Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.Potrzebuje kupić płytę główną pod procesor Ryzen 9 5950x.

Zależy mi głownie na dobrej sekcji ,niskich temp oraz by miała wi-fi.

Ogólnie waham się między płytami:

1.Msi x570 Ace 

2.x570 Aorus Master 

Cenowo wychodzą podobnie.

Czy to dobre płyty czy szukać czegoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, kalderon napisał:

MSI X570 Tomahawk?

Ta płyta ma dobre opinie ?

Nie ma sensu dopłacania do tych powyżej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma bardzo dobre opinie i mocarną sekcję zasilania.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aorus Masters jest ciut lepszym mobasem. Dwie kwestie : bios i cena. Ja osobiście nie lubie biosu w Aorusach i MSI oraz Asusy to moja topka. Druga - Tomahawk kosztuje mniej niż 1000, a Aorus prawie 1600. Też bym postawił na Tomahawka https://www.x-kom.pl/p/581327-plyta-glowna-socket-am4-msi-mag-x570-tomahawk-wifi.html. Różnica w temperaturach na sekcji to gdzieś z 2-3 stopnie? No moim zdaniem nieopłacalne. Już lepiej dozbierać gorsza pod jakieś dobre chłodzenie pod tego twojego Ryśka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, santaangelo napisał:

Aorus Masters jest ciut lepszym mobasem. Dwie kwestie : bios i cena. Ja osobiście nie lubie biosu w Aorusach i MSI oraz Asusy to moja topka. Druga - Tomahawk kosztuje mniej niż 1000, a Aorus prawie 1600. Też bym postawił na Tomahawka https://www.x-kom.pl/p/581327-plyta-glowna-socket-am4-msi-mag-x570-tomahawk-wifi.html. Różnica w temperaturach na sekcji to gdzieś z 2-3 stopnie? No moim zdaniem nieopłacalne. Już lepiej dozbierać gorsza pod jakieś dobre chłodzenie pod tego twojego Ryśka. 

Tylko ja się wahałem miedzy aoursem a msi ace (nie tomahawk)

Kolega wyzej zaproponował Tomahawka.

Ogolnie Tomahawk jest spoko i bralem go pod uwage ale myslalem raczej nad płyta ktora ma 3 wejścia na dyski m2. Nie jest to warunek konieczny ale fajnie by było gdyby miała.

Co do ryzena to chłodzenie mam silet loopa 2 360 od be quieta.

Powiedzcie mi jeszcze proszę  jaką płytą jest

Asrock x570 taichi? Można ją jakoś porównać względem tego aoursa bądź tomahawka?

Pytam gdyż jest teraz w stosunkowo spoko cenie (1200zł) ale nie wiem jak w ogole wypada ta płyta.

Bedę wdzięczny za opinie na jej temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tomass1988 napisał:

Tylko ja się wahałem miedzy aoursem a msi ace (nie tomahawk)

Kolega wyzej zaproponował Tomahawka.

Ogolnie Tomahawk jest spoko i bralem go pod uwage ale myslalem raczej nad płyta ktora ma 3 wejścia na dyski m2. Nie jest to warunek konieczny ale fajnie by było gdyby miała.

Co do ryzena to chłodzenie mam silet loopa 2 360 od be quieta.

Powiedzcie mi jeszcze proszę  jaką płytą jest

Asrock x570 taichi? Można ją jakoś porównać względem tego aoursa bądź tomahawka?

Pytam gdyż jest teraz w stosunkowo spoko cenie (1200zł) ale nie wiem jak w ogole wypada ta płyta.

Bedę wdzięczny za opinie na jej temat

ja asrocki omijam szerokim łukiem - najbardziej spaprany bios, jaki można dostać. Na reddicie był poruszany temat tego wiatraczka na chipsecie, że jest za głośny. Poza tym, ostatnio słyszałem narzekania na taichi, ale nie wiem na którą wersję.. Chyba na z490, ale nie jestem pewien. Także na temat temperatur VRM w Taichi na AMD się nie wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, santaangelo napisał:

ja asrocki omijam szerokim łukiem - najbardziej spaprany bios, jaki można dostać. Na reddicie był poruszany temat tego wiatraczka na chipsecie, że jest za głośny. Poza tym, ostatnio słyszałem narzekania na taichi, ale nie wiem na którą wersję.. Chyba na z490, ale nie jestem pewien. Także na temat temperatur VRM w Taichi na AMD się nie wypowiem.

Dzięki. Właśnie doczytałem ze jest głośna więc odpuszczam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tomass1988 napisał:

Asrock x570 taichi? Można ją jakoś porównać względem tego aoursa bądź tomahawka?

Jeszcze dopowiem, że ASRock i Ryzen to kiepskie połączenie. W serwisach dosyć często lądują komputery z tymi płytami.

W Intelach akurat takiego problemu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no to co mam kupić w wersji  x570?

aourus master jest dobrym  wyjsciem czy cos podobnego w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Tomahawka i tyle, nie ma po co przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.07.2021 o 14:22, kalderon napisał:

Bierz Tomahawka i tyle, nie ma po co przepłacać.

