Skocz do zawartości
Camis

Nowe prawo / przepisy drogowe

Rekomendowane odpowiedzi

Żal ci ludzi, którzy nie potrafią stosować się do prostych zasad ruchu na drodze?
Żal ci ludzi jeżdżących po pijaku?

Ja tam wolę, żeby jak najskuteczniej byli eliminowani, bo chcę się na tych drogach czuć bezpiecznie.

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Trepcia napisał:

Nie przypominam sobie aby jakis problem zostal wyeliminowany zakazem. Nawet X przykazan nie spowodowalo, ze zlo przestalo istniec.

bo tacy ludzie nie chca się po prostu dostosować i tyle, im sie tak dobrze zyje, jestem pijany ? co mi tam że kogoś potrace ewentualnie zabije, przeciez ja jestem pijany ... 

takie jest podejście niestety 

co gorsza nawet kary dla pijanych mają przeciwników ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, wompierz napisał:

Dzisiaj widziałem tekst, że mandaty w Niemczech w porównaniu do zarobków wcale nie są wysokie.

W Polsce mandat to będzie często cała wypłata. A jeszcze podobno ma dojść konfiskata pojazdu w przypadku bycia pod wypływem za kółkiem.

Coraz lepiej w tym kraju.

W DE jakoś od 15 do ~700euro za prędkość.

Ale już po przekroczeniu o 26-30km jeśli komuś trafi się 2 x w jednym roku w terenie miejskim zabierają prawko na miesiąc.

Przekroczenie w widełkach 30-40km/h w mieście od razu na miesiąc. Przy wyższych przekroczeniach na 3 miesiące zabierają i do ~700euro mandatu.

 

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedyny pozytywny pomysł pisu...

A czytanie kwików jeżdżących "szybko, ale bezpiecznie" potrafi umilić wieczór :D

 

EDIT: A nie, sorry, piątka dla zwierząt też była pozytywna, a skończyło się niczym... oby tu się udało

Edytowane przez krukkpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widzę, jak ludzie na DK1 w Pszczynie stosują się do znaku 70 km/h, przecież tam lewym pasem gnają ponad 100 km/h i policja nic z tym nie robi. ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, galakty napisał:

Idźmy dalej tym tokiem rozumowania.

Czy karty graficzne za 4-6-8k są potrzebne do życia? Musi być powszechnie dostępne? Szkodzi środowisku i nic poza tym. Ograniczmy GPU do wydajności GTX 1050 - wystarczy do grania. 

Bzdurne myślenie... Dzisiejsze kosiarki z turbo osiągają moc starych V8, do tego się psują na gwarancji, a ryzyko wypadku identyczne. 

Mówimy o dźwięku V8 w kontekście rozwijania wysokich prędkości, łamania przepisów i ostatecznie stwarzania zagrożenia na drogach PUBLICZNYCH. Jak się do tego ma Twój przykład z kartami graficznymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Wodzu napisał:

Mówimy o dźwięku V8 w kontekście rozwijania wysokich prędkości, łamania przepisów i ostatecznie stwarzania zagrożenia na drogach PUBLICZNYCH. Jak się do tego ma Twój przykład z kartami graficznymi?

Taki że Twoim zdaniem V8 nie można jeździć kolekcjonersko czy hobbystycznie. Równie niebezpiecznie można jeździć R3. Argument totalnie z tyłka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Trepcia napisał:

Argument z dupy. Statystycznie czesciej przepisy lamia posiadacze magicznego znaczka TDI na tylnej klapie.

Ogolnie podjalem temat aby przeniesc jeden problem z drog ulicznych na zamkniete place. Jest opor, tematu nie kontynuuje. Im out.

Czytasz sam siebie, czy tak po prostu piszesz na ślepo na różne tematy, zabierając się za nie co chwilę z innej strony?

7 godzin temu, Trepcia napisał:

A przy elektrykach nocne wyscigi znikna bo... co to za frajda sciagac sie elektrykiem. Dzwiek v8 to jest to.

Sam piszesz o V8 w kontekście nocnych wyścigów, nie zrobiłem nic innego jak poszedłem TWOIM tokiem rozumowania. To, że samochodem z ogromnym silnikiem można jeździć spokojnie i przepisowe jest oczywiste. Dyskusja była zaś o czym innym. Trzymaj się swojego toku myślenia, a nie skacz tak jak Ci wygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Trepcia napisał:

To ze piractwo na drogach bylo jest i bedzie jest pewne i jasne jak slonce a nawet i milionowe kary nic tutaj nie zrobia. Adrenalina, efekt przekory oraz zakazanego owocu.

Otóż to i po prostu uczucie wolności - mimo zakazów. Najchętniej bym przeprowadził się do stanów i jeździł po bezdrożach, u nas tego nie ma. Dlatego V8, 2 w nocy i jazda bez celu, szybciej czy wolniej to nam pozostało. 

