Skocz do zawartości
Igorius

Drukarka do domu dla nauczyciela

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Poszukuję drukarki do domu dla dwójki nauczycieli. Kolor i najlepiej jak najbardziej ekonomiczna w użytkowaniu. Dostępne w domu HP 2515, 3515 oraz 1020 ale chcemy coś nowszego i lepszego oraz ekonomiczniejszego. Myślę, że do 800zł  (1000zł jeśli naprawdę warto). 

Co możecie zaproponować?

 

(edit) A da się taką drukującą dokumenty i grafiki wysyłane do niej przez wifi? Ukochana sobie siedzi, pracuje, wysyła i drukuje a ja np na kanapie robię swoje i tak samo wysyłam?

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że sporo wydruków i raczej niezbyt długie przerwy w drukowaniu (atrament nie zdąży zaschnąć). Może Epson EcoTank L3150? WiFi, duże zbiorniki, tani tusz, jedyna wada do brak automatycznego dupleksu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli drukowanie jedno po drugim i nie wiadomo jakie odstępy między drukowaniem. Najlepsza byłaby drukarka laserowa kolorowa, cena jednak spora i koszt eksploatacji też drogi.

Obawiam się że żadna drukarka atramentowa nie spełni w 100% tych wymagań. Głównie chodzi o wyschnięciem tuszu przed kolejnym wydrukiem, trzeba kartki na bieżąco zdejmować z tacki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policzmy - komplet atramentów 100zł, pozwala wydrukować 120 stron w czerni i 100 w kolorze przy 5% zadrukowaniu, co oznacza, że jak będę chciał sobie wydrukować zdjęcia na A4 w kolorze (przy 100% zadrukowania, a co) to wydrukuję ich... 5, a pewnie w rzeczywistości jeszcze mniej bo kolory nie rozkładają się idealnie równomiernie, no i zdjęcia wypadałoby drukować w najwyższej jakości, a zużycie tuszu producent podaje przy standardowej. Koszt 1 zdjęcia A4 - 10zł.

Teraz weźmy Epsona Ecotanka - komplet atramentów ok. 140zł, czarny pozwala wydrukować 4500 stron, kolorowy... 7500 przy 5% zadrukowaniu. Kolorowych zdjęć, takich jak na HP wydrukuję 1625. Koszt jednego zdjęcia A4 (liczę, jak dla HP, tylko kolor) - 6gr.

Chyba nie rozumiem mody na tego hapeka :E

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie lepiej (ekonomiczniej) byłoby brać coś na dolewki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Flik napisał:

Panowie, nie lepiej (ekonomiczniej) byłoby brać coś na dolewki?

Ale w sensie, że co? Kupujesz drukarkę na kartridże i dolewasz zamienniki? Opłaca się pieprzyć jak taki Ecotank to w zasadzie właśnie drukarka na dolewki, tylko oficjalnie, bez kombinowania, z bardzo tanimi oryginalnymi "dolewkami"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o zasobnik na tusze, a nie dolewki do kartridźy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.09.2021 o 15:22, Jenot napisał:

Ale w sensie, że co? Kupujesz drukarkę na kartridże i dolewasz zamienniki? Opłaca się pieprzyć jak taki Ecotank to w zasadzie właśnie drukarka na dolewki, tylko oficjalnie, bez kombinowania, z bardzo tanimi oryginalnymi "dolewkami"?

Drukarki Epsona ze stałym zasilaniem tuszem mają wadę. Chodzi o to, że Epson stosuje pułapkę w postaci pampersa, czyli pojemnika na zużyty tusz. Pojemnik ma chip i jak ten się zapełni, to trzeba iść/wysłać drukarkę do serwisu Epsona, żeby ci za opłatą wymienili pojemnik na drugi.

Za to HP takich pułapek już nie ma.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIC Reset i masz z głowy. Co prawda za darmo można raz do 80% zresetować pampersa, ale na Allegro do kupienia kody za 25zł resetujące do zera. Nie wiem ile trzeba wydrukować, żeby zobaczyć komunikat o zużyciu, mój Ecotank wcześniej zdążył wyzionąć ducha (głowica zaschła na amen).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasową pomoc. :) 

Jak myślicie, która będzie lepsza? Czy Epson EcoTank L3151 czy Epson EcoTank L3160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...