Skocz do zawartości
dawidoxx

Samsung S21 ULTRA czy  Xiaomi 11 ultra

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ODIN85 napisał:

No spoko ale oglądałem tego samsunga u kolegi i bym nie dopłacił ponad 2k względem mojego telefonu za  lepszy aparat bo tak to systemy śmigają tak samo.

No no wiedziałem że koniec końców coś takiego napiszesz.. dlaczego miałbyś  dopłacać do lepszego aparatu jak dla ciebie liczy się tylko granie w mobilne gówna i  pewnie wykorzystał byś możliwości tego fona w 25% :D

24 minuty temu, fliperpl napisał:

 

 

autorze = kup cokolwiek - w tej cenie nie ma złych smartfonów. 

Mam od 2 dni zarówno s21 jak i s21 ultra a w poniedziałek dojdzie do mnie xiaomi to się zdecyduje co zostawić :) jak na razie jestem zadowolony z wersji ultra, dobry aparat, super wyświetlacz i przy tym czas pracy na baterii.

 

 

 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, fliperpl napisał:

Jednakże nie oszukujmy się ze smartfona nie da się zrobić dobrze wyglądającego zdjęcia po za ekranem smartfona, także nie ważne który weźmiesz i tak będzie wyglądał tylko dobrze na 7" smartfona.

Bzdury pleciesz bo nigdy nie miałeś smartfona z topowym aparatem i odpowiednim oprogramowaniem do tego aparatu.

7ce238e47ec4.jpg

 

... widziałem gorsze zdjęcia z lustrzanki z obiektywem z zestawu.

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łał, zrobił zdjęcie podczas dnia z odpowiednim naświetleniem i tak określa jego poziom. Niesamowita wiedza fotograficzna 

tak tak, nie miałem topowego telefonu z odpowiednim oprogramowaniem. Znajdź mi osobę która kupuje smartona za 6k żeby "używać odpowiednie oprogramowanie" XD

Edytowane przez fliperpl
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 6 koła to on jeszcze powinien kapcie w zębach podawać. 

Co do Iphonów i zdjęć, jak wyżej było wspomniane. Na przełomie roku przez jakiś czas miałem Iphone 11. Ale, że nie było miłości między mną i IOS to wróciłem na łono androida, po długiej rozkminie padło na podstawowe S21. I gdyby nie ten nieszczęsny Iphone po drodze, to jedyne co mógłbym zarzucić aparatowi w S21, że po S7 i S9 jakoś większego przeskoku nie widzę. Ale na nieszczęście dla Szamsunga iPhone jest znacznie pewniejszym, bardziej przewidywalnym i powtarzalnym sprzętem do zdjęć. Kij z tym, że Samsung zrobi lepsze/efektowniejsze/ładniejsze zdjęcie niż Iphone ale to Iphone rzadko kiedy zawiódł a czasem wręcz mnie zaskoczył, że udało mu się w pewnych sytuacjach wstrzelić z ostrością tam gdzie trzeba. 

No i 11 ma lepszy tryb nocny niż S21. 

Gdyby nie IOS to na chwilę obecną jeśli chodzi tylko i wyłącznie zdjęcia to chyba bym wolał nowego Iphone niż Samsunga.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zwykła wersję s21 to tak też bym wziął iPhone.

 

Godzinę temu, fliperpl napisał:

 Znajdź mi osobę która kupuje smartona za 6k żeby "używać odpowiednie oprogramowanie" XD

Byś się zdziwił ile osób właśnie kupuje taki telefon aby wykorzystać w pełni  jego potencjał i kombinuje z  jak najlepszymi ustawieniami/apkami aby robić dobre foty.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, dawidoxx napisał:

Jeśli chodzi o zwykła wersję s21 to tak też bym wziął iPhone.

 

Byś się zdziwił ile osób właśnie kupuje taki telefon aby wykorzystać w pełni  jego potencjał i kombinuje z  jak najlepszymi ustawieniami/apkami aby robić dobre foty.

