Skocz do zawartości
dawidoxx

Steam Deck przenośna konsola od valve

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, adask0 napisał:

Ja tam jakas promocje na dobra karte pamieci potrzebuje :E gdybym mial wymieniac dysk to na 1TB :E

 

Pytanie dla tych ktorzy instalowali protona ge - po jego instalacji, tego standardowego w systemie idzie takze updejtowac?

Standardowy aktualuzuje się razem z systemem/steamem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elder ring chodzi na high w 40 klatkach :D

 

Pytania:

1 Doszedl ktos do tego jak wymusisz w zadokowanym deku rozdzielczosc w grze powyzej rozdzielczosci deka (jest to w ogole mozliwe?)? I nie mam na mysli rozdzielczosci w menu :E

2 Ma ktos problem z dzwiekiem? tj obraz na tv, dzwiek na deku :(:E  Wlaczajac w opcjach zeby podawal dzwiek na urzadzeniu zewnetrznym - zmienia na glosniki wbudowane... Nie wiem czy to problem softu (przypuszczam) czy sprzetowy (stacji, kabla)

3 Jedna gra z ktora mam problem to celeste z epic store - wlacza sie, menu dziala, scenka jest, potem czarny ekran, ale slychac dzwiek i mozna sie poruszac, probowalem roznych protonow i ustawien - do tej pory sobie nie poradzilem :E

 

Ktos cos? :E

 

Ad 1. Z pierwszym sobie poradzilem :E ale to zakombinowali.... mogli to zrobic prosciej...

Najpierw trzeba ustawic w menu rozdzielczosc ekranu, pozniej w grze w ustawieniach pod steamem wybrac rozdzielczosc :E potem dopiero mozna w grze zmienic :E w 1080 grid 2 dziala na wysokich w stabilnych 60 klatkach :E

Mogliby dodac 2 profile. 1 dla gry jako handheld drugi jako zadokowany ;)

 

Ad 3. 0.15 Trzeba uruchomic na open gl

 

 

Ja tu sobie sam odpowiadam :E:E:E

Edytowane przez adask0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD2 domyślnie mam dźwięk po HDMI na monitorze, jeżeli zmienia spróbuj mimo wszystko inny kabel HDMI, u mnie nic takiego nie występuje

Mój deck utknął na śl;edzeniu w niemczech - essen, a potem nagle pojawił się w polsce i od razu doręczenie. Łączny czas dostawy z holandii to jakiś tydzień, także, nie żałuję decyzji, ludzie z ogłoszeń chcieli dużo więcej i zostali z tymi urządzeniami, w ogóle mi ich nie żal, polecam samemu zamówić. Kliknięcie w zdjęcie otpwiera w pełnym rozmiarze

fb0462f5ca10a9begen.jpg

4c59903022fe4b37gen.jpg

6dcb3e0def323cd4gen.jpg

 

Edytowane przez michas20
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, michas20 napisał:

AD2 domyślnie mam dźwięk po HDMI na monitorze, jeżeli zmienia spróbuj mimo wszystko inny kabel HDMI, u mnie nic takiego nie występuje

Mój deck utknął na śl;edzeniu w niemczech - essen, a potem nagle pojawił się w polsce i od razu doręczenie. Łączny czas dostawy z holandii to jakiś tydzień, także, nie żałuję decyzji, ludzie z ogłoszeń chcieli dużo więcej i zostali z tymi urządzeniami, w ogóle mi ich nie żal, polecam samemu zamówić. Kliknięcie w zdjęcie otpwiera w pełnym rozmiarze

fb0462f5ca10a9begen.jpg

4c59903022fe4b37gen.jpg

6dcb3e0def323cd4gen.jpg

 

Dzięki, muszę to jakoś ogarnąc. :D  sprawdze u siebie jak mam w ustawieniach.

 

No skalperzy pojechali :E valve ich zalatwilo na cacy hahahahha :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydawało im się że będzie jak z PS5, - co było bardzo prawdopodobne, bo skoro Sony miało i ma (!) w dalszym ciągu po tylu latach takie problemy to dlaczego Valve miało by sobie zębów nie połamać na tym samym temacie.

