Skocz do zawartości
azgan

ASUS ROG Strix G15 G513QR czy MSI GP76 Leopard 11UG-059PL?

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, azgan napisał:

W 4K z DLSS na GPU 75 stopni ale procek już potrafi pokazać 90. Mam świadomość że teraz jest fala upałów ale jak się da zejść do tych 85 to będę zadowolony. 

Da rade zbić poprzez UV - zainstaluj intel extreme tuning utility i się baw się :)  ogólnie fajna maszynka bo na luzie możesz pograć  nawet w najnowsze tytuły.

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, azgan napisał:

W 4K z DLSS na GPU 75 stopni ale procek już potrafi pokazać 90. Mam świadomość że teraz jest fala upałów ale jak się da zejść do tych 85 to będę zadowolony. 

This-is-fine.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zejść nawet mniej niż-70mv. Jak nie wstanie reset bios etc. Whispera nie wlaczaj, bo nie działa wersja 2.0, która jest o wiele lepsza.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, dawidoxx napisał:

Da rade zbić poprzez UV - zainstaluj intel extreme tuning utility i się baw się :)  

 

Dzięki tak zrobię ?

13 godzin temu, dawidoxx napisał:

ogólnie fajna maszynka bo na luzie możesz pograć  nawet w najnowsze tytuły.

 

Jestem bardzo zadowolony z tego sprzętu ?. W zasadzie można powiedzieć że jest to przenośna stacja robocza. Jest to wszystko mający zestaw ba nawet jest kamerka której brakowało mi w alternatywie od ASUSA. Niby pierdoła ale do pracy na "#zostań w domu" lub na wyjazdach bardzo przydatna.

13 godzin temu, seba84_2005 napisał:

Możesz zejść nawet mniej niż-70mv. Jak nie wstanie reset bios etc. Whispera nie wlaczaj, bo nie działa wersja 2.0, która jest o wiele lepsza.

Dziękuję Ci ślicznie za szybką odp. ?

Mam jeszcze parę pytan:

- czy w tej appce od MSI dawać profil Turbo czy lepiej zostawić na zbalansowanym? Ten profil Turbo faktycznie coś poprawia w wydajności czy jest tylko do OC i własnych ustawień?

- czy RAM DDR4 w UEFI trzeba przestawiać z fabrycznych ustawień? Domyślnie jest Gear Mode 2 czy 1?

- gdzie sprawdzić jaka jest aktualna wersja UEFI i gdzie jej szukać do pobrania na stronie MSI? Warto robić update UEFI? Poprawia to coś w temperaturach np. procesora lub pracy wentyli? 

 

 

  

 

 

 

 

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.07.2021 o 05:17, andrzej1971 napisał:

msi center-features zakładka gpu switch ( po lewej stronie)

Dzięki za podpowiedz ?

Mam tam dwie opcje do wyboru i domyślnie jest wł. tryb MSHybrid czyli jak rozumiem mam to przestawić tak?

I jeszcze jedno pytanie:

GPU Switch trzeba przestawiać też jak np. podpinam lapka pod TV czy to dotyczy tylko sytuacji grania na ekranie monitora od notebooka?

 

 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra BIOS już zaktualizowany do wersji 315 gdyby ktoś potrzebował to podsyłam linka razem z resztą sterowników MSI Polska

Pytanie odnośnie DRAM nadal aktualne. 

Gdzie w ustawieniach BIOSU są zaszyte ustawienia dla pamięci bo coś nie widzę. Domyślnie jest Gear Mode 2 czy 1 wł. a jeśli 2 to jak przestawić na 1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.07.2021 o 15:51, seba84_2005 napisał:

Jakbyś potrzebował zrobić uv cpu, a nie wiesz do końca jak wstawiam filmik. Jakby laptop się resetował na -70mv, albo nie dało wejść do biosu spinaczem do papieru od spodu zresetuj bios do fabrycznych nastaw. Możesz sprawdzić nawet -75mv. Jak się trafiła dobra sztuka cpu może być stabilnie. Czasem spokojnie ciśnie nawet -80mv. 

 

Dzięki za ten filmik ?

Zrobiłem już UV CPU na -70 w BIOS'ie zgodnie z tym co pisałeś oraz co jest widoczne na nagraniu ?

Mam jeszcze jedno pytanie:

- czy Overclocking Lock ma też być wył. jak na filmiku?

Z tego co widzę to seba1995x w sygnaturce ma UV zrobiony na Leopardzie GP76 z i7 11800H na -70 więc trochę sugerowałem się też jego ustawieniami ?

W dniu 19.07.2021 o 17:33, seba1995x napisał:

MSI GP76 | Intel Core i7 11800H (-70mV UV) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, seba1995x napisał:

@azgan

Jak miałem więcej niż 70 to się restartował niestety. 

A przy RAM'ach coś dłubałeś? Zmieniałeś np. timingi w tych Samsungach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgan

Tak, timmingi masz u mnie w sygnaturze. 

