Skocz do zawartości
Garru

Czerwony piksel, zwracać?

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, pierwsze wrażenia. Acer pakuje lepiej przesyłki, bo w dodatkowy karton + folie z powietrzem. W przypadku X-kom + LG tylko pudełko od monitora i przezroczysta folia, więc widać jaka to przesyłka. 
Płyta od monitora? Rzucona luzem bez opakowania do pudełka, cała porysowana. :lol2: Wiadomo nie używam od lat dvd-romu, ale sam fakt. 
Monitor posiadaj odcisk palca, pytanie czy na fabryce ktoś nie umiejętnie chwycił, czy był w czyiś rękach, bo czas pracy 0h monitora.
Wstępne wrażenia pozytywne, brak martwych pikseli jak na razie, co do backlight i ips glow okaże się o 21-22, gdy się zrobi ciemno. Pod względem ustawień w monitorze, to tu faktycznie mam w czym przebierać w Acerze było o wiele biedniej. Jak nie będzie wkurzającego backlight to zostawię. :szczerbaty:

Edytowane przez Garru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednolite masz białe tło ? tzn bez zafarbów czerwono-niebieskich?

Postaraj się też wrzucić jakieś zdjęcia jak to podświetlenie się w nocy sprawuje. Bo przykład kiepskiego jest na stronie wcześniej ;)

Edytowane przez bourne2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak jak dziś monitor zostawiłem, aby sobie tam pochodził z odpalonym jakimś filmem. To po powrocie zauważyłem już piksele, tym razem prawie na środku ekranu to jeszcze gorzej, bo przy ciemnej scenie to aż to widać, ale jest malutka bardzo.
Monitor przegrywa z gradientem w porównaniu z Acerem, ale jeżeli chodzi o ufo test, wydaje mi się porównywalnie, wiadomo kolory bardziej nasycone w LG, ale to akurat u mnie na +.
Backlight, ips glow podobnie co w Acerze, ale w LG prawy dolny mocniejszy, a górny tym bardziej w porównaniu do Acera, ale w LG chociaż nie ma środku podświetlenia takiego, jak było w acerze, że w praktyce od lewej do prawej krawędzi dolnej było podświetlone.
Oceniam monitor pozytywnie jak na cenę 2.3k, za Acera 1.3k+ ostatecznie nie dałbym, no albo faktycznie miałbym matrycę z minimalnym bl i ipsg, ale to marzenie ściętej głowy.
Fakt, faktem w LG nie ma mowy o HDR, najlepiej tego nawet nie odpalać, w Acerze jeszcze warto było.
Czcionka bardziej wyrazista na LG, na Acerze męczyłem się trochę aby ustawić ją, a tu na wejściu wyraźniejsza. 

Oczywiście monitor pójdzie na zwrot, bo nie widzę sensu reklamowania, gdy matryca i tak cała do wymiany ma iść, a miałem okazję być przez 1 dzień w największym serwisie LG w Polsce, a dokładnie we Wrocławiu. Jakbym miał oddać TV/Monitor w ich ręce to mógłby w 50% wrócić w gorszym stanie niż pojechał. 
Teraz pytanie bawić się w losowanie kolejnego LG, czy spróbować jeszcze jakiegoś Gigabyte/Aorus lub w ostateczności Asus, tylko po tym LG nie wiem, czy chcę aż tak wykładać 3.5k za QHD w tej cenie to chyba wolałbym 4k.
Z tyłu głowy mam jeszcze te G7, ale obawiam się, że zakrzywiony ekran uniemożliwi mi pracę w grafice 3d, bo jednak siatka nie będzie równa. 
UQ7Awvd.jpg
llEaODU.jpg

Edytowane przez Garru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za test. Reszta bez komentarza... Jakościowo taka sama kupa jak w monitorach <1000zł tyle ża masz 170Hz+ i śmieszny HDR.

Edytowane przez bourne2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bourne2008 napisał:

Dzięki za test. Reszta bez komentarza... Jakościowo taka sama kupa jak w monitorach <1000zł tyle ża masz 170Hz+ i śmieszny HDR.

