Skocz do zawartości
dawidoxx

Steam Deck przenośna konsola od valve

Rekomendowane odpowiedzi

jakbym podlaczyl steam decka do monitora to obraz bedzie 1920x1080p?

Edytowane przez tomkill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.09.2022 o 18:22, tomkill napisał:

jakbym podlaczyl steam decka do monitora to obraz bedzie 1920x1080p?

można ustawić dowolną rozdzielczość, nawet 4K

 

Ja niestety mam cholernego pecha, w ogóle nie zostałem przesunięty z Q4 na Q3, - ponad 2 miesiące czekam, wszystko wskazuje na to że pod koniec roku będę mógł zamówić, nie wiem jak się to ma do tego hura optymistycznego odetkania procesu produkcyjnego, mało tego otworzenia się na inne rynki (!) przecież to trzeba mieć SPORY zapas mocy produkcyjnych. Trochę zaczyna mnie to wk0rwiać szczerze mówiąc.

Edytowane przez Legoman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pecha, tylko skoro zamówiłeś dwa miesiące temu, to na co niby liczyłeś? Kolejka, panie.

Aktualnie realizowane są zamówienia z maja-czerwca a to i tak ogromne przyspieszenie względem tego co było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dosłownie przed chwilą zmienił mi się status rezerwacji w sklepie steam  na

"Oczekiwana data możliwości złożenia zamówienia:
Wrzesień – grudzień 2022"

wcześniej miałem Q4 październik-grudzień

Czyli teoretycznie mogę jeszcze we wrześniu dostać taką możliwość albo.... w grudniu na boże narodzenie.... Mają rozmach sk....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2022 o 19:24, someI napisał:

Nie pecha, tylko skoro zamówiłeś dwa miesiące temu, to na co niby liczyłeś? Kolejka, panie.

Aktualnie realizowane są zamówienia z maja-czerwca a to i tak ogromne przyspieszenie względem tego co było.

Ja swojego zamowilem 8 lub 9 sierpnia, teraz dostalem maila ze gotowy do realizacji zamowienia  :D8:E i to pokazuje ze nie warto dac zarobic skalperom  :kupa::E

Edytowane przez adask0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W KOŃCU. przyszedł mail. Zapłacone. Czekam. Orientuje się ktoś ile czasu zajmuje dostawa do PL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Legoman napisał:

Zapłacone.

U mnie tez, chociaz ja mialem problem z platnoscia... ciagle pokazywalo ze blad inicjalizacji lub za duzo prob zakupu :E 

 

Takze tip dla tych co maja to samo... jesli steam wam proponuje adres z polskimi znakami (mi zaproponowal) - nie korzystajcie z niego - wszystko bez polskich znakow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie dla tych co maja juz decka, podobno ma ograniczenia co do kart microsd (ograniczona predkosc odczytu) jakie karty pamieci macie? Troche poczytalem i podobno cena / wydajnosc to najlepsza sandisk ultra (nie liczac predkosci zapisu). Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam Sandisk Ultra 256GB. I w planach zmianę dysku wewnętrznego na 500GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, adask0 napisał:

Panowie pytanie dla tych co maja juz decka, podobno ma ograniczenia co do kart microsd (ograniczona predkosc odczytu) jakie karty pamieci macie? Troche poczytalem i podobno cena / wydajnosc to najlepsza sandisk ultra (nie liczac predkosci zapisu). Co sądzicie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dostałem Decka. Płaciłem w piątek więc przyszedł dość szybko biorąc pod uwagę to że w weekend w zasadzie kurierka stoi.

Pierwsze co mogę napisać oprócz tego co już pewnie każdy widział na youtube to szybkość konsoli a raczej jej ślamazarność jeśli chodzi o GUI steam OS. System niestety troszkę laguje a mam niby najszybszą wersję 512GB. Chrupnięcia są szczególnie jak się odpali jakąś grę i wciśnie przycisk steam żeby np. zmienić schemat sterowania. Generalnie jak dla mnie (mam Samsunga S20 120hz, mam szybkiego gamingowego laptopa z matrycą  300hz więc jestem przyzwyczajony do szybkości i tego szukam w urządzeniach które używam), no więc kultura pracy systemu w tej konsoli jest na dostatyczny z minusem. Jak ktoś jest takim typem usera że lubi płynność, szybkość i ceni sobie optymalizację - tutaj tego nie znajdzie. Nie ma co się sugerować materiałami na youtube bo to są sklejki wyedytowane tak żeby się to fajnie oglądało. Proza życia jest inna. Tak samo uruchamianie gier itp itd.... No szybko nie jest. Później jeśli chodzi o fpsy to jest już tak jak na youtube pokazują.

