Skocz do zawartości
Camis

Nowe prawo / przepisy drogowe

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, mALEK napisał:

jednego jestem pewien, jak taka "filozofia" bedziesz tlumaczyl sie przed sadem, bo na pewno tam sie skonczy twoje pierwsze spotkanie z policja, odbijesz sie brutalnie od rzeczywistosci, ktora cie faktycznie otacza, a ktora nie ma nic wspolnego z twoja, gdzie po ulicy biegaja lucznicy.

To może bez porównań, bo nie masz do tego potencjału intelektualnego. To, że od kierowców wymaga się dużo to dobrze. Tylko, że teraz już nie wiele  od nich da się wyciągnąć. Zdecydowana większość będzie uważać na tyle na ile jest wstanie, reszta tu już statystyczna omylność każdego człowieka skorygowana o warunki podejmowania decyzji (niestety im pojazd większy, cięższy, szybszy i tak dalej tym ten dźwigar będzie większy). Jednak to że prawie nie korzysta się z potencjału zwiększenia bezpieczeństwa ze strony pieszych, to bardzo źle. Może nie poruszają się ciężkimi pojazdami, ale mają więcej czasu na reakcję i o wiele lepszą kontrolę pola. Chodnik, przejścia dla pieszych i tak dalej, to elementy drogi. Jak ktoś chce z nich korzystać to powinien zachowywać się odpowiedzialnie. Niby prawo tego wymaga, ale do momentu aż nie wydarzy się tragedia nikt tego tak naprawdę nie egzekwuje.

Ja z początku myślałem, że ty jesteś po prostu tępy, ale ty nie jesteś tępy, ty po prostu jesteś jednym z tych kaktusów, którzy chcieliby organizowania bezpieczeństwa poza swoją strefą komfortu. Albo wręcz w celu ulepszenia tej strefy.

A co to mojego spotkania z policją, to po prostu dmuchnę w balonik i pojadę dalej. Wiem jaka rzeczywistość mnie otacza. Chciałbym jednak tak ją ulepszać aby każdy dawał coś od siebie i z wykorzystaniem prostej logiki a nie chciejstwa i nie chciejstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Ja tam się zatrzymuje jak ktoś chce przejść i tyle, w skrajnych bardzo przypadkach tylko, tego nie robię, jezeli miałoby to doprowadzić do kolizji.

Obserwacja drogi lusterek, nic trudnego, wystarczy sie starać i chcieć.

Zgadzam się w 100%.

Jezdze prawie codziennie autem i nie widzę problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Slayer napisał:

i nie widzę problemu.

I oby tak zostało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymywanie się przed przejściami to chyba jedyna dobra zmiana jaką widzę od momentu wprowadzenia wyższych stawek. I bardzo dobrze, bo już wiele razy miałem przypadek, gdzie przepuszczam na pasach, a gość obok na pełnej (wiadomo czym) przejeżdża. I weź tu człowieku bądź kulturalny.

Niestety druga strona medalu jest taka, że dużo ludzi boi się jechać przepisowo, bo MANDAT. Więc jadą wolniej, niż dozwolona prędkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, po mieście te 10 km/h można przekraczać na luzie, nawet do 20 km/h nie ma bólu. A ludzie jadą 60 na 70, bo straszom policjom aaaaaa.

Pomijam fakt, że wiele aut srogo przekłamuje prędkość i 70 na blacie to nie jest 70 :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi przyszedł z Austrii mandat z fotoradaru na 200 zł(jak dobrze pamiętam) za przekroczenie o 7 km/h dozwolonej prędkości :).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Slayer napisał:

Zgadzam się w 100%.

