/p/593262-notebook-laptop-156-hp-omen-15-ryzen-5-4600h-16gb-480-gtx1660ti-144hz.html

Ten akurat 4200 zł bez systemu 

Który waszym zdaniem będzie najlepszym wyborem ostatecznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Osobiście także ten bym rozważył

laptop

Edytowane przez adam32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, adam32 napisał:

Osobiście także ten bym rozważył

laptop

Ciekawa opcja i jest tańszy o 400 zł od HP omena pomóżcie mi wybrać spośród tych trzech czy podany wyżej legion też byłby dobrym wyborem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

2 tyg temu kupiłem Omena z Ryzenem 5, 16GB RAM i GTX 1660 Ti za 3699 zł. Poluj na podobną promke jak ci się nie spieszy. Legiony w wersji 120 Hz mają matryce ze słabymi kolorami plus gorsze wykonanie od Omena.

Ten Legion ze 144 Hz jeszcze ok, ale cena wysoka bo z miejsca jeszcze 8GB RAM trzeba dorzucić. To niewiele drożej masz Omena z RTX 2060 i Ryzenem 7.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża jest różnica w jakości w 120 a 144 matrycy? Czy warto dopłacać do ryzena 7 i rtx2060 grając w kilku letnie gry? Co myślisz o podłączeniu laptopa do monitora z lepszym ekranem .Z tym legionem za 3650 zł dokładając 600 zł na jakiś monitor można mieć w miarę sprzet za nieduże pieniądze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu popatrzył bym na lapki z kartami RTX3050. Jest to jeszcze rzadkość, żeby je spotkać, ale coraz więcej firm posiada je w swojej ofercie. Ja np. spojrzałbym na laptopa RG3050-15PL21 od Dream Machines. Na ten moment dorwiesz go taniej niż TUF'a, którego wymieniłeś. Karta 4 gb v ram, ale jeśli mówisz, że będzie ci służyć do słabszych gier to myślę, że bez problemu sobie poradzi. Dodatkowo to RTX więc wspiera RT oraz ma system DLSS, a jak dobrze wiemy, każdy gracz kocha mieć dodatkowe klatki.

Myślę, że to coś dla Ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...