Pod względem Backlight i IPS Glow to fakt ta sama kupa co w monitorach najniższej półki, ale chyba jakbym wziął monitor za 10k to i tak nie dostałbym idealnego parodia.
W porównaniu do AOC dostaje lepsze kolory co by nie mówić, więc jakbym nie musiał to bym został na tym LG, bo to inny poziom wizualny niż AOC za 1k. 
W Asusie PG ponoć HDR też ssie, więc tym bardziej nie widzę sensu dokładać 1.2k, a Gigabyte M32Q nie ma G-Synca. Z VA też nie ma wyboru, bo wszystkie zakrzywione, widzę że ciężko żyć z 31-32 calami. :lol2:
Chyba zostaje zabawa w wymiany z LG. 

Edytowane przez Garru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 20k na zbyciu to kupisz Asusa PG32UQX. To taka pokazówka i jak to mówią "ultimate gaming monitor". Jest jakaś szansa, że będzie OK... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, bourne2008 napisał:

Jak masz 20k na zbyciu to kupisz Asusa PG32UQX. To taka pokazówka i jak to mówią "ultimate gaming monitor". Jest jakaś szansa, że będzie OK... ?

Za 10k to ja lepszego oleda kupię, niż ten monitor.  Prawdę mówiąc w tej cenie to się będzie miało ten monitor OLED od LG, tylko nadal w tej cenie ma się lepszy TV. Serio nie wiem komu wciskają takie rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor 28" 4K na matrycy 60Hz IPS  można mieć za 1100zł, 32' za około 1600-2000zł, monitory na matrycy 144Hz to z najtańszych np Gigabyte 28' 4K IPS 144Hz za 3100 zł, w okolicach 4000zł, to już raczej OLED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Garru napisał:

Za 10k to ja lepszego oleda kupię, niż ten monitor.  Prawdę mówiąc w tej cenie to się będzie miało ten monitor OLED od LG, tylko nadal w tej cenie ma się lepszy TV. Serio nie wiem komu wciskają takie rzeczy

Ten Asus podobnie jak 32" LG OLED to tylko pokaz technologii. Wypuszczą pare sztuk i koniec produkcji. Stagnacja i brak jakości na rynku monitorów jest ogromny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Doamdor napisał:

Monitor 28" 4K na matrycy 60Hz IPS  można mieć za 1100zł, 32' za około 1600-2000zł, monitory na matrycy 144Hz to z najtańszych np Gigabyte 28' 4K IPS 144Hz za 3100 zł, w okolicach 4000zł, to już raczej OLED.

Wziąłbym 32' 4k 60Hz, tylko żadne nie mają g-synca (jak patrzyłem). Na swoim AOC mam dość siedzenia na 60Hz bez G-synca, muszę używać V-Synca, aby obraz nadawał się do rozgrywki, a to znów w wielu grach minus. 
Dlatego wezmę kolejny LG może wylosuję lepszy egzemplarz.  :/

Jak to jest z wymianą matrycy, jak wymieniają to może potem różnić się backlight? Zastanawia mnie to, bo jakby udało mi się w miarę fajną matrycę wyłapać, a  do 45 dni pojawiłby się piksel to pytanie czy warto wtedy reklamować. 

Edytowane przez Garru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Garru

Ja bym spróbował jeszcze raz z LG. Możesz też sprawdzić Dell S2721DGFA nanoIPS HDR ale to 27'' cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie to prawdopodobnie żaden monitor 4K 60Hz nie ma certyfikatu g-synca bynajmniej takiego nie znalazłem na liście NVIDII. Poza tym po to kupujesz aby mieć prawo towar reklamować. Niestety trafienie na fajny egzemplarz to loteria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Valeri napisał:

@Garru

Ja bym spróbował jeszcze raz z LG. Możesz też sprawdzić Dell S2721DGFA nanoIPS HDR ale to 27'' cali.

No właśnie 27' boję się, ewentualnie jutro sobie podjadę do MediaExpert zobaczyć jak te 27' wielkościowo wyglądają. Osobiście i tak zaznaczyłem w x-kom, aby mi wymienili na ten sam model. 
Niby jeszcze jest ten  Gigabyte M32Q, tylko w sklepie/ u nvdii nie ma nic o g-syncu. Na morele na materiale wspominają o nim i testują, więc to trochę dziwne. Jeżeli to g-sync w stylu starych monitorów, że mając free-synca możesz odpalić g-synca to podziękuje. 

