Skocz do zawartości
dawidoxx

Steam Deck przenośna konsola od valve

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, LJ19 napisał:

Ojej, jednak nie zadziała wszystko? Słowa projektantów zostały źle zrozumiane? :D 

A już czytałem że SteamOS 3.0 zaora Windows 11 na PC ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, LJ19 napisał:

Ojej, jednak nie zadziała wszystko? Słowa projektantów zostały źle zrozumiane? :D 

Zadziała, tylko nie połączysz się z serwerami ze względu na brak wsparcia dla oprogramowania anti-cheat.

Temat był już poruszany zaraz po zapowiedzi samego sprzętu:

https://www.eurogamer.pl/articles/2021-07-16-steam-deck-nie-uruchomi-kilku-popularnych-gier-z-platformy-valve

Mają jeszcze czas, aby coś z tym zrobić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kszyrztow napisał:

Zadziała, tylko nie połączysz się z serwerami ze względu na brak wsparcia dla oprogramowania anti-cheat.

Temat był już poruszany zaraz po zapowiedzi samego sprzętu:

https://www.eurogamer.pl/articles/2021-07-16-steam-deck-nie-uruchomi-kilku-popularnych-gier-z-platformy-valve

Mają jeszcze czas, aby coś z tym zrobić.

 

Mhm i będziesz na tym pseudopececie "grał" z botami w grach stricte wieloosobowych? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo w takie tytuły nie gram. Do tego podziwiam tych, którzy kupują przenośny komputer-konsolę z myślą o zabawie online w CS-a :thumbup:

Problem jest znany, Valve pracuje nad rozwiązaniem. Nie wiem co więcej mam Ci napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granie na Linuxie ma się całkiem nieźle. Sam testowałem. Ale nadal pozostaje kwestia DRM i antycheatów, które działają jedynie pod Windowsem. I na nie można znaleźć obejście, ale twórcy zwykle nie są z tego powodu zadowoleni :E, co w przypadku gier online może być dla nas zgubne.

Nie o granie bym się martwił na Pingwinie, a o fragmentację rozwiązań (z naciskiem na środowisko pulpitu, w tym window managery) przez co wsparcie producentów takich jak Nvidia jest na marnym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.09.2021 o 23:21, Kszyrztow napisał:

Do tego podziwiam tych, którzy kupują przenośny komputer-konsolę z myślą o zabawie online w CS-a :thumbup:

 

To jest tylko argument do dla takich czepialskich rzepów jak ten wyżej z avatarem del piero ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, powiem szczerze, że wygląda to naprawdę nieźle. Myślicie, że ten sprzęt bezproblemowo odpali takie GTA IV na średnich detalach z klatkażem ~60fps? Wiadomo do jakich podzespołów z desktopów można porównać procesor i kartę graficzną ze steam decka? 

Martwi mnie jednak kwestia analogów. Takie części potrafią się bardzo szybko zużywać. Co jeśli analogi zaczną dryfować samoczynnie po upływie gwarancji? To samo z baterią. A z tego co przeczytałem konstrukcja tej "konsoli" jest dosyć zamknięta i nie będzie łatwo dobrać się samemu do tych części bez ryzyka, że czegoś się nie uszkodzi. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby się człowiek miał tak wszystkim na zaś przejmować to nigdy by nic nie kupił, bo zawsze byłoby jakieś "ale" :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie pokazał krok po kroku jak wyjmuje te analogi. 

Swoją drogą na papierze ten steam deck to sztos, ale waga to jakaś porażka. Przecież to waży prawie 700 GRAM. Wyobrażacie sobie leżeć na kanapie/łóżku/podłodze, czy gdziekolwiek indziej i trzymać to w taki sposób*?

* - dłużej niż 15 minut.

 

Screenshot_3.png

Edytowane przez fifci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to do jakiej karty graficznej i jakiego procesora można porównać to CPU i GPU ze Steam Decka? To coś pokroju i7 4770 i GTX 1050/1050Ti, czy jednak słabsze? 

I kilka pytań od strony software:

Będzie dual boot? Mogę mieć na jednym dysku zainstalowanego Windowsa 10, a na drugim ten system od Steama (oparty na Linuxie)? 

Rozumiem, że większość gierek z lat 2000-2010 powinna na tym śmigać bez problemów na przynajmniej niskich detalach w 720p i 60fpsach?

Te kwadratowe wypustki pod analogami to touch pady? Rozumiem, że jeden z nich pełni rolę myszki? Tzn. zastępuje jakby kursor myszy w grach. A co robi drugi? 

BNxHyy6.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.10.2021 o 17:26, fifci napisał:

Szkoda że nie pokazał krok po kroku jak wyjmuje te analogi. 

