Skocz do zawartości
dawidoxx

Steam Deck przenośna konsola od valve

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, azgan napisał:

Ja jednak skłaniam się bardziej w stronę zakupu Nintendo Switch OLED mimo słabszych bebechów. Na tą chwilę odpuszczam Steam Deck.

Oledowy Switch to też śmiech na sali. Konsola dalej będzie pokazywać tak samą pokraczną grafikę, a obecność oledowego ekranu to wcale nie jest wielka zaleta dla urządzenia, które używa się w różnych warunkach - także w ostrym słońcu. 

Żeby gra miała sens na małym ekranie, to musi być pod niego zaprojektowana. Nintendo pewnie jakoś to ogarnia, ale ten cały Steam Deck to będzie to samo dziadostwo, co przenoszenie big screenowych produkcji na urządzenia mobilne. 

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kszyrztow napisał:

Konsole przenośne już dawno nie są kieszonkowe ;)

Kieszonkowy to był Game Boy Micro :E

Jak zdejmiesz joycony to Switcha do większej kieszeni jeszcze włożysz, tego monstrum już nie. Pomijam już fakt grania w gry stworzone pod k+m na padzie i 7" ekraniku... Ciekawe kiedy Valve zrozumie, że to gry sprzedają konsole.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest monstrum, ale na tym zagram we wszystko co mam na Steamie, bez przepłacania. A Switch zostanie tylko do exów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ditmd napisał:

To jest monstrum, ale na tym zagram we wszystko co mam na Steamie, bez przepłacania. A Switch zostanie tylko do exów.

Tylko, że to nie jest żadna nowość. Na rynku już masz np taką "konsolkę" jak GPD Win 3, jest droższa ale jednak jest. Kto będzie tworzył gry specjalnie pod ten sprzęt skoro nawet Valve się do tego nie pali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ditmd napisał:

To jest monstrum, ale na tym zagram we wszystko co mam na Steamie, bez przepłacania. A Switch zostanie tylko do exów.

Życzę powodzenia z graniem na 7 calach w gry robione pod monitory i TV... 

Poza tym te grube ramki wokół ekraniku. Widać, że Valve w sprzęt nie umie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, LJ19 napisał:

Idiotyczna konsola. Kto normalny będzie chciał grać w pecetowe gry na... 7 calach? Valve od lat nie zrobiło udanego produktu jeśli chodzi o sprzęt. 

Już raz się przejechałem na ich padzie - w teorii wydawał się cudowny, w praktyce to była padaka - i myślę, że podobnie będzie z tą konsolą. 

Współczuję nabywcom. 

 

3 godziny temu, Carmamir napisał:

Watpie by to super dawalo rade w AAA, chociaz widzialem ze mozna streamowac gry z PC, zostawie na gorze piekarnik z 3090 i mozna w ogrodku grac :D

A na serio to mam dosc placenia na Switchu 2x za dokladnie to samo co mam na Steam. Takze dla ludzi z Switch => gry ze Steam to bedzie bomba, na samych grach kupionych w ostatnich 6mc sie zwroci model za 3k.

Pozostaje jednak maly niedosyt co do baterii... 

 

Najwazniejsze to pady, Switch moim zdaniem ma takie sobie, hmmm zbyt analogowe :) ze tak powiem, jesli bedzie to dzialac ladnie, do tego ma dzialac z dowolnym urzadzeniem, to moze byc sukces.

W sumie nie bylo jeszcze PC ktory mozna zlapac i wziasc na samolot czy ogrod i ktory wazylby < 0.6kg :> Ja np. nie lubie grac na laptopie w samolocie bo za duzy ekran, o wiele bardziej preferuje wlasnie Switcha...

 

Mysle ze sporo sie ludzi zainteresuje....

Clipboard02.thumb.jpg.a4f0fbf0fa6c4f7f5eea846ae36080f5.jpg

 

Zlozylem zamowienie PRZED CHWILA...

:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, LJ19 napisał:

Życzę powodzenia z graniem na 7 calach w gry robione pod monitory i TV... 

Poza tym te grube ramki wokół ekraniku. Widać, że Valve w sprzęt nie umie...

Gram w takie gry na Nintendo Switch.. Jakos nie ma problemu. Pytanie jak Factorio bedzie wygladac na tym, ale pewnie oxygen not included bedzie ok w momencie jak zmniejszymy rozdzialke (jakby nie bylo UI sie skaluje wraz z rozdzialka zazwyczaj).

