Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ludziska flashują vbiosy od wersji 15p 130w i wyłączają turbo żeby mieć 115w. Daje radę podobno. 60Hz trochę słabo do gier, ale za tą cenę. 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo nie robi problemów (wyłącza się w sterowniku, albo manager urządzeń) Vbios jest niezależny od biosu lapka. Vbios siedzi w oddzielnej kości na mobo i można robić rzeźbę jaką się chce. Mimo aktualizacji głównego biosu ten z gpu zostaje jaki był. 

Np u mnie. Vbios od msi. 

140w.png

 

Testowałem chyba wszystko co się da:

Bez-tytu-u.png

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seba84_2005

Jak przyjdzie to będę próbował. Jest jakieś ryzyko? Zawsze jest igpu, żeby sflashować oryginalny?
Zostałeś na tym 140W czy na oryginalnym?

Edytowane przez seba1995x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Też stoję przed podobnym zakupem. 

Z laptopów o których mówiliście nie widziałem tutaj jeszcze nic o ASUS ROG Strix , np:

https://www.komputronik.pl/product/711533/asus-rog-strix-g-15-g513qr-hf010t.html

Jak on by się miał do wcześniej wymienionych?

Zależy mi też na długowieczności i dobrych temperaturach :)

Jakbyście widzieli o dobrych promocjach też będę wdzięczny za info.

Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie ma versji P 17 calowej :(,cieżko jest kupic dobrego lapka 17 calowego.

A lepiej posiadac Mux Switch jesli chce się dosc czesto lapka podłączać do monitora?

Edytowane przez Ksw007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się podłączasz pod monitor to mux nie jest wtedy istotny. Podłączając monitor pod dedykowane gpu i tak pomijasz zintegrowane, więc tak jakbyś miał muxa. Mux ma znaczenie kiedy chcesz użytkować matrycę laptopa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to są duże różnice ?,gdy sie posiada mux ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygooglowałem definicje:

"Gaming laptops with Optimus only - The vast majority of gaming laptops fall into this category. Optimus prolongs battery life, but in return offers worse gaming performance. Only way to disable Optimus on them is to use an external monitor.

Gaming laptops without Optimus - Pretty much the opposite of the above. Bad battery life but better performance.

Gaming laptops with MUX - Lets you enable and disable Optimus at will, but you need to restart every time you do so. Best of both worlds.

Gaming laptops with Advanced Optimus - Takes MUX a step further by not requiring a restart when switching Optimus on and off."

 

Jak sprawdzić jak to wygląda w przypadku MSI GE76 Raider 11UG-277PL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SkubiDoo

Powinno być napisane na stronie, ale nie widzę.
GP76 ma Optimus, czyli trzeba restartować laptopa przy zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ seba1995xma muxa. Optimusa działa tylko jak nie przełączysz gpu na discrete mode. Sam Optimus nie wymaga resetu. Po prosto w laptopie z muxem wyłaczane jest całkowicie zintegrowane gpu i nie jest ono w ogóle widziane w menadżerze urządzeń. Taki laptop zachowuje się jak zwykły pc na karcie graficznej wpiętej w slot pcie. 

GE76 raider to ta sama płyta główna co gp76 i to samo chłodzenie + obudowa, tylko z dodatkami w postaci większej ilości złącz, slotem sd, większą baterią, matryca 300hz, led bar na froncie, inne głośniki i to tyle. 

GP76:

GP76-Leopard-11.jpg

GE76:

csm-MG-3108-bba37a1903.jpg

Edytowane przez seba84_2005
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seba84_2005

O to mi chodziło, pomyliłem pojęcia.
Pamiętajcie zarejestrować laptopa na stronie MSI, jest 50 dolców do odebrania na Steam. Mi wyszło 209zł.

W AIDA na moim setupie pokazuje 61.6ns.

Edytowane przez seba1995x
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seba1995x aidą czasami latency się nie sugeruj. U mnie na 2933mhz przy cl21 jest 60ns. 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.07.2021 o 18:43, seba84_2005 napisał:

Turbo nie robi problemów (wyłącza się w sterowniku, albo manager urządzeń) Vbios jest niezależny od biosu lapka. Vbios siedzi w oddzielnej kości na mobo i można robić rzeźbę jaką się chce. Mimo aktualizacji głównego biosu ten z gpu zostaje jaki był. 

Np u mnie. Vbios od msi. 

140w.png

 

Testowałem chyba wszystko co się da:

Bez-tytu-u.png

Flashowałeś jakiś mocniejszy bios do GP76? ;) 

 

EDIT: 

A tak patrzę na listę to RTX3070 i 140w to chyba jego max według tabelki z: https://www.notebookcheck.net/Comprehensive-list-of-all-laptops-featuring-the-NVIDIA-GeForce-RTX-3070-Laptop-GPU-along-with-corresponding-TGPs.517805.0.html

także nie było pytania ;) 

Ewentualnie czy robiłeś jakieś OC? 

 

EDIT2: Jakieś konkretne newralgiczne punkty przy odbiorze i sprawdzaniu GE76 na które zwrócić uwagę? 

Edytowane przez SkubiDoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oc robisz z poziomu aplikacji od msi, albo przez msi afterburner. Sprawdź to co u mnie, czyli bad piksele matrycy i touchpad na rogach czy nie odstaje. U mnie po kliknięciu w prawy przycisk touchpada odklejał się prawy gorny róg. Jak docisnąłem było dobrze do czasu kolejnego naciśnięcia przycisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, seba84_2005 napisał:

Oc robisz z poziomu aplikacji od msi, albo przez msi afterburner. Sprawdź to co u mnie, czyli bad piksele matrycy i touchpad na rogach czy nie odstaje. U mnie po kliknięciu w prawy przycisk touchpada odklejał się prawy gorny róg. Jak docisnąłem było dobrze do czasu kolejnego naciśnięcia przycisku.

Miałeś od razu takie przypadłości czy z czasem? 

Właśnie wróciłem ze sklepu ze swoją sztuką GE76 i na razie nic niepokojącego nie zauważyłem :) Jestem pod wrażeniem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SkubiDooBad piksele zaraz po skonfigurowaniu systemu na białym tle, a touchpad wyszedł w trakcie właśnie konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.07.2021 o 18:17, seba1995x napisał:

@seba84_2005


Pamiętajcie zarejestrować laptopa na stronie MSI, jest 50 dolców do odebrania na Steam. Mi wyszło 209zł.

 

Możesz napisać coś więcej na ten temat? Rejestrowałem ostatnio Leoparda ale z tej appki od MSI to też jest gdzieś do odebrania te 50$? 

4 godziny temu, SkubiDoo napisał:

Miałeś od razu takie przypadłości czy z czasem? 

Właśnie wróciłem ze sklepu ze swoją sztuką GE76 i na razie nic niepokojącego nie zauważyłem :) Jestem pod wrażeniem.

Ja też ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgan

Jak masz konto na MSI i zarejestrowany laptop to tą promocję masz tu:

https://account.msi.com/promotions

Trzeba napisać recenzję w sklepie w którym kupiłeś, dołączyć link i zrzut ekranu. 

Oni to weryfikują i wysyłają kod, będą do odebrania w linku tej promocji. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...