 

właśnie się zdziwiam bo na co dzień sprzedaje smartfony i nigdy nie słyszałem o człowieku który by robił takie rzeczy - tacy ludzie istnieją tylko na forach i są do policzenia w jednej ręce 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, też nie kojarzę aby ktokolwiek z otoczenia się w jakikolwiek sposób bawił. Żeby było zabawniej ostatnio odnoszę wrażenie, że coraz mniej ludzi bawi się nawet w takie pierdy jak własny dzwonek czy tapeta. Widżety,  ustawianie ikon, pulpity?? A co to ma być?? Jak się zainstaluje, gdzie skrót wrzuci tam zostaje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, fliperpl napisał:

właśnie się zdziwiam bo na co dzień sprzedaje smartfony i nigdy nie słyszałem o człowieku który by robił takie rzeczy - tacy ludzie istnieją tylko na forach i są do policzenia w jednej ręce 

A ile takich telefonów za 6 koła sprzedajesz w miesiącu? 

Patrząc na ilość poradników o najlepszych ustawieniach kamer we flagowcach oraz ich odsłon choćby na YouTubie sądzę że jednak jest sporo ludzi, którzy  grzebia w ustawieniach.. No ale nie sprzedaje telefonów więc co ja mogę tam wiedzieć :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zależy na zdjęciach to Samsung będzie lepszym wyborem.Ultra ma bardzo dobry sprzęt optyczny w środku tylko w Xiaomi od dawna nie potrafią ogarnąć oprogramowania.Wyświetlacze oba mają bardzo dobre.Soft to już kwestia gustu.Fajnie że masz możliwość porównania dwóch smartfonów ?.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, dawidoxx napisał:

A ile takich telefonów za 6 koła sprzedajesz w miesiącu? 

Patrząc na ilość poradników o najlepszych ustawieniach kamer we flagowcach oraz ich odsłon choćby na YouTubie sądzę że jednak jest sporo ludzi, którzy  grzebia w ustawieniach.. No ale nie sprzedaje telefonów więc co ja mogę tam wiedzieć :E

zależy, są miesiące gdzie schodzi po 40 sztuk, są miesiące gdzie kilka. W głównej mierze schodzą IP12 w górę ;)
po prostu cały czas twierdzę - że pomiędzy dobrym foto smartfonem za ~3000zł a 6000zł jest bardzo mała różnica w jakości foto.
Wystarczy sobie zobaczyć na nokię 808 z przed 8 lat i popłakać się jak w złą stronę poszła mobilna fotografia. Jedyne co dostaliśmy to marnej jakości Zoom i tryby nocne wyglądające jak namalowane pędzlem. 

A bawienie się ustawieniami aplikacji Ci nic nie da - fotografia dawno przeszła na cyfrową obróbkę i więcej zyskasz ucząc się używania aplikacji pokroju snapseed czy lightroom aniżeli zmieniając ustawienia aparatu - chyba, że mówimy o trybie pro i np punkach ostrości - chociaż programy i tak to potrafią

Jakbym chciał wykorzystać potencjał foto smartfona to bym się zainteresował ściągnięciem Vivo X60pro+, Oppo Find X3 Pro lub poczekał na nowego Pixela - ale wiadomo wiąże się to z innymi rzeczami. A no i zapomniałbym - Samsunga S21 Ultra ale na snapdragonie a nie exynosie ;)

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fliperpl... napisałeś wcześniej:

Cytat

ze smartfona nie da się zrobić dobrze wyglądającego zdjęcia po za ekranem smartfona

... a teraz, jak takie zdjęcie pokazałem:

11 godzin temu, fliperpl napisał:

łał, zrobił zdjęcie podczas dnia z odpowiednim naświetleniem i tak określa jego poziom.

Czyli mówiąc wprost: ośmieliłem się zrobić zdjęcie zbyt poprawnie, więc się nie liczy. ?

Edytowane przez Kyle_PL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fliperpl napisał:

 A no i zapomniałbym - Samsunga S21 Ultra ale na snapdragonie a nie exynosie ;)

Jescze powiedz ze poza benchmarkami w normalnym użytkowaniu widzisz te kilka % różnicy i jest to warte sprowadzania wersji z USA :E

To nie S20 przy której telefon potrafił się mocniej nagrzewac i stąd ludzie wybierali wersję że snapem. 

48 minut temu, Kyle_PL napisał:

@fliperpl

Czyli mówiąc wprost: ośmieliłem się zrobić zdjęcie zbyt poprawnie, więc się nie liczy. ?