A tu takie zdziwko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje zabezpieczyc ekran w deku, ma ktos takie szklo? Ewentualnie co macie u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby steam decka podlaczyc do monitora to w jakiej rozdzielczosci beda gry dzialac na monitorze zewnetrznym? 

Edytowane przez tomkill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adask0 

w opiniach pisali że rozmazuje obraz, kupiłem więc najtańsze hybrydowe z shopee i teraz kiepsko działa dotyk. Śmietnik, jest za grube i 90% tych szkieł ma podobnie, uważaj na to

@tomkill

W trybie gier, jak masz uruchomioną to w rozdzielczości decka 1280x800.

Jak zamkniesz grę i przejdziesz w tryb pulpitu, wtedy w rozdzielczości monitora

 

Edytowane przez michas20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, michas20 napisał:

@adask0 

w opiniach pisali że rozmazuje obraz, kupiłem więc najtańsze hybrydowe z shopee i teraz kiepsko działa dotyk. Śmietnik, jest za grube i 90% tych szkieł ma podobnie, uważaj na to

@tomkill

W trybie gier, jak masz uruchomioną to w rozdzielczości decka 1280x800.

Jak zamkniesz grę i przejdziesz w tryb pulpitu, wtedy w rozdzielczości monitora

 

czyli youtube 1980p lub 4k ale gry w 1380p? to gry na monitorze beda slabo wygladac;/

Edytowane przez tomkill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, michas20 napisał:

@adask0 

w opiniach pisali że rozmazuje obraz, kupiłem więc najtańsze hybrydowe z shopee i teraz kiepsko działa dotyk. Śmietnik, jest za grube i 90% tych szkieł ma podobnie, uważaj na to

 

No wlasnie opinie sa sprzeczne, jednym przeszkadza rozmycie jednym nie, na tanie szkoda wywalac kasy, wiec pytam moze ktos ma cos sprawdzonego :)

10 godzin temu, michas20 napisał:

 

@tomkill

W trybie gier, jak masz uruchomioną to w rozdzielczości decka 1280x800.

Jak zamkniesz grę i przejdziesz w tryb pulpitu, wtedy w rozdzielczości monitora

 

Co do rozdzielczosci - mylisz sie kilka postow napisalem, ale sie powtorze

Na "big pikczer" mozesz normalnie uruchamiac gry do 4k (czy i jak beda chodzic to juz inna kwestia :E)  ale tu jest maly minus - taka jaka masz ustawione odswiezanie tyle bedziesz mial klatek (nie ma ograniczenia klatek jak to jest na malym ekranie w ustawieniach, a przynajmniej u mnie znika)

1. w ustawieniach steama zmieniasz rozdzielczosc jaka ma byc na ekranie menu

2. zanim wlaczysz gre w ustawieniach gry (klikasz na gre raz i tam masz ustawienia * m.in dotyczace protona itp) musisz ustawic rozdzielczosc...

3. w samej grze ustawiasz rozdzielczosc jaka chcesz

wtedy bez problemu mozesz grac w 1080 czy 4k...

Grid 2 na high chodzi w 1080p  60 klatkach (bez fsr, na ekranie decka w ultra 60), dead rising 3 na medium / high 30 klatek (ma blokade chyba) tez bez fsr, testowalem rowniez indyki, nowszych gier nie testowalem na tv bo nie mialem czasu, ale na samym decku elder ring chodzi w 40 klatkach na high z fsr :D  :)

 

2 godziny temu, tomkill napisał:

czyli youtube 1980p lub 4k ale gry w 1380p? to gry na monitorze beda slabo wygladac;/

odpowiedz masz wyzej, gry warto odpalac w big pikczer poniewaz masz dostep do menu z ustawieniami "..." (dziala skrot jesli masz podlaczony pad - ja sie bawilem padem z XSX i bez problemu wszystko obslugiwalem z pada)

Edytowane przez adask0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

No i przyszedł mój steam deck... oczywiście po założeniu szkła okazało się, że mam bad pixel....Całe szczęście valve podobno wymienia urządzenia od ręki więc w późniejszym terminie zgłoszę, może coś poprawią.    Mam pytanie odnośnie protona GE, czy do każdej gry trzeba go używać? Czy jak gra jest " Świetna na decku" to oznacza, że takie wspomaganie nie jest potrzebne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włączaj w każdej grze kompatybilność z protonem, bo nawet jak ci bez tego gra odpali, to jest problem z synchronizacją zapisów w steam cloud.

