Skocz do zawartości
Camis

Nowe prawo / przepisy drogowe

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli to prawda a nie fejk to brawa za glupote .. bele kto sobie "kupi" prawko i dalej bedzie zapierd.... i powodowal zagrożenie na drodze.

takich co rażąco naruszaja bezpieczeństwo powino sie raz na zawsze eliminowac z polskich dróg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jawne polowanko i palenie głupa przez milicjanta. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Łódzki Rejestrator" - akurat tym razem ma racje. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostawałem łączne jednorazowe mandaty po 2500zł 10 lat temu, ciekawe ile teraz by mi przyfasolili :E Od 2 lat tfu tfu tfu nikt mnie nie złapał

Edytowane przez Zigu17
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - hipotecznie oczywiście jeśli dostanę mandat i pkt karne i przyjmę na siebie mandat za prędkość jadąc autem ojca, to czy ojciec będzie wiedział jak pójdzie zapłacić OC za swoje auto że taka sytuacja miała miejsce i że dostałam np 3 pkt i  mandat w wysokości  np 100 zł. Czy ta informacja będzie zapisana przy Oc przy moim aucie które mam na siebie zarejestrowane. Napewno w bazie  przestępców będzie info że mam tyle a tyle pkt i że wykroczenie popełniłam autem ojca. Nigdy nie miałam mandatu i oby tak dalej było ale różnie w życiu bywa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jechałem do teściów. Dużo dróg powiatowych i gminnych, jakieś 130km. Dostać się tam komunikacją to około 3h z przysługami że Cię ktoś podrzuci.

Jakie szczęście że wyjeździłem swoje za normalnych czasów. Standardowy widok to teraz jazda poniżej limitu prędkości. 

Szczególnie w miejscach gdzie swoje prawo do pierwszeństwa chcą egzekwować piesi. Tak z wieczorka najlepiej :>

Jeszcze jakiś służbista wyśle na Ciebie filmik, bo w gruncie rzeczy nic się nie stało, ale się stało.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.10.2022 o 13:33, kogut199109 napisał:

Jeszcze jakiś służbista wyśle na Ciebie filmik, bo w gruncie rzeczy nic się nie stało, ale się stało.

Kiedyś było ORMO, dziś to zwykłe kapusie i konfidenci !!! Państwo milicyjne !!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.10.2022 o 22:25, Nowicjusz 1111 napisał:

Mam pytanie - hipotecznie oczywiście jeśli dostanę mandat i pkt karne i przyjmę na siebie mandat za prędkość jadąc autem ojca, to czy ojciec będzie wiedział jak pójdzie zapłacić OC za swoje auto że taka sytuacja miała miejsce i że dostałam np 3 pkt i  mandat w wysokości  np 100 zł. Czy ta informacja będzie zapisana przy Oc przy moim aucie które mam na siebie zarejestrowane. Napewno w bazie  przestępców będzie info że mam tyle a tyle pkt i że wykroczenie popełniłam autem ojca. Nigdy nie miałam mandatu i oby tak dalej było ale różnie w życiu bywa. 

Niekoniecznie. To są dane wrażliwe. Dostęp do nich ubezpieczycieli nie oznacza, że kierowca będzie widział za co ta większa składka. Powinien wiedzieć sam co przeskrobał, a wykroczenia są przypisywane do osoby nie do samochodu. Posiadacz polisy pewnie dalej tak jak teraz dowie się, że w poprzednim okresie oc była jakaś szkoda i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj niezły AS, groźby karalne, jazda po chodniku, znieważenie policjanta. 3000zł i 26 punktów karnych. 

 

Początek:

 

 

Tutaj już po zatrzymaniu:

 

 

Cytat

 

"Coś ci nie pasuje, że sobie po chodniczku jeżdżę?". Agresywny kierowca zatrzymany, usłyszał zarzuty

Policja: dopuścił się szeregu wykroczeń, sprawa przekazana do sądu
- Z tego materiału (nagrania przekazanego przez kierowcę - red.) jasno wynikało, że kierujący dopuścił się szeregu wykroczeń, a mianowicie, przede wszystkim, jechał drogą dla pieszych, zablokował pas ruchu i stworzył realne zagrożenie w ruchu drogowym. Za to już usłyszał zarzuty i te materiały postępowania w sprawach o wykroczenia zostały przekazane do koszalińskiego sądu - przekazała w piątek (4 listopada) nadkomisarz Monika Kosiec z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Mężczyzna został w piątek przesłuchany również w prokuraturze, gdzie usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych, za co grozi do dwóch lat więzienia oraz zarzut znieważenia policjanta, za co grozi do roku więzienia. Jak mówi Kosiec, do znieważenia funkcjonariusza doszło już po zatrzymaniu.