Jezdze prawie codziennie autem i nie widzę problemu.

zadnego. zasada ograniczonego zaufania dotyczy tez pieszych, szczegolnie ich. dojezdzam, zwalniam. mnie najbardziej irytuja kierowcy, ktorzy dojezdzajc do skrzyzowania, musza dojech pod zderzak jako drudzy, do tego stajac na pasach :/ nie wiem ile pkt i pln za to jest, ale widze to bardzo czesto. co daje takiemu kierowcy, ze lamie przpisy i tak stojac i czekajac? inne jednostki. dojezdaja do skrzyzownia, jeden skreca w lewo, drugi w prawo i staja obok siebie na jednym pasie. oczywiscie za nimi gosc na zderzaku na pasach :/ efekt. jeden i drugi sobie zaslania. i sie potem kiwaja, bo kazdy che cos widziec.  na to tez sa chyba jakies kary. skrecajc z glownej w lewo, trafiam na takich , ktorzy zaslaniaja polowe drogi i pasy. i patrza sie potem, ze czlowiek zwalnia skrecajac bo nie wiem, czy mi ktos zaraz nie wyskoczy na tych pasch, przeciskajac sie przez nich :/ nie wiem , co maja w glowach tacy kierowcy. bo na pewno nie wyobraznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2022 o 13:36, galakty napisał:

Dokładnie, po mieście te 10 km/h można przekraczać na luzie, nawet do 20 km/h nie ma bólu. A ludzie jadą 60 na 70, bo straszom policjom aaaaaa.

Pomijam fakt, że wiele aut srogo przekłamuje prędkość i 70 na blacie to nie jest 70 :D 

Do czasu, kiedy nie dostaniesz mandatu. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2022 o 13:36, galakty napisał:

Pomijam fakt, że wiele aut srogo przekłamuje prędkość i 70 na blacie to nie jest 70 :D 

jest 65. Nigdy więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Doamdor napisał:

Do czasu, kiedy nie dostaniesz mandatu. ?

Ojej, 10 lat jeżdżę i nie dostałem, dzięki za troskę ?

 

6 godzin temu, kalderon napisał:

jest 65. Nigdy więcej.

A to już zależy od danego auta i kół. Jedne przekłamują bardziej, inne są niemal wzorowe. Najlepiej sobie z GPS sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, galakty napisał:

Ojej, 10 lat jeżdżę i nie dostałem, dzięki za troskę ?

 

To się ciesz, chodziaż nie, bo nie ma z czego, skoro po tym co napisałeś, mniemam że przepisowo nie jezdisz, a bynajmniej nie starasz się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Damian-32 napisał:

To się ciesz, chodziaż nie, bo nie ma z czego, skoro po tym co napisałeś, mniemam że przepisowo nie jezdisz, a bynajmniej nie starasz się.

10-20 km/h to max ile przekraczam i jedynie w trasie, po mieście zawsze przepisowo i przepuszczam pieszych.

Zapewniam Cię, że jeżdżę bardziej bezpiecznie od 70 latków którym dawno powinno się zabrać prawko, bo nie widzą i nie reagują na cokolwiek. 

W ogóle bawi mnie ten temat, bo największy hejt na kierowców robią Ci, którzy nie jeżdżą autem po Polsce. Widać to jak na dłoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, galakty napisał:

10-20 km/h to max ile przekraczam i jedynie w trasie, po mieście zawsze przepisowo i przepuszczam pieszych.

Zapewniam Cię, że jeżdżę bardziej bezpiecznie od 70 latków którym dawno powinno się zabrać prawko, bo nie widzą i nie reagują na cokolwiek. 

W ogóle bawi mnie ten temat, bo największy hejt na kierowców robią Ci, którzy nie jeżdżą autem po Polsce. Widać to jak na dłoni.

Ja nie hejtuje, tylko oceniam po tym co ludzie tutaj wypisuja.

Ty się czepiasz do 70 latków, popatrz ile jest wypadków z udziałem młodych niedoświadczonych kierowców, oni też po niekad zagrożeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Damian-32 napisał:

Ty się czepiasz do 70 latków, popatrz ile jest wypadków z udziałem młodych niedoświadczonych kierowców, oni też po niekad zagrożeniem.

Młodzi powodują wypadki przez brawurę, starsi przez wolną reakcję i problemy ze zdrowiem. Ja się z obydwoma zgadzam.

I uważam, że za dużo ludzi ma prawo jazdy. Nie każdy się do tego nadaje, a dzisiaj traktowane jest to jak coś normalnego. Każdy może jeździć, nie ma badań i tym podobnych.

Dopiero jeśli w pracy używasz samochodu to masz psychotesty i tym podobne. Mi brakuje jeszcze jakiś testów na płycie poślizgowej.

Tymczasem na egzaminie ocenia się zmianę pasa i parkowanie równoległe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, galakty napisał:

Młodzi powodują wypadki przez brawurę, starsi przez wolną reakcję i problemy ze zdrowiem. Ja się z obydwoma zgadzam.

I uważam, że za dużo ludzi ma prawo jazdy. Nie każdy się do tego nadaje, a dzisiaj traktowane jest to jak coś normalnego. Każdy może jeździć, nie ma badań i tym podobnych.

Dopiero jeśli w pracy używasz samochodu to masz psychotesty i tym podobne. Mi brakuje jeszcze jakiś testów na płycie poślizgowej.

Tymczasem na egzaminie ocenia się zmianę pasa i parkowanie równoległe. 

zgadzam się, aczkolwiek, jak byś rozwiązał problem, z dużą ilością praw jazdy, jakieś badania czy coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest za dobry biznes i nie będą ograniczać zdających, więc wątpię czy jakiekolwiek rozwiązanie ma sens.

Ale takie psychotesty to moim zdaniem powinny być obowiązkowe. A nie jakieś wykuwanie pytań na pamięć ile metrów obowiązuje blablabla. Jaki to ma wpływ na jazdę? Żaden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, galakty napisał:

A to już zależy od danego auta i kół. Jedne przekłamują bardziej, inne są niemal wzorowe. Najlepiej sobie z GPS sprawdzić.

Chodzi o to że nigdy nie będzie przekłamania w drugą stronę, przy 70 na prędkościomierzu nigdy nie będziesz jechał szybciej (w standardowym aucie, bez dłubania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, galakty napisał:

Ojej, 10 lat jeżdżę i nie dostałem, dzięki za troskę ?

 

A to już zależy od danego auta i kół. Jedne przekłamują bardziej, inne są niemal wzorowe. Najlepiej sobie z GPS sprawdzić.

Pewny siebie do czasu dostania mandatu.

Edytowane przez Doamdor
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Doamdor napisał:

Pewny siebie do czasu dostania mandatu.

pewność siebie nie wystarcza, trzeba tez jechac i zachowywać się na drodze tak, by go nie dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Damian-32 napisał:

pewność siebie nie wystarcza, trzeba tez jechac i zachowywać się na drodze tak, by go nie dostać.

 

W dniu 17.02.2022 o 13:36, galakty napisał:

Dokładnie, po mieście te 10 km/h można przekraczać na luzie, nawet do 20 km/h nie ma bólu. A ludzie jadą 60 na 70, bo straszom policjom aaaaaa.

Pomijam fakt, że wiele aut srogo przekłamuje prędkość i 70 na blacie to nie jest 70 :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I za to jest dokładnie taki sam mandat jak za przejechanie 10cm od twarzy pieszego podczas omijania...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Camis napisał:

 

Zgodnie z nowymi przepisami prawidłowo wystawiony mandat. Na tym filmiku widać, że pieszy już tam trochę stał.

9 godzin temu, kalderon napisał:

I za to jest dokładnie taki sam mandat jak za przejechanie 10cm od twarzy pieszego podczas omijania...

Chociaż faktycznie tu też mandaty powinny mieć widełki.

Edytowane przez Suchy211
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Suchy211 napisał:

Zgodnie z nowymi przepisami prawidłowo wystawiony mandat. Na tym filmiku widać, że pieszy już tam trochę stał.

Moim zdaniem kwestia dyskusyjna.

Nieustąpienie pierwszeństwa to zmuszenie pieszego do zatrzymania się, zwolnienia lub przyspieszenia kroku. Pieszy był po drugiej stronie jezdni jeszcze na chodniku i do czasu kiedy wszedł na jezdnie kierujący już opuścił przejście. Już prędzej ta Toyota z naprzeciwka powinna dostać mandat, bo na nią faktycznie pieszy musiał czekać. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, iwanme napisał:

Moim zdaniem kwestia dyskusyjna.

Nieustąpienie pierwszeństwa to zmuszenie pieszego do zatrzymania się, zwolnienia lub przyspieszenia kroku. Pieszy był po drugiej stronie jezdni jeszcze na chodniku i do czasu kiedy wszedł na jezdnie kierujący już opuścił przejście. Już prędzej ta Toyota z naprzeciwka powinna dostać mandat, bo na nią faktycznie pieszy musiał czekać. 

