Skocz do zawartości
kibolkks

Arctic Liquid Freezer - coś lepszego 240mm?

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam zbić maksymalnie temperatury na nowym Ryzenie 5 5600x. Naczytałem się, że nowy Liquid Freezer II ze specjalną podstawką do Ryzenów nie ma sobie równych. Wszystko fajnie bo i samo chłodzenie jest w korzystnej cenie tylko problem pojawia się oczywiście z obudową. W mojej obecnej Silentium Regnum RG4 nie wcisnę tak grubej chłodnicy na górę. 

Optymalnie byłoby zmienić obudowę np. na Signum SG7V za 370 pln i do tego zakupić Arctic Liquid Freezer II w wersji 280mm.

Najchętniej zostawiłbym obecną obudowę bo nie jest przesadnie duża i idealnie mieści się obok biurka ale może jest coś godnego polecenia z wąską chłodnicą i w rozmiarze 240mm?

Edytowane przez kibolkks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liquid Freezer jest tak wydajny właśnie dlatego że ma grubaśną chłodnicę więc alternatyw z cienkim radiatorem w tym samym rozmiarze nie ma.

RG6V przyjmie Freezera 240mm, ciekawe czy RG4 też. Godne polecenia AIO z wąską chłodnicą kosztują ponad 500zł np. be quiet Silent Loop 2 240 czy NZXT Kraken X53.

Edytowane przez kalderon
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kibolkks napisał:

Optymalnie byłoby zmienić obudowę np. na Signum SG7V za 370 pln i do tego zakupić Arctic Liquid Freezer II w wersji 280mm.

Jeżeli chcesz mieć tanio/zimno/przewiewnie to tak właśnie zrób. Lepszego tandemu nie wykombinujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, kalderon napisał:

RG6V przyjmie Freezera 240mm, ciekawe czy RG4 też. Godne polecenia AIO z wąską chłodnicą kosztują ponad 500zł np. be quiet Silent Loop 2 240 czy NZXT Kraken X53.

No właśnie w Regnum RG4 wysokość od górnej krawędzi obudowy do radiatora mojej płyty głównej to jakieś 53 w porywach 55mm - Freezer z wentylatorami ma 63mm więc brakuje sporo.

 

10 godzin temu, kamilos69 napisał:

Jeżeli chcesz mieć tanio/zimno/przewiewnie to tak właśnie zrób. Lepszego tandemu nie wykombinujesz.

Czytam jeszcze i podobno wersja Freezer II w wersji 280mm ma jeszcze grubsze wentylatory od wersji 240 i 360mm i wynosi aż 65mm i podobno może haczyć z radiatorami płyty głównej więc Signum SG7V nie jest takim oczywistym wyborem.

Jak mam wydawać 400 pln na obudowę i 400 pln na chłodzenie to chyba lepiej właśnie iść w kierunku be quiet Silent Loop 2 240 czy NZXT Kraken X53.

Generalnie mega słabo, że nie ma obudów w jakimś niższym przedziale 300-400 pln, które bez problemu obsługują chłodnice Arctica na topie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SG7V można kupić za 364zł. Są tańsze chłodzenia 240mm ale pod obciążeniem potrafią być głośne. Z drugiej strony 5600X sam w sobie nie powinien być dużym obciążeniem i można spróbować założyć jakiś Pure Loop 240.

Mogę wiedzieć jaki jest cel zbijania temperatury dla samego zbijania?

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, kibolkks napisał:

Czytam jeszcze i podobno wersja Freezer II w wersji 280mm ma jeszcze grubsze wentylatory od wersji 240 i 360mm i wynosi aż 65mm i podobno może haczyć z radiatorami płyty głównej więc Signum SG7V nie jest takim oczywistym wyborem.

Podaj źródło takich głupot.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica 38mm + wentylator 27mm w wersji 140x140mm. Wersje 240mm i 360mm mają wentylatory 25mm grubości. Edit: oficjalna strona Arctica. 

@kalderon chciałbym zbić temperatury w celu maksymalnego OC i w sumie dla zabawy ?

Edytowane przez kibolkks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do OC temperatury wystarczy trzymać w ryzach. Do tego na bezpiecznych napięciach wiele nie ukręcisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, kalderon napisał:

Z drugiej strony 5600X sam w sobie nie powinien być dużym obciążeniem i można spróbować założyć jakiś Pure Loop 240.