ja też mam bad pixela i spust lewy mi inaczej działa niż prawy, jest taki jak by trochę zbyt "klejący" jak dociskam go do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2022 o 09:47, migot napisał:

Hej

 

No i przyszedł mój steam deck... oczywiście po założeniu szkła okazało się, że mam bad pixel....Całe szczęście valve podobno wymienia urządzenia od ręki więc w późniejszym terminie zgłoszę, może coś poprawią.    Mam pytanie odnośnie protona GE, czy do każdej gry trzeba go używać? Czy jak gra jest " Świetna na decku" to oznacza, że takie wspomaganie nie jest potrzebne ?

 

W dniu 22.10.2022 o 14:33, Legoman napisał:

włączaj w każdej grze kompatybilność z protonem, bo nawet jak ci bez tego gra odpali, to jest problem z synchronizacją zapisów w steam cloud.

ja też mam bad pixela i spust lewy mi inaczej działa niż prawy, jest taki jak by trochę zbyt "klejący" jak dociskam go do końca.

Ja na szczescie nie mam zadnych defektow, a przynajmniej takich nie zauwazylem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.10.2022 o 17:35, adask0 napisał:

 

Ja na szczescie nie mam zadnych defektow, a przynajmniej takich nie zauwazylem ?

A mógłbyś powiedzieć jaki kurier ci dostarczył steam decka DPD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tomkill napisał:

A mógłbyś powiedzieć jaki kurier ci dostarczył steam decka DPD?

GLS, ale musialem przekierowac do punktu :E:E:E Mysle ze to kwestia szczescia, czasem sie zdarzaja felerne egzemplarze gdzie cos po czasie padnie ;) zawsze mozna odeslac na gwarancje, podobno dosc szybko wysylaja spowrotem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

 Od dwóch tygodni jestem posiadaczem decka i stwierdzam, że jest to zajebista maszynka. Gdyby kogoś interesowała wymiana dysku na większy to z moich obserwacji wynika, że może być to słaby pomysł. Wymieniłem dysk na chyba najbardziej polecany pm991a i od tego momentu wentylator w steam decku zaczął bardzo dziwnie się zachowywać. Podczas pobierania wentylator włącza się na 5 sekund i zaraz wyłącza - tak jest praktycznie przez cały czas pobierania. Niby nic, ale jest to bardzo irytujące, bo wentylator załącza się chyba z pełną mocą. Pytałem się paru osób które sprzedają właśnie modele z wymienionym dyskiem i potwierdzili że tak się dzieje + u niektórych wentylatory zaczynały pracować po przejściu na pulpit. Pomijając to, napotkałem dwa razy problem podczas instalacji seamOS. Za pierwszym razem wyskoczył jakiś błąd i konsolka się zwiesiła, za drugim razem początkowo przyciski nie działały. Po restarcie wróciło to do normy, natomiast po ściągnięciu gry i jej uruchomieniu zaczęły pojawiać się artefakty i gry były nie grywalne. Za trzecim było już ok, ale wróciłem do dysku oryginalnego. Dołożyłem kartę pamięci SanDisk extreme i śmiga aż miło. Zastanawiam się teraz dlaczego ludzie bawią się w wymianę dysku, skoro można podpiąć kartę pamięci. Dłuższe ładowania? Mi to nie przeszkadza. Jak dla mnie gry wyczytują się i instalują normalnie.

P.S.  Szukam kogoś kto pomógłby mi z emulacją na decku. Z góry dziękuję zainteresowanemu niesieniem pomocy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, IllusivePromise napisał:

Siemka!