Druga kwestia jest taka że jak macie swoją sieć wifi ukrytą to zapomnijcie że się z nią połączycie. Aż myślałem że mam kartę wi-fi walniętą. Z trzema różnymi routerami próbowałem i nic z tego. Dopiero utworzyłem sieć gościnną tylko dla decka odkrytą i konsola się połączyła.

Obecnie walczę biorę się za podzielenie dysku i postawienie Windowsa 11. CENNA RADA DLA TYCH CO ZAMIERZAJĄ TO ZROBIĆ. Instalujcie wersję 21H2, ponieważ najnowsza 22H2 powoduje że wykłada się dźwięk. Oszczędzi wam to paru godzin "riserczu" :-)

Edytowane przez Legoman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że wersja 512 niby kosztuje więcej niż s20..  za ~2500, ale realnie to jest sprzęt za ~1900zł.... bo opcja dyskowa jest dla nobów, ujme to delikatnie... i porównywac działanie do telefoniku 120hz to jest jakiś joke... odpal na nim windowsa :)

A swoją drogą w11 to pomyłka na SD... tylko droga przez męke... lepiej instalować starszego w10 o wiele mniej problemów i wszystko smiga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Jenot napisał:

Tak, mam Sandisk Ultra 256GB. I w planach zmianę dysku wewnętrznego na 500GB.

I jak działa? wystarczy ta karta pod względem odczytu?

 

21 godzin temu, someI napisał:

 

No wlasnie jest duzo takich wypowiedzi i porownan (podobno wlasnie sandisk ultra jest najlepszym wyborem), a ogolnie bodajze sam deck odczytuje cos okolo 100MB/s bo podobno takie ma ograniczenie, wiec czy faktycznie jest sens przeplacac za drozsza karte? Jeśli jedyna roznica jest zapis, ktora jest widoczna na deku to ja osobiscie nie widze sensu przeplacac..stad pytanie o realna ocene :)

 

3 godziny temu, Legoman napisał:

wczoraj dostałem Decka. Płaciłem w piątek więc przyszedł dość szybko biorąc pod uwagę to że w weekend w zasadzie kurierka stoi.

Pierwsze co mogę napisać oprócz tego co już pewnie każdy widział na youtube to szybkość konsoli a raczej jej ślamazarność jeśli chodzi o GUI steam OS. System niestety troszkę laguje a mam niby najszybszą wersję 512GB. Chrupnięcia są szczególnie jak się odpali jakąś grę i wciśnie przycisk steam żeby np. zmienić schemat sterowania. Generalnie jak dla mnie (mam Samsunga S20 120hz, mam szybkiego gamingowego laptopa z matrycą  300hz więc jestem przyzwyczajony do szybkości i tego szukam w urządzeniach które używam), no więc kultura pracy systemu w tej konsoli jest na dostatyczny z minusem. Jak ktoś jest takim typem usera że lubi płynność, szybkość i ceni sobie optymalizację - tutaj tego nie znajdzie. Nie ma co się sugerować materiałami na youtube bo to są sklejki wyedytowane tak żeby się to fajnie oglądało. Proza życia jest inna. Tak samo uruchamianie gier itp itd.... No szybko nie jest. Później jeśli chodzi o fpsy to jest już tak jak na youtube pokazują.

Druga kwestia jest taka że jak macie swoją sieć wifi ukrytą to zapomnijcie że się z nią połączycie. Aż myślałem że mam kartę wi-fi walniętą. Z trzema różnymi routerami próbowałem i nic z tego. Dopiero utworzyłem sieć gościnną tylko dla decka odkrytą i konsola się połączyła.

Obecnie walczę biorę się za podzielenie dysku i postawienie Windowsa 11. CENNA RADA DLA TYCH CO ZAMIERZAJĄ TO ZROBIĆ. Instalujcie wersję 21H2, ponieważ najnowsza 22H2 powoduje że wykłada się dźwięk. Oszczędzi wam to paru godzin "riserczu" :-)

Ja jeszcze swojego nie dostalem, ale juz zamowilem stacje dokujaca JSAUX :E:E:E

To ze przy chodzeniu po menu deck chodzi ociezale - widzialem. Zaktualizowales system? We wrzesniu byl jakis wiekszy updejt.

