Skocz do zawartości
LenyBomba

Izolowanie sieci

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 
Pracuje nad projektem w którym w miejscach udostępniany za darmo będzie Internet. Niestety pomimo wiedzy na temat sieci, jeśli chodzi o wdrożenia moja wiedza jest 0 i potrzebuje pomocy...
Wszystkie 3 punkty są istniejące
W 1 punkcie jest szafka w której jest niezarządzalny switch i używane 4 porty, wszystkie na komputery stacjonarne. Zbiega się to gdzieś do niezidentyfikowanego modemu i routera w jednym.
Czy jest jakiś inny sposób niż zakup zarządzalnego switcha na którym wydzielę vlan dla punktu przyłączenia routera udostepniającego Internet, a do już używanych komputerów inny vlan +trunk na porcie na którym jest Internet?

W punkcie drugim jest switch->firewall->switch, switche z tego co wiem bez absolutnie żadnej konfiguracji. Wszystkie swiche zarządzalne, a w sieci pracuje serwer DHCP. 
W planie mam na 1 switchu dodać trunk dla np vlanu 70, na 2switchu trunk + port dla routerów udostępniajacych darmowy internet.

Punkt 3 to samo, tylko bez firewalla

Czy to ma prawo funkcjonować, czy potrzebne są jakieś poprawki? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na początku to zlokalizuj ten modemo-router, i zobacz jakie możliwości posiada

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Barbarzyńca. Brutalna siła i wytrzymałość zgniotą każdego na drodze. Zero pajacerki w jakieś czary tylko okładanie młotem wszystkiego co się rusza 😂
    • Elegancko. Wymęczyłem calaka. Giera dobra, ale poza tym przegiętym wyścigiem jest za łatwa na klasycznym. Tak - trzeba grać ostrożnie, bo hp szybko schodzi, ale wystarczy dobrze się ustawić za osłoną i pykać na spokojnie headshoty. Finałowa misja była trudniejsza w oryginale jak w remaku na klasycznym. Raz tylko padłem i to od własnego molotowa bo mi się odbił od ściany . Widać dużą pracę włożona w odtworzenie miasta. Sporo detali i fajnych miejscówek, ale jest pusto. Miasto podoba mi się bardziej niż w gta5. Szkoda zmarnowanej pracy, bo to wydmuszka.  Mogli to lepiej wykorzystać w trybie swobodnym. Dodać coś więcej od siebie. Pewnie kasy i czasu brakło.
    • Ja miałem wersje 630w (bronze)tego psu i z hd 7950 w parze z fx-8350 @ 4.6ghz jeszcze bylo w miarę, pozniej przy r9 290 jak zobaczyłem pod obciążeniem w gpu-z 11.39v to myślałem że program pokazuje bzdury, wpiąłem się sondami najpierw w wiązkę atx 24pin i pod obciążeniem było 11.70v ale na przewodach idących do karty faktycznie było te 11.40v mimo to komp jeszcze chodził  mimo wszystko zmieniłem ten zasilacz a smart se 630 chodzi sobie do dzis u kumpla z o wiele mniej żrącym cfg ( r5 2600 @ 4.1ghz + GTX 1660Ti). W pózniejszym czasie wyszła wersja Gold tego zasilacza z DC-DC podobno nieco lepiej się zachowywał ale też nic specialnego.
    • Możliwe Panowie, że oryginalne termopady wysiadły po 2 miesiącach kopania? Przy takich samych ustawieniach, ale niższej temperaturze otoczenia mam 102* na 3080 suprim. Wcześniej przy wentylach na 70% było 94-96, teraz 80% i 100-102*.
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...