Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wychodzę do was z pytaniem otóż myślę o oc procka i9900k w grach na dark pro jest dość gorąco 80 stopni na stocku dlatego też chciałbym się dowiedzieć jakie chłodzenie pozwoli na wysoki oc przy dość niskich temp tego proca ktoś polecał mi chłodzenie wodne alf II 360. Poza tym mój rtx 3080ti ventus łapie temp 80-82 czy jest to dopuszczalna temp w metro exodus nie mogę wyłapać statystyk afterburnerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEST TO NIEDOPUSZCZALNE! Wymień cały config kompa, będzie łatwiej. I tak, te chłodzenie będzie odpowiednie

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Ocho napisał:

JEST TO NIEDOPUSZCZALNE! Wymień cały config kompa, będzie łatwiej. I tak, te chłodzenie będzie odpowiednie

Co masz na myśli pisząć żebym wymienił cały konfig kompa ? nie po to dałem tyle kasy na procek i kartę płytkę z90 żebym teraz to wymieniał. AlFII420 pisali że byłoby najlepsze co do karty doradzają żebym zrobił uv moja obudowa to SilentiumPC Armis Ar7x tg rgb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz płytę główną i pamięć RAM??

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Passt napisał:

Jaką masz płytę główną i pamięć RAM??

Aorus Z390 pro s1151 atx . Ram  Corsair Vengeance rgb pro 32gb 3200mhz ddr4 cl16 2x16gb.Zasilacz ATX Corsair rm750x80 plus gold fully i chłodzenie be quiet dark rock4 bk021 oraz obudowa SilentiumPC Armis  AR7x tg RGB.

Edytowane przez MASTERVIKING

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek  trzeba by zmienić chłodzenie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Passt napisał:

Na początek  trzeba by zmienić chłodzenie.

 

 

Czy alf II 420 byłoby ok a co z tymi temp 80-82 stopnie na gpu karta ventusa 3080ti. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MASTERVIKING napisał:

Czy alf II 420 byłoby ok a co z tymi temp 80-82 stopnie na gpu karta ventusa 3080ti. 

Arctic Liquid Freezer II 280 czy 360 wystarczy. Co do karty, to one niestety się grzeją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na karcie zrób UV, przy 3080 praktycznie każdy tak robi, zbijasz pobór prądu konkretnie a na wydajności nie tracisz nic, od 3080 w górę jest konkretne przegięcie z W i grzała że hej.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MASTERVIKING napisał:

Co masz na myśli pisząć żebym wymienił cały konfig kompa ? nie po to dałem tyle kasy na procek i kartę płytkę z90 żebym teraz to wymieniał.

XD chodziło mi o to żebyś napisał co tam masz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Ocho napisał:

XD chodziło mi o to żebyś napisał co tam masz 

Sorry źle zrozumiałem treść pytania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, MASTERVIKING napisał:

Czy alf II 420 byłoby ok a co z tymi temp 80-82 stopnie na gpu karta ventusa 3080ti. 

Byłoby bardzo spoko ale nie zmieścisz go do tej budy, 360 maksymalnie wchodzi na top czy przód obudowy. Oczywiście jak kupisz chłodzenie to daj chłodnice na top. Po zmianie chłodzenia cpu może zrobi sie trochę chłodniej w obudowie = spadek temp. na gpu. Zapewne zmiana wentyli z przodu też by trochę pomogła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Ocho napisał:

Byłoby bardzo spoko ale nie zmieścisz go do tej budy, 360 maksymalnie wchodzi na top czy przód obudowy. Oczywiście jak kupisz chłodzenie to daj chłodnice na top. Po zmianie chłodzenia cpu może zrobi sie trochę chłodniej w obudowie = spadek temp. na gpu. Zapewne zmiana wentyli z przodu też by trochę pomogła

Wtedy może obejdzie się bez uv który boje się samemu zrobić żeby czegoś nie popsuć  niektórzy twierdzą że uv podniesie wydajność i spadek temp inni że uv zmniejszy wydajność już sam nie wiem co robić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale no trzeba też pamiętać że 80-82 stopnie na takiej mocnej karcie to nic dziwnego, raczej nie masz takiej temp. w spoczynku. Zabudowany front obudowy tutaj też nie pomaga