Dodatkowo podejrzany otrzymał 26 punktów karnych, co w praktyce oznacza utratę prawa jazdy, oraz trzy tysiące złotych mandatu.

Jak dodała Kosiec, w trakcie czynności okazało się, że zatrzymany zachowywał się agresywnie również wobec innego kierowcy - w tej sprawie też toczy się postępowanie w sprawie kierowania gróźb karalnych.

Koszalińska policja zapowiedziała złożenie wniosku o zastosowanie aresztu wobec mężczyzny. Prokuratura jednak postanowiła, że nie wystąpi do sądu o tymczasowy areszt i nałożyła na kierowcę dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

 

https://tvn24.pl/pomorze/koszalin-jechal-po-chodniku-kiedy-inny-kierowca-zatrabil-na-niego-domagal-sie-przeprosin-agresywny-mezczyzna-zatrzymany-nagranie-6193151

Edytowane przez Camis
  • Thanks 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem ciekaw jak się ta historia skończy- jak widać skończyła się szczęśliwie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szczęśliwie jak gościowi po zatrzymaniu odebrali prawko, a on publikuje jakieś bzdurne oświadczenia jadąc samochodem?

  

W dniu 18.10.2022 o 13:33, kogut199109 napisał:

 Standardowy widok to teraz jazda poniżej limitu prędkości. 

Szczególnie w miejscach gdzie swoje prawo do pierwszeństwa chcą egzekwować piesi.

A jak mają ludzie jeździć? Powyżej limitu? I wymuszać pierwszeństwo na pieszych?

Edytowane przez sznib
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnych policjantów spotkałem. Naprawdę złote chłopaki, złego słowa powiedzieć nie mogę. Cykneli mnie suszarką na śmigłego rydza jak skręcałem z lodowej. Tam są 3 pasy, brak dalszych przejść dla pieszych i ograaniczenie do 50 :E Miałem 83. Na całe szczescie nie miałem też przeglądu auta. Bo sobie gadam z nimi, gadam, fajkę palę i mówią, o miesiąc temu przegląd Panu jeszcze wyszedł, wie Pan że za to jest mandat do 3 tysięcy zł ? xD .Ale to damy Panu już za to pouczenie bo za prędkość będzie 800zł i bodaj 9 punktów mi powiedzieli. Czy Pan przyjmuje ? Ja tak heh, chyba nie mam wyjścia. Zaczeli pisać, pisać. Za 5 minut przychodzą i mówią: Pan jest przynajmniej normalny, bo każdy dzisiaj drze morde to zrobiliśmy Panu prezent i za ten brak przeglądu damy Panu 100zł a za mandat pouczenie xD Naprawdę normalni fajni, młodzi ludzie. Sami mówili że jest to debilne miejsce na suszenie i że spokojnie na tamtym odcinku możnaby szybciej jeździć, ale ich tam postawili. Morał z tego, nie drzyjcie japy przy kontroli ;) 

Generalnie pośmiałem się z nimi z bogatej historii zatrzymań. Oni do mnie- chyba lubi Pan adrenalinę. Czemu ? Parę dobrych lat jeździł Pan bez prawa jazdy :E - ale zrobiłem 7 lat temu, namówiliście mnie :E Gratulujemy, gratulujemy xD

Edytowane przez Zigu17
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zigu17 napisał:

Cykneli mnie suszarką na śmigłego rydza jak skręcałem z lodowej.

Gdzie Lodowa a gdzie Śmigłego Rydza?, nie ma takiego skrzyżowania, niby Łodziak a z topografią słabo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MILIONOWA, SRY :E

Tam koło Nordea

5 minut temu, Camis napisał:

Gdzie Lodowa a gdzie Śmigłego Rydza?, nie ma takiego skrzyżowania, niby Łodziak a z topografią słabo. 

Zwykłe przejezyczenie :P

dc83ff786dbfb957med.jpg

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Zigu17 napisał:

Oni do mnie- chyba lubi Pan adrenalinę. Czemu ? Parę dobrych lat jeździł Pan bez prawa jazdy :E - ale zrobiłem 7 lat temu, namówiliście mnie :E Gratulujemy, gratulujemy xD

Niby potencjalne kary były żenująco śmieszne i sporo ludzi z zabranym prawkiem, czy bez niego dalej śmigała, ale... 