Dla mnie to jakby być hetero facetem, singlem poznać dziewczynę 10/10 i odmawiać seksu bo przed ślubem to zakazane. Może i są takie osoby i to też ok, ale większość by skorzystała, jak i tutaj fani motoryzacji mając lepsze czy gorsze samochody korzystają mimo zakazów. I nie mówię tutaj o jakiś nie wiadomo jakim piratowaniu. 

Ostatni czas aby cieszyć się motoryzacją, póki jesteśmy młodzi i mamy normalne samochody. Wszystko z umiarem i z głową jest dla ludzi. 

I żeby nie było, cieszę się że podnieśli mandaty może mniej na benzynę wydam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam v8 i nie widzę potrzeby zapierdalania w zabudowanym 140 ;).

Mam także kolegę, który jak Trepcia , kiedy chce sie wyszaleć to bierze moto na lawete i jedzie na tor. Po 2 godzinnej sesji jest wypompowany i adrenaliny mu starczy. Problem tutaj dotyczy samych torów - jest ich po prostu za mało, stąd gość który posiada moto czy auto , wybiera miasto do nocnych zabaw .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, grechut napisał:

Mam v8 i nie widzę potrzeby zapierdalania w zabudowanym 140 ;).

Mam także kolegę, który jak Trepcia , kiedy chce sie wyszaleć to bierze moto na lawete i jedzie na tor. Po 2 godzinnej sesji jest wypompowany i adrenaliny mu starczy. Problem tutaj dotyczy samych torów - jest ich po prostu za mało, stąd gość który posiada moto czy auto , wybiera miasto do nocnych zabaw .

Ale sam widzisz masz przykład kolegi jak na dłoni, chce się wyszaleć, poświeca kase na lawete i jedzie na tor, proste i logiczne.

Jak to mówia dla chcacego nic trudnego, trzeba chciec, a nie iść po najmniejszej lini oporu i zapierdzielać w mieście po 22 i powodować zagrożenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za podniesieniem wysokosci mandatow, w koncu nic tak polaka nie boli jak dostatnie po kieszeni ;)

Prawo jazdy zrobiłem w zeszłym roku (mam 31 lat, żeby ktoś mi nie zarzucił, że dzieciak i nie mam prawa glosu ^^) i to co widze to masakra.

Jezdze zgodnie z przepisami a inni kierowcy sie denerwuja na mnie. Miasto to jade 50km/h, jest znak 40 to zwalniam do 40 a tylko widze jak ktos mnie co chwile wyprzedza z często mało przyjaznym grymasem na ustach.

Trąbienie coż, no zdarzyło się mimo, że nie łamię przepisów ruchu drogowego.

Liczę, że gdyby to przeszło to takie mandaty by może trochę uspokoiły tych ludzi i mnie by się w końcu normalnie jeździło, bez stresu, że zaraz komuś się nie spodoba, że nie jezdzie 70 po miescie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Slayer napisał:

Jestem jak najbardziej za podniesieniem wysokosci mandatow, w koncu nic tak polaka nie boli jak dostatnie po kieszeni ;)

Prawo jazdy zrobiłem w zeszłym roku (mam 31 lat, żeby ktoś mi nie zarzucił, że dzieciak i nie mam prawa glosu ^^) i to co widze to masakra.

Jezdze zgodnie z przepisami a inni kierowcy sie denerwuja na mnie. Miasto to jade 50km/h, jest znak 40 to zwalniam do 40 a tylko widze jak ktos mnie co chwile wyprzedza z często mało przyjaznym grymasem na ustach.

Trąbienie coż, no zdarzyło się mimo, że nie łamię przepisów ruchu drogowego.

Liczę, że gdyby to przeszło to takie mandaty by może trochę uspokoiły tych ludzi i mnie by się w końcu normalnie jeździło, bez stresu, że zaraz komuś się nie spodoba, że nie jezdzie 70 po miescie...

A niech się denerwują :) 

I podoba mi sie też że młodzi kierowcy (mimo że mam 4 lata prawko to się do nich zaliczam) od 1 dni jazdy autem starają sie jeździć przepisowo, a to z wiekiem i godzinami za kierownicą wchodzi w nawyk :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.08.2021 o 11:53, Damian-32 napisał:

Ale sam widzisz masz przykład kolegi jak na dłoni, chce się wyszaleć, poświeca kase na lawete i jedzie na tor, proste i logiczne.

Jak to mówia dla chcacego nic trudnego, trzeba chciec, a nie iść po najmniejszej lini oporu i zapierdzielać w mieście po 22 i powodować zagrożenie.