Wiadomo nie wszystko bedzie tam latac, ale coz wyglada ze Steam Deck poki co ma juz ponad 110,000 zamowien:

 

https://arstechnica.com/gaming/2021/07/html-holes-provide-a-glimpse-of-steam-decks-initial-preorder-numbers/

 

Nintendo sie zna, a analogi od Switcha to porazka na poziomie pierwszej konsolki studenta mechatroniki... (poczytaj jak szybko sie wycieraja i jak tanie badziewie tam wlozyli)
 

 

7 godzin temu, ODIN85 napisał:

 

Co to za jakis diablo klon na tym ??? Ktos wie ?

Factorio jak widac na tym lata, to jestem happy czlowiekiem ;) 

 

Edytowane przez Carmamir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Camil666 napisał:

Wydaje się to wszystko w miarę sensowne. Skalperzy zaczną masowo zakładać konta i skupować za 48h, w teorii jeśli komuś zależy to powinien zarezerwować bez problemu przez weekend.

Steam Deck na celowniku scalperów; ceny sięgają 7 tysięcy złotych. Valve starało się zabezpieczyć sprzedaż Steam Deck przed scalperami. Niestety firma przygrywa tę walkę, a w sieci pojawiły się już pierwsze oferty o znacznie zawyżonych cenach.

Ludzie to kupują chyba tylko po to żeby zarobić na nowości 

Steam-Deck-aukcje-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie można na nim Windows zainstalować:

https://www.theverge.com/2021/7/15/22578879/valve-steam-deck-handheld-pc-windows-support

A co do scraprelów, to ja bym kazał jeszcze skan ID/dowodu przy kupnie, no i od razu adres zamieszkania i resztę, 1 konto, 1 człowiek, 1 konsola. Aha jakoś nie widzę by scraplerzy wykupywali 1g antymaterii cena 100 mld $ za 1g. :E  ?

Edytowane przez Stjepan666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Carmamir napisał:

Gram w takie gry na Nintendo Switch.. Jakos nie ma problemu. Pytanie jak Factorio bedzie wygladac na tym, ale pewnie oxygen not included bedzie ok w momencie jak zmniejszymy rozdzialke (jakby nie bylo UI sie skaluje wraz z rozdzialka zazwyczaj).

Nintendo sie zna, a analogi od Switcha to porazka na poziomie pierwszej konsolki studenta mechatroniki... (poczytaj jak szybko sie wycieraja i jak tanie badziewie tam wlozyli)
 

Do tego Factorio to sobie dokup od razu lupę. Powinna być w zestawie, a w futerale osobna kieszeń, żeby można było wygodnie przewozić razem z konsolą. 

Przywołujesz jakieś indyki, które działają na każdym laptopie. Większość podnieconych myśli, że będzie na tym grać w pecetowe AAA. ?

Grałeś na Switchu w Wiedźmina 3? Nie miałeś odruchów wymiotnych? 

 

24 minuty temu, Stjepan666 napisał:

A co do scraprelów, to ja bym kazał jeszcze skan ID/dowodu przy kupnie, no i od razu adres zamieszkania i resztę, 1 konto, 1 człowiek, 1 konsola. Aha jakoś nie widzę by scraplerzy wykupywali 1g antymaterii cena 100 mld $ za 1g. :E  ?

Od razu odcisk palca. Dowód zawsze można kolego podrobić... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up skoro nie interesuje Cie ten sprzęt to po kiego tutaj tak często wchodzisz? Który to post z wylewem żalu.. 

Edytowane przez dawidoxx
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, LJ19 napisał:

Od razu odcisk palca. Dowód zawsze można kolego podrobić... 

Odcisk palca, a czemu nie i sekwencje DNA do tego.  :):E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, dawidoxx napisał:

Up skoro nie interesuje Cie ten sprzęt to po kiego tutaj tak często wchodzisz? Który to post z wylewem żalu.. 

Hmm, a co? Dyskusja polegać ma zawsze na ślinieniu się i nakręcaniu hajpu? Interesuje mnie z perspektywy nieudanego i spóźnionego produktu. 

Ty to nazywasz żalem, bo jak widać w swoim wąskim pojmowaniu świata nie potrafisz ogarnąć, że można mieć na to samo różne zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

18 godzin temu, LJ19 napisał:

Idiotyczna konsola. Kto normalny będzie chciał grać w pecetowe gry na... 7 calach? Valve od lat nie zrobiło udanego produktu jeśli chodzi o sprzęt. 

Już raz się przejechałem na ich padzie - w teorii wydawał się cudowny, w praktyce to była padaka - i myślę, że podobnie będzie z tą konsolą. 

Współczuję nabywcom. 

  

16 godzin temu, LJ19 napisał:

Życzę powodzenia z graniem na 7 calach w gry robione pod monitory i TV... 

Poza tym te grube ramki wokół ekraniku. Widać, że Valve w sprzęt nie umie...

Innym zdaniem nazywasz ten lament? :E  ja tutaj widzę gorzkie żale gościa który kupił zapewne na wyprzedaży  kontroler za 5 dolców i się okazało że nie wszędzie może go użyć i przez to ma ból dupy do steama.. 