Nie bałeś się, że w razie jakiegoś śmiertelnego wypadku, złego zrządzenia losu itp możesz mieć przez to przerąbane? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, zdunzdun napisał:

Niby potencjalne kary były żenująco śmieszne i sporo ludzi z zabranym prawkiem, czy bez niego dalej śmigała, ale... 

Nie bałeś się, że w razie jakiegoś śmiertelnego wypadku, złego zrządzenia losu itp możesz mieć przez to przerąbane? 

To prawda, płaciłem 500zł i tyle w sumie. Ktoś musiał tylko po mnie przyjechać jak mnie złapali, a złapali mnie w sumie 3 razy na jakieś 6-7 lat jeżdzenia bez glejtu. Raz tylko za pierwszym razem własnie, Pani policjant chciała mnie przykładnie ukarać i nie pozwoliła po nikogo zadzwonić. Odholowali mi auto i dostałem wtedy łacznie ze 2.5 klocka mandatu razem z holowaniem :E 

Co do ryzyka związanego z jazdą to jezdziłem na pewno bezpieczniej niż obecnie. Więc potencjalnie stwarzam większe niebezpieczeństwo na drodze z dokumentem niż jak go nie miałem :balon: Dodatkowo kiedyś miałem problem z hazardem, więc stawianie swojego życia w tym okresie na jedna kartę to nie problem

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Konfiskata przegłosowana przez Sejm! Pijani kierowcy będą w Polsce tracić samochody


Wczoraj późnym wieczorem Sejm ostatecznie przegłosował reformę Kodeksu karnego. Wprowadza ona m.in. konfiskowanie samochodów pijanym kierowcom w Polsce. Nowe prawo wejdzie w życie za rok

Wczoraj wieczorem, tuż przed północą Sejm przegłosował ostatecznie wejście w życie nowelizacji Kodeksu karnego (odrzucono veto Senatu). Za głosowali wszyscy obecni posłowie PiS (225), troje posłów koła Polskie Sprawy – Zbigniew Girzyński, Andrzej Sośnierz i Agnieszka Ścigaj oraz poseł niezależny Łukasz Mejza. Wszystkie kluby opozycji głosowały przeciw, oprócz 10 posłów Konfederacji, którzy wstrzymali się od głosu.

To oznacza, że w życie wejdzie konfiskata pojazdów pijanym kierowcom – o ile oczywiście ustawę podpisze prezydent. W ustawie przewidziano, że zacznie obowiązywać po roku. Zatem pijani kierowcy w Polsce zaczną tracić samochody od listopada 2023 r.

Komu skonfiskują, a kto zapłaci równowartość?
Projekt zakłada, że kierowca, który prowadzi w stanie nietrzeźwości będzie otrzymywał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Stan nietrzeźwości to zawartość alkoholu w organizmie od 0,5 promila.

Samochód będzie przepadał na rzecz Skarbu Państwa temu, kto zostanie przyłapany na prowadzeniu pojazdu mając co najmniej 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Przepadek będzie też orzekany, gdy kierowca ma co najmniej 0,5 promila alkoholu w organizmie i spowoduje wypadek drogowy.

W przypadku, gdy pijany kierowca nie jest właścicielem pojazdu (jest np. współwłaścicielem z żoną, albo prowadzi samochód mający innego właściciela) orzekany będzie przepadek równowartości samochodu. Wyceny będą proste – korzystać będzie się przy tym z systemów ustalania średniej wartości rynkowej auta, z których korzystają obecnie np. urzędy skarbowe. Dopiero, gdy wycena takimi systemami będzie niemożliwa, będzie jej dokonywał biegły sądowy.

Gdy auto zostanie zniszczone w wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę, nie będzie konfiskowany wrak. Taki kierowca również będzie musiał zapłacić równowartość rynkowej ceny auta, które zniszczył w wypadku.

W ustawie jest wyjątek dla kierowców zawodowych, prowadzących pojazdy pracodawcy, czasem kosztujące setki tysięcy złotych. W takim wypadku sąd orzekać będzie nawiązkę w wysokości co najmniej 5000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Konfiskata nie obejmie też pojazdów niemechanicznych – i np. pijanym rowerzystom pojazdy nie będą odbierane.

https://www.brd24.pl/prawo/konfiskata-przeglosowana-przez-sejm-pijani-kierowcy-beda-w-polsce-tracic-samochody/

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Trepcia napisał:

Akurat to jest spoko.

Długopis nie podpisze... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...