 

Tu bys się zdziwił jak zwykły 5600x już przy 1.3v potrafi walić po 85-90c w teście stabilności :E jak już zmieniać np to macho to raz a porządnie bo zwykle aio 240 to tylko wymiana na lepszy efekt wizualny ? no chyba że ktoś ma boxa na tym ryzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arctic Liquid Freezer II 360 kosztuje tylko 400 pln szkoda, że prawie drugie tyle trzeba wywalić na obudowę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

360 nie jest specjalnie wydajniejszy niż 280.

5 minut temu, Send1N napisał:

 jak już zmieniać np to macho to raz a porządnie bo zwykle aio 240 to tylko wymiana na lepszy efekt wizualny

Macho to bardzo przeciętny cooler.

6 minut temu, Send1N napisał:

Tu bys się zdziwił jak zwykły 5600x już przy 1.3v potrafi walić po 85-90c w teście stabilności

Bo w Ryzenach słabo jest z transportem ciepła. Tzn same w sobie procki nie produkują go dużo tylko słabo oddają/więcej zostaje w środku (to efekt wysokiej gęstości tranzystorów wynikającej z niskiego procesu technologicznego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale mimo wszystko względem normalnych chłodnic a grubą arctica jest róznica dlatego napisałem szczególnie przy ryzenie że warto wziąć raz a porządnie, zwykłe aio 240 to wydajność fery 5 na ZEN2 czy ZEN3 :E (dosłownie)

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady, zwykłe AIO 240 mają wydajność zbliżoną do NH-D15.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mowie w przypadku ZEN2 i ZEN3 a nie ogólnie (i testowałem to sam a nie na youtube :E) przy 3700x czy 5600x moje aio w dodatku na miedzianej chłodnicy z dobrą pastą i dwoma arcticami ma praktycznie taką samą wydajność jaką miał fortis3 :E a fera 5 jest na dodatek lepsza ;) 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wąskim gardłem jest tutaj transfer ciepłą z chipleta do czapki. Ale Fera zdecydowanie nie powinna być chłodniejsza niż AIO.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie to mam na myśli wspominając o tych zenach, chłodniejsza moze i nie jest ale poziom jest ten sam a różnica w tą czy we wtę 1-2c to żadna :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Morele pojawiło się Corsair iCUE H100i RGB PRO XT za 425zł - grubość 52mm może coś takiego i wsadziłbym wszystko w obecną obudowę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie lepszy niż Arctic ale to jedno z najlepszych chłodzeń w tym rozmiarze/cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie zamówione - jakby udało się zbić z 8-10 stopni względem obecnego Thermalright Macho byłbym zachwycony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile c masz teraz powiedzmy po calym przelocie cbr23 na sztywnym vcore 1.3v przypomnij mi :) :>

ps. jesli zamowiles tego corsaira wzgledem arctica to juz jest jasne ze chodzilo o wyglad z choinka a nie o temp xD?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz na sztywnym 4600Mhz 1.2v przelot 30 min w CBr23 temperatura średnia 71 stopni C. Ostatecznie przy 1.3v na 4700Mhz wywala się prawdopodobnie od temperatur bo podchodzą kosmicznie w ciągu kilku sekund. 

@Send1N nawet nie mam okna w obudowie ?

Edytowane przez kibolkks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być na górze dla najlepszych osiągów. 

@kowallosu jakie masz temperatury ze swoim AiO?

Edytowane przez kibolkks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kibolkks napisał:

Teraz na sztywnym 4600Mhz 1.2v przelot 30 min w CBr23 temperatura średnia 71 stopni C. Ostatecznie przy 1.3v na 4700Mhz wywala się prawdopodobnie od temperatur bo podchodzą kosmicznie w ciągu kilku sekund.  ?

Tyle to ja mam na 1.3v grajac w bf v :E jak w cbr23 masz okolice 85 to na zbicie 10c sie nie napalaj :) ja tam mam po 81-83 z klima w mieszkaniu. W zen 3 jest jeszcze gorzej z transferem ciepla niz w poprzedniej gen, podbili taktowanie i ampery a chiplet nadal ma powierzchnie 1/4 ihs

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kibolkks napisał:

Musi być na górze dla najlepszych osiągów. 

@kowallosu jakie masz temperatury ze swoim AiO?

zalezy na czym Ci najbradziej zalezy :). Jak chcesz miec najnizsza temperature na procku, to montujesz AiO na froncie. Wtedy grafika ma 2-3 stopnie wiecej. 

Ja mam lepsze temperatury gdy mam AiO od cpu na froncie, tyle ze mam w obudowie dwie chlodnice i ta od gpu wiecej ciepla wytwarza. Dlatego musiala poleciec na top, a ta od CPU na front. 

w te upaly na 1.25v mialem w CB23 30 minutowym maksymalna temperature 68 stopni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...