Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ten Pny z tego co na x-komie piszą ma kości TLC

ktoś tam w  komentach na amazonie też pisał ,ze ma TLC

na ich stronie piszę :

NAND Components

 3D Flash Memory wiec chyba jest spoko ?  lub też opcja 2 x te Samsung PM9A1 ale to już ponad budżet wychodzi i zabawa z adapterem ,żeby tego corsara jako systemowy pod adapter podpiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adapter to 20-40zl może 10zl z aliexpress ;) 

2 godziny temu, DisconnecT napisał:

Czyli kup gówno bo jest lepsze niż HDD, tak to zdecydowanie Twój tępy tok myślenia. ;)

Reszty nawet nie komentuje, bo aż nie chce mi się słuchać bredni o jakiś półprofesjonalnej serii super żywotnych dysków które dziwnym przypadkiem akurat są pocięte z zapisu po całości. ?

To nie tępy tok myślenia a po prostu alternatywa dla autora. Tylko w takiej upośledzonej formie SSD można dorwać w takiej cenie ;) Po porostu może pójść w pojemność. Ale brałbym tutaj minimum dwa bo zniwelują ułomności dysku nieco. A przy okazji dostanie porządną pojemność 8TB. 

 

A co do bredni o przeznaczeniu dysku, nawet nie chce mi się komentować Twojego ograniczonego podejścia ;) Nie wiem czego nie możesz pojąć. Tani i żywotny dysk który zdecydowanie nie jest dedykowany do domoweggo użytku. Widać to chociażby po specyfikacji. 

W Product Brief masz wypisany TARGET dla tego produktu. Może Ci pomoże ;) A jak nie rozumiesz pisanego to pooglądaj obrazki. 

Cytat

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Miist napisał:
 
 

lub też opcja 2 x te Samsung PM9A1 ale to już ponad budżet wychodzi

 

1400-1500 x2 = 2800-3000zl Ale da Ci sporo satysfakcji :) 

image.png.f4f208d839a6f1e59ce305643d3a5cfb.png

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówione te 2 x samsungi plus adapter plus te 2x  radiatory

Choć ciężko będzie pewnie tego Corsaira podpiąć pod adapter jak na termopadzie i wentylatorku temp ma 61C przy uruchomionej przeglądarce i yt ,wiec jak to wrzucę do adaptera pewnie znowu temp z 80-90C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra decyzja. Na adapterze ogarnie spokojnie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.07.2021 o 21:44, Miist napisał:

Zamówione te 2 x samsungi plus adapter plus te 2x  radiatory

Choć ciężko będzie pewnie tego Corsaira podpiąć pod adapter jak na termopadzie i wentylatorku temp ma 61C przy uruchomionej przeglądarce i yt ,wiec jak to wrzucę do adaptera pewnie znowu temp z 80-90C

Najwyzej wszystko zwodujesz :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 27.07.2021 o 21:44, Miist napisał:

Zamówione te 2 x samsungi plus adapter plus te 2x  radiatory

Choć ciężko będzie pewnie tego Corsaira podpiąć pod adapter jak na termopadzie i wentylatorku temp ma 61C przy uruchomionej przeglądarce i yt ,wiec jak to wrzucę do adaptera pewnie znowu temp z 80-90C

To chyba najlepszy wybór. Będzie bardzo szybko i wydajnie.

Te dyski Samsung PM9A1 mają krótszą gwarancję bo 36 miesięcy ale według mnie i tak warto bo 980pro to obecnie jedne z najlepszych dysków konsumenckich.

Na amazonie są 970evo plus za 1000-1200zł z 5 letnią gwarancją ale to jednak poziom niżej.

Radiatory i jakiś przepływ powietrza i będzie dobrze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dłuższa gwarancję masz na 980pro za odpowiednią dopłatę. To te same dyski a jeśli są jakieś różnice to wręcz kosmetyczne.  Jeszcze jak będziesz miał dwa takie pod raidem to ciężko im cokolwiek zarzucić. 