Kto wie moze z czasem odchudza samego os'a. Moze warto napisac na steam'ie opinie? Valve podobno dostrzega opinie uzytkownikow :)

 

Predkosc uruchamiania gier przypuszczam ze jest zwiazana glownie z samym protonem i posrednio iloscia rdzeni

Ja tam swojego wzialem glownie do emulacji, bo to na deku podobno bajka jest :E i ewentualnie do starszych gierek. Do nowych mam X i gamepasa :P:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, adask0 napisał:

I jak działa? wystarczy ta karta pod względem odczytu?

Pod względem odczytu tak, gry uruchamiają się w miarę szybko. Natomiast instalacja, czy przenoszenie z NVME na SD to już niestety trwa. Na mulenie pulpitu nie narzekam, ale mam soft z gałęzi beta, aktualizacje są prawie codziennie i pulpit chodzi żwawo nawet na monitorze 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jenot napisał:

Pod względem odczytu tak, gry uruchamiają się w miarę szybko. Natomiast instalacja, czy przenoszenie z NVME na SD to już niestety trwa.

No to wiadomo, taka karta ma z 30MB zapisu moze ciut wiecej, te lepsze maja wiecej ale wieksza pojemnosc = o wiele wiekszy koszt zakupu :)

Dzieki za odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, marioking napisał:

wiem że wersja 512 niby kosztuje więcej niż s20..  za ~2500, ale realnie to jest sprzęt za ~1900zł.... bo opcja dyskowa jest dla nobów, ujme to delikatnie... i porównywac działanie do telefoniku 120hz to jest jakiś joke... odpal na nim windowsa :)

A swoją drogą w11 to pomyłka na SD... tylko droga przez męke... lepiej instalować starszego w10 o wiele mniej problemów i wszystko smiga...

no nie do końca trafiłeś. Ja noobem nie jestem od 30 lat składam kompy miałem już ze 20 lapków gamingowych, w każdych zmieniałem pastę, wymieniałem dyski SSD itp.

Z rozmysłem zamówiłem wersję 512 bo krótki dyski 512GB są cieżko dostępne i są cholernie drogie.

Po drugie, wczoraj wieczorem odpaliłem Windowsa 11, poinstalowałem sterowniki wszystko działa i jestem zaskoczony jak szybko działa Windows 11 na Decku.... Działa szybciej niż steam OS....

Taka ciekawostka, Fallout 4 pod Windowsem na Decku robi 60 klatek podczas gdy na steam OS ~38.....

Ja wiem że tak nie jest w każdej grze, ale mimo wszystko, Windows 11 i steam OS to jest to czego chciałem od samego początku na Decku. Karta microSD 1TB już w drodze... Wtedy będę mógł zmniejszyć jeszcze bardziej partycję dla steamOS. Z testów wynika, że ładowanie gier pod steamOS jest niewiele wolniejsze z kart SD

Edytowane przez Legoman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Legoman napisał:

no nie do końca trafiłeś. Ja noobem nie jestem od 30 lat składam kompy miałem już ze 20 lapków gamingowych, w każdych zmieniałem pastę, wymieniałem dyski SSD itp.

Z rozmysłem zamówiłem wersję 512 bo krótki dyski 512GB są cieżko dostępne i są cholernie drogie.

Taka ciekawostka, Fallout 4 pod Windowsem na Decku robi 60 klatek podczas gdy na steam OS ~38.....

Mi osobiscie styka m.2 256gb, bo zakup za ~70zł a nie jak według cennika valve 600, i  osobiscie uważam że szkoda przepłacac ~1000zł za dodatkowe 256gb jak można własnie uzyć karty sd... ale jak kogoś stać to jego wybór...

co do gorszych wyników na steamos dziwi mnie że ktoś jest zaskoczony... każda emulacja pociagą za soba gorsze wyniki... znajdz jakąś co będzie miała więcej fps na steam os niż windows, to byłby NEWS :P

Ps. Ma ktoś Prince of Persia piaski czasu... bo gierka nie wykrywa grafiki :P Spotkał się ktoś z czyms takim?

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

1000zł za dodatkowe 256gb

600zł różnicy - popracuj nad matmą ;)

Cytat

każda emulacja pociagą za soba gorsze wyniki

znowu pudło. Są też takie przypadki że Deck notuje lepsze wyniki.

Mam wrażenie że nie bardzo się Deckiem interesujesz...

wracając do noobów ;) poszukaj proszę dysku NVME Gen 3x4  2230 SSD - 512GB za mniej niż 600zł...

