Skocz do zawartości
rolandqx

Instalacja pod internet w nowym mieszkaniu.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Hej. Mam pytanie co jest potrzebne aby wszystko śmigało odpowiednio na kablu cat8? Wiem że wszystko musi być ekranowane. Łącznie z wtyczką. Wtyczkę zakładał developer, nie wiem jakiego typu, internet na osiedlu ma Moico we Wrocławiu. No i ja od tej ściany sobie kablem pójdę tylko 4 metry. Później będzie router netgear jakiś tam, nadal wybieram. Na razie będzie 1Gbps ale będę później kombinował z 10. Czytałem że przy cat 8 musi być ekran w kablu, jego ciągłość we wtyczce ale że nawet w gniazdku. Jak to jest? Jeśli wpakuje taki kabel do tej randomowej wtyczki? Czy brak ciągłości ekranu może powodować jakieś zakłócenia? O tym też gdzieś czytałem ;(. Także nie mam limity pieniężnego, ale nie wiem co wybrać by nie skopać. A kabel pójdzie w ścianie więc muszę zdecydować przed montażem i włączeniem neta. Dodam że kabel będę sam zaciskał :D a zwykle robiłem tylko niższe cat...

Szlag, byłem na mieszkaniu i w ścianie mam cat6 kontakt

Edytowane przez rolandqx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

cat8 to raczej serwerownie ;)

cat6 wystarczy do 1Gbits bez najmniejszej spiny, trzeba tylko wtyczki/gniazdka dobrze pozarabiac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 19.07.2021 o 10:37, xede napisał:

cat8 to raczej serwerownie ;)

cat6 wystarczy do 1Gbits bez najmniejszej spiny, trzeba tylko wtyczki/gniazdka dobrze pozarabiać

Cat. 6nawet do 10 na takim dystansie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi