Skocz do zawartości
kubikolos

Jaki router do Neostrady?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam pakiet 20 MB/s i szukam czegoś zamiast FB 2.0. Mam jakiś router Asusa, ale to niestety jest badziew. Rozłącza się co jakiś czas i nie ma sensu się z nim bawić. Oczywiście na ADSL i żeby porty NAT były pootwierane. W tym asusie z automatu były. Możecie coś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za czasów ADSL pięknie mi chodził TP-Link W8970, serio nie było się do czego przyczepić.

Natomiast obecnie na VDSL mogę polecić śmiało TP-Link Archer VR 400 - również jest bezkonfliktowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, caleb59 napisał:

Za czasów ADSL pięknie mi chodził TP-Link W8970, serio nie było się do czego przyczepić.

Natomiast obecnie na VDSL mogę polecić śmiało TP-Link Archer VR 400 - również jest bezkonfliktowy.

Ja nie mam VDSL.. Jedynie ADSL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do Orange i zapytaj czy nie ma opcji przejścia na VDSL - swego czasu informowali o tym fakcie rozsyłając broszurki.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, caleb59 napisał:

Zadzwoń do Orange i zapytaj czy nie ma opcji przejścia na VDSL - swego czasu informowali o tym fakcie rozsyłając broszurki.

W życiu... Przed moim domem dosłownie 2.5 metra od ściany jest studzienka. Sąsiad obok z tej samej studzienki ma pociągnięty kabel ze światłem tylko czeka na przyłącze a u mnie już nie XD Myślisz, że VDSL podepną? Zapomnij :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDSL to jest kwestia przełączenia na Twojej centrali, żadna to robota i nic nie musisz wymienić poza routerem, a skoro masz studzienkę tak blisko to pełne synchro na 80mb/s jest w zasięgu. Skoro nie da rady ze światłowodem to chociaż idź w stronę VDSL - mówię Ci warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, caleb59 napisał:

VDSL to jest kwestia przełączenia na Twojej centrali, żadna to robota i nic nie musisz wymienić poza routerem, a skoro masz studzienkę tak blisko to pełne synchro na 80mb/s jest w zasięgu. Skoro nie da rady ze światłowodem to chociaż idź w stronę VDSL - mówię Ci warto.

Wiem, że warto. Dział techniczny powiedział, że światło będzie, ale nie w tym kwartale. To jest końcówka ulicy naprawdę, a tak właściwie to początek... Kiedyś sprawdzałem czy na stronie jest opcja przejścia wyżej niż 20, ale tylko tyle było... Więc raczej to nic nie da żeby poszedł VDSL u mnie. To jest jak się orientuję 80/8? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się stroną, ona jest gówno warta - u mnie też niby było tylko 20MB/s ADSL, a tu okazało się, że obecnie mam "hybrydowe" VDSL i co prawda mocno obcięte synchro ale i tak jest lepiej niż było na ADSL 20MB/s i to za darmo więc profit jest. Zawsze warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, caleb59 napisał:

Nie sugeruj się stroną, ona jest gówno warta - u mnie też niby było tylko 20MB/s ADSL, a tu okazało się, że obecnie mam "hybrydowe" VDSL i co prawda mocno obcięte synchro ale i tak jest lepiej niż było na ADSL 20MB/s i to za darmo więc profit jest. Zawsze warto spróbować.

Rozumiem. Jeśli możesz to mógłbyś napisać jakie u Ciebie prędkości wyciąga? Walić do nich na infolinię? Jak próbowałem się czegoś dowiedzieć w sprawie światłowodu to nikt nic nie wiedział, ale pamiętam, że kiedyś podali mi numer do technicznych tylko zapomniałem :D Na czacie próbuję póki co. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zadzwonić na 510100100 i pytać czy na Twojej centrali istnieje darmowa możliwość migracji z ADSL na VDSL (skoro masz tak blisko studzienkę to nie powinni robić problemu) - w razie jakby Ci się trafił ktoś niekumaty to rozłącz się i próbuj ponownie - czasami się tam tak zdarza, tym bardziej teraz jak jest okres wakacyjny i pozatrudniali na staże studenciaków.

Kolejnym krokiem o ile zweryfikują Cię pozytywnie to wyślą technika/montera, który pojedzie do Twojej centrali i zmieni ADSL na VDSL i to tyle. W sumie Twój Funbox 2.0 jest kompatybilny z VDSL więc niczego nie będziesz musiał wymieniać, technik/monter powinien po robocie się z Tobą skontaktować czy wszystko OK, restart routera i synchro powinno się zapiąć już pod VDSL - prędkości to ruletka i wszystko zależy od studzienki i odległości od centrali oraz łaskawości DSLAM na centrali.