Na to wychodzi :D

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesory również się różnią przetwarzaniem obrazu oraz AI, meh szkoda czasu z wami dyskutować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego tematu nie wejdziesz to to samo pieprzenie przez jakichś pseudoznawców, nudne to się już robi?

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, fliperpl napisał:

procesory również się różnią przetwarzaniem obrazu oraz AI, meh szkoda czasu z wami dyskutować

Pixel 6 będzie miał procesor autorski Google i podejrzewam że wszystko co dobre będzie np.AI tylko na ten procesor.

A tak przy okazji to android 12 beta 3 na Pixel działa bardzo dobrze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie kupuje Xiaomi świetnym trybem makro, a Samsung odrzuca ogromnymi temperaturami przy większym obciążeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi za taki hajs to śmiech na sali. Oni częściej wydają "nowy" model telefonu niż aktualizują soft już dostępnych na rynku.

W tej kategorii cenowej tylko Samsung lub Apple.

Polecam poczekać na Z Folda 3. 

Xiaomi za taki hajs to śmiech na sali. Oni częściej wydają "nowy" model telefonu niż aktualizują soft już dostępnych na rynku.

W tej kategorii cenowej tylko Samsung lub Apple.

Polecam poczekać na Z Folda 3. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Damianek764 napisał:

Mnie kupuje Xiaomi świetnym trybem makro, a Samsung odrzuca ogromnymi temperaturami przy 

Ogromne temperatury? Nie zauważyłem żeby moja 21 ultra  nagrzewala się jakoś mocno nawet podczas odpalenia nagrywania w 8k lub 4k/60 fps.. dla testu zainstalowałem parę gier i było ok.

Problem z temperaturami występował zaraz po premierze i to nie na wszystkich egzemplarzach. Widziałem na reedicie kilka postów że któraś z aktualizacji rozwiązała  ten problem.

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ODIN85 napisał:

Zrób testy bez etui?

Idź pajacować do tematu z xboxem lub PlayStation.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, fliperpl napisał:

procesory również się różnią przetwarzaniem obrazu oraz AI, meh szkoda czasu z wami dyskutować

Procesory liczą instrukcje programu, więc inny procesor nie przetwarza obrazu ani lepiej, ani gorzej, tylko liczy jak mu program każe. Ai z tego co widzę, tylko obraz kaszani (no chyba, że ktoś lubi sztuczności, typu programowa płytka głębia ostrości itp. tandeciarstwa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kyle_PL napisał:

Procesory liczą instrukcje programu, więc inny procesor nie przetwarza obrazu ani lepiej, ani gorzej, tylko liczy jak mu program każe. Ai z tego co widzę, tylko obraz kaszani (no chyba, że ktoś lubi sztuczności, typu programowa płytka głębia ostrości itp. tandeciarstwa).

debil, no debil 

 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, fliperpl napisał:

debil, no debil

Nic tylko byś pisał o sobie. A tak do rzeczy, to naucz się dyskutować na przyzwoitym poziomie, a nie na poziomie jakiegoś chłopka z pod budki z piwem.

Teraz proszę o zrzuty z alternatywnej aplikacji, a nie z domyślnej aplikacji, która może mieć ustawione różne filtry w zależności od wersji sprzętu (lepszej jakości dla modelu szybszego .... bo po prostu szybciej policzy bardziej złożone filtry)

Takie różnice, to zawsze była kwestia programowa - tak samo, jak w oprogramowaniu Adobe filtry były swojego czasu lepszej jakości na Intelu niż na AMD - efekt manipulacji programowych. Wystarczyło inny program, by nagle jakość obrazu stała się identyczna.

Edytowane przez Kyle_PL
  • Haha 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung UK mial ostatnio promocje na swoje telefony, Ultra byla w cenie okolo 3500zl i dodawali gratis glosnik harman kardon citation warty 900zl. Sam kupilem u nich a52 5g z glosnikiem i sluchawkami bud plus gratis za 1500zl caly komplet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sensej0s napisał:

Samsung UK mial ostatnio promocje na swoje telefony, Ultra byla w cenie okolo 3500zl i dodawali gratis glosnik harman kardon citation

Samsung S 21 Ultra?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ultra, dawali cashback 150funtow plus glosnik Harman Kardon Citation. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...