Dłuższa gwarancję masz na 980pro za odpowiednią dopłatę. To te same dyski a jeśli są jakieś różnice to wręcz kosmetyczne.  Jeszcze jak będziesz miał dwa takie pod raidem to ciężko im cokolwiek zarzucić. 

Oczywiście na odpowiedniej płycie. Bo teraz na z370 będą miały po prostu uśpiona wydajność. Ale to raczej nie problem, i tak w końcu pewnie sprzęt zmienisz. Poszukaj tylko wtedy płyty co da możliwość wygodnego spięcia tych NVME.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dyski i cała reszta doszła

wiec tak tego corsaira podpiąłem do adaptera ,a 2 x samsungi w porty m2 i zrobiłem sata raid 0 prędkość słaba ogólnie 3,5k ,ale mniejsza z tym komputer nie widzi mi nigdzie ani w biosie ani pod systemem hdd dysku ktoś wie czym może to być spowodowane  ? hdd pod sata podpięty

Edytowane przez Miist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz w instrukcję, zapewne m2 wyłącza Ci porty SATA 5 i 6, przepnij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepinałem 0 1 na 5 6 i spowrotem nie widać wgl  ,a dysk mechanicznie chodzi jutro go chyba pod 2 pc podepne

edit ogarniete

slot 3i4 działał tylko , a tylko tam nie wpinałem jutro wkleje prędkości do oceny:P

Edytowane przez Miist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz co wklejac skoro podpiales oba dyski pod chipset Z370 ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem wcześniej. Dyski będą działać i tak lepiej niż jakikolwiek inny z PCIE 3.0

Żeby ukręcić to co ja wkleiłem potrzebne jest albo AMD B550, X570 i procek jakiś zen 5000 ( polecam, znacznie lepsze niż to co masz teraz ). Oczywiście przy B550 jak u mnie trzeba oddać 8 linii z GPU. Ale to nie problem przy PCIE 4.0 za to można napchać 3x NVME PCIE 4.0. na X570 chyba nie było za bardzo takich płyt ale tam można dać dwa dyski PCIE4,0 jeden z CPU a drugi przez chipset.

Albo intele 11gen i Z590. Tutaj trzeba też coś co podzieli linie z GPU pod dyski i grafikę. Chipset niby dałby radę bo jest 8x PCIe 3.0, no ale niestety on blokuje się na 3.0.

 

No i wszystkie kolejne sprzęty jakie będą wychodzić zapewne ogarną bez problemu kilka NVME. To aktualnie staje się standardem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Minciu napisał:

Już pisałem wcześniej. Dyski będą działać i tak lepiej niż jakikolwiek inny z PCIE 3.0

[...]

2 dyski wpiete pod Z370? Roznice miedzy nimi a szybkimi dyskami PCIE 3.0 beda marginalne

48 minut temu, Minciu napisał:

[...]

Żeby ukręcić to co ja wkleiłem potrzebne jest albo AMD B550, X570 i procek jakiś zen 5000 ( polecam, znacznie lepsze niż to co masz teraz ). Oczywiście przy B550 jak u mnie trzeba oddać 8 linii z GPU. Ale to nie problem przy PCIE 4.0 za to można napchać 3x NVME PCIE 4.0. na X570 chyba nie było za bardzo takich płyt ale tam można dać dwa dyski PCIE4,0 jeden z CPU a drugi przez chipset.

Albo intele 11gen i Z590. Tutaj trzeba też coś co podzieli linie z GPU pod dyski i grafikę. Chipset niby dałby radę bo jest 8x PCIe 3.0, no ale niestety on blokuje się na 3.0.

 

No i wszystkie kolejne sprzęty jakie będą wychodzić zapewne ogarną bez problemu kilka NVME. To aktualnie staje się standardem.

