Skocz do zawartości
warnn

ubiquiti UniFi Switch 8xGbE PoE 60W

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Posiadam urządzenie ubiquiti UniFi Switch 8xGbE PoE 60W

Mam skonfigurowaną całą sieć i wszystko działa prawidłowo. Problem w tym że mimo że na 5 porcie mam wpiętą skrętkę która idzie do portu w ścianie po czym jest wpięty do TV w którym działa internet bez zarzutu to cały czas miga mi pomarańczowa dioda, co może być powodem, bo domyślam się że prawidłowe działanie powinno być sygnalizowane zieloną diodą.

https://ibb.co/0nmVRR7

W skrócie:

Do routera wchodzi kabel z modemu, kabel z AP TP-LINK i Kabel łączący go ze switchem, w switchu są wszystkie gniazdka eth jakie mam w domu, jedno wychodzi zaraz za TV i po podłączonie daje internet i normalnie odpadam wszystko w 4k bez problemu ale switch cały czas miga na pomarańczowa i chciałbym rozwiązać ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież masz wszystko opisane na obudowie, zielone diody tyczą się połączeń gigabit ethernet 10/100/1000 Mbit, natomiast pomarańczowa dioda dotyczy wynegocjowanej prędkości fast ethernet 10/100 Mbit.

Telewizory przeważnie mają tanie sieciówki 100 Mbit.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli po prostu to informacja że urządzenie korzysta z mniejszej przepustowości niż ma możliwość tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, wiele urządzeń pomarańczową diodą oznacza link 10/100 Mbit ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mozesz to sprawdzic poprzez zainstalowanie jakiegos programu ktory robi za serwer dhcp i podpiecie sie bezposrednio kablem lapek <> TV i mozesz sprawdzic jaka predkosc osiaga polaczenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, xede napisał:

mozesz to sprawdzic poprzez zainstalowanie jakiegos programu ktory robi za serwer dhcp i podpiecie sie bezposrednio kablem lapek <> TV i mozesz sprawdzic jaka predkosc osiaga polaczenie

Po co DHCP? Do sprawdzenia prędkości połączenia to nie jest w ogóle potrzebne chyba, że nie działa APIPA ale wtedy problem z siecią jest większy :)
Wystarczy wpiąćkabel do innego switcha, laptopa, komputera, routera i sprawdzić jakie połączenie się zestawi na podstawie diód na karcie sieciowej. Co oznacza konkretny kolor/kombinacja kolorów/dioda będzie w instrukcji lub jak w tym wypadku podane na obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi