Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Kyle_PL napisał:

 

Gdzie masz napisane zdanie "Windows always first using all RAM"? Hint - nigdzie w linkowanej wypowiedzi. 

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Send1N napisał:

Nie po to zalozylem ten temat żebyście sobie do gardeł skakali ? od tego jest wątek zakupowy RTX 3000 :group_h:

W sumie, to ustaw plik strony na jakiś duży rozmiar stały (np. 12 GB), odpal w tle Menedżer Zadań (by sobie działał w tle jak będziesz grał), na najwolniej odświeżanym podglądzie użycia RAM (by zarejestrować najdłuższy czas) i poodpalaj wszystkie śmieci + tego HuntGame.exe i pograj z godzinkę - ciekawe jak wysoko użycie wyleci (po zamknięciu gry po godzinie grania powinno się objawić na wykresie maksymalne użycie).

Edytowane przez Kyle_PL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w skrócie mówiąc mam za mało pamięci do grania w hunta z discordem? :E czy po prostu ta gra wymaga aby plik wymiany był włączony :> nie wieże że sam hunt zjadł 12gb to co pokazał podgląd zdażeń :E Ciekawe czy jak bym miał 4x8 to by hulało z wyłączonym 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Bono[UG] napisał:

To co zacytowałeś wprost podaje, że pamięci zabraknie, że trzeba zrobić miejsce na nowy duży program.
W jaki sposób brak możliwości zrzucenia na dysk zmniejsza wydajność, jeżeli pamięci nie brakuje?

@amsztel
Odpowiesz?

Godzinę temu, Kyle_PL napisał:

... i Ty się dziwisz, że "mam spinkę"? Może faktycznie powinienem coś zjeść, bo na pusty żołądek to się człowiek prędzej denerwuje.

Tu akurat przekręcasz znaczenie, urywasz cytat lub nie doczytałeś.

"Consider Windows always first using all RAM." To jest całe zdanie i dla mnie to jest jasny opis scenariusza, gdzie po prostu pamięci brakuje i trzeba zrzucić część na dysk.

@Send1N
Nie znam się ale może część pamięci zjada karta graficzna? Nie wiem jak to jest raportowane w systemie.
Może na trochę gorszych ustawieniach tekstur będzie mniej pamięci żarło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Send1N napisał:

Czyli w skrócie mówiąc mam za mało pamięci do grania w hunta z discordem? :E czy po prostu ta gra wymaga aby plik wymiany był włączony :> nie wieże że sam hunt zjadł 12gb to co pokazał podgląd zdażeń :E Ciekawe czy jak bym miał 4x8 to by hulało z wyłączonym 

Z tego co ja u siebie zaobserwowałem to po prostu winda czasami głupieje jak ma za mały plik wymiany. Nie pamiętam na jakim to buildzie windy było, ale jakim dość starym i na wczesnej wersji RDR2. Winda na automacie robiła mi swapa ~25GB :E. Nie wiem po co i na co, ale właśnie ręczne ograniczenie go na 4GB powodowało crashe gry. Mimo, że sam RAM nie był przepełniony.

Jak ci nie wywala gry na auto to tak graj. A jak ci się chce zawsze możesz przeinstalować windę i sprawdzić czy na świeżej też będzie podobny problem przy ograniczeniu pliku wymiany.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, amsztel napisał:

What? Microsoft twierdzi, ze wylaczenie page file ma negatywny wplyw na wydajnosc. Przeciez wlasnie o tym pisalem...

Ale co Ty chcesz mnie tłumaczyć? Póki jest wolna pamięć to nie ma żadnego spadku wydajności. W momencie kiedy brakuje pamięci zaczyna się zwalnianie zasobów, a później dochodzi do wyłączania niektórych procesów, a przy dalszych brakach pamięci fizycznej system może się wysypać.

Póki co nie miałem żadnych problemów z działaniem jakichkolwiek aplikacji z wyłączonym swapem i grami, które są z epoki kiedy swap był rzeczą normalną.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lukadd napisał:

Winda na automacie robiła mi swapa ~25GB :E.

