Skocz do zawartości
skunRace

Company of Heroes 3

Rekomendowane odpowiedzi

Company of Heroes 3

 

 

Studio Relic Entertainment zapowiedziało oficjalnie grę Company of Heroes 3. Nowa odsłona popularnej serii taktycznych strategii, które są osadzone w czasach II wojny światowej, ma zaskoczyć fanów najdłuższą kampanią w historii serii oraz licznymi poprawkami w formule rozgrywki. Od dziś wszyscy zainteresowani mogą też pobrać za darmo wersję alfa tytułu.

Firma Sega oraz należące do niej studio Relic Entertainment zapowiedziały wspólnie Company of Heroes 3, a więc długo oczekiwaną trzecią odsłonę popularnej serii taktycznych strategii osadzonych w czasie II wojny światowej. Ogłoszeniu towarzyszył imponujący zwiastun filmowy oraz trailer z pierwszymi fragmentami rozgrywki. Company of Heroes 3 trafi na komputery PC dopiero pod koniec 2022 roku.

Company of Heroes 3 przeniesie graczy na śródziemnomorskie fronty II wojny światowej. Podczas dynamicznej i nielinearnej kampanii dla pojedynczego gracza, która łączy ze sobą turową rozgrywkę na dużej mapie regionu oraz wykonywanie dziesiątek klasycznych misji w czasie rzeczywistym, będziemy walczyć we Włoszech oraz w Północnej Afryce. W CoH 3 nie zabraknie jednak możliwości rozegrania szybkich pojedynków na wybranych mapach z AI. 

Twórcy skupią się w dużym stopniu na grze wieloosobowej (dostępne będą między innymi tryby 1v1 i 4v4). Tytuł ma wystartować też z największą liczbą plansz w historii serii, które powstają przy konsultacjach ze społecznością fanów. Poza tym gra zaoferuje większą liczbę frakcji niż Company of Heroes i Company of Heroes 2. Biorąc pod uwagę teatr działań wojennych, niewykluczone jest to, że pojawią się wśród nich też Polacy. 

Jeżeli chodzi o model rozgrywki, deweloperzy podkreślają, że wzorem jest dla nich pierwsza odsłona cyklu. W nowej grze chcą powrócić do korzeni i najlepszych elementów oryginału. Nie oznacza to jednak, że w dziele Relic zabraknie istotnych nowinek. Jedną z większych nowości będzie z pewnością aktywna pauza, która pojawi się tylko podczas misji singleplayer. Pozwoli ona zapanować nad sytuacją nawet w najbardziej gorących momentach walki.

Poprawie mają ulec wszystkie kluczowe elementy zabawy, począwszy od różnych aspektów taktycznej walki (przewaga terenowa, bonusy przy flankowaniu przeciwników itd.), a skończywszy na modelu uszkodzeń pojazdów. Doświadczone jednostki zyskają status weteranów, dzięki czemu zadadzą dodatkowe obrażenia oraz otrzymają nowe zdolności.

Od dziś przez najbliższe trzy tygodnie, wszyscy zainteresowani gracze, którzy zarejestrują się na oficjalnej stronie tytułu, będą mogli pobrać za darmo wersję pre-alpha Company of Heroes 3 w serwisie Steam. Zaoferuje ona wycinek kampanii rozgrywający się na Półwyspie Apenińskim. Opinie fanów zebrane podczas testów będą miały spory wpływ na ostateczny kształt gry. W przyszłości twórcy planują także kolejne alfy i bety, z których niektóre skupią się na zabawie wieloosobowej.

Źródło: https://www.gry-online.pl/newsroom/company-of-heroes-3-oficjalnie-zwiastun-gameplay-i-darmowa-alfa/zb20180

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie wsparcie dla modów od dnia premiery ?

Company of Heroes 3 powstaje ramię w ramię z moderami https://www.gry-online.pl/newsroom/company-of-heroes-3-ma-zaoferowac-duzo-modow-juz-w-dniu-premiery/z323806

gra może też trafić na PS5 oraz XSX

Company of Heroes 3 może trafić na konsole, ale nie na wszystkie https://www.gry-online.pl/newsroom/company-of-heroes-3-moze-trafic-na-konsole-ale-nie-na-wszystkie/z22361f

 

Wymagania sprzętowe Company of Heroes 3:

Minimalne:

  • Procesor: Intel Core i5-6400 lub AMD Ryzen 5 1400
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 950 lub AMD Radeon R9 370
  • Wolne miejsce na dysku twardym: 40 GB
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)

Zalecane:

  • Procesor: Intel Core i7-8700 lub AMD Ryzen 7 2700;
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1660 lub AMD Radeon RX 5600
  • Wolne miejsce na dysku twardym: 40 GB
  • Windows 10/11
Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez czekam miala juz byc to przesuneli, lubilem w coh2 pykac online swietna gierka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to jeszcze w jedynkę cisnę. Zobaczymy czy klimat Włoch i Afryki mi podejdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już oficjalnie będzie można też zagrać na konsoli 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2022 o 14:35, desmoRR napisał:

Ja to jeszcze w jedynkę cisnę. Zobaczymy czy klimat Włoch i Afryki mi podejdzie. 