Edytowane przez dawidoxx
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, dawidoxx napisał:

 

Innym zdaniem nazywasz ten lament? :E  ja tutaj widzę gorzkie żale gościa który kupił zapewne na wyprzedaży  kontroler za 5 dolców i się okazało że nie wszędzie może go użyć i przez to ma ból dupy do steama.. 

Nigdy nie kupiłem Steam controllera. Kumpel mi pożyczył. Całe szczęście, bo na dłuższą metę to było nieużywalne i podobnie będzie z tym handheldem. Oba produkty dzielą ten sam, fundamentalny problem: bezmyślny projekt, który w połączeniu z słabo kompatybilnym oprogramowaniem znosi sens kupowania tych urządzeń. Zresztą potwierdza to samo Valve... ile z tych ich cudownych sprzętów jest nadal dostępnych na rynku? Dlaczego nie powstał Steam Controller 2? 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, LJ19 napisał:

Nigdy nie kupiłem Steam controllera. Kumpel mi pożyczył. Całe szczęście, bo na dłuższą metę to było nieużywalne i podobnie będzie z tym handheldem. Oba produkty dzielą ten sam, fundamentalny problem: bezmyślny projekt, który w połączeniu z słabo kompatybilnym oprogramowaniem znosi sens kupowania tych urządzeń. Zresztą potwierdza to samo Valve... ile z tych ich cudownych sprzętów jest nadal dostępnych na rynku? Dlaczego nie powstał Steam Controller 2? 

 

A dlaczego ma powstać drugi model kiedy pierwszy jest perfekcyjny? :E Perfekcji się nie poprawia :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, TheMr. napisał:

A dlaczego ma powstać drugi model kiedy pierwszy jest perfekcyjny? :E Perfekcji się nie poprawia :E 

Dokładnie, lepiej już być nie może... ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steam Deck cieszy się dużym zainteresowaniem; ponad 100 tys. rezerwacji w godzinę

Ładny wynik jak na start nowej "konsoli"

Steam Deck z możliwością rozbudowy SSD; twórcy obiecują brak problemów z analogami

Nie trzeba będzie robić fixa z kawałkiem tektury jak w Nintendo Switch ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiająco mało osób zauważa, że Steam Deck nie oferuje większości z tego co ma Switch np. możliwość rozpięcia kontrolerów i podzielenia ich na dwóch graczy. A jednocześnie nie ma też zbyt wiele do zaoferowania z tego czego Switch nie ma. Może będzie mieć większą bibliotekę, bo to po prostu miniaturowy PC, ale ile tych gier będzie tu poprawnie działać? I pisząc "poprawnie" mam na myśli nie tylko to że się włączą, ale też np. to że będą miały interfejs dostosowany do małego ekranu. Wygląda mi to na kolejny projekt Valve, który nie jest do końca przemyślany i będzie potem porzucony.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ludzie kupują Steam Decka żeby grać na nim w Command & Conquer, albo Cywilizację :lol2:

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.07.2021 o 22:40, Kris194 napisał:

Jak zdejmiesz joycony to Switcha do większej kieszeni jeszcze włożysz, tego monstrum już nie. Pomijam już fakt grania w gry stworzone pod k+m na padzie i 7" ekraniku... Ciekawe kiedy Valve zrozumie, że to gry sprzedają konsole.

No to szerokie musisz mieć te kieszenie :E

W dniu 17.07.2021 o 15:57, Stjepan666 napisał:

Odcisk palca, a czemu nie i sekwencje DNA do tego.  :):E 

Albo odcisk tyłka najlepiej :E

23 godziny temu, TheMr. napisał:

A dlaczego ma powstać drugi model kiedy pierwszy jest perfekcyjny? :E Perfekcji się nie poprawia :E 

To jest taka perfekcja, że aż musieli zaprzestać jego produkcji :E

Ale przyznam, że sam kupiłem tego pada jak go za drobne swego czasu na Steamie rozdawali, kiedy Gabe czyścił magazyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Isharoth napisał:

Zadziwiająco mało osób zauważa, że Steam Deck nie oferuje większości z tego co ma Switch np. możliwość rozpięcia kontrolerów i podzielenia ich na dwóch graczy

Na Nintendo Switch Lite ten trick też nie działa :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kszyrztow napisał:

Ale przyznam, że sam kupiłem tego pada jak go za drobne swego czasu na Steamie rozdawali, kiedy Gabe czyścił magazyny.

Ja żałowałem, że przegapiłem tę okazję. Za taką kasę to ten kontroler można było kupić nawet tylko po to, żeby go czasem z szuflady wyciągnąć i komuś pokazać. 

