Skocz do zawartości
Camis

Nowe prawo / przepisy drogowe

Rekomendowane odpowiedzi

Przypominam że dzisiaj sporo ludzi ma kamerki, nagranie zawsze może trafić na policje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy, zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. Może część ludzi tak się osra, że zamiast jeździć 50, będą jeździć 30 aby wszystko właściwie wykonać i będzie super bezpiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Camis napisał:

Przypominam że dzisiaj sporo ludzi ma kamerki, nagranie zawsze może trafić na policje. 

No nie w przypadku przekroczenia prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, galakty napisał:

No nie w przypadku przekroczenia prędkości.

Ale np "omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym" bardzo dobrze można udokumentować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Camis napisał:

Ale np "omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym" bardzo dobrze można udokumentować. 

Ale ja nie o to się martwię, takie zachowania to bardzo dobrze że są karane. Ile razy chciałem kogoś przepuścić i właśnie przez moją uprzejmość pieszy by zginął bo cymbał przejechał obok na pełnej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest jakiś margines błędu dla wariatów i tych co nie mają co z kasą robić. To się tyczy każdej dziedziny życia, nie tylko motoryzacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej niebezpieczni sa przeróżnej maści "zawodowi" kierowcy i przedstawiciele handlowi którym się zawsze kuśwa śpieszy. Nie ich auta i maja w du..pie czyjąś własność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dbają, że Tauron swego czasu chciał sprzedawać pracownikom kilku letnie insignie w automacie po 10-15 tys zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat przedstawiciele handlowi to raczej z innego powodu popindalają, niż z chęci niedbalstwa "bo to nie jego". A ci z rejestracją gminy jeżdżą po prostu na pamięć. Typowy błąd robiony przez kierowców i trudny do wyeliminowania, bo często popełniany nie do końca świadomie nawet.

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kary powinny być proporcjonalne do zarobków. Wtedy miało by to jakiś sens, a tak to jest kpina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Miton napisał:

Kary powinny być proporcjonalne do zarobków. Wtedy miało by to jakiś sens, a tak to jest kpina.

Ja się zgodzę ale niech będę też w kolejce do lekarza proporcjonalnie do zarobków, bo przecież ma być podobno 9% teraz kij wie z czego akurat zdrowotne i co to mi da ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Little Sun napisał:

Ja się zgodzę ale niech będę też w kolejce do lekarza proporcjonalnie do zarobków, bo przecież ma być podobno 9% teraz kij wie z czego akurat zdrowotne i co to mi da ?

Mieszasz tematy. Mandat ma być karą, którą zrozumiesz i ma zaboleć. Ktoś kto zarabia 2tysiaki dostanie tysiaka to zrozumie i zaboli. Inna osoba zarabiająca 10 tysiaków zapłaci tysiaka i z dobrym nastrojem pojedzie dalej.

Proste.

Ale nie trzeba wpisać błyskotliwe porównanie, które niczego nie tłumaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kary dla biedaków w starych trupach powinny być wyższe bo statystycznie jeżdżą dużo gorszymi samochodami (zaniedbanymi technicznie) i bardziej niebezpiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kaktuch napisał:

kary dla biedaków w starych trupach powinny być wyższe bo statystycznie jeżdżą dużo gorszymi samochodami (zaniedbanymi technicznie) i bardziej niebezpiecznie.

Wszystkie samochody dopuszczone do ruchu, przechodzą badania diagnostyczne.

Ale ogólnie błysnąłeś.

Niech zgadnę, żyjesz z pracy "tych biedaków" i szczerze ich nienawidzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego uważasz, że zachęcanie do łamania przepisów niskimi mandatami ludzi którzy jeżdżą starymi trupami jest dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kaktuch napisał:

Nie wiem dlaczego uważasz, że zachęcanie do łamania przepisów niskimi mandatami ludzi którzy jeżdżą starymi trupami jest dobre

Źle zrozumiałeś.

Jeśli ktoś zarabia 2 tysie dostaje mandat tysiaka to ktoś kto zarabia 10tysi powinien zapłacić przynajmniej 5tysi. Tu chodzi o proporcje, żeby kara była tak samo bolesna dla każdego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Trepcia napisał:

To mozna bardzo prosto osiagnac bez zwiekszania kar - zaostrzyc przeglady, cos na wzor tych niemieckich.

Jestem za, ale nie wiadomo, czy Unia się zgodzi. Już pare tematów próbowano zrobić na wzór państw zachodnich ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Miton napisał:

Źle zrozumiałeś.

Jeśli ktoś zarabia 2 tysie dostaje mandat tysiaka to ktoś kto zarabia 10tysi powinien zapłacić przynajmniej 5tysi. Tu chodzi o proporcje, żeby kara była tak samo bolesna dla każdego.

Skąd pomysł, że kara o tej samej wysokości nie jest tak samo bolesna?

Analogicznie jak ktoś zarabia 10k miesięcznie to do więzienia na rok, a jak 2k miesięcznie - to na 5 lat? Żeby był tak samo bolesny utracony dochód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kaktuch napisał:

Skąd pomysł, że kara o tej samej wysokości nie jest tak samo bolesna?

Analogicznie jak ktoś zarabia 10k miesięcznie to do więzienia na rok, a jak 2k miesięcznie - to na 5 lat? Żeby był tak samo bolesny utracony dochód?

Ja mówię tylko o pieniądzach, a nie o karze więzienia. Te kary muszą być jednakowe. Ciążko tłumaczyć na spokojnie tak oczywiste sprawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kary więzienia muszą być jednakowe? Bo ty tak powiedziałeś?