Jedynka wyszła w 2006 a grafika prawie w ogóle się nie zestarzała. Chyba w tamtych czasach gra wyprzedzała swoją epokę, bo nadal wygląda dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze Company of Heroes 2: Complete Collection nie ograłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, azgan napisał:

Ja jeszcze Company of Heroes 2: Complete Collection nie ograłem ?

To żałuj, bo to jeden z najlepszych RTSów, jaki wyszedł na PC. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.01.2023 o 08:16, mURdOcK napisał:

To żałuj, bo to jeden z najlepszych RTSów, jaki wyszedł na PC. 

Mam w planach nadrobić zaległości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Dudzio napisał:

O której dziś ruszą te testy?

Nic nie piszą, piszą tylko że dzisiaj się zaczynają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multi to sobie mogą wsadzić tam, gdzie słońce nie dochodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multi.... bleeeeee

 

Szkoda, że nie ma już żadnego dobrego RTS z super singlem i innowacyjnym konfigurowaniem jednostek po swojemu.

Tak bym sobie zagral w jakąś hybryde EARTH 2150 i Original War.  CoH 3 jakoś mi jest taki obojętny bo to będzie twór pod multi czylli wszystko będzie podporządkowane balansowi między nacjami i sztucznie ograniczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie jest źle, coś tam pograłem, gra na pewno będzie mieć kampanie singiel player jak poprzednie części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba można już grać w open multi testy, jak oceniacie rozgrywkę? Nagraliście może jakąś rozgrywkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.01.2023 o 13:07, lis22 napisał:

Multi to sobie mogą wsadzić tam, gdzie słońce nie dochodzi ;)

Jest tryb potyczki w tej wersji testowej i da się grać tylko z AI, więc można olać multi zupełnie. 

Przeszkadzają mi natomiast 2 rzeczy.

- Kamera jest bardzo blisko pola walki, pole widzenia jest bardzo małe. Pod tym względem jest chyba nawet trochę gorzej niż w CoH2.

- Tekstury zablokowane są na "low" w kartach z 4GB VRAM. Jest to o tyle dziwne, że to ten sam silnik graficzny co w Age of Empires 4 a tam dało się tekstury ustawić na maksymalną jakość. Mam nadzieję, że w finalnej wersji to poprawią.

 

 

Edytowane przez mURdOcK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem kilka meczy, ale ja tam już mam dość tej mechaniki CoH. 

Pantera tyłem traci mniej HP niż ten wzmocniony specjalny Sherman od przodu.  5 składów piechoty strzela z bliska przez jakieś 30 sekund do jednego składu piechoty.

Ganianie się po mapie za utrzymaniem tych punktów z zaopatrzeniem, gdzie AI spami ciągle z różnych kierunków każdym rodzajem wojsk.  

 

E tam ani to przyjemne, ani to potrzebne. Są o wiele lepiej skonstruowane RTSy niż ta seria. Ja wysiadam.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chętny na zakup kodu COH3 dołączanego do zakupu procesora AMD?. Cena za mnie niż pół darmo - info priv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak kolega wyżej posiadam kod do realizacji kuponu na COH3 z promocji AMD, którego chętnie się pozbędę, jak coś priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.01.2023 o 00:55, MT®©™ napisał:

E tam ani to przyjemne, ani to potrzebne. Są o wiele lepiej skonstruowane RTSy niż ta seria. Ja wysiadam.

To nie wada to cecha ;) W Dawn of War jest prawie to samo i przemawia do mnie lepiej, niż cokolwiek innego.
Punkty strategiczne zmuszają do dynamiki i używania taktyki, a nie tylko perfekcyjnego zarządzania jednostkami jak np. SC II.
Jeśli jest tak, jak w DOW 1, to piechota może być bardzo żywotna, jeśli bije w nią inna piechota o słabej broni, i na dodatek jest pod osłoną. Kwestia specjalizacji jednostek, rozbijania / przyszpilania składów, a dłuższa żywotność pozwala na szerszą paletę taktyk i podział uwagi na kilka frontów.

Już chyba wiem, dlaczego modele wojsk wyglądają jak zabawki, takie zbyt czyste :E Planują sprzedawać skórki do jednostek, więc oryginalne nie mogą być zbyt ładne. Już niech to będzie, byle zrobili później remaster DOW 1, tworzony wraz z społecznością, ponieważ balans już gracze sami poprawiali.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...