Skocz do zawartości
Garru

Czerwony piksel, zwracać?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Dziś doszedł do mnie Acer Predator XB323UGP.
Zauważyłem czerwoną piksele widoczną, na białym tle jej nie widać.
Dodatkowo matryca po środku na dole jest w 2 miejscach lekko podświetlona, prawy dolny róg na pomarańczowo lekko daje, a lewy na jasno. :E

Zwracać monitor i brać kolejny, czy z innej firmy się pobawić? 
ZFuUGhc.jpg
CxvX6qc.jpg

Edytowane przez Garru
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie przeszkadza Ci wadliwy produkt to zostaw, inaczej zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Valeri napisał:

Jeżeli nie przeszkadza Ci wadliwy produkt to zostaw, inaczej zwrot.

Wydając 3.5k posiadać w 1 dzień piksele to tak słabo, jeszcze wybaczyłbym ips glow, bo akurat jakiś duży nie jest. Tylko nie wiem czy znów pchać się w Acera czy Asusa, a może olać IPS i pójść w G7, ale kolory przemawiają za IPS. 

Dobra po prawo jest jeszcze jedna większa w kolorze zielonym.

Edytowane przez Garru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście pakowałbym monitor i wysłał go tam skąd przyjechał :) Jak szukałem monitora miałem 2 sztuki Asusa VG279Q 27'' w obu przypadkach po godzinie, dwóch wyskoczyły martwe pixele + czcionka była rozmazana. Nie wiem w co celujesz i jakie masz preferencje ale zerknij na LG 27GP850-B NanoIPS HDR lub wersja 31.5 cala LG 32GP850-B NanoIPS HDR10. Godny polecenia jest też Dell S2721DGFA nanoIPS HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Valeri napisał:

Osobiście pakowałbym monitor i wysłał go tam skąd przyjechał :) Jak szukałem monitora miałem 2 sztuki Asusa VG279Q 27'' w obu przypadkach po godzinie, dwóch wyskoczyły martwe pixele + czcionka była rozmazana. Nie wiem w co celujesz i jakie masz preferencje ale zerknij na LG 27GP850-B NanoIPS HDR lub wersja 31.5 cala LG 32GP850-B NanoIPS HDR10. Godny polecenia jest też Dell S2721DGFA nanoIPS HDR.

Zależy mi na IPS, 32 cale (obowiązek), 2k rozdziałka, ewentualnie 4k ( ale to ceny 4k+), HDR, G-Sync i te odświeżanie na poziomie 144-170Hz. 
Oczywiście monitor musi być prosty, bo siedzę w grafice 3D, więc wszystkie zakrzywione w tym G7 odpadają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Garru napisał:

Zależy mi na IPS, 32 cale (obowiązek), 2k rozdziałka

2K to 2048x1080, ewentualnie 1920x1080. Taka rozdzielczość na 32 calach oznacza piksel wielkości paczki zapałek. Najlepszy byłby wybór 4K (no ale ceny są jakie są), a WQHD to absolutne minimum w Twoim przypadku, natomiast w 2K się nie pakuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Luis Garcia napisał:

2K to 2048x1080, ewentualnie 1920x1080. Taka rozdzielczość na 32 calach oznacza piksel wielkości paczki zapałek. Najlepszy byłby wybór 4K (no ale ceny są jakie są), a WQHD to absolutne minimum w Twoim przypadku, natomiast w 2K się nie pakuj.

chodziło mi o WQHD 2560x1440, bo obecnie przesiadałem się z AOC, problem taki że nie widzę zbytnio wyboru.
https://www.x-kom.pl/p/597736-monitor-led-32-i-wiekszy-asus-rog-swift-pg329q.html
https://www.x-kom.pl/p/663738-monitor-led-32-i-wiekszy-lg-32gp850-b-nanoips-hdr10.html
https://www.x-kom.pl/p/593998-monitor-led-32-i-wiekszy-acer-predator-xb323ugpbmiiphzx-czarny-hdr.html

Asus,LG i ten Predator
ew opcja Predatora 27 cali https://store.acer.com/pl-pl/acer-xb3-gaming-monitor-predator-xb273kgp-czarny
ale zapewne bedzie dla mnie za maly.

Tez nie wiem, czy ew brać znów u Acera czy teraz np z morele/komputronika lub x-kom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Garru napisał:

Wydając 3.5k posiadać w 1 dzień piksele to tak słabo

Tutaj niektórzy napiszą że przecież tego z daleka nie widać, zmien tapete, albo coś w tym stylu - przecież masz jeszcze tyle dobrych pixeli :E 

Ja bym zwracał od razu 

11 godzin temu, Garru napisał:

Tego predatora to nawet nie bierz.. miałem na próbe i nie polecam, kiepskie kolory, głośny wentylator, migotanie ekranu na róznych sterach - inne monitory gsync z tym samym kompem nie miały problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dawidoxx napisał:

Tutaj niektórzy napiszą że przecież tego z daleka nie widać, zmien tapete, albo coś w tym stylu - przecież masz jeszcze tyle dobrych pixeli :E 

Ja bym zwracał od razu 

Tego predatora to nawet nie bierz.. miałem na próbe i nie polecam, kiepskie kolory, głośny wentylator, migotanie ekranu na róznych sterach - inne monitory gsync z tym samym kompem nie miały problemu.