Edytowane przez Ocho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Ocho napisał:

Ale no trzeba też pamiętać że 80-82 stopnie na takiej mocnej karcie to nic dziwnego, raczej nie masz takiej temp. w spoczynku. Zabudowany front obudowy tutaj też nie pomaga

Mowa tu o np metro exodus mowa edycja extremalne ustawienia dlss jakość rt ultra i trzyma całkiem dobry klatkarz zmartwiłem się tylko tą temperaturą.

Edytowane przez MASTERVIKING

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, MASTERVIKING napisał:

Mowa tu o np metro exodus mowa edycja extremalne ustawienia dlss jakość rt ultra i trzyma całkiem dobry klatkarz zmartwiłem się tylko tą temperaturą.

A zobacz jakie będą tempy bez tego szkła z przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Ocho napisał:

A zobacz jakie będą tempy bez tego szkła z przodu

Jakiego szkła chodzi Ci o bok obudowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, MASTERVIKING napisał:

Jakiego szkła chodzi Ci o bok obudowy ?

O przód ale sprawdziłem w necie że to cały front trzeba ściągnąć.. Jak masz siły to sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Ocho napisał:

O przód ale sprawdziłem w necie że to cały front trzeba ściągnąć.. Jak masz siły to sprawdź

Ścìagnąłem dziś bok obudowy i temp spadła do 75 stopni ale założyłem na powrót bo nie chcę tyle kurzu na sprzęcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MASTERVIKING napisał:

Ścìagnąłem dziś bok obudowy i temp spadła do 75 stopni ale założyłem na powrót bo nie chcę tyle kurzu na sprzęcie. 

gdzie trzymasz kompa? Podłoga, jakaś zabudowa, biurko? Zmiana obudowy dużo by dała. W trosce o grafe O11 jakieś byłoby spoko bo wentyle na spodzie można umieścić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Ocho napisał:

gdzie trzymasz kompa? Podłoga, jakaś zabudowa, biurko? Zmiana obudowy dużo by dała. W trosce o grafe O11 jakieś byłoby spoko bo wentyle na spodzie można umieścić 

Chwilowo na podłodze podłączony pod tv samsung 4k. Ps napisz propozycję jakieś b dużej chłodnej obudowy jak możesz. 

Edytowane przez MASTERVIKING

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.07.2021 o 13:13, MASTERVIKING napisał:

Wtedy może obejdzie się bez uv który boje się samemu zrobić żeby czegoś nie popsuć  niektórzy twierdzą że uv podniesie wydajność i spadek temp inni że uv zmniejszy wydajność już sam nie wiem co robić. 

Tam sie nie da niczego zepsuć, najwyżej będzie niestabilnie i podbijesz napięcie albo zmniejszysz zegar, sprawdz na OSD do jakiego zegara ci spada najniżej np grając w wymienione metro i możesz zacząc obniżaj napięcie właśnie pod taki, na 3080 to nawet 10c można zbit a wydajności nie stracić bo zegar i tak dropi zapewne poniżej 1900mhz przy takich temperaturach na stocku i ujowym PL limicie. Żadne sztuczki ze sciąganiem boku czy wymienianie wentylatorów obudowie nie da ci tyle na tej karcie co UV, 3080/Ti i 3090 wżerają Waty jak szalone bez "poprawy fabryki" :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnięcie boku budy dało mu 10 stopni więc taka O11D XL z wentylami na dole powinna bardzo pomóc. O uv się nie wypowiadam bo na przemian słyszę że to dobre i złe, a sam nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy normalny od 3080 w górę robi UV na tych kartach bo pobór w watach jest przesadzony i jest grzała nieziemska nawet na strixie od asusa ciężko to ogarnąć na stocku, to jest chwila roboty i uprzedzam pytanie: nie UV nie psuje kart :E 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...