Niestety nie wybiore tego Tomahawka bo potrzebuje więcej slotów na dyski M2.

Korzystając z okazji i Twojej fachowej pomocy chciałbym jeszcze zapytać o coś 

Mianowicie:

Najbardziej do gustu przypadła mi płyta b550 MSI unify.

Ma wszystko co potrzebuje czyli:

4x M2 bluetooch wifi i dobra sekcje.

Cena dla mnie jest drugorzędną bo wiem że jak na b550 jest droga.

Duzym plusem dla mnie to że nie ma wentylatora jak x570 choć wiadomo nie ważące.

Chciałbym się dowiedzieć co stracę ,wybierając płytę ;b550 w stosunku do płyty x570?

Czy tylko to że nie podłącze wszystkich dysków w pcie 4 ?

Z tego co kojarE to płyty b550 obsłużą mi 1 dysk 4.0 oraz kartę graficzną?

Czy coś jeszcze stracę nie wybierając x570?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty B550 obsługują PCI-E 4 w slocie karty graficznej oraz głównym (jednym) slocie na dysk M.2. X570 dokłada do tego drugi slot M.2 bo do chipsetu połączone są linie PCI-E 4 z procesora, jest więc więcej pasm/przepustowości do zagospodarowania. Nie mam pojęcia jak MSI wyciągnęło tyle slotów M.2 z PCI-E 4 na B550 i czy wszystkie naraz będą działać z pełną prędkością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto się zastanowić, rozejrzeć, na dniach wchodzą do sprzedaży nowe X570S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kalderon napisał:

Płyty B550 obsługują PCI-E 4 w slocie karty graficznej oraz głównym (jednym) slocie na dysk M.2. X570 dokłada do tego drugi slot M.2 bo do chipsetu połączone są linie PCI-E 4 z procesora, jest więc więcej pasm/przepustowości do zagospodarowania. Nie mam pojęcia jak MSI wyciągnęło tyle slotów M.2 z PCI-E 4 na B550 i czy wszystkie naraz będą działać z pełną prędkością.

Czyli mam rozumieć , ze jest tak jak pisałem czyli główna różnicą jest to ze płyty x570 obsługują wszystkie sloty na dyski PCIE-4. Innych różnić poza ewentualnymi wyjściami usb na tyle nie ma?

Tak to opisuje MSI jak na zdjeciu.

Jesli chodzi podłącze procesor na PCIE-4 oraz 1 dysk m2 pcie 4 (tak jakby do głównego gniazda) to karta będzie pracować normalnie w x16 czy będzie ucinac do 8?

 

pcie.jpg

6 minut temu, mimuszek napisał:

warto się zastanowić, rozejrzeć, na dniach wchodzą do sprzedaży nowe X570S

o dzieki ! zglebię temat!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mimuszek napisał:

warto się zastanowić, rozejrzeć, na dniach wchodzą do sprzedaży nowe X570S

Komp potrzebuje za miesiąc.

Wiadomo już cokolwiek kiedy wchodzą te płyty ? Jakieś przypuszczalne daty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia, prezentacja była w czerwcu, msi póki co chyba dwa modele, tomahawk i torpedo, ale one mają po 2 m2

https://ithardware.pl/aktualnosci/msi_przedstawia_pasywnie_chlodzone_plyty_x570s_tomahawk_max_wifi_i_mag_x570s_torpedo_max-16786.html

może asus coś puści wcześniej, choć pierwszy pewnie będzie asrock

gigabyte jakiś model niby można juz kupić tanio nie jest

https://www.newegg.com/gigabyte-x570s-aero-g/p/N82E16813145324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Taichi, zmieniłem na Ace. Wiatraczek na Taichi to niewielki problem - po ustawieniu dobrze krzywej w biosie i przy dobrym obiegu powietrza w obudowie praktycznie się nie włącza. Większy problem to konieczność zamówienia u ASRocka kątowej przejściówki do USB-C bo GPU przysłania gniazdo. Z tego co czytałem to w nowych wersjach gniazdo jest przesunięte i już da się podpiąć kabel do frontpanelu bezpośrednio. Kolejnym problemem jest ta wielka blacha robiąca za radiator dla M.2. Ładnie wygląda, ale to jedyna zaleta. Po obsadzeniu trzech slotów szybkimi nvme temperatury robią się wysokie.

Mam Ace i jestem zadowolony. Kupiłem okazyjnie, ale tak szczerze mówiąc gdybym kupował po sklepowych cenach to wolałbym Unify - to bliźniacza płyta z wykastrowanym jednym Ethernetem, bez świecidełek, paskudnego "lusterka" nad VRM i złotych napisów. Wadą MSI jest oprogramowanie pod Windows (Dragon Center czy jak to się zwie - konfiguracja+RGB) -nie instalować pod żadnym pozorem. A, jeszcze jedno - MSI używa mostków/dzielników PCIe ASMedii - nie polecam używania kart dźwiękowych SC808 lub Xonarów STXII  - albo nie działają, albo okrutnie trzeszczą.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...