Tak i jeździsz na 2 biegu cały tor bo lepszych nie ma, ale się wyszalę...co najwyżej można nauczyć się podstaw prowadzenia samochodu i wyjść z poślizgu ale do wyszalenia się to chyba tylko tor Poznań. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.08.2021 o 19:38, Little Sun napisał:

Tak i jeździsz na 2 biegu cały tor bo lepszych nie ma, ale się wyszalę...co najwyżej można nauczyć się podstaw prowadzenia samochodu i wyjść z poślizgu ale do wyszalenia się to chyba tylko tor Poznań. 

Czyli wracamy do tego, że najlepsze miejsce do "wyszalenia się" to ulice miasta (jeśli ktoś nie mieszka w Poznaniu)?

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Fjubens napisał:

Czyli wracamy do tego, że najlepsze miejsce do "wyszalenia się" to ulice miasta (jeśli ktoś nie mieszka w Poznaniu)?

Od 5 stron piszę że nie, ale rozumujcie to jak chcecie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby były te tory do wariacji za kółkiem, to i tak pewnie by się znaleźli tacy, którym nie chciałoby się jechać na tor, tylko by woleli szaleć na ulicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Fjubens napisał:

Czyli wracamy do tego, że najlepsze miejsce do "wyszalenia się" to ulice miasta (jeśli ktoś nie mieszka w Poznaniu)?

Tylko w PL, jak już wjadą nasi szybcy i ściekli do Niemiec, Austrii, Czech, Chorwacji i całej reszty cywilizowanych państw gdzie mandat faktycznie boli (w tych krajach od dawna wiedzą, że bolesna kara jest najskuteczniejszym środkiem na odstraszenie piratów) gdzie miejsca ustawienie fotoradarów nie są znakowane to uszy po sobie i jadą jak bozia przykazała.

 

Tak jeszcze niejako odchodząc od tematu samej prędkości to śmiać mi się chce jak widzę u nas auta pooklejane wlepakmi "uważaj motocykle są wszędzie" obserwując nasze drogi to prędzej na takiej nalepce koło motocykla powinien widnieć napis "uwaga, debile są wszędzie" Naturalnie jak są tu na forum przepisowi motocykliści to nie powinni się czuć obrażeni bo to nie do nich.

 

Edytowane przez Klakier1984
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Dwa mandaty i po prawie jazdy. Więcej punktów karnych za wykroczenia

Nawet 15 punktów karnych będzie można dostać za jedno wykroczenie po nowelizacji ustawy dot. ruchu drogowego. Planowane zmiany mają nadejść już 1 grudnia 2021 r. Kierowcy zapłacą nie tylko znacznie więcej za mandaty, ale ich konto punktowe może zostać szybciej zapełnione.

https://autokult.pl/42074,dwa-mandaty-i-po-prawie-jazdy-wiecej-punktow-karnych-za-wykroczenia


 

Cytat

 

Łamiesz przepisy? Stracisz prawo jazdy! Nowy taryfikator jest bezlitosny

Rząd zapowiedział znaczne podniesienie mandatów i dotrzymał słowa. Na ostatniej prostej są też prace nad taryfikatorem punktów. Za niektóre wykroczenia przewidziano ich aż 15! Polskie drogi należą do najniebezpieczniejszych w Europie.

Przez lata niewiele się w tym zakresie zmieniło. Co prawda powstały setki kilometrów dobrych tras, ale nieodpowiedzialne zachowania niektórych zmotoryzowanych wciąż są przyczyną wielu tragedii. W końcu rząd uznał, że trzeba podjąć środki zaradcze. Jednym z nich będą znacznie podwyższone mandaty – w grę wchodzi 5000 zł, a jeżeli sprawa trafi do sądu – aż 30 tys. zł. Na tym jednak nie koniec.

Nie od dziś wiadomo, że od mandatów znacznie skuteczniejsze działanie prewencyjne mają punkty karne. O ile wydanie nawet pokaźnej kwoty można odżałować, tak wizja zbliżającego się wielkimi krokami egzaminu sprawdzającego w WORD-zie mało komu się uśmiecha. Niebawem o utratę uprawnień z powodu punktów karnych będzie znacznie łatwiej. Co prawda ich pula pozostaje taka sama – 24 punkty lub 20 punktów dla kierowców przez rok od zdania egzaminu, tak zebrane punkty będą znikały z konta po 2 latach, a nie po roku.

 

https://www.wyborkierowcow.pl/lamiesz-przepisy-stracisz-prawo-jazdy-nowy-taryfikator-jest-bezlitosny/

 

 

Cytat

 

Nowe przepisy mają zaostrzyć kary za wykroczenia drogowe. Będzie można bardzo łatwo stracić prawo jazdy. Zwłaszcza gdy będzie się podróżowało motocyklem.

