Skocz do zawartości
grana08

Klimatyzator przenośny do mieszkania (a raczej sauny) [2000-2500zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mieszkam na ostatnim piętrze w bloku budowanym w latach 80. Zakup klimatyzatora stał się konieczny przez upały, które nawiedzają teraz Polskę i w następnych latach też pewnie będą..

Postarałem się mniej więcej zorientować na temat klimatyzatorów przenośnych za 1000-1500zł i w większości forumowych wątków się je odradza przez mizerną wydajność, funkcjonalność i hałas. Niestety w moim bloku to jest jedyne bardziej sensowne rozwiązanie, które pozwoli schłodzić mieszkanie. 

Budżet na sprzęt mam w granicach 2000-2500zł z zastrzeżeniem możliwości zakupu w ratach 0%

Czy potraficie mi polecić sprzęt, który nie będzie mocno hałasował a da radę trochę schłodzić dwa pokoje?

Mieszkanie 35mkw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mieszkasz na ostatnim piętrze to dlaczego Split odpada? Dogadujesz się ze spółdzielnią, że na dachu umieścisz agregat, po elewacji pociągniesz rurki, mały otwór w ścianie gdzieś przy oknie i gotowe.
Cenowo wyjdzie podobnie, wydajność większa w takim samym przedziale cenowym, zero hałasu w mieszkaniu, a teraz chyba nawet wszystkie modele mogą działać jako ogrzewanie w zimie, bo tylko odwracają obieg płynu w układzie i tyle.
Klimatyzatory przenośne są głośne, muszą być wydajniejsze bo raz, że ciepłe powietrze odprowadzane rurą na zewnątrz jednak odrobinę "przecieka" do domu a dwa, że przez to odprowadzanie powietrza podgrzanego tworzy w mieszkaniu negatwyne ciśnienie, więc będzie zaciągał też ciepłe powietrze z zewnątrz (przez co klimatyzator musi pracować jeszcze bardziej żeby nadrobić). No i wodę skraplającą się trzeba gdzieś odprowadzić (w zewnętrznych po prostu rurkę kierujesz na rynnę i gotowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...