 Od dwóch tygodni jestem posiadaczem decka i stwierdzam, że jest to zajebista maszynka. Gdyby kogoś interesowała wymiana dysku na większy to z moich obserwacji wynika, że może być to słaby pomysł. Wymieniłem dysk na chyba najbardziej polecany pm991a i od tego momentu wentylator w steam decku zaczął bardzo dziwnie się zachowywać. Podczas pobierania wentylator włącza się na 5 sekund i zaraz wyłącza - tak jest praktycznie przez cały czas pobierania. Niby nic, ale jest to bardzo irytujące, bo wentylator załącza się chyba z pełną mocą. Pytałem się paru osób które sprzedają właśnie modele z wymienionym dyskiem i potwierdzili że tak się dzieje + u niektórych wentylatory zaczynały pracować po przejściu na pulpit. Pomijając to, napotkałem dwa razy problem podczas instalacji seamOS. Za pierwszym razem wyskoczył jakiś błąd i konsolka się zwiesiła, za drugim razem początkowo przyciski nie działały. Po restarcie wróciło to do normy, natomiast po ściągnięciu gry i jej uruchomieniu zaczęły pojawiać się artefakty i gry były nie grywalne. Za trzecim było już ok, ale wróciłem do dysku oryginalnego. Dołożyłem kartę pamięci SanDisk extreme i śmiga aż miło. Zastanawiam się teraz dlaczego ludzie bawią się w wymianę dysku, skoro można podpiąć kartę pamięci. Dłuższe ładowania? Mi to nie przeszkadza. Jak dla mnie gry wyczytują się i instalują normalnie.

P.S.  Szukam kogoś kto pomógłby mi z emulacją na decku. Z góry dziękuję zainteresowanemu niesieniem pomocy :) 

Ciekawe rzeczy z tym dyskiem

 

Co do emulacji to mysle ze wszystko wraz z tutkami masz na yt, ale jak czegos nie wiesz to pytaj :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście po wymianie dysku nie zauważyłem żadnych problemów czy anomalii 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kupić 1TB SD ale stwierdziłem że styknie mi 512GB i zamiast tego kupiłem pendrive na USB c bo też mi był potrzebny jakiś większy nowy.

Anyway - stwierdzam że popełniłem błąd :E Po podzieleniu dysku wewnętrznego na pół (Windows 11 na drugiej partycji) zostało mi ~250GB na SSD i 512GB na SD.... i po tygodniu już nie mam miejsca na gry :E

Teraz gierki mają po ~50GB a te AAA to 100GB jak nic. Czyli raptem 4-5  gier i jakieś mniejsze indyki i po pamięci.

Zastanówcie się jak będziecie kupować SD czy nie lepiej jednak 1TB. Popatrzcie ile wam zajmuje biblioteka na pdesktopie/laptopie i dobrze przekalkulujcie, bo instalacja i deinstalacja gier to słaba impreza.

 

dla nowych polecam:

pobranie protona GE który ze względów licencyjnych nie mógł być stockowo zaimplementowany w Decku ale BANALNIE się go pobiera (youtube) i ponoć zwiększa wydajność. 

zainstalowanie pluginu na poprawienie saturacji wyświetlacza. Kolorystyka jest wtedy żywa, kolory ładnie nasycone. Nie pamiętam jak się nazywają nie mam pod ręką Decka ale na youtube wystarczy wpisać "steam deck vibrant colours plugin" - też jest to banalne do zrobienia.

Ja saturację podciągnąłem na 150. Dopiero wtedy widać jak sprane kolory są na defaulcie.

Edytowane przez Legoman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, adask0 napisał:

Ciekawe rzeczy z tym dyskiem

 

Co do emulacji to mysle ze wszystko wraz z tutkami masz na yt, ale jak czegos nie wiesz to pytaj :E

Używam emudecka i nigdzie za bardzo nie znalazłem filmiku jak ludzie emulują tym programem gry z ps3. Pobierałem gry z PSP, wystarczyło tylko iso i śmigało. Są tutoriale z użyciem RPCS3 i tam instalują jakieś aktualizacje systemu playstation, bios.. nie wiem na ile to się przekłada w emudeck. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Legoman napisał:

miałem kupić 1TB SD ale stwierdziłem że styknie mi 512GB i zamiast tego kupiłem pendrive na USB c bo też mi był potrzebny jakiś większy nowy.

Anyway - stwierdzam że popełniłem błąd :E Po podzieleniu dysku wewnętrznego na pół (Windows 11 na drugiej partycji) zostało mi ~250GB na SSD i 512GB na SD.... i po tygodniu już nie mam miejsca na gry :E

Teraz gierki mają po ~50GB a te AAA to 100GB jak nic. Czyli raptem 4-5  gier i jakieś mniejsze indyki i po pamięci.

