Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Ocho napisał:

Ściągnięcie boku budy dało mu 10 stopni więc taka O11D XL z wentylami na dole powinna bardzo pomóc. O uv się nie wypowiadam bo na przemian słyszę że to dobre i złe, a sam nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie

 

https://www.morele.net/obudowa-lian-li-o11dynamic-xl-o11dxl-a-6477350/ chodzi o taką? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do chłodzenia 9900K polecam AIO Alphacool Eisbaer 420 CPU w obudowie Phanteks Enthoo Pro. Nie polecam Krakena X62, bo się nie wyrabia. Planuję go zmienić właśnie na misia polarnego :) Obecnie używam powyższej obudowy i AIO Eisbaer 420 z konfigiem w sygnaturce. 

Edytowane przez Andree

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Andree napisał:

Do chłodzenia 9900K polecam AIO Alphacool Eisbaer 420 CPU w obudowie Phanteks Enthoo Pro. Nie polecam Krakena X62, bo się nie wyrabia. Planuję go zmienić właśnie na misia polarnego :) Obecnie używam powyższej obudowy i AIO Eisbaer 420 z konfigiem w sygnaturce. 

Ładne chłodzenie ale trochę daje po kieszeni nie zależy mi tyle na rgb co na wydajności. Co do obudowy to strasznie mi się nie podoba?

Edytowane przez MASTERVIKING

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu wydawać tyle kasy na eisbaera skoro dostępny jest sporo tańszy ALF II 360, z resztą 280 też starczy, te arctici są bardzo wydajne bo mają grubą chłodnicę i nawet 280 robi super robotę, kwestia posiadania dobrej obudowy aby ta gruba chłodnica nie zachaczała o radiator sekcji na płycie czy ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ten 9900K przegrzewa się chłodzony Krakenem X62, więc mogę wyciągnąć na nim tylko 4,7 GHz, o 5 GHz mogę tylko marzyć. Ale Kraken X62 dmucha gorącym powietrzem przez wieko obudowy, więc nie można powiedzieć że nie chłodzi. To procesor wytwarza za dużo ciepła, dostałem jakiś kiepski egzemplarz (kupiłem wersję OEM bo była tańsza niż Box).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.07.2021 o 07:27, Andree napisał:

Mi ten 9900K przegrzewa się chłodzony Krakenem X62, więc mogę wyciągnąć na nim tylko 4,7 GHz, o 5 GHz mogę tylko marzyć. Ale Kraken X62 dmucha gorącym powietrzem przez wieko obudowy, więc nie można powiedzieć że nie chłodzi. To procesor wytwarza za dużo ciepła, dostałem jakiś kiepski egzemplarz (kupiłem wersję OEM bo była tańsza niż Box).

Ja mam wersję z pudełkiem bryłą. Chciałbym kupić obudowe i chłodzenie tak żeby koleś który będzie mi to robił informatyk wyciągnął 5ghz i podkręcił pamiątki.

Edytowane przez MASTERVIKING

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Eisbaer 420 CPU to jedno z najlepszych AIO, ale potrzebuje odpowiedniej obudowy.

Z tego wątku wynika że poza Phanteks Enthoo Pro 1 i 2 kompatybilne są także Phanteks Eclipse P500A i Fractal Design Meshify S2.

Ale mi Phanteks Enthoo Pro 1 się podoba, złożyłem swoje dwa kompy do tych obudów (w sygnaturce i ten i9 9900K). Jest mnóstwo miejsca na dyski i SSD, są trzy zatoki 5,25'' (np. na napęd optyczny, czytnik kart SD, panel audio do Soundblastera lub HDD 3,5'' na gumowych amortyzatorach), nie ma problemu z długimi kartami graficznymi, żadnego okna więc nic mi nie świeci po nocy. Nawet dają pudełko z czarnymi śrubkami i tych śrubek jest duży zapas po złożeniu kompa! No i są mocne blachy z doskonałą powłoką lakierniczą, doceniam to bo miałem obudowę której lakierowane blachy można było porysować nawet paznokciem! Do obudowy można dokupić zestaw filtrów powietrza firmy Demciflex.

https://www.ceneo.pl/71049329

Edytowane przez Andree

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arctic 360 i tak będzie lepszy od wersji 420 eisbaera, a jak już ma być 420 to arctic ma w swojej ofercie taki rozmiar już, w dodatku można kupić poniżej 5 stówek który zamiecie eisbaera 420 już na amen.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.07.2021 o 23:32, Send1N napisał:

arctic 360 i tak będzie lepszy od wersji 420 eisbaera, a jak już ma być 420 to arctic ma w swojej ofercie taki rozmiar już, w dodatku można kupić poniżej 5 stówek który zamiecie eisbaera 420 już na amen.

https://www.morele.net/obudowa-lian-li-o11dynamic-xl-o11dxl-a-6477350/ ta obudowa pod arctic 420  styknie ?