Fajnie wiedzieć, może spróbuję tego LG i ewentualnie Asusa PG. Ogólnie też nie wiem czemu, ale grając w Fifę 21, to gra co jakiś czas zwalniała/ścinała się na Acerze, nie ważne czy był v-sync, czy odblokowane klatki, odpalony adaptive-sync. Podłączyłem AOC i znów mi normalnie płynnie chodzi. 
Więc to było dziwne z tym monitorem, ale w innych grach jak rainbow, cyberpunk itp było ok. 
Najgorzej, że recenzje trzeba było czytać na reddicie i tam akurat chwalili bardzo Acera. :E
 

12 godzin temu, Valeri napisał:

https://www.lg.com/pl/monitory/lg-32gp850-b
https://www.lg.com/pl/monitory/lg-27gn950-b

Myślę nad tymi dwoma LG, tylko nie wiem czy warto dopłacać 1.5k do 4k, czy faktycznie będzie duża różnica między QHD, a 4k. Czy po prostu wziąć 850-b posiedzieć i ewentualnie za rok/dwa wymienić na 4k, jak potanieje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Garru napisał:

Fajnie wiedzieć, może spróbuję tego LG i ewentualnie Asusa PG. Ogólnie też nie wiem czemu, ale grając w Fifę 21, to gra co jakiś czas zwalniała/ścinała się na Acerze, nie ważne czy był v-sync, czy odblokowane klatki, odpalony adaptive-sync. Podłączyłem AOC i znów mi normalnie płynnie chodzi. 
Więc to było dziwne z tym monitorem, ale w innych grach jak rainbow, cyberpunk itp było ok. 
Najgorzej, że recenzje trzeba było czytać na reddicie i tam akurat chwalili bardzo Acera. :E
 

 

Nie wiem może ja po prostu trafiłem na jakąś felerną sztuke.. Jak masz czas to przerzuć LG/ASUSA i wtedy wybierz.. 
Mam akurat 27gn950-b od kilku dobrych miesiecy i nie narzekam, wiadomo ma swoje wady jak to każdy IPS, ale za to dostajesz szybka matryce, fajne kolory, odświeżanie 165hz.. monitor jest też cichy :) przyjemnie się pracuje/gra

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wyjatkowo kiepski egzemplarz. Wada ktora podlinkowales ma kazdy IPS z tym, ze jeden ma wieksza, a drugi mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że to ips glow i to nie mój monitor (na szczęście). Natomiast chętnie zobaczę zdjęcia lepszej sztuki ...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bourne2008 napisał:

Tak wiem że to ips glow i to nie mój monitor (na szczęście). Natomiast chętnie zobaczę zdjęcia lepszej sztuki ...?

Prawdę mówiąc podobnie miałem na moim obecnym Acerze, którego jutro zabierają. Troszkę mniejszy efekt, ale był + w dwóch miejscach osobnych podświetlone na dolnej części matrycy  i wiadomo te dwa martwe piksele czerwona i zielona.

Wolę mieć takie coś chyba w monitorze za 2.3k niż za 3.5k (ips glow), jestem świadom że monitory to najgorszy sort, dlatego idealnego nie szukam pod tym względem. Tylko gdy dostaje martwe piksele w monitorze za 3.5k to mi się śmiać chce, bo nie powinien wyjść z fabryki. Jeszcze u producenta Acera na stronie widnieje informacja, że nie wymieniają matrycy, aż piksele nie będą spełniać wymagań rozmiarowych... :lol2:
Acera obecnie i tak nie chcę brać, bo trochę mnie wystraszył, też poczytałem na reddicie o innych modelach to ludzie narzekali na awaryjność, bo o predatorach to prawie cisza. Mój AOC 2 lata ma, a nadal jest w super stanie bez problemów z matrycą (nie licząc ips glow), który jest mniejszy od załączonego na screenie. :E

Spróbuję LG 32 calowego, który Valeri polecił, bo ten 4k mnie odstrasza cenowo. Jak tu trafię trefny model jak na załączonym zdjęciu, to zostanie mi chyba Asus TUF/PG, jak tam znów nie pójdzie mi... to chyba wymienię AOC na 32 cale 4k i dalej będę się męczyć z 60hz, bo już głowa zaczyna boleć od tych monitorów.  Najchętniej wziąłbym G7, gdyby był prosty..., albo Aorusa ale o tej marce to zbytnio nie mam pojęcia od strony monitorów.
 