U mnie na Funboxie 2.0 było kiedyś tak:

tNpYJL2.jpg

Obecnie na TP-Link Archer VR 400 v2 jest tak:

uw4KYQF.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dzięki za pomoc! Postaram się jutro obadać temat. Choć nie wiem czy to będzie możliwe. Trzeba jakieś wymogi spełnić? @caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych wymogów poza odpowiednią odległością od centrali - każdy z ADSL ma prawo za darmo migrować na VDSL bez łaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, caleb59 napisał:

Żadnych wymogów poza odpowiednią odległością od centrali - każdy z ADSL ma prawo za darmo migrować na VDSL bez łaski.

Było za późno na telefony, ale na czacie każdy pisał, że nie da rady więc dzisiaj przez telefon będę ich gnębił :D Na ten moment na VDSLu by mi nawet starczyło bo jakby DL się zwiększył troszkę to nic, ale jakby UP poszedł w górę do tych 8 Mb/s to bym się cieszył :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 20.07.2021 o 21:25, caleb59 napisał:

Żadnych wymogów poza odpowiednią odległością od centrali - każdy z ADSL ma prawo za darmo migrować na VDSL bez łaski.

Migracja z ADSL na VDSL jest darmowa, ale klient nie ma nic do gadania w tym temacie. Jak Orange ma taką fizyczną możliwość (klient podłączony do centrali z VDSL) to mogą zmienić na życzenie klienta, ale prędkości nadal nie będą rewelacyjne.

W dniu 21.07.2021 o 08:33, kubikolos napisał:

Było za późno na telefony, ale na czacie każdy pisał, że nie da rady więc dzisiaj przez telefon będę ich gnębił 

Nawet jak ci zmienią na VDSL to nadal możesz nie mieć maksymalnej prędkości internetu jaką daje taka zmiana. :kwasny:

Na dawnym forum  Orange było mnóstwo takich tematów. Miał Neostradę 20 na ADSL zmienił na VDSL i miało być 80 a było tylko 40. Więc zmiana...taka sobie. Dopiero światłowód wszystko zmienił - oczywiście tylko tam gdzie go założyli.  :banan:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 20.07.2021 o 18:38, caleb59 napisał:

U mnie na Funboxie 2.0 było kiedyś tak:

Obecnie na TP-Link Archer VR 400 v2 jest tak:

D*py nie urywa ! Neostrada 20 ?  :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Szpajza napisał:

Na dawnym forum  Orange było mnóstwo takich tematów. Miał Neostradę 20 na ADSL zmienił na VDSL i miało być 80 a było tylko 40. Więc zmiana...taka sobie. Dopiero światłowód wszystko zmienił - oczywiście tylko tam gdzie go założyli.  :banan:

Zależy jak na to patrzeć - zapominasz o jednym - taka zmiana jest za darmo, nie wymaga nowej umowy i moim zdaniem zawsze warto się postarać bo ekstra prędkość nawet jeśli nie będzie maksymalna to i tak większa od obecnej i to wszystko gratis.

2 godziny temu, Szpajza napisał:

D*py nie urywa ! Neostrada 20 ?  :hmm:

Racja, dostałem cały 1MB/s więcej gratis do prędkości, upload też skoczył względem tego co było. Jednak zawsze to plus bo mieszkam na obrzeżach miasteczka i w bocznej ulicy stąd do centrali trochę brakuje by było optymalniej. Z kolei mój znajomy z okolic Lublina (mała wieś) po zmianie na VDSL miał pełne synchro na 80MB tylko dlatego bo mieszka przy głównej drodze i studzienkę miał pod nosem. :E 

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, caleb59 napisał:

Zależy jak na to patrzeć - zapominasz o jednym - taka zmiana jest za darmo, nie wymaga nowej umowy i moim zdaniem zawsze warto się postarać bo ekstra prędkość nawet jeśli nie będzie maksymalna to i tak większa od obecnej i to wszystko gratis.

Racja, dostałem cały 1MB/s więcej gratis do prędkości, upload też skoczył względem tego co było. Jednak zawsze to plus bo mieszkam na obrzeżach miasteczka i w bocznej ulicy stąd do centrali trochę brakuje by było optymalniej. Z kolei mój znajomy z okolic Lublina (mała wieś) po zmianie na VDSL miał pełne synchro na 80MB tylko dlatego bo mieszka przy głównej drodze i studzienkę miał pod nosem. :E 

Co Ty zapomnij :D Nie da rady i tyle. Żadnych konkretów. Pożegnałem się z nimi i mam Tmobile bez limitu 90/90 bo nowa oferta weszła a jak kabel pociągną to światło sobie w Tmobile wezmę bo i tak jadą na kablach Orange. Ci konsultanci jak i ci w salonie wkurzeni, że w ogóle o to pytałem :D Śmiga aż miło mi ten Internet. 1 TB ponad pobranych danych i żadnych lejków tak jak w umowie. Jedynie prędkość jest limitowana 30/60/90. Stream hula aż miło, gry Online bez zarzutów/ Ping w BFie czy CoDzie w granicach 50 więc nie mam powodów do narzekań. Na neo średnio 60-70. W końcu nie będę wysyłał animacji na YT kilka dni :D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...