Tu akurat masz we wszystkim racje :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, amsztel napisał:

2 dyski wpiete pod Z370? Roznice miedzy nimi a szybkimi dyskami PCIE 3.0 beda marginalne

Tu akurat masz we wszystkim racje :) 

dwa dyski Samsunga wpięte w PCIE 3.0 dają Ci 3500MB/s ZAPISU CIĄGŁEGO nawet jak na raz będziesz chciał nawalić 4TB danych. Do tego masz mega wysoką szybkość w kolejkowanych plikach 4k itp. Niczym tego dogonisz z dyskiem PCIE 3.0. Phisiony E12 jak kończy się bufor są zwykłym gównem przy samsungu ;) 

Rożnice Samsungami a szybkimi dyskami PCIE 3.0 ciągle są bardzo duże. Wystarczy mocniej go przycisnąć. Różnice w plotowaniu XCH dochodzą do dobrych 50% ;) Tam najszybciej wychodzi ile wart jest dysk.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Minciu napisał:

dwa dyski Samsunga wpięte w PCIE 3.0 dają Ci 3500MB/s ZAPISU CIĄGŁEGO nawet jak na raz będziesz chciał nawalić 4TB danych. Do tego masz mega wysoką szybkość w kolejkowanych plikach 4k itp. Niczym tego dogonisz z dyskiem PCIE 3.0. Phisiony E12 jak kończy się bufor są zwykłym gównem przy samsungu ;) 

Rożnice Samsungami a szybkimi dyskami PCIE 3.0 ciągle są bardzo duże. Wystarczy mocniej go przycisnąć. Różnice w plotowaniu XCH dochodzą do dobrych 50% ;) Tam najszybciej wychodzi ile wart jest dysk.

Hmm nie znam sie na plotowaniu XCH ale to raczej bardzo niszowy przypadek dotyczacy mniej niz 1% uzytkownikow. Mi bardziej chodzilo o to, ze na chipsecie Z370 i tak jestesmy ograniczeni do 2 dyskow PCIe 3.0, kazdy kolejny dysk musisz dokladac obcianajac linie PCIe z GPU z 16 do 8. Przy czym jesli plyta nie wspiera biuryfikacji to mozesz wkladac max jeden dysk w slot PCIe (z reguly max 2 total). 

Generalnie to mnie zle zrozumiales - chodzilo mi o to, ze przy takich zastosowaniach do jakich kupuje sie plyty na Z370 (np ladowanie gier itp) to roznice miedzy dyskami PCIe 3.0 a 4.0 beda marginalne. Ty piszesz o zupelnie innych typach zastosowan i zgadzam sie z Toba jak najbardziej w tym co piszesz, ale do takich zadan to zupelnie inna platforma potrzebna. O to mi chodzilo :) 

Edytowane przez amsztel
literowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Z370 wkładasz dwa dyski w porty m.2 które idą przez chiepset. A chiepset z kolei przepuszcza przez siebie max 3500MB/s (dla tego RAID na razie dalej nie podskoczy). Trzeci dysk możesz wpiąć w adapterze PCIE 4x (16x) -> M.2 fizycznie pod GPU  ten czarny. https://www.asrock.com/mb/intel/Z370 Extreme4/index.asp W tej płycie to akurat na samym dole. I masz 3x NVME bez obcinania linii dla GPU. Wszystko na pełnym 4x PCIE 3.0. Ale jednocześnie tutaj wszystko ciśnie się przez chiepset. Więc sumaryczny transfer w danym momencie to wspomniane 3500MB/s. Oczywiście nie dzieli się między dyskami na sztywno a dynamicznie.

Nie trzeba żadnej bifurkacji i innych pierdół. Co do różnicy w instalacji i wczytywaniu gier, dwa takie Samsungi dają pełną prędkość do oporu. Większe różnice będą oczywiście dopiero z nową platformą. Z370 powoli kapcieje więc na pewno nie ma co na nią patrzeć jako na ostateczny sprzęt ;) 

 

Edytowane przez Minciu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa - odnosilem sie konkretnie do sprzetu autora watku :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, amsztel napisał:

Jasna sprawa - odnosilem sie konkretnie do sprzetu autora watku :) 

Tak ale po co kupować coś wolnego do starej płyty jak płyta i tak stara i wiadomo gdzie niedługo skonczy. A z dyskami zostanie znacznie dłużej niż do końca życia tej płyty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze, ze nie warto kupowac szybkich dyskow :) Odnioslem sie jedynie do malych roznic miedzy dyskami na tej konkretnej platformie. 

Edytowane przez amsztel
literowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...