Edytowane przez Garru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W LG masz obecnie 45 dni na wymianę monitora jeśli jest choć jeden walnięty pixel (subpixel też).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, bourne2008 napisał:

W LG masz obecnie 45 dni na wymianę monitora jeśli jest choć jeden walnięty pixel (subpixel też).

To akurat wiem, ale chyba tylko gdy kupujesz u nich na stronie, ale zawsze to +.  W następnym tygodniu zamówię i obym nie musiał odświeżać tematu. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz u oficjalnego dystrybutora: X-CUM/MORELKI to też wymienią.

Jak już będziesz miał swój egzemplarz to podziel się opinią.

Edytowane przez bourne2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu spróbowałbym sprawdzić ASUS ROG Swift PG329Q 32 IPS. Jeśli zależy Ci na HDR to certyfikat 600 jest dopiero tego namiastka. Poza tym ma funkcje ELMB Sync, którą  możesz aktywować wraz Adaptive-sync co eliminuje efekty "ghostingu" (powidoków) i "tearingu" (rozrywania klatki). Natomiast w LG 32GP850-B NanoIPS HDR10 nie jest zgodny nawet z HDR 400. Jednak czy warto dopłacać 1000zł aby mieć lepszy efekt HDR to już kwestia dyskusyjna. Daj znać jak ten LG będzie sie spisywał;)

Edytowane przez szymcio30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, szymcio30 napisał:

Na twoim miejscu spróbowałbym sprawdzić ASUS ROG Swift PG329Q 32 IPS. Jeśli zależy Ci na HDR to certyfikat 600 jest dopiero tego namiastka. Poza tym ma funkcje ELMB Sync, którą  możesz aktywować wraz Adaptive-sync co eliminuje efekty "ghostingu" (powidoków) i "tearingu" (rozrywania klatki). Natomiast w LG 32GP850-B NanoIPS HDR10 nie jest zgodny nawet z HDR 400. Jednak czy warto dopłacać 1000zł aby mieć lepszy efekt HDR to już kwestia dyskusyjna. Daj znać jak ten LG będzie sie spisywał;)

Spróbowałem HDR na Acerze Predatorze, który miał HDR 600 przez te parę dni i na początku myślałem, że chociaż w połowie będzie taki efekt jak na na moim TV qled 95T, ale jednak to przeogromna przepaść i temat hdr'u sobie odpuszczam, była to moja 1 styczność z monitorem, który posiadał i meh.
W poniedziałek/wtorek dostanę LG to zobaczy się, co z niego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż myślałem, ze będzie lepszy efekt choć w moim Samsungu HDR 600 to tez wielka lipa. Być może w monitorach z HDR1000 jest lepiej ale ceny są drakońskie. Teraz wiem, ze niepotrzebnie robiłem sobie nadzieje na Asusa;) Moze poszukam oled 48 cali lub zastanowię się nad tym LG 32GP850-B. Cenowo szału nie robi, ale nanoIPS to usprawniona matryca IPS wiec zawsze coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szymcio30 napisał:

Cóż myślałem, ze będzie lepszy efekt choć w moim Samsungu HDR 600 to tez wielka lipa. Być może w monitorach z HDR1000 jest lepiej ale ceny są drakońskie. Teraz wiem, ze niepotrzebnie robiłem sobie nadzieje na Asusa;) Moze poszukam oled 48 cali lub zastanowię się nad tym LG 32GP850-B. Cenowo szału nie robi, ale nanoIPS to usprawniona matryca IPS wiec zawsze coś

Też przez chwilę myślałem nad dołożeniem 1k i kupić oleda 48cali, ale do PC kompletnie się nie nada + wypalanie statycznych obrazów, dlatego jako PC odpada.
Mam nadzieję, że faktycznie te nanoIPS będzie lepsze, szkoda że jest taki mały wybór przy 32 calach, bo przy 27 jest w czym przebierać. :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi OLED to kwestia dyskusyjna. Do gier, filmów jest znakomitym wyborem. Jednak jako monitor do pracy tu może być problem. Gram maks 2h dziennie plus nieraz film zobaczę wiec w takiej sytuacji ryzyko wypalenia jest niewielkie. Kumpel ma juz ponad 2 lata Samsunga Note 9 i nic mu się nie wypaliło. A przecież AMOLED i OLED to dwie niezwykle podobne do siebie technologie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR w monitorach to jest śmiech na sali i nie ma co porównywać do HDR w dobrej klasie TV. 

@Garru jak dostaniesz LG podziel się opinią :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ACER , PG329Q i MSI PS321QR to ta sama matrca więc cudów nie będzie. Nawet cenowo są podobne.

HDR na monitorze IPS, który nie ma stref lub ma ich 16 to zawsze będzie pic na wodę.

Edytowane przez bourne2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...