Pewnie trzymała kupę niepotrzebnych aplikacji w tle.

Jeżeli system głupieje jak ma wyłączony swap, to kiepski ten system, dowodzi jak słabo jest napisane zarządzanie pamięcią.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dokupiłem sobie drugi zestaw patriotów 4400 cl19 i zrobilem 4x8 (32gb) wyłączyłem od razu pamięc wirtualną, z gier nie wyrzuca tak jak przy 16GB ale od kilku dni grzebałem po ustabilizowaniu ramu dlaczego nie mogę zamknąć systemu lub ponownie go uruchomić... działało tylko usypianie bądz rzeznikowe wyłączanie kompa przyciskiem. Dzisiaj coś mnie naszło i ustawiłem swapa na 4096mb bo kontrolowany przez system zabiera 32gb wolnego miejsca na dysku z systemem :E i system znów się zamyka i ponownie uruchamia po 4 dniach grzebania przy timingach, terminacjach i napięciach w biosie co tu psoci....

@Sideband ty pisałeś że zrezygnowałem przy 32gb całkiem ze swapa bez problemów :> 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.07.2021 o 00:35, sideband napisał:

Póki nie brakuje pamięci fizycznej wyłączenie swapu nie ma żadnego negatywnego wpływu na wydajność systemu. Przy 32GB od razu wyłączyłem swap i przy 64GB tym bardziej nie zamierzam go włączać :E

Wiele zależy też od programu i jak jest napisany. Adobe miało kiedyś błąd, że Photoshop wykrzaczał się przy wczytywaniu pliku, jak nie miałeś ustawionego jakiegokolwiek pagefile. Nawet, jeżeli było kilka GB wolnego RAMu :) Ustawienie minimalnej wartości na jaką pozwalał wtedy system (300 MB?) sprawiało, że problem nie występował :)
Niektóre programy wprost mówią, że wymagają pagefile i nic z tym nie zrobisz. Na serwerze domowym mam ustawiony automatyczny pagefile, na stacjonarce w domu jest automat na dedykowanym, starym SSD.
 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się zgadza co piszesz, ale takich aplikacji wiele nie jest.

Problem z wyłączonym swapem widziałem raz na innej platformie z 16GB i 1080ti gdzie po wyłączeniu swapu Quantum Break łapał ścinki, a nie brakowało Ramu ani Vramu. A wystarczyło wbić powiedzmy 512MB swapu stałego i problem znikł. Na innej konfiguracji tylko 32GB i kartą z mniejszą ilościa pamięci problem już nie występował po wyłączeniu swapu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Send1N napisał:

Panowie dokupiłem sobie drugi zestaw patriotów 4400 cl19 i zrobilem 4x8 (32gb) wyłączyłem od razu pamięc wirtualną, z gier nie wyrzuca tak jak przy 16GB ale od kilku dni grzebałem po ustabilizowaniu ramu dlaczego nie mogę zamknąć systemu lub ponownie go uruchomić... działało tylko usypianie bądz rzeznikowe wyłączanie kompa przyciskiem. Dzisiaj coś mnie naszło i ustawiłem swapa na 4096mb bo kontrolowany przez system zabiera 32gb wolnego miejsca na dysku z systemem :E i system znów się zamyka i ponownie uruchamia po 4 dniach grzebania przy timingach, terminacjach i napięciach w biosie co tu psoci....

Kiedyś Windows w swapie potrafił zapisywać zrzuty pamięci/debug po wykrzaczeniu się i można było po ponownym uruchomieniu przejrzeć co się stało. Jednak wyłączenie pliku wymiany jedynie odcinało od możliwości prześledzenia co się stało, a nie powodowało zacinania się systemu.

Nie wiem co w 10 namieszali ale nie zdziwiłbym się jakby próbowali zapisywać tam jakieś śmieci. Próbowałeś może jak się system zachowa przy wyłączeniu szybkiego uruchamiania (teoretycznie tylko plik hibernacji w tym uczestniczy)?
Wiem jedno, 10 jest ostro spierniczona.

Edytowane przez Bono[UG]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie uruchamianie mam już od dawna wyłączone :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...