Rządzący chcieli zaostrzyć kary za wykroczenia drogowe. Nowe przepisy, które będą obowiązywały od roku 2022, miały szczególnie surowo traktować tych kierowców, którzy stwarzają zagrożenie dla pieszych i dla  rowerzystów. Niestety pośrednio ucierpią na tym motocykliści, którzy z racji zwinności swoich maszyn i niewielkiej ich szerokości dużo częściej wyprzedzają inne pojazdy w miastach.

NAS Analytics TAG

Nowe kary mają wejść w życie 1 grudnia 2021 roku. Termin ten nie jest jeszcze ostateczny i może ulec zmianie. Jednak z dużą dozą prawdopodobieństwa sezon 2022 na motocyklach będzie zupełnie inny, niż dotychczasowe. Podniesiona zostanie maksymalna liczba punktów karnych, które można otrzymać za jedno wykroczenie. Maksymalna liczba punktów karnych z jedno wykroczenie będzie wynosiła aż 15. Co więcej, maksymalną liczbą punktów karnych będą karane te wykroczenia, które najłatwiej popełnić motocyklem, czyli:

  • wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim,
  • przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h,
  • naruszenie zakazu wyprzedzania na przejazdach rowerowych i bezpośrednio przed nimi,

Pozostałe wykroczenia, karane maksymalną liczbą piętnastu punktów karnych, to:

  • popełnienie przestępstwa na drodze (np. spowodowanie wypadku),
  • kierowanie w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego,
  • omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym,
  • nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, znajdującemu się na przejściu dla pieszych albo na nie wchodzącemu,
  • nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu po skręcie w drogę poprzeczną,
  • niezatrzymanie pojazdu w razie przechodzenia przez jezdnię osoby niepełnosprawnej lub osoby o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej,
  • niezatrzymanie się do kontroli lub ucieczka przed policją.

Dla przypomnienia podajemy również nowe liczby punktów karnych za przekroczenie prędkości:

przekroczenie prędkości o 11-20 km/h
aktualna kara to 2 punkty, a nowa kara, to 3 punty

przekroczenie prędkości o 21-30 km/h
aktualna kara to 4, a nowa kara, to 6 punktów

przekroczenie prędkości o 31-40 km/h
aktualna kara to 6, a nowa kara, to 10 punktów

przekroczenie prędkości o 41-50 km/h
aktualna kara to 8, a nowa kara, to 13 punktów

przekroczenie prędkości o 51 km/h i więcej
aktualna kara to 10 a nowa kara, to 15 punktów

 

https://www.scigacz.pl/Za,jakie,wykroczenia,bedzie,15,punktow,karnych,Nowe,mandaty,od,2022,42655.html

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak straszą tymi mandatami, ludzie się boją, a nie zdziwię się jak w praktyce nic się zbytnio nie zmieni.

To samo było z Covid, karami z maski i inne. Karuzela strachu, na początku dramat, a obecnie nikt się niczym nie przejmuje. 

Ja od kiedy zrobiłem prawo jazdy miałem TRZY kontrole i raz mandat z fotoradaru bo przekroczyłem o 13 km/h. Podniesienie kar nic tu nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to czysta kasa dla państwa. Nie mam wątpliwości do tego, że po takiej podwyżce mandatów policja zdecydowanie częściej niż dziś będzie polować na kierowców.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lukadd napisał:

Przecież to czysta kasa dla państwa. Nie mam wątpliwości do tego, że po takiej podwyżce mandatów policja zdecydowanie częściej niż dziś będzie polować na kierowców.

I bardzo dobrze. Niech jeszcze zaczną tych od psich kup gonić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, lukadd napisał:

Przecież to czysta kasa dla państwa. Nie mam wątpliwości do tego, że po takiej podwyżce mandatów policja zdecydowanie częściej niż dziś będzie polować na kierowców.

Właśnie nie do końca trzeba to tak rozumieć ;)

Skoro to kasa dla państwa, to czemu teraz nie łapią? Kary są małe, wiele osób łamie przepisy, aż się prosi by łapać.

Jak wzrosną kary i to drastycznie, to ludzie zaczną się pilnować, bo ich zaboli po portfelu. 

Zysk na fotoradarach/odcinkowych owszem, ale jakoś z patroli nie sądzę. Chyba że zaczną nadużywać władzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no coś tam łapią. Wklejałem staty chyba na poprzedniej stronie.

Ostatnio gadałem z znajomym z drogówki i mówił mi, że w dzisiejszych czasach praktycznie bardzo rzadko zatrzymują autka za przekroczenia w przedziale do 30km bo za małe mandaty i raczej koncentrują się na tych co przekraczają 30+, aby wyrobić normy.

Przy nowych stawkach będzie im się opłacało zatrzymywać i za mniejsze przekroczenia prędkości.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak to w praktyce wyjdzie, ja to się w mieście nie obawiam mandatów, gorzej w trasie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...