Zastanówcie się jak będziecie kupować SD czy nie lepiej jednak 1TB. Popatrzcie ile wam zajmuje biblioteka na pdesktopie/laptopie i dobrze przekalkulujcie, bo instalacja i deinstalacja gier to słaba impreza.

Karty po 512gb i zmieniasz w locie - przynajmniej hot swap dziala na steam os, jak z win - nie mam pojecia ;)

 

21 godzin temu, Legoman napisał:

dla nowych polecam:

 

pobranie protona GE który ze względów licencyjnych nie mógł być stockowo zaimplementowany w Decku ale BANALNIE się go pobiera (youtube) i ponoć zwiększa wydajność.

 

Wszystko zalezy od gry :E w jednej inna wersja bedzie lepsza w innej jeszcze inna, ja osobiscie wszystko jak narazie odpalilem na zwyklum protonie, ewentualnie experymentalnym. GE mam zainstalowany ale narazie nie widzialem potrzeby by go uzywac.

 

21 godzin temu, Legoman napisał:

zainstalowanie pluginu na poprawienie saturacji wyświetlacza. Kolorystyka jest wtedy żywa, kolory ładnie nasycone. Nie pamiętam jak się nazywają nie mam pod ręką Decka ale na youtube wystarczy wpisać "steam deck vibrant colours plugin" - też jest to banalne do zrobienia.

 

Ja saturację podciągnąłem na 150. Dopiero wtedy widać jak sprane kolory są na defaulcie.

Poczytalem watek na reddit'cie i wg tego co pisza ludzie (nie czytalem do konca), tak kolory sa lepsze ALE ta konfiguracja byla robiona pod dane gry i w innych robi sie zbyt cukierkowa oprawa... sam nie probowalem, ale daj znac jak wyprobujesz kilka roznych tytulow ;)

 

17 godzin temu, IllusivePromise napisał:

Używam emudecka i nigdzie za bardzo nie znalazłem filmiku jak ludzie emulują tym programem gry z ps3. Pobierałem gry z PSP, wystarczyło tylko iso i śmigało. Są tutoriale z użyciem RPCS3 i tam instalują jakieś aktualizacje systemu playstation, bios.. nie wiem na ile to się przekłada w emudeck. 

Sa tutki na yt, osobiscie nie korzystalem RPCS3, ale w 99% jak to bylo w przypadku innych emu musisz skonfigurowac  damy emu odpalajac go w trybie deskop, grac mozesz normalnie w big pikczer (nie wszystko da sie zrobic w big pikczer bo np nie masz prawego przycisku myszy, nie da sie wybrac sciezki dostepu, wgrac shaderow, itp). Co do biosu to w zaleznosci od emu, jeden go potrzebuje drugi nie, ps na 100% potrzebuja (oczywiscie robisz dumba z wlasnego sprzetu ;):E ), odpowiedni plik wrzucasz w katalogu bios albo do katalogu emu, albo zostawiasz gdzie masz i wybierasz sciezke dostepu w programie przez tryb pulpitu (wszystko zalezy od danego emu, jak napisalem nie testowalem tego konkretnego wiec musisz sprawdzic sam)

Edytowane przez adask0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tej saturacji już używam od 2 tygodni i w żadnej grze absolutnie nie czułem potrzeby poprawiania. Raz ustawiłem na 150 i zostawiłem. To jest taki plugin na zasadzie zainstaluj i zapomnij że go masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Legoman napisał:

ja tej saturacji już używam od 2 tygodni i w żadnej grze absolutnie nie czułem potrzeby poprawiania. Raz ustawiłem na 150 i zostawiłem. To jest taki plugin na zasadzie zainstaluj i zapomnij że go masz.

Wrzuc jakies screeny, najlepiej z wlaczonym i wylaczonym co by bylo widac roznice :E;)

Ja ostatnio zainstalowalem power toola :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co, wrzuć na youtube, masz porównanie ekran w ekran, są takie, Szkoda moje go czasu na coś co można szybko sprawdzić na yt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu sd. Nie mam jednak możliwości pomacania osobiście. Mam pytanko jakiej jakości jest ekran jeżeli jako odniesienie weźmie się zwykłego switch-a? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...