Edytowane przez MASTERVIKING

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Ocho napisał:

No nie, 360mm to max jaki obsłuży ale i 360 będzie odpowiednie

To weź mi zlinkuj jakaś obudowę wielką żeby 420 zmieściła tylko w miarę ładna i przewiewną bo akurat tak dynamic xl o11 srebrna jest śliczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MASTERVIKING napisał:

To weź mi zlinkuj jakaś obudowę wielką żeby 420 zmieściła tylko w miarę ładna i przewiewną bo akurat tak dynamic xl o11 srebrna jest śliczna.

No to weź tą O11 i 360mm AIO. Budka ma na tyle fajny przepływ powietrza że temperaturki i tak będą bdb. Ale jak naprawdę chcesz 420mm to może jakaś meshify 2XL, 7000D (mój faworyt bo dużo wiatraczków wejdzie ale jak na złość nie mogę znaleźć żadnej dostępnej) albo Lian Li odyssey X jak masz taką kasę na budę. Jest jeszcze bequiet 900 ale zabudowany przód jakoś mi to się nie podoba

Edytowane przez Ocho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odysey to już przegięcie z cena, bez sensu jest wydawać tyle kasy na szopę żeby stara i9 zrobiła dodatkowe 100mhz które nic nie da :E brać arctica 360 na grubej chlodnicy + Lian Li O11Dynamic XL i styknie i tak juz sporo jak za bude...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.07.2021 o 19:39, Send1N napisał:

Odysey to już przegięcie z cena, bez sensu jest wydawać tyle kasy na szopę żeby stara i9 zrobiła dodatkowe 100mhz które nic nie da :E brać arctica 360 na grubej chlodnicy + Lian Li O11Dynamic XL i styknie i tak juz sporo jak za bude...

Ta obudowa nie dość że spora to i piękna jak dla mnie ta wersja ze srebrnym szczotkowanym kolorem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.07.2021 o 19:39, Send1N napisał:

Odysey to już przegięcie z cena, bez sensu jest wydawać tyle kasy na szopę żeby stara i9 zrobiła dodatkowe 100mhz które nic nie da :E brać arctica 360 na grubej chlodnicy + Lian Li O11Dynamic XL i styknie i tak juz sporo jak za bude...

Ja nie chcę 100mhz tylko żeby koleś mi wykręcił na około 5ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jakie masz chłodzenie? ALF II 360 ze spokojem pozwoli na podkręcenie 9900k ale to jaki wynik uzyskasz zależy oczywiście od sztuki procka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką jak wszędzie, jak najlepszą. Chyba akutalnie top to kryonaut extreme ale i zwykły da radę, tak samo GC-Extreme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, MASTERVIKING napisał:

https://proline.pl/chlodzenie-wodne-arctic-liquid-freezer-ii-360-p1391536 taka cena będzie ok ? jaką pastę do niej wgl do tych chłodzeń wodnych nakłada się pastę termoprzewodzącą?

Przecież w zestawie jest pasta i to bardzo dobra bo arctic MX-4 nic nie musisz kupować, kryonaut to przereklamowany produkt w dodatku ma swoje problemy

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłeś już  etap kupna obudowy i zacząłeś  coś  kręcić proca??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.08.2021 o 08:24, Passt napisał:

Zakończyłeś już  etap kupna obudowy i zacząłeś  coś  kręcić proca??

Jeszcze nie puki co mam fundusz na chłodzenie i połowę kasy na obudowę a co do tej obudowy ona wgl nie ma wiatraków czyli będę musiał dokupić ?a moze jest jeszcze jakaś lepsza obudowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się w chwili obecnej zastanawiam nad be quiet Silent Base 802 i Phanteks Eclipse P500A.

Tylko nie wiem jakiej potrzebujesz.

W wymienionych obudowach zmieścisz chłodnice 360 mm.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MASTERVIKING napisał:

a co do tej obudowy ona wgl nie ma wiatraków czyli będę musiał dokupić 

O jakiej mowa? bo to akurat plus ? zazwyczaj są badziewne i trzeba się motać z ich sprzedażą bo zagracają mieszkanie :E AiO tez powinni sprzedawać z i bez wentyli (w tańszych wersjach) człowiek by mniej życia tracił xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2021 o 15:22, Send1N napisał:

O jakiej mowa? bo to akurat plus ? zazwyczaj są badziewne i trzeba się motać z ich sprzedażą bo zagracają mieszkanie :E AiO tez powinni sprzedawać z i bez wentyli (w tańszych wersjach) człowiek by mniej życia tracił xD

Lian Li O11Dynamic XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...