Przy czym do codziennego użytku to się nie nadawało i imho podobnie będzie ze Deckiem. Już samo to, jak dużo osób myśli o używaniu tego handhelda do emulacji pokazuje,
że ten sprzęt nie ma większego sensu z rynkowej perspektywy. 

No ale jak już było wspomniane, niech ktoś pokaże choćby jedno urządzenie od Valve, które zdobyło rynek konsumencki? Nawet ich gogle VR to po pierwsze efekt współpracy z HTC, 
a po drugie rynkowy margines, bo ten zdobył Facebook z Oculusem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.07.2021 o 15:32, LJ19 napisał:

Do tego Factorio to sobie dokup od razu lupę. Powinna być w zestawie, a w futerale osobna kieszeń, żeby można było wygodnie przewozić razem z konsolą. 

Przywołujesz jakieś indyki, które działają na każdym laptopie. Większość podnieconych myśli, że będzie na tym grać w pecetowe AAA. ?

Grałeś na Switchu w Wiedźmina 3? Nie miałeś odruchów wymiotnych? 

 

Od razu odcisk palca. Dowód zawsze można kolego podrobić... 

Od AAA mam 3090 ew. XSX/PS5 jesli pod konsole.

Switch/Steam deck to na pewno nie sprzet pod AAA.


Co do Factorio to juz sa filmiki, lupy zadnych nie trzeba bo i rozdzialka zupelnie inna.

 

6 godzin temu, Isharoth napisał:

Zadziwiająco mało osób zauważa, że Steam Deck nie oferuje większości z tego co ma Switch np. możliwość rozpięcia kontrolerów i podzielenia ich na dwóch graczy. A jednocześnie nie ma też zbyt wiele do zaoferowania z tego czego Switch nie ma. Może będzie mieć większą bibliotekę, bo to po prostu miniaturowy PC, ale ile tych gier będzie tu poprawnie działać? I pisząc "poprawnie" mam na myśli nie tylko to że się włączą, ale też np. to że będą miały interfejs dostosowany do małego ekranu. Wygląda mi to na kolejny projekt Valve, który nie jest do końca przemyślany i będzie potem porzucony.

Chyba raczysz zartowac, moja druga polowka wytrzymala na tym rozpietym kontrolerze moze 5min. Nigdy wiecej nie chciala grac.

 

Steam Deck => dostep do gier ze Steam.  Switch natomiast w moim mniemaniu nie wykorzystal nic z tego co z Wii robilo Wii. Dla mnie to konsola do grania w gry ze Steam (jest masa tego typu gier), praktycznie nie kupuje nic tylko Mario do grania z moja luba.

Patrzac na wyniki sumaryczne, to bardzo wiele osob kupuje tytulu wlasnie ze Steam na Switchu, i wlasnie dlatego Steam Deck powstaje.


Dlaczego mam placic 2x za ta sama gre ??? Co z tego ze kosztuje kilka $, ale jakby nie bylo to wyrzucanie kasy w bloto, sam mam grubo ponad setke tytulow na Switchu i sama ich wartosc sprawia ze taki Steam Deck 512GB mam za darmo na przyszle lata. 

 

3 godziny temu, ditmd napisał:

Bo ludzie kupują Steam Decka żeby grać na nim w Command & Conquer, albo Cywilizację :lol2:

Zdziwilbys sie jak wielu kupuje Civ na Ipad lub jak wielu ludzi chce Steam Deck na mega thread na Reddit o Steam Decku wlasnie pod strategie. 

Pytanie glowne to, to czy jestem w targecie dla Steam Deck :) 

 

W dniu 17.07.2021 o 16:20, LJ19 napisał:

Hmm, a co? Dyskusja polegać ma zawsze na ślinieniu się i nakręcaniu hajpu? Interesuje mnie z perspektywy nieudanego i spóźnionego produktu. 

Ty to nazywasz żalem, bo jak widać w swoim wąskim pojmowaniu świata nie potrafisz ogarnąć, że można mieć na to samo różne zdania.

Co do spoznienia, to dotychczas nie bylo sprzetu ktory by pozwolil odpalac gry ze Steam bezposrednio, rowznie i biblioteka Steam na Linuxie byla mala. Takze mysle ze to akurat idealny czas, nie powinno to miec 100st, wydajne na tyle by pogrywac cos i bardzo sensowna cena jak na przenosnego PC (biorac pod uwage ze obecnie za lapka place po 15-17tys zl czy tel 7-8tys to konsola przenosna za 3k to jest dobra cena, wypada dopiero gorzej w porownaniu do PS5).

 

 

Najwazniejsze zeby dali dobre analogi, bo te ze Switcha to jest jakis horror, przypominaja mi raczej chinskie gierki anilze Nintendo. 

Edytowane przez Carmamir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...