Swoją drogą na papierze ten steam deck to sztos, ale waga to jakaś porażka. Przecież to waży prawie 700 GRAM. Wyobrażacie sobie leżeć na kanapie/łóżku/podłodze, czy gdziekolwiek indziej i trzymać to w taki sposób*?

* - dłużej niż 15 minut.

 

 

Podczas gry palisz kalorie :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.10.2021 o 11:50, Scisorhands napisał:

Właściwie to do jakiej karty graficznej i jakiego procesora można porównać to CPU i GPU ze Steam Decka? To coś pokroju i7 4770 i GTX 1050/1050Ti, czy jednak słabsze? 

I kilka pytań od strony software:

Będzie dual boot? Mogę mieć na jednym dysku zainstalowanego Windowsa 10, a na drugim ten system od Steama (oparty na Linuxie)? 

Rozumiem, że większość gierek z lat 2000-2010 powinna na tym śmigać bez problemów na przynajmniej niskich detalach w 720p i 60fpsach?

Te kwadratowe wypustki pod analogami to touch pady? Rozumiem, że jeden z nich pełni rolę myszki? Tzn. zastępuje jakby kursor myszy w grach. A co robi drugi? 

BNxHyy6.png

 

poogladaj testy wstepne, aaa w tak niskiej rozdzialce z 2021 nawet lata min 30fps. Rozdzialka jest niska, technologia poleciala.

 

Bedziesz mogl praktycznie we wszystko grac, tyle ze to raczej konkurent dla switch i gier jakie na nim masz ze steam (switcha uzywam tylko do kupowania tego co mam na steam bo sporo tam). Ofc sa ograniczenia dot. komptybilnosci, ale ogromna wiekszosc w ramach kompatybilnosci dostaje platinum wiec sprawdz (ktos postowal link). 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko czekam na pierwsze recenzje sprawdzonych recenzentów i jesli będą pozytywne, to kupuję bez wahania. Już od prawie 2 lat nie chce mi się siadać do biurka, żeby grać w domu na komputerze. A na takim switchu jakoś chciało mi się przechodzić wiedźmina 3, crysisa 1, mariany i Dooma. Jeśli ten steam deck ma mieć procesor, który naprawdę dorównuje i7 4790K i będę mógł na tym odpalić np. starsze gierki takie jak chociażby Mafia 2, Wiedźmin 3, Painkiller HD lub wszystkie części GTA to dla mnie wręcz kosmos. Oby tylko sterowanie dawało radę. 

Jeśli jeszcze takie Dying Light da radę działać na średnich w 720p mając 60fps, to... cóż, wtedy raczej za szybko do zwykłego PC-ta, biurka i monitorka nie wrócę. 

Edytowane przez Kroliszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że ekran to natywne 720p, a nie 1080p. Na 7 calach nic więcej mi nie potrzeba, a ilość klatek w grach wzrasta dwukrotnie względem 1080p. Jestem tylko ciekaw jak będzie wyglądała sprawa z przypisywaniem funkcji myszki do touch pada pod analogiem. I czy to się sprawdzi w grach typu Gothic. I czy takie gry jak Gothic będą w OGÓLE grywalne pod względem wygody grania. Bo jak wiadomo oficjalnego wsparcia gamepadów tam nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Premiera urządzenia Steam Deck zostanie opóźniona o dwa miesiące. Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby zmniejszyć wpływ problemów związanych z globalnym łańcuchem dostaw na wysyłkę urządzenia. Jednak z powodu niedoboru materiałów komponenty nie docierają do naszych zakładów produkcyjnych na tyle szybko, byśmy mogli dotrzymać ogłoszonych wcześniej terminów.
Na podstawie naszych najnowszych szacunków powinniśmy móc rozpocząć wysyłkę urządzenia w lutym 2022 roku. Będzie to również nowa data rozpoczęcia kolejki rezerwacji — nie stracisz swojego miejsca w kolejce, ale daty zostaną odpowiednio przesunięte w czasie. Szacunkowe daty w kolejce rezerwacji zostaną zaktualizowane wkrótce po opublikowaniu tego ogłoszenia.
Jeszcze raz przepraszamy, że nie uda nam się przesłać urządzeń zgodnie z pierwotnie ogłoszonym harmonogramem. Będziemy pracować nad poprawą dat rezerwacji w oparciu o nowy harmonogram. O wszystkich zmianach będziemy Cię na bieżąco informować.

Taki mail dostałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki macie termin realizacji q1 czy q2? 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rezerwację robiłem w lipcu i mam takie coś:

Cytat

Oczekiwana data możliwości złożenia twojego zamówienia: 2. kwartał 2022 roku 

Oczekiwana data możliwości złożenia twojego zamówienia: 2. kwartał 2022 roku Oczekiwana data możliwości złożenia twojego zamówienia: 2. kwartał 2022 roku 

Oczekiwana data możliwości złożenia twojego zamówienia: 2. kwartał 2022 roku 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...