Skocz do zawartości
dawidoxx

Steam Deck przenośna konsola od valve

Rekomendowane odpowiedzi

To samo u mnie

Cytat

 

Oczekiwana data możliwości złożenia twojego zamówienia: 2. kwartał 2022 roku

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zmienili z Q1 na Q2, ale mój znajomy który zamówił godzine pozniej nadal ma q1  :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej informacja od Valve i bezpośredni link do źródła, nie ma co im nabijać kliknięć ;)

Cytat

Steam Deck – zaczynamy już 25 lutego

 
Witajcie! Wielki dzień już blisko. 25 lutego prześlemy pierwszą partię e-maili z zaproszeniem do potwierdzenia zamówień do posiadaczy rezerwacji. Klienci będą mieli 3 dni (72 godziny) od czasu otrzymania wspomnianego e-maila na dokonanie zakupu. W przeciwnym wypadku ich rezerwacja zostanie przekazana kolejnej osobie w kolejce. Pierwsze egzemplarze prześlemy już 28 lutego. Planujemy wysyłać nową partię e-maili z zaproszeniami co tydzień.

Ponadto już niebawem rozpoczniemy wysyłkę egzemplarzy przeznaczonych dla przedstawicieli prasy, aby mogli dokonać pełnej oceny. Zakaz publikowania recenzji Steam Decka zostanie zniesiony 25 lutego, ale miejcie oczy szeroko otwarte, bowiem niektóre materiały przedpremierowe i relacje pierwszych wrażeń mogą pojawić się wcześniej. W międzyczasie staramy się dopiąć wszystko na ostatni guzik i wprowadzać końcowe poprawki. Wysyłkę pierwszych egzemplarzy rozpoczniemy zaś do końca przyszłego miesiąca.
 
Kilka szczegółów dla ciekawskich:
  • Wysyłanie zaproszeń rozpoczniemy 25 lutego zaraz po 19:00 czasu polskiego.
  • E-maile z zaproszeniami będą wysyłane w tej samej kolejności, w jakiej dokonano rezerwacji.
  • Możecie zamówić tylko ten model Decka, na który została złożona pierwotna rezerwacja.
  • Wasza wcześniejsza zaliczka zostanie użyta do obliczenia ostatecznej ceny Steam Decka, w którą już wchodzą również koszty wysyłki.

 

 

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze recenzje są bardzo obiecujące.

GN: https://youtu.be/NeQH__XVa64

Phawx: https://www.youtube.com/watch?v=gxKd0nr6uYw

 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,5 - 6 godzin grania to jakiś żart. Nigdy nie kupię czegoś takiego. Czasy grania od GameBoya czy DSa (mój 14-letni DS Lite dłużej trzyma) spadły. Co to ma być za postęp? Stagnacja w technologii akumulatorów albo podzespoły biorą za dużo energii! W ogóle ten nietani Steam Deck używa technologii z 2019. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po tych pierwszych wrażeniach anulowałem preorder. Doszło do mnie, że Steam Deck to za duży kloc i nie potrzebuję handhelda o takich gabarytach. Jednak cały czas trzymam kciuki za Valve i liczę, że kiedyś pojawi się udoskonalona wersja mini z lepszym ekranem :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kynareth napisał:

1,5 - 6 godzin grania to jakiś żart. Nigdy nie kupię czegoś takiego. Czasy grania od GameBoya czy DSa (mój 14-letni DS Lite dłużej trzyma) spadły. Co to ma być za postęp? Stagnacja w technologii akumulatorów albo podzespoły biorą za dużo energii! W ogóle ten nietani Steam Deck używa technologii z 2019. ?

Jezu jak zwykle płacz z Twojej strony.. jak nie w dziale z prockami to w kartach graficznych, że drogie a postępów w grafice brak, w dziale z konsolami to samo, na vr też ten sam schemat placzu.. jest coś co możesz jak człowiek skomentować a nie tylko wylewać ten swoj bol czterech liter? 

Btw. rozumiem że 14 letni ds lite odpala również gry co deck w tej samej grafice :rotfl:

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Kynareth napisał:

1,5 - 6 godzin grania to jakiś żart. Nigdy nie kupię czegoś takiego. Czasy grania od GameBoya czy DSa (mój 14-letni DS Lite dłużej trzyma) spadły. Co to ma być za postęp? Stagnacja w technologii akumulatorów albo podzespoły biorą za dużo energii! W ogóle ten nietani Steam Deck używa technologii z 2019. ?

A czego ty się spodziewałeś po takim urządzeniu ? :E
Toż to gry odpala w całkiem dobrej jakości, jestem w szoku że jest w stanie wytrzymać te 1,5- 2H przy takich gabarytach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dawidoxx napisał:

Jezu jak zwykle płacz z Twojej strony.. jak nie w dziale z prockami to w kartach graficznych, że drogie a postępów w grafice brak, w dziale z konsolami to samo, na vr też ten sam schemat placzu.. jest coś co możesz jak człowiek skomentować a nie tylko wylewać ten swoj bol czterech liter? 

