Skocz do zawartości
ibizpl

32 " 4K, Freesync - do ok 2K

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję wymienić mojego 32" philipsa ( BDM3270 na AMVA ) na 4K i jak czytam o nowych monitorach to strach cokolwiek kupować tyle bubli wszędzie.

Może podpowiecie proszę co ewentualnie brać pod uwagę w budżecie do ok 2 tys? Wstępnie biorę pod uwagę:

- Dell S3221QS

- Samsung U32R590CWRX

- philips 328e1ca/00

Marzy mi się 43 calówka w stylu Philips Momentum ale w zbliżonym budżecie nie do zdobycia - żałuję że nie kupiłem 43 Momentum jak jeszcze były na rynku w okolicach 2,5K. W tej chwili nie znalazłem nic zbliżonego w podobnym pułapie.

Monitor do stacjonarki w domu, głównie do rekreacyjnego grania + trochę przeglądania netu.

W tej chwili w kompie leciwa 1080 Ti, w bliżej nieokreślonej przyszłości zastąpi ją 3080 lub 3080 Ti.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

 

Edytowane przez ibizpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, BTPOTW napisał:

Sprawdź ten model od iiyamy;

iiyama XB3288UHSU-B1 4K

chociaż do takich zastosowań rozważyłbym wybór czegoś 27" 144Hz+ w WQHD - masz w planach zakup karty która świetnie spiszę się w tej rozdzielczości.

Ten model akurat opinie ma nie za ciekawe.

No właśnie nie bardzo chcę się przesiadać na coś mniejszego, u mnie monitor do tej pory trwał 2-3 generacje GPU, stąd 4k, przemyślę jeszcze wqhd ale raczej będę szukał 32 cali.

Z drugiej strony jeżeli potencjalnie ceny za przyzwoite modele przekroczą 3K to będzie pułap gdzie chyba lepiej dorzucić parę groszy i pójść w 48" oleda i olać monitorowe towarzystwo kosmicznych cen. Na razie się łudzę że w okolicach 2K coś znajdę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips momentum 43 jest jeszcze do zdobycia za ok 3000zl. To wciąż dobra cena jak na jego możliwości, ale ma niestandardowy uklad pikseli wiec ostrość czcionki nie jest tak dobra jak przy innych monitorach 4K do tego występuje zauważalne kreskowanie, które może rozpraszać podczas korzystania z bliskiej odległości. Poniżej 2500zł możesz kupić jego 32 calowa wersje Philips 326M6VJRMB. Rożnica taka, ze ma HDR 600 zamiast 1000. Jeśli Ci nie przeszkadza 60Hz to myślę, ze warto go sprawdzić 

Co do 1080Ti miałem i kumpel wciąż jeszcze z niej zadowolony. Zmieniłem na 3080. Skok wydajnościowy w 4K jest ogromny 30- 40fps na korzyść Ampere a z DLSS to już jest miazga. Mimo wszystko GTX 1080 Ti która jest już 4 lata na rynku wciąż daje rade w 1440p

Edytowane przez szymcio30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3K za momentum to już przesada, lepiej dołożyć kolejne 800-900 i mieć oleda 48 ale do tego musiałbym biurko przeprojektować no i nie chcę w tej chwili inwestować tyle jak w budzie jeszcze siedzi 1080 ti które nie uciągnie 4K w 120Hz, dlatego waham się jeszcze czy nie pójść w 2K i 144-160 Hz, kurcze trudny wybór, może lepiej poczekać jeszcze i zacząć od GPU jak jeszcze trochę pójdą w dół? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3100 zł masz monitor 28' 4K 144Hz od Gigabyte, w przypadku budżetowych monitorów, to z 32' rozważałbym te monitory, które zostały wymienione, lub wybrać 28 4K IPS za 1100zł.

Jeżeli chcesz grać w 4K, to bez RTX 3080 bym nie podchodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jednak monitor kupujesz na lata, ale jak nie chcesz tyle inwestować to weź 1440p 144Hz-170Hz. Ceny idą w dół aczkolwiek to wciąż 2500-3000zł drożej względem tego co było. Swojego RTX 3080 kupiłem za 3600zl, a teraz to wciąż ponad 6000zł. Nieźle za to spadły 3070Ti do pułapu 4300zł. Teraz sezon ogórkowy plus zawirowania z kryptowaluta, walka z górnikami w Chinach plus modele RTX LHR to jak widać przynosi skutki. Jednak nie jestem prorokiem co będzie jesienią;) Tak czy siak teraz mógłbyś mieć szanse sprzedać GTX 1080Ti za ok 2000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu wielu recek i gadających głów na YT najpierw padło na G7 ale finalnie zdecydowałem się na eksperyment w postaci OLEDa 48", biurko mam duże i głębokie :)

Teraz trzeba będzie nowe GPU upolować bo 1080 Ti w 120 Hz 4K nie ogarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak się sprawuje bo tez stoję przed takim dylematem, ale moim zdaniem OLED mimo pewnych wad deklasuje gamingowe monitory w swojej klasie cenowej. 1080Ti nie wyciągnie 60 fps ale przy pewnym zjechaniu detali 40-50 fps jest możliwe. Oczywiście nie Cyberpunk bo ta gra jest katastrofalnie zoptymalizowana. Jednak mam sentyment do 1080Ti bo to jedna z lepszych kart jakie NVIDIA zrobiła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena bardzo dobra ale ja już mam dość zakrzywionych monitorów. Zresztą 34 cale to tak naprawdę szersze 27 cali w 16;9

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz na biurku mam starego Philipsa BDM3270 32" i obok OLEDa C1 48" powieszonego już na ścianie i jakość obrazu to jest przepaść ( chociaż philips nie był zły w porównaniu z tym co teraz sprzedają ), chociaż w pracy bym tak nie zrobił - taki setup to tylko pod rozrywkę. Neta oczywiście  można przeglądać , właściwie robić można wszystko tyle że w oknie na środku ekranu, bo rozciąganie tego na 48" nie ma sensu. Teraz jak piszę to okno przeglądarki ma mniej więcej rozmiar starego ekranu ALE jak się  odpali np. Cyberpranka ( nawet w 2K ) to już jest kosmos przy tej czerni i kontraście. Jak ktoś chce wydać grubo ponad 2K na monitor do domu to polecam odpuścić już LCDki i dołożyć do C1, no chyba że foto, albo office na co dzień wtedy inna bajka.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegapiałem bo ostatnio byl C1 48 cali był za 4000zł. Jak na taka przekątna trzeba po prostu sobie zapewnić odpowiedzią ergonomię aby nie siedzieć 30 cm od ekranu. Za 3500zł można wyrwać A1, ale brak 120 Hz i G-sync powoduje, że nie jest już tak dobry do gier. Samsung ma teraz 50 calowe TV Mini LED to tez jest niezły wybór tylko, ze cenowo jest na poziomie OLED.

Edytowane przez szymcio30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest promo na C1 w mediaexpert  4K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...