Skocz do zawartości
pmfk

Do kiedy wsparcie windows 10?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Win 10 Home wer 21H1, wyczytałem ze wsparcie dla 10 ma byc do 2025, tu zacytuje czasopismo - Ma to związek z tym, że prawdopodobnie 14 grudnia tego roku wygaśnie wsparcie dla Windows 10 w wersji 2004, a rok później krótko po sobie wsparcia technicznego zostaną pozbawione wersje 20H2 oraz 21H1.. O co w tym chodzi? To w końcu w 2025 roku czy wcześniej? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten link nic mi nie mowi, mam wersje 21h1 windows home, to w jakiej wersji bedzie wsparcie do 2025?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, pmfk napisał:

ten link nic mi nie mowi, mam wersje 21h1 windows home, to w jakiej wersji bedzie wsparcie do 2025?

Czytać ze zrozumieniem.

W tej wersji jak nie zainstalujesz kolejnych aktualizacji to do 13.12.2022. Instalując kolejne aktualizacje do 2025.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Marynarz napisał:

Czytać ze zrozumieniem.

W tej wersji jak nie zainstalujesz kolejnych aktualizacji to do 13.12.2022. Instalując kolejne aktualizacje do 2025.

A nie będzie tak, że do 13.12.2022 będą aktualizacje funkcji, a potem to już tylko aktualizacje bezpieczeństwa? Tak jak to było zwykle po zakończeniu wsparcia podstawowego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale tabelka jest przecież jasna. Cały system jao rodzina Windows 10 jest wspierany do 2025, ale konkretne buildy/wydania krócej.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz jest jasne, czekac na kolejną aktualizacje po 21h1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, narmiak napisał:

No ale tabelka jest przecież jasna. Cały system jao rodzina Windows 10 jest wspierany do 2025, ale konkretne buildy/wydania krócej.
 

Nie no, jest jasna, że system będzie miał wsparcie do 2025 roku, tylko pozostaje kwestia jakie to będzie wsparcie, czy podstawowe czy już nie? Jak nie będzie podstawowe to i kolejnych biuldów już nie będzie, a jedynie drobne aktualizacje nie wprowadzające nowych funkcji.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co będzie z windowsem 10 oryginalnym na pendrive z datą wydania 2019roku, prawdopodobnie w wersja 1903 lub 1909, których wsparcie się skończyło - pytając wprost - jak za kilka miesięcy będę chciał z niego zrobić nową instalkę to czy będzie się aktualizował i uzyskam to wsparcie do 2025 roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij Media Creation Tool i zrób zaktualizowaną instalację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak, win 10 na pendrivie co mam to juz tylko na smietnik? nie bedzie sie aktualizowal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest tak, ze jak zainstaluje win 10 home wydanie z 2019 roku, a więc prawdopodobnie w wersji 1903 lub 1909  ktore nie sa juz wspierane to bedzie mozna zaktualizowac win 10 do najnowszej wersji ręcznie i przedłuzyc wsparcie? i czy pobierze automatycznie przez win update sterowniki? proszę o pomoc w odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Po co masz sobie tak utrudniać życie i potem ściągać gigabajty aktualizacji, po prostu kup nowego pendriva i ściągnij  Media Creation Tool który utworzy bootowalny pendrive z najnowszą wersją Win10. Klucz który masz do  Win10 aktywuje go bez problemu. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki mały szczegół, napisane, ze obraz mogę utworzyć dla innego komputera, a ja chce nowo pobrany windows 10 utworzyc dla tego samego komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pmfk napisał:

taki mały szczegół, napisane, ze obraz mogę utworzyć dla innego komputera, a ja chce nowo pobrany windows 10 utworzyc dla tego samego komputera

Chodzi o to, że przy opcji tworzenia dla innego komputera masz możliwość zrobić pendrive, lub utworzyć obraz ISO do nagrania na płycie. Gdy wybierzesz dla swojego komputera to możesz sobie tylko aktualizację systemu zrobić.

Inaczej mówiąc dla innego, ale i dla twojego. Przecież instalka jest uniwersalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chce utworzyć bootowalny pendrive z win 10 i zainstalować go w przyszłości na tym komputerze na którym ten pendrive utworzyłem.  Nie chce aktualizować, chodzi o czystą instalkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmfk napisał:

No właśnie chce utworzyć bootowalny pendrive z win 10 i zainstalować go w przyszłości na tym komputerze na którym ten pendrive utworzyłem.  Nie chce aktualizować, chodzi o czystą instalkę

Czyli wybierasz opcję dla innego komputera. Prosta sprawa. A co do awarii pendriva to wystarczy, że się krótkie spięcie zrobiło przy jego wyciąganiu. I już. Ty zapłaciłeś za licencję BOX. Pendrive jest tylko dodatkiem. Na dodatek zablokowanym przed zapisem.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie na odwrót, nie dla innego komputera, wybieram opcje utworzenia botowalnego pendrive win 10 dla tego samego komputera, tylko nie wiem czy tak mozna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, pmfk napisał:

Dokładnie na odwrót, nie dla innego komputera, wybieram opcje utworzenia botowalnego pendrive win 10 dla tego samego komputera, tylko nie wiem czy tak mozna

Jak chcesz utworzyć pendrive to postępujesz tak: Wybierasz Utwórz nośnik instalacyjny, bo inaczej się nie da, a że jest dopisek dla innego komputera, to tak sobie Microsoft to wymyślił i nic na to nie poradzimy.

 

1.JPG

Dalej mam możliwość wyboru, czy chcemy system w języku polskim, czy innym. Czy wersję 64 bit, czy 32, czy obie.

2.JPG

I na koniec tworzenie pendrive lub pliku ISO do nagrania na płycie.

3.JPG

Inaczej się tego nie da zrobić

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
42 minuty temu, gilban napisał:

Inaczej się tego nie da zrobić

Narzędzie MediaCreation Tool nie do tego konieczne - do pobrania pliku ISO- ...tyle, że...wygodniejsze. Zresztą i tak z pobranego ISO musimy zrobić bootowalny pendrive. Czy to MediaCreation Tool czy Rufus czy nawet ręcznie. :hmm:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodziło - ten dopisek "dla innego komputera", mylący zresztą, bo chce dla tego samego, mam jeszcze pytanko, czy pendrive ma być sformatowany w jakimś konkretnym systemie plików - ntfs czy fat, czy nie ma to znaczenia w pendrive? Pozdrawiam i wielkie dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, pmfk napisał:

Właśnie o to mi chodziło - ten dopisek "dla innego komputera", mylący zresztą, bo chce dla tego samego, mam jeszcze pytanko, czy pendrive ma być sformatowany w jakimś konkretnym systemie plików - ntfs czy fat, czy nie ma to znaczenia w pendrive? Pozdrawiam i wielkie dzięki za pomoc

Pendrive ma być w Fat32, ale o ile pamiętam MediaCreationTool i tak go formatuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...