Jak dla mnie to wtargnięcie na pasy jeśli już. Poza tym pieszy mógł przejść bez problemu, bo auto nagrywającego dawno by przejechało.

Niestety policja policją, ja tam się zatrzymuję zawsze żeby nie musieć się kłócić przed sądami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Był, był, zwłaszcza po wprowadzeniu stawek na mieszkańca i po wprowadzeniu 5 grup segregacji, ogólnie bylo lepiej jak temat się przewijał. Później był COVID, modne zaczęły być wędrówki po lasach i górach, ale u wielu kultura została w domu. ROD też nie są objęte opłatą i wielu działkowiczow nie chce zwozic swojego pierdolnika do domu, więc wyrzucają po drodze. No i oczywiście jak wspomniales kultura naszych wschodnich sąsiadów szkodzi najbardziej.
    • Odświeżam  6399zl + kw Bez allegro 6299zł    https://allegrolokalnie.pl/oferta/asus-rog-strix-g16-i5-13450hx-32gb-4070-win11
    • A mi się też już tam nie chciało odpowiadać bo wkleiłem bez żadnego podtekstu i dorabiania tezy że jeśli oni mogą to my też.    W Polsce / na zachodzie i tak społeczeństwo w 90%+ jest świadome o dbanie o środowisko w jakimś stopniu. Azja czy Afryka są dosłownie 200 lat za nami cywilizacyjnie w tej kwestii. Ja bym prędzej tą kasę na ochronę klimatu z poziomu UE (mówimy o ok 20% całego budżetu UE) w jakimś sensownym stopniu przeznaczył na edukację oraz jakieś efektywne rozwiązania dla zacofanych krajów Azji/Afryki i zacząć od jakiś podstaw a nie robienie z siebie zbawców świata. Tylko w ten sposób nie można przy okazji nakraść pieniędzy do własnej kieszeni i tutaj jest spory problem.  Powiem na przykładzie RPA bo mam jakąś wiedze (nawet praktyczną) jak to wygląda: rząd wprowadza naprawdę spore dopłaty / subwencje dla organizacji oraz firm, które segregują śmieci lub przeznaczają je do recyklingu. Naprawdę jest to wielokrotnie bardziej opłacalne niż w Europie. Powiem więcej - opłaca się zakładać firmy aby skupić się wyłącznie na recyklingu / segregacji śmieci itp - wszystko w celach zachęty do dbania o środowisko. Oczywiście mały % społeczeństwa jest tego w pełni świadomy i trzeba zacząć od uświadamiania społeczeństwa oraz odpowiedniej edukacji. Uważam, że ten sposób długoterminowo jest dużo bardziej efektywny niż to co robi UE - nałożyć mnóstwo podatków i robić ekologię siłą a nie zachętą - gdy cała reszta świata nie robi prawie nic lub robi to z głową.    
    • Ustaw sobie czas 0 minut w opóźnieniu i zobaczysz, że Ci nie zrobi  Na niektórych wyższych czasami działa. Więc dla mnie nie działa wcale, bo co to za robota, że mam szukać kiedy działa, a kiedy nie. No i sprawdzaj licznik. Bo przy wyłączonym ekranie nie wyrzuci błędu nieukończenia. Po prostu nie nabije licznika i pozwoli znowu zrobić. Wada mocno wkurwiająca, ale jakością ekranu wygrywa z MSI. O Asus nawet nie ma co pisać, bo ten kto dopuścił do sprzedaży Asus powinien zostać wyjebany z roboty w trybie natychmiastowym. Wczoraj gość zmierzył scene śnieżną w HDR w jakiejś grze na reddit. Asus niecałe 130 nit, Gigabyte niecałe 270.
    • monitor też mam wqhd mój poprzedni  ale wiesz jak jest kuhwa, proplayerzy wśród młodzieży heh więc musi być fhd i w ciul Hz a w ogóle to fhd też za dużo  może kupię mu kineskopowy bardzo wam dziękuję za opinię i podpowiedzi, kupię tą kartę 4060 ti 16gb i zobaczę jak będzie latać. Jeszcze o jedno zapytam, czy jakbym wskoczył na AMD to płyta i proc wyjdzie taniej? przy podobnej wydajności jak i5 14500?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...