Skocz do zawartości
Garru

Czerwony piksel, zwracać?

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, bourne2008 napisał:

Czekamy na relację ;)

W dzień jak było fajnie, tak w nocy już coś tam widać. Poziom porównywalny, który miałem w LG 32GP, tylko dolne krawędzie są w o wiele lepszym stanie. W dzień nie widać przebicia światła oraz w nocy. Na strikte czarnym tle wiadomo coś zobaczę wieczorem, ale to nadal efekt lepszy niż w Acerze czy w LG, gdzie po prostu nawet w dzień było widoczne, a jednak na dolnych krawędziach najbardziej mi zależy, bo na nie najczęściej spoglądam.  Jeżeli c-hodzi o górne krawędzie, to widoczny jest Backlight po lewej stronie i nie ma co ukrywać, na czarnym tle widać, prawa strona jest akceptowalna, bo jest mniejszy efekt niż na zdjęciu. 
Zdjęcie zrobiłem na trybie SRGB, więc nie bawiłem się ustawieniami. 
Jak zapalę światło w pokoju, to wręcz nic nie widać, także na +.
Brak pikseli w końcu...
Wrzucam dwa zdjęcia:
KsA8t10.jpeg
h43wfJ6.jpeg
HDR jeszcze nie sprawdzałem w grach, ale tryb Cinema sprawdza się nawet fajnie, ale wiadomo wow nie ma jak na TV. Jeżeli chodzi o tryb SRGB robi największą robotę z tych 3 monitorów i go akurat pochwalę i to bardzo, reszta trybów to niestety trzeba ręcznie je edytować i to sporo zabawy.
Na kolejny + raport z kalibracji, jako jedyna z tych 3 firm taki daje.
F1inYQZ.jpeg
Ufo test to wiadomo nic zarzucić nie mogę przy 175hz w OC. 
Monitor mam bliżej niż tamte, ze względu na specyficzną podstawkę, ale teraz faktycznie czcionka jest najbardziej wyraźna z tych 3, nie wiem czym to jest spowodowane, ale najbardziej czytelna.
Fakt faktem, przytuliłbym tylne podświetlenie z lg 27gp950, bo te z Asusa to takie dla picu niepotrzebne, bo jest za słabe aby oświetlić choć trochę tylną ścianę. 
Jak za tą cenę, którą wyżej podałem to po prostu zakup zajebisty i mordka się cieszy. :E
Dla porównania LG 27GN950-B, który też chciałem brać, ale z rana już znalazł kupca.
NSVovP6.png
Mam nadzieję, że ASUS mi posłuży aż do momentu, gdy 4k 32' nie potanieją, ale gwarancję mam więc mogę spać spokojnie.

Edytowane przez Garru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Garru gratuluje zakupu :) Gdzie znalazłeś w takiej cenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyko gdzie lezy haczyk 2 tys to strasznie mało skoro normalnie ten monitor chodzi po ok 3400zł. Czasem zdarza się ze zwrotu klienta za ok 2500, ale za 2 nie widziałem nigdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Valeri napisał:

@Garru gratuluje zakupu :) Gdzie znalazłeś w takiej cenie ?

Dzięki, na olx. ;) 

28 minut temu, szymcio30 napisał:

Tyko gdzie lezy haczyk 2 tys to strasznie mało skoro normalnie ten monitor chodzi po ok 3400zł. Czasem zdarza się ze zwrotu klienta za ok 2500, ale za 2 nie widziałem nigdzie

Nie wygląda aby był haczyk. Sprawdziłem numer seryjny na Asusie produkt liczony jest od paru miesięcy, pod względem gwarancji. Więc to nie jest produkt stary, ani nie był serwisowany. 
Sam autora ogłoszenia się pytałem, czemu taka niska cena i czy nie jest to scam. Ogłoszenie miało sporo wyświetleń, więc na pewno była masa takich pytań. 
Produkt dostał w rozliczeniu i faktycznie stan nowy, nie było kurzu, wszystko zaklejone nietykane, miał sobie zostawić ale biurko nie pozwoliło. I faktycznie u mnie też sporo zajmuje miejsca. Jak mi mówił miał problem ze sprzedażą produktu, bo masa ludzi obawiała się, że jest to scam, mimo że on chciał szybko zarobić na wyjazd. Jak mówił sprzedać monitor szybko to ciężka sprawa i sam już nie wiedział co ma zrobić. Widziałem, że na następny dzień zdjął z olx i wystawił na allegro, więc musiałem szybko zareagować. :E Ogólnie okazało się że to super gościu i zna się na temacie. Biorąc pod uwagę, że Morele outlet sprzedaje za 2.6k (wczoraj), dziś cena (2.5k) to może faktycznie chciał szybko zarobić, a nie czekać nie wiadomo ile. 

Edytowane przez Garru
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szczęściarz z Ciebie;). Ciekawe jak sprawuje się w HDR aczkolwiek od certyfikatu 600 nie ma co oczekiwać cudów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...