I jednocześnie kary pieniężne nie mogą być jednakowe?

Wcześniej coś było mówione o tym, żeby kara była tak samo bolesna dla każdego, ale teraz widzę, że chodzi o dowalenie złodziejom dorobkiewiczom

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kaktuch napisał:

Dlaczego kary więzienia muszą być jednakowe? Bo ty tak powiedziałeś?

I jednocześnie kary pieniężne nie mogą być jednakowe?

Wcześniej coś było mówione o tym, żeby kara była tak samo bolesna dla każdego, ale teraz widzę, że chodzi o dowalenie złodziejom dorobkiewiczom

Ze swoimi mądrymi pytaniami i przemyśleniami zapraszam Cię na obwodnicę, do stojących tam pań.

Podyskutuj z nimi dlaczego w paszczu tyle, a w inne miejsca inaczej. Gwarantuje, że po spotkaniu z Tobą opuszczą to miejsce i zmienią swoje życie ?

Polecam jeszcze książkę, którą czytałem w podstawówce "Dlaczego sól jest słona"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie za najciezsze przewinienia powinna być obligatoryjna kara pozbawienia wolności, sąd by nie mógł mieć zadnbych widełek, minimum 3 lata lub 5 bez zawiasów.

Kary finansowe nigdy nie zdyscyplinują, bo bogatsi mają kase na adwokata i zapłate mandatu.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Damian-32 napisał:

W mojej ocenie za najciezsze przewinienia powinna być obligatoryjna kara pozbawienia wolności, sąd by nie mógł mieć zadnbych widełek, minimum 3 lata lub 5 bez zawiasów.

Kary finansowe nigdy nie zdyscyplinują, bo bogatsi mają kase na adwokata i zapłate mandatu.

 

Jak najbardziej.

Dlatego mówię o proporcjonalnych karach do zarobków (może także posiadanego majątku)

Jak w krajach skandynawskich, nic nowego nie wymyśliłem.

To jest podstawa sprawiedliwych i jednakowo dotkliwych mandatów dla wszystkich obywateli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Damian-32 napisał:

W mojej ocenie za najciezsze przewinienia powinna być obligatoryjna kara pozbawienia wolności, sąd by nie mógł mieć zadnbych widełek, minimum 3 lata lub 5 bez zawiasów.

A co to są najcięższe przewinienia? Dasz radę zrobić zamknięty katalog?
Piszesz żadnych widełek, a zaraz podajesz 3-5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Miton napisał:

Jak najbardziej.

Dlatego mówię o proporcjonalnych karach do zarobków (może także posiadanego majątku)

Jak w krajach skandynawskich, nic nowego nie wymyśliłem.

To jest podstawa sprawiedliwych i jednakowo dotkliwych mandatów dla wszystkich obywateli.

Od posiadanego majątku, to niekoniecznie sprawiedliwe. Ktoś może mieć mieszkanie/dom ze spadku ale zarabiać mało. Ma tą nieruchomość sprzedać i iść żyć pod most, bo za szybko pojechał?
Przeginając w drugą stronę, to ktoś bogaty może wykazać, że nic nie posiada, nie ma żadnych zarobków, jest na utrzymaniu partnera/rodziny itp. Co wtedy, bez kary?
Także nie kombinujący biedny zapłaci połowę dochodów, a bogaty nadal będzie się śmiał. Będzie też dodatkowy czynnik korupcjogenny, jeżeli bogaty miałby zapłacić np. 100k, to może próbować wcisnąć łapówkę 5k.

Jest jeszcze kwestia formalna, czy policja powinna mieć dostęp do informacji o zarobkach/majątku. Oraz swobód obywatelskich, czy chciałbyś się np. w zeznaniu podatkowym także spowiadać z posiadanego majątku (rząd by się posikał z radości na takie przepisy)?

Temat jest o mandatach karnych, a one są nadawane w postępowaniu administracyjnym (?, niech mnie ktoś poprawi). To o czym mówisz jest do zrealizowania dopiero w postępowaniu sądowym, karnym bądź cywilnym, gdzie oprócz grzywny do wyznaczonej przez prawo granicy, sąd może nakazać wypłatę zadośćuczynienia, gdzie chyba nie ma górnej granicy. Sąd pewnie może tutaj wydać nakaz oszacowania zarobków/majtku pozwanego, tylko to są dodatkowe koszty i czas.
Możliwości więc już są, kwestia czy komuś chce się z nich skorzystać oraz na ile się utarły w polskim sądownictwie.

 

O równości i sprawiedliwości bardzo łatwo się pisze ale poprawnie zrealizować już nie tak łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Bezprawie dostrzegają w Europie. Sytuacja w Polsce jest poważna. Rząd Donalda Tuska, przyjaciela Macrona i von der Leyen, prześladuje sędziów, media i konserwatywnych polityków - stwierdził w mediach społecznościowych francuski europoseł Nicolas Bay. Polityk zaznacza, że "to ważny atak na praworządność, ale brukselska Komisja nie wydaje się być tym poruszona".    
    • N4P zamiast N3, to już wiemy co użyje desktopowy potworek, dodatkowo jak poskładamy wszystkie przecieki do kupy to wyjdzie coś takiego.   GB202 N4P 800mm2+ 192SM 128MB L2 512bit 28Gb/s GDDR7 1792GB/s   Większość wzrostu wydajności dostaniemy dzięki GDDR7 oraz cache, z pociętego 72MB do pełnego 128MB.         
    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...