Skocz do zawartości
dawidoxx

Samsung S21 ULTRA czy  Xiaomi 11 ultra

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Kyle_PL napisał:

Nie każdy potrzebuje dobry aparat w telefonie, czy bezprzewodowe ładowanie ;)

No nie każdy, ale chyba tylko przy wyborze średniaka, a nie telefonu za 5 tys zł... aparat/wyświetlacz również ma być petarda stąd ograniczyłem się tylko i wyłącznie do tych dwóch modeli..

Przed napisaniem tego tematu  wiedziałem że przyjdzie tutaj odin i napisze że poleca odpustowego asusa - mogłem dodać info w pierwszym poście że nie chce tego modelu :E 

 

30 minut temu, Kyle_PL napisał:

Ja też specjalnej różnicy nie widzę, między 90Hz a 60Hz w płynności działania.

Nie wiem jak wygląda 90hz względem 60, ale 120 jest dla mnie widoczne od razu.. jesli nawet kobieta jest w stanie zauważyć róznice to musi być widoczna :D 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, dawidoxx napisał:

... aparat/wyświetlacz również ma być petarda stąd ograniczyłem się tylko i wyłącznie do tych dwóch modeli..

Mam zastrzeżenia do tych aparatów. Są oczywiście ponad-przeciętne, ale ograniczenie rozdzielczości do 12Mpix (Samsung) 12,5" Mpix (Xiaomi Mi 11 Ultra) w takich matrycach jest nieoptymalne (tyle będzie, kiedy zechcesz robić naturalne zdjęcia i skończysz na aplikacji alternatywnej, bo domyślna ładuje za dużo postprocessingu). Samsung powinien dać w tym modelu model z matrycą 108 Mpix tetracell, a nie Nonacell, natomiast matryca w Xiaomi powinna mieć zwykły Bayer, a nie tetra - to byłyby petardy.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakie modele maja te matryce? :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dawidoxx napisał:

To jakie modele maja te matryce? :E 

Mi 11 ma 108 Mpix tetracell. Natomiast wersji tej 50 Mpix, ale różniącej się tylko i wyłacznie filtrem kolorów w postaci bayer RGGB chyba nie ma, więc wybrałbym inną matrycę ... np. tego Samsung HMX ( 108 tetra ). Możesz też poczekać na następcę Samsunga/Xiaomi (gdyby dali 200 Mpix nonacell, to byłoby fajne 22,2 Mpix).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w większości testów ten model wypada zdecydowanie gorzej od samsunga jesli chodzi o aparat i jakość zdjęc/filmów 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, dawidoxx napisał:

Przecież w większości testów ten model wypada zdecydowanie gorzej od samsunga jesli chodzi o aparat i jakość zdjęc/filmów 

Większość testów niewiele mówi o jakości zdjęć, bo są one robione aplikacją domyślną, która przy zapisie do jpg dodaje różne "usztuczniające" filtry, np. wyostrzanie krawędzi (tandeta) usuwanie szumów przez rozmycie, niestety razem z subtelniejszymi detalami (tandeta numer 2) , cyfrowa sztuczna płytka głębia ostrości, przez rozmycie programowe dalszego planu (tandeta do kwadratu).

Bardzo fajnie tandetność domyślnej aplikacji z nawet topowych smartfonów widać na ... trawie.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa czyli wychodzi tylko lepsza matryca na papierze w tym xiaomi.. no tak ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, dawidoxx napisał:

Aaaaa czyli wychodzi tylko lepsza matryca na papierze w tym xiaomi.. no tak ;) 

Tak, lepsza w praktyce, jak zainstalujesz aplikację która nadaje się do robienia zdjęć ;) Bez aplikacji alternatywnej, wszystkie te telefony robią zdjęcia tandetne (bo sztuczne ... liście wyglądają jak ciapki, albo trawa rozmydlona i ciapkowata).

Weźmy zdjęcie z Samsung S21 Ultra z gsmarena

gsmarena_003.jpg

- agresywne  wyostrzanie, że aż białe obwódki na brzegu budynku, tu gdzie w tle niebo w środku kadru się pojawiły. Trawa też jakaś sztuczna. Generalnie zdjęcie mocno kombinowane. Oczywiście w ASUS, Xiaomi, OPPO, OnePlus, HUAWEI czy co tam jeszcze mają jest dokładnie tak samo, a miejscami gorzej.

Najśmieszniejsze jest to, że ten Samsung robi tak ostre i porządne jakościowo te 12 Mpix (po tym co widziałem bez tych filtrów), że wyostrzanie i takie kombinowanie jest zupełnie zbędne, bo tylko psuje zdjęcie.

Dla porównania zdjęcie z tego samego samsunga, ale z wyłączonym śmietnikiem, który wciska producent:

 

cdba15629a57.jpg

- popatrz jak ładnie, NATURALNIE wyglądają krawędzie bez wyostrzania na tym zdjęciu. ... i po co wyostrzać to co jest ostre? Chyba tylko po to, by dodać zniekształceń. To tyle na temat "jakości zdjęć z 99% recenzji".

 

Edytowane przez Kyle_PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakie aplikacje są polecane zamiast domyślnych??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Kyle_PL napisał:

Tak, lepsza w praktyce, jak zainstalujesz aplikację która nadaje się do robienia zdjęć ;) Bez aplikacji alternatywnej, wszystkie te telefony robią zdjęcia tandetne (bo sztuczne ... liście wyglądają jak ciapki, albo trawa rozmydlona i ciapkowata).

Weźmy zdjęcie z Samsung S21 Ultra z gsmarena

 

- agresywne  wyostrzanie, że aż białe obwódki na brzegu budynku, tu gdzie w tle niebo w środku kadru się pojawiły. Trawa też jakaś sztuczna. Generalnie zdjęcie mocno kombinowane. Oczywiście w ASUS, Xiaomi, OPPO, OnePlus, HUAWEI czy co tam jeszcze mają jest dokładnie tak samo, a miejscami gorzej.

Najśmieszniejsze jest to, że ten Samsung robi tak ostre i porządne jakościowo te 12 Mpix (po tym co widziałem bez tych filtrów), że wyostrzanie i takie kombinowanie jest zupełnie zbędne, bo tylko psuje zdjęcie.

Dla porównania zdjęcie z tego samego samsunga, ale z wyłączonym śmietnikiem, który wciska producent:

 

 

- popatrz jak ładnie, NATURALNIE wyglądają krawędzie bez wyostrzania na tym zdjęciu. ... i po co wyostrzać to co jest ostre? Chyba tylko po to, by dodać zniekształceń. To tyle na temat "jakości zdjęć z recenzji".

 

Najlepiej byłoby porównać 2 takie same kadry/ustawienia, ale faktycznie to co podałeś daje jakiś podgląd jak to mniej więcej wyglada w praktyce jesli chodzi o wszelkie "upiękniacze" 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, bardak napisał:

To jakie aplikacje są polecane zamiast domyślnych??

Dowolne, które umożliwiają wyłączenie tych filtrów, przy zapisie gotowych jpg. Sam używam OpenCamera (w opcjach ustawiasz Camera2 API, pojawia się opcja "processing settings", gdzie wszystko daję na off), ale szukam dalej, bo nie jest idealna (algorytm prawdopodobnie demozaikowania jakby uwydatnia czerwony szum).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już swój mam. Jeszcze tylko etui i gitara :cool:

GSz8ban.jpg

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że raz eksperymentowałem z jakimś Gcamem, niby że najlepszy. Miałem mieszane odczucia, jedno zdjęcie na plus, drugie na minus a trzecie sam nie wiem. I czasem dziwną kolorystykę zdjęcia miały. Więc olałem temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ditmd napisał:

Ja już swój mam. Jeszcze tylko etui i gitara :cool:

 

 

Mój zamówiony ale dla pewności wezme chyba jeszcze xiaomi zeby mieć porównanie na żywo - najwyżej oddam :D 

jaka wersja 128-256? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekombinowane. Nie lepszy jakiś Spigen?? I tańsze i też dobrze chroni. Chyba, że koniecznie musi być pancerne.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dawidoxxWziąłem 128 GB, w poprzednim 64 GB mi wystarczało, na telefonie praktycznie nie gram, zdjęć mało robię, a jeśli już to i tak lecą do chmury, muzyka ze Spotify, także 128 dla mnie jest aż zanadto.

Edytowane przez ditmd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ditmd napisał:

@dawidoxxWziąłem 128 GB, w poprzednim 64 GB mi wystarczało, na telefonie praktycznie nie gram, zdjęć mało robię, a jeśli już to i tak lecą do chmury, także 128 dla mnie jest aż zanadto.

Ja to samo, ale zastanawiałem sie czy nie wziąć 256gb

OcF35i7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już na piątym telefonie mam Spigena, też spadały na beton i wszystkie telefony żyją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w tym etui telefon parę razy spadł na beton/chodnik i nic mu się nie stało.

jGEhlR3.jpg

Do nowego chyba wezmę sobie

9HUfbGa.jpg

 

Edytowane przez ditmd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, bardak napisał:

Przekombinowane. Nie lepszy jakiś Spigen?? I tańsze i też dobrze chroni. Chyba, że koniecznie musi być pancerne.

Dla mnie najlepszy nillkin camshield, bo chroni aparat (nie tylko przed uszkodzeniem szybki przed optyką, ale też zasyfieniem tej szybki):

NILLKIN-CAMSHIELD-ETUI-DO-SAMSUNG-S21-UL

 

Edytowane przez Kyle_PL
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten telefon nie ma ładowarki w pudełku, także lepiej jest się w jakąś zaopatrzyć, ja kupiłem sobie tą

YsEeAQx.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ODIN85 napisał:

W telefonie za 5k nie ma ładowarki? Parodia.

o Applu nie słyszałeś? :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, ditmd napisał:

Ten telefon nie ma ładowarki w pudełku, także lepiej jest się w jakąś zaopatrzyć, ja kupiłem sobie tą

YsEeAQx.jpg

mogles bezprzewodowa kupic xd- tysz szybko laduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...