Skocz do zawartości
dawidoxx

Samsung S21 ULTRA czy  Xiaomi 11 ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, chcę wymienić swojego huawei p30 pro na jakiś nowszy telefon - na oku mam dwa modele konkretnie: samsunga s21 ultra oraz  xiaomi 11 ultra, który z tych telefonów wybrać? zależy mi głównie na dobrym aparacie i jak najlepszym ekranie (120hz) , oraz dobrej baterii.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał wywalić taki hajs za telefon to coś jednak ze sprawdzonych marek a nie chinola. Mój głos na S21 Ultra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xiaomi postaralo sie z tym telefonem, a co do "chinola" to mylisz sie bardak bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też stoję przed podobnym wyborem, i chyba wezmę S21 Ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos idzie w kierunku Samsunga. Aczkolwiek sam ostatnio przekazałem dalej S20U i wróciłem do dobrego starego Note 10 bez plusa ( jak dla mnie idealny smartfon ) ;) Problem z nowymi flagowcami jest taki, że przestają się mieścić w kieszeniach wewnętrznych marynarek .. No i masa ponad 200g - to już jak kostka masła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, xede napisał:

xiaomi postaralo sie z tym telefonem, a co do "chinola" to mylisz sie bardak bardzo

Nie mówię, że zły telefon ale za dużo się człowiek nasłuchał o wspaniałości i kaprysach softu Xiaomi, zwłaszcza ponoć w droższych modelach. Poza tym nie mam styczności z jakimiś lepszymi zabawkami Xiaomi aby się lepiej pobawić i wyrobić lepszą opinię.  A Oppo, asusy i inne wynalazki to chyba nawet w gablocie w sklepie nie widziałem. Z otoczenia jak ktoś ma Xiaomi to najczęściej jakieś dzwonidło za kilkaset złotych. Jak już ktoś kładzie większy hajs za telefon to tylko Samsung i iPhone. 

Chociaż jak miałbym położyć prawie 5 koła za telefon to już nie wiem czy poszedł bym w 12 pro maxa.

Edytowane przez bardak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z wyświetlaczem, ten od xiaomi nie jest troche lepszy? aparat s21 podobno wypada zdecydowanie lepiej od xiaomi - zwłaszcza w trybie nocnym.

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bardak napisał:

 

Chociaż jak miałbym położyć prawie 5 koła za telefon to już nie wiem czy poszedł bym w 12 pro maxa.

Pro max jest spoko i nawet rozważałem zakup, ale ten wyswietlacz 60hz.. kiedy zobaczyłem wyświetlacz 120 to nie chce już telefonu z niższym odświeżaniem :D 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 120Hz, odpaliłem, chwilę się pobawiłem i wyłączyłem. Zbędne mi to do szczęścia. Ale ja nie jestem wyznacznikiem wszystkich. A teraz jeszcze trochę a fon za 500PLN nie będzie miał przynajmniej 90Hz to już będzie nie wart splunięcia ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, bardak napisał:

Ja mam 120Hz, odpaliłem, chwilę się pobawiłem i wyłączyłem. Zbędne mi to do szczęścia. Ale ja nie jestem wyznacznikiem wszystkich. A teraz jeszcze trochę a fon za 500PLN nie będzie miał przynajmniej 90Hz to już będzie nie wart splunięcia ?

Z ciekawości jaki masz model?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s21ultra

tez wymienilem p30 pro i soft samsunga robi robote , xiomi ma ujowy software - malo responsywny 

Edytowane przez gruzin don Leonides

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, dawidoxx napisał:

Z ciekawości jaki masz model?  

Podstawowe s21.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ODIN85 napisał:

A nie lepiej Asusa Rog 5? Nie ma żadnych kropek na ekrania i bateria ogromna,ekran Samsunga.

Bez tego już sobie telefonu nie wyobrażam używać.

Aż dziwne że mi jakiegoś oleda55 cali nie poleciłeś w końcu większy wyświetlacz i się bardziej opłaca :E

Nie chce żadnych gamingowych fonów

Może dla nastolatka to dobra opcja, ale dla doroslej osoby - wstyd coś takiego wyciągnąć z kieszeni, ledy wentylatorki - odpust pełnym ryjem :D

 

Godzinę temu, bardak napisał:

Podstawowe s21.

I serio wolisz 60hz zamiast 120, czy po prostu dla oszczędności baterii? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku wyłączyłem bo stwierdziłem, że mi to zbędne do szczęścia. Parę razy nawet przeszło mi przez myśl aby jednak poużywać ale kultura pracy na baterii (powiedzmy, że pod tym katem ten telefon to dla mnie największe rozczarowanie od czasów LG G3) skutecznie mnie zniechęca do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bardak napisał:

Ja mam 120Hz, odpaliłem, chwilę się pobawiłem i wyłączyłem. Zbędne mi to do szczęścia. Ale ja nie jestem wyznacznikiem wszystkich. A teraz jeszcze trochę a fon za 500PLN nie będzie miał przynajmniej 90Hz to już będzie nie wart splunięcia ?

120 Hz to zbędny bajer? Ja mam S21 i nie wróciłbym do 60 Hz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Wintereeq napisał:

120 Hz to zbędny bajer? Ja mam S21 i nie wróciłbym do 60 Hz.

No to ja jestem jakiś dziwny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, bardak napisał:

No to ja jestem jakiś dziwny. 

Dużo tej baterii przy 60 Hz nie zyskujesz. Może z 1,5h więcej. Przy 120 Hz masz przynajmniej normalną płynność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę taki gamechanger, że nie da się użytkować telefonu bez tego?? Trochę zalatuje obecnymi xboxowcami, jeszcze nie dawno rżnęli jak szczęście dopisało w 1080p i 30fps a teraz na X na wszystko poniżej 4k i 60 FPS nosem kręcą :E

Dobra, odpaliłem ustrojstwo, zobaczymy, jak nie będzie większych różnic to zostawię chyba, że efekt zbytniej płynności będzie mnie irytował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem wczesniej ze kiedy zobaczyłem telefon z takim ekranem to nie chce już 60hz :D stąd iphone 12 max odpada 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ODIN85 napisał:

Telefon i tak będzie w etui a ledy są opcjonalne.

Gier też nie musisz instalować.

A może nie zamierzam trzymać telefonu w etui? Dla mnie takie gamingowe fony są dla nastolatków, także nie dziwi mnie ze Ty masz coś takiego w sygnaturce :E

Po drugie ten telefon to szrot, brak bezprzewodowego ładowania, kiepski aparat - gorszy nawet od tego który mam obecnie w swoim telefonie :D

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, dawidoxx napisał:

Dlatego pisałem wczesniej ze kiedy zobaczyłem telefon z takim ekranem to nie chce już 60hz :D stąd iphone 12 max odpada 

odczucie plynnosci w ios jest lepsze niz w andku co nie zmienia faktu ze za duzo doczynienia z takimi ekranami nie mialem zeby powiedziec czy to taki game changer na dzien dzisiejszy, chyba nadal wolalbym baterie dluzej ;) ale nie przesadzam do czasu az dluzej nie posiedze na tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na drugi raz wez Nokia_3310_Blue_R7309170_(retouch).png

 

Bateria kozacka ;) 

55 minut temu, ODIN85 napisał:

Jak tam wolisz. Ja zawszę wybiorę lepszą baterię kosztem czego innego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, bardak napisał:

No to ja jestem jakiś dziwny. 

Ja też specjalnej różnicy nie widzę, między 90Hz a 60Hz w płynności działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dawidoxx napisał:

Po drugie ten telefon to szrot, brak bezprzewodowego ładowania, kiepski aparat - gorszy nawet od tego który mam obecnie w swoim telefonie :D

Nie każdy potrzebuje dobry aparat w telefonie, czy bezprzewodowe ładowanie ;) Inna sprawa, to ten aparat, to raczej taka "smartfonowa przeciętność", a nie szrot. Szrot, to modele z matrycą 1/3" i mniejszymi ;)

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...