A co ma człowiek nie narzekać, jak przez ostatnie 11 lat tylko dwukrotny (!) postęp w wydajności pecetowych CPU w grach, przez ostatnie 5 lat brak (!) postępu w opłacalności pecetowych kart graficznych, od 9 lat brak (!) postępu w ilości gigabajtów RAM za stałą cenę, a nowe gry mają coraz niższe oceny (!) od użytkowników na Metacritic i innych stronach. Coraz więcej mikrotransakcji, lootboxów, DLC, bugów i niedopracowanych gier na premierę. Postęp w fizyce i AI w grach prawie nieistniejący, czasem wręcz regres. Smartfony nadal trzeba ładować co drugi dzień. Kopanie kryptowalut pobiera nieprzyzwoite ilości energii, mimo trąbienia o globalnym ociepleniu. Karty graficzne zbliżają się do 600 wat poboru energii. W niektórych krajach zdarzają się nawet blackouty sieci energetycznej w wyniku krypto-górnictwa. Sorry ale w tej sytuacji narzekanie to coś naturalnego. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kynareth napisał:

 Sorry ale w tej sytuacji narzekanie to coś naturalnego. ?

Sorry ale nie na wszystko, praktycznie w każdym temacie narzekasz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, dawidoxx napisał:

Sorry ale nie na wszystko, praktycznie w każdym temacie narzekasz..

Sorry ale ja już tak mam. Mama mówi, że narzekałem odkąd nauczyłem się mówić (a stosunkowo wcześnie się nauczyłem).

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.02.2022 o 10:29, slafec napisał:

Ja po tych pierwszych wrażeniach anulowałem preorder. Doszło do mnie, że Steam Deck to za duży kloc i nie potrzebuję handhelda o takich gabarytach. Jednak cały czas trzymam kciuki za Valve i liczę, że kiedyś pojawi się udoskonalona wersja mini z lepszym ekranem :) 

Ja już jakiś czas temu wydrukowałem sobie na drukarce 3d coś co przypomina gabarytami i wagą steam decka, a potem zrobiłem dokładnie to samo co ty, czyli anulowałem preorder. Każdemu kto myśli, że te wymiary i tą wagę "da się przeżyć" radzę zrobić to samo. Bo dopiero trzymając w rękach coś, co ma szerokość prawie identyczną jak mój laptop dociera do ciebie, że... jednak nie. To nie jest wygodne. Trzymanie tego w rękach (w powietrzu) leżąc nawet z opartymi łokciami odpada, bo po prostu ręce bolą. Siedzenie z takim steam deckiem przy stole to żadna przyjemność, bo równie dobrze mogę włączyć laptopa, który też stoi na biurku. Teraz wychodzą jeszcze nowe kwiatki jak choćby to, że to urządzenie potrafi generować nawet 38dB pod obciążeniem. No cóż, czekam na jakieś pierwsze wiarygodne recenzje i może zastanowię się ponownie, czy czegoś takiego potrzebuję, ale cena też jest cholernie wysoka.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 marca na Steamie pojawi się Aperture Desk Job, czyli mała gierka osadzona w świecie znanym z serii Portal, która ma przybliżyć użytkownikom możliwości i funkcje Steam Decka:

https://store.steampowered.com/app/1902490/Aperture_Desk_Job/

ss_8ef29e39c116eb934e22c8564a804fbe4999d

Cytat

Aperture Desk Job przeobraża wielokrotnie już wałkowany temat symulatorów chodzenia i umieszcza gracza w muskanym światłem i wypełnionym po brzegi endorfinami świecie siedzenia za biurkiem.

Grasz jako absolutnie nikt ważny na stanowisku juniora podczas swojego pierwszego dnia pracy — twoje serce jest przepełnione nadzieją, a twoje nogi wręcz marzą, by wspiąć się po szczeblach korporacyjnej drabiny. Ale życie miało inne plany, a wszystkie z nich dotyczyły krzeseł.

Desk Job to darmowa gra krótkometrażowa stworzona na nowego Steam Decka od Valve, która ma na celu oprowadzić gracza po elementach sterowania i funkcjach tego przenośnego komputera — a równocześnie nie jest to ani trochę tak nudne, jak by się mogło wydawać.

Spływają też kolejne recenzje:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i koncepcja cierpi na choroby wieku dzieciecego ale i tak prezentuje sie to nieźle... narazie obserwuje z boku ale podoba mi sie to co widzę, szczególnie przy abstrakcyjcnych cenach inny sprzetów do pogrania... a co do baterii i "zaledwie" 2h zywotności w high power to prosze odpalić sobie gamingowe lapki i zobaczyć czy podziałaja te 2h... mam w bibliotece wiele klasyków które pewnie pozwoliłiby steam deckowi na 4-6h zywotności albo 8h jak ktoś tam zaprezentował... i to jest świetna opcja na mobile gaming... szczególnie ze jest możliwy bardziej poreczne uzytkowanie niż rozkładanie sie z lapkiem..... normalnie w domu nie ma czasu na taki starszy/lzejszy gaming.

Jedyny minus to trochę niezbyt user friendly wycenienie wiekszych pojemnosci pamieći... 1200zł za 512gb!!! WTF... takie dyski mozną kupic za 200-300zł! Natomiast samodzielny upgrade mimo że nie jest wykluczony widzę że jest dosyć kłpotliwy.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...