Do tego GDM mam na 1T.

Jakby coś poszło nie tak i by nie bootował to przytrzymujesz "power" i za chwilę zresetuje się bios. 

Edytowane przez seba1995x
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, seba1995x napisał:

@azgan

Tak, timmingi masz u mnie w sygnaturze. 

Do tego GDM mam na 1T.

Jakby coś poszło nie tak i by nie bootował to przytrzymujesz "power" i za chwilę zresetuje się bios. 

Mogę Cię prosić żebyś napisał dokładnie gdzie wejść w biosie i co ustawić żeby zmienić GDM na 1T? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w ogóle jest opcja w bios, żeby ustawić timingi? Jakoś ślepy jestem.. P.S wiem o skrócie ALT,CTRL , alt f2...

Edytowane przez SkubiDoo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czekam aż ktoś napiszę i nawet pytałem już o to parę razy ?

Chciałby się dowiedzieć też jak ustawić RAM w biosie na 1T/Gear Mode 1

Co do samego lapka to przeglądam sobie teraz różne materiały i jest praktyczne wszędzie chwalony a trzeba zaznaczyć że były to opinie jeszcze z starszą wersją procka Intela (i7-10870H zamiast sporo wydajniejszego 11800H).

 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.07.2021 o 14:37, SkubiDoo napisał:

Gdzie w ogóle jest opcja w bios, żeby ustawić timingi? Jakoś ślepy jestem.. P.S wiem o skrócie ALT,CTRL , alt f2...

seba1995x był tak uprzejmy i podesłał mi więc myślę że się nie pogniewa jeśli podzielę się tymi ustawieniami. Jego timingi dla kości Samsunga (16-18-18-34-480T).

W dniu 26.07.2021 o 18:04, seba1995x napisał:

@azgan

System Agent - > Memory Configuration - > Memory

https://ibb.co/q9jFDJ0 SA GV 1

https://ibb.co/JCt9Nnr

 

Dziękuję Ci pięknie za podanie ustawić w biosie dla RAM'u ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.07.2021 o 15:36, azgan napisał:

 

Chciałby się dowiedzieć też jak ustawić RAM w biosie na 1T/Gear Mode 1

 

 

O.K mała aktualizacja z odp. na pytanie dzięki uprzejmość seba1995x ?

https://ibb.co/n1NqDhr

Ma być dokładnie tak ustawione jak widać na tym zdjęciu dzięki czemu RAM będzie pracować w trybie Gear Mode 1 

System Agent - > Memory Configuration - > Memory i wpisujemy w Set the gear 1

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze małe wyjaśnienie o co w tym wszystkim chodzi 

CYTAT:

Test procesora Intel Core i9-11900K Rocket Lake. Prawdziwa rakieta dla graczy? Mniej rdzeni, ale szybszych od Comet Lake

Wcześniejsze generacje procesorów Intela posiadały jeden schemat działania kontrolera pamięci DDR4 - wybieraliśmy profil XMP albo konkretny dzielnik i uzyskiwaliśmy określone taktowanie. Jeśli pamięć RAM i płyta główna pozwalały, możliwe było uzyskiwanie wysokich taktowań (1:1), co stanowiło istotną przewagę architektury Intela. Dlatego nie wszystkich ucieszy wiadomość, że Rocket Lake wprowadza tutaj dodatkową zmienną - tryby Gear 1 (tzn. pełne taktowanie magistrali 1:1) oraz Gear 2 (tzn. połowa taktowania magistrali 1:2). Mechanizm działa na podobnej zasadzie jak rozdzielenie DRAM/UCLK w procesorach AMD Ryzen, zatem powyżej pewnej granicy platforma sama narzuca włączenie trybu Gear 2 dla kontrolera pamięci, co skutkuje spadkiem wydajności. Oficjalnie kontroler DDR4-3200 Gear 1 otrzymały tylko modele Intel Core i9-11900, natomiast wszystkie pozostałe powinny pracować z ustawieniami DDR4-3200 Gear 2 albo DDR4-2933 Gear 1. Przynajmniej w chwili pisania niniejszej recenzji procesor Intel Core i5-11600K udało się zmusić do działania z pamięciami DDR4-3600 MHz (Gear 1), podobnie jak Intel Core i9-11900K, jednak powyżej wspomnianej wartości stabilne było wyłącznie Gear 2.  Akurat taka zmiana była absolutnie zbędna, skutecznie podcinając skrzydła architekturze Rocket Lake, zwłaszcza w czasach gdy pamięć RAM taktowana wysokimi zegarami zaczęła zdobywać popularność. Kwestia wydajności Gear 1 / Gear 2 zostanie szerzej przedstawiona w osobnym materiale.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłby ktoś doradzić ustawienia dla kości 2x16GB Samsunga m471a2k43eb1-cwe ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...