Edytowane przez Legoman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Legoman napisał:

600zł różnicy - popracuj nad matmą ;)

znowu pudło. Są też takie przypadki że Deck notuje lepsze wyniki.

Mam wrażenie że nie bardzo się Deckiem interesujesz...

wracając do noobów ;) poszukaj proszę dysku NVME Gen 3x4  2230 SSD - 512GB za mniej niż 600zł...

To raczej twoja matematyka szwankuje... 64gb 1900, m2 256 ~70zł czyli skoro wersja 512 kosztuje 3100zł to 1130 jest bliższe 1000 różnicy czy 600 za dodatkowe 256gb... rzekomo to nie brak umiejetności stoi za wyborem 512 tylko brak tanich nosników... w 256 ich raczej nie brakuje a wymiana to 5 minut...

Jak masz parcie na 512 to Twój ból :P i jeszcze x4... jak względem x2 jest tak nieznaczna różnica że szkoda przepłacać swoją drogą...  mowie o wykorzystaniu przez Steam Decka... bo ogólnie jest różnica na x4 w normalnych i porządnych sprzętach...

A co do wyników emulacji nie badałem tematu aż tak dokładnie, ale spokojnie obstawiam że 90%, jak nie więcej ma gorsze wyniki niż lepsze.... wiec wywyższaniem ze niby znasz te jednostkowe wypadki... gratuluje!

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałeś wyraźnie 1000zł za dodatkowe 256GB więc ci napisałem że nie umiesz liczyć bo różnica miedzy 256 a 512 to 600zł czego nie rozumiesz? Tego co sam napisałeś?

jak tam w jakiej cenie znalazłeś NVME Gen 3x4  2230 SSD - 512GB ? Bo to jest klucz do wszsytkiego.

skoro ty nie potrzebujesz 512 to nie znaczy że inni nie potrzebują, pomyliłeś nooba z power userem.

Edytowane przez Legoman
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trolujesz albo proste kalkulacje przekraczają twój wąski i ogranioczny światopogląd... wspólczuje tej/obu ułomności ale zakładam(mam nadzieje) że inni trochę lepiej kojarzą i doskonale zrozumieją co trzeba... podziwiam za to fantazje przepłacania 1000, czy ok 1000, albo ponad 1000zł za dodatkowe 256gb ale dokładnie taka jest matematyka dla każdego kto umie użyć śrubokręta, zainstalować system i nie jest takim POWER USEREM... Dziękuje opatrzności ze pozwoliła mi uniknąc byc takim prosem :P

Z innych konkluzji których zapewne nie pojmiesz jest fakt że samo valve stosuje x2 i x4 w 512 więc upewnij się że dostałeś jednak x4 :P Chociaz sami zaznaczają że nie ma to żadnego wpływu... jesli umiesz czytać miedzy wierszami wkładają taka x4 która wydajnością nie odbiega od x2. Jeśli nie umiesz wysnuć wniosków jakie za tym stoją, to chodzi o niuans termiczny, gdyby wkładali za dobre x4 z duża wydajnościa ich efektem ubocznym jest wieksza temperatura i jest to niewskazane w tak wrażliwy urządzeniu ze słabym chłodzeniem... i dlatego też właśnie nie zalecają wymieniania m2 we własnym zakresie... jak również wola by to im płacono characz... wiec nie dość ze x2 jest tansza to jest lepszym wyborem do steam decka z racji na nieco niższe temperatury pracy... To takie wyjaśnienie aspektów których i tak nie pojmiesz.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko uściślę kwestie fps w grach. Używam linuksa jako podstawowego systemu, do pracy i gier, i różnice mnie nie dziwią. Generalnie - gry korzystające z DX12 będą lepiej działać na Windows, Vulkan to podobne osiągi na Windows i Linuksie, OpenGL - Linux szybszy, DX11 - Linux szybszy (dzięki dxvk, widać to zwłaszcza w krach korzystających z Cryengine - na AMD pod windows jest tragedia, na linuksie superpłynnie). Są oczywiście wyjątki od tych reguł, i najlepiej ulubione gry sprawdzić samemu.

Czytajcie ProtonDB, zainstalujcie Proton GE, różne gry lubią się z różnymi wersjami Protona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marioking trolu gdzie te dyski ssd NVME Gen 3x4  2230 SSD - 512GB.

podaj ceny oferty gdzie można kupić taki dysk za rozsądne pieniądze albo się nie kompromituj

Edytowane przez Legoman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...