Też jak patrzę to te LG poszły w górę, bo 27GP850-B są po 2.1-2.3k  gdy 32' jest za 2.3-2.4. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor LG 27GN950-B, chyba zamówię. W Media Markt jest teraz promocja za 3.5k, grzech nie przetestować, a być może zostawię go na biurku, bo ciekawa cena. Wiadomo głupotą trochę jest 27' 4k, ale jak 32' nie ma w normalnych cenach to trudno. Teraz tylko liczyć na to, że Acer lub X-kom zwrócą mi hajs do 30 lipca, bo do tego czasu trwa promocja. :/

Edit: Dobra, teraz dopiero spojrzałem że to towar z ekspozycji, więc dlatego promocje zrobili na monitory LG. :szczerbaty:

Edytowane przez Garru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Doamdor napisał:

Ten był swego czasu za 2799/2899 zł https://proline.pl/gigabyte-aorus-m28u-gaming-28-cali-4k-uhd-ss-ips-144hz-1ms-p8078261

kilka dni temu 3099zł, a teraz 3399zł. Chyba dobrze im schodzą, że cena leci w górę.

Myślałem nad nim, jak i nad innymi gigabyte, ale z nimi jest problem że nie mają oficjalnego potwierdzenia o g-syncu, a pchać się w taką loterię nie chcę. Jeżeli faktycznie był za 2.8k to kurczę wtedy fajna okazja była. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rtings go przetestowali. W obecnej cenie jakiej jest, to już wolałbym dopłacić do Oled 48'.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Doamdor napisał:

Na rtings go przetestowali. W obecnej cenie jakiej jest, to już wolałbym dopłacić do Oled 48'.

 

Myślałem nad Oledem, bo jakbym go wycentrował z biurkiem i nie przesadził z wysokością to mogło być fajnie, bo 48' to jakieś ogromne jednak nie są, jak patrzyłem w sklepie. 
Tylko problem z wypaleniem, sporo siedzę na przeglądarce, 3ds maxie, adobe premiere, a jak gram to zazwyczaj 2 gry na krzyż. Także duża szansa, że TV nadawałby się za rok/dwa na kosz. W moim przypadku PC nie służy tylko do grania, wręcz gry to połowa czasu, którą spędzam na kompie. 
Dlatego mam obawę, że wydam na Oleda 4k, a za rok/dwa będzie wypalony jak nie wcześniej. :/

Edytowane przez Garru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bierz na testy tego Gigabyte, jeżeli 144Hz to priorytet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mają tego LG w x-komie na stanie i nie widzą kiedy dostawa będzie, aż tak to się rozchodzi... :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.07.2021 o 18:55, Garru napisał:

 


Spróbuję LG 32 calowego, który Valeri polecił, bo ten 4k mnie odstrasza cenowo. Jak tu trafię trefny model jak na załączonym zdjęciu, to zostanie mi chyba Asus TUF/PG, jak tam znów nie pójdzie mi... to chyba wymienię AOC na 32 cale 4k i dalej będę się męczyć z 60hz, bo już głowa zaczyna boleć od tych monitorów.  Najchętniej wziąłbym G7, gdyby był prosty..., albo Aorusa ale o tej marce to zbytnio nie mam pojęcia od strony monitorów.
 

W 32 4K ips zbyt dużego wyboru nie ma i ceny są jakie są 

BenQ EW3280U 

LG 32UD99-W

dell u3219q

z tańszych możesz wypróbować 

Philips 329P1H/00

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MaxForces napisał:

W 32 4K ips zbyt dużego wyboru nie ma i ceny są jakie są 

BenQ EW3280U 

LG 32UD99-W

dell u3219q

z tańszych możesz wypróbować 

Philips 329P1H/00

No właśnie z tymi 32' 4k bez g-synca to loteria, że znów będę mieć rwanie obrazu. Tego LG27GP950-B nawet bym wziął jakby był za 3.5-3.6k :/
Chyba wezmę teraz na próbę Rog Swift PG329Q, jeżeli nie wykupią mi go.

Edytowane przez Garru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na EW3280U dziala g sync

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kupiłem Asusa PG329 Nówkę za 2k. Brak pikseli, backlight wygląda lepiej niż w tamtych 2 monitorach, ale wieczorem się okaże bo w dzień to może mi się tak wydawać. 
Jestem zadowolony, bo za 2k nówkę tego typu monitora to mogłem sobie tylko wymarzyć. Na szczęście to nie był scam, a Sprzedający okazał się super gościem. :luxhello: Mogę wieczorem wrzucić zdjęcie matrycy, jak kogoś interesuje jaki egzemplarz mi się trafił. 

Edytowane przez Garru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...