Skocz do zawartości
PełenLuz

i5 6500 a bottleneck przy gtx 1660

Rekomendowane odpowiedzi

Ten pierwszy filmik to już dosłownie dramat, na FX-8350 działało mi to dwukrotnie lepiej :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@2xup

Wow, spadki do 30 na tym pentaku to kwintesencja wydajności - toż to gorzej niż na zwykłej PS4😆 i to nawet bez większej zadymy.

Chłopie grywalny bf to przynajmniej te stałe 60 kl/s, a nie jakieś spadki i szarpanie do 30/40 , i nikt tu o konsolach ci nie pisał

Edytowane przez kochan4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tego typu grach to nawet te 60 stałe bez szarpnięć jest do niczego :/ a tam nie dość że dropy do 30 to jeszcze ścina na ścinie :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Miałem kręconego i5 2500 k 4,5ghz, (wydajność i5 6500) , wieczne ściny i spadki nawet w bf1, o bf5 i płynnej rozgrywce można było pomarzyć

A i7 2600 nawet nie kręcony ogarniał sprawę wyśmienicie

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, Send1N napisał:

W tego typu grach to nawet te 60 stałe bez szarpnięć jest do niczego :/

Analogicznie jak 2560x1440. 😉

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 21.07.2021 o 22:37, Hubiq napisał:

No właśnie wiem o czym piszę, bo wymieniałem i5 4590 na i7 4790, a ostatnio miałem okazję testować i5 6600 i i7 6700. Spece na forum polecają takie wymiany, a rzeczywistość jest taka, że zyskuje się jedno wielkie g*wno po takiej wymianie 4/4 na 4/8. Chyba, że mowa tutaj o jakimś starym i5 3xxx na i3 10100F, którego przewaga nie będzie wcale zależała od cudownych 4 wątków więcej, tylko większej mocy pojedynczego rdzenia. 

Wiesz, mój dobry kolega sąsiad miał takie powiedzenie, mianowicie: "srał i jechał"

Za takie herezje to powinni zamykać! Ostatnio miałem trochę sprzętu w domu i testowałem właśnie między innymi s1150 (miałem też w między czasie 6700k). Dłuższy czas posiadałem 4690k a że się trafił to zamieniłem na 4470k, obecnie mam zamontowanego drugiego 4790k  i mam porównanie z tego tytułu. Różnica jest zauważalna pomiędzy 4690k nawet wykręconym na 4,5ghz bo takiego miałem a i7. Nawet w windzie dało się zauważyć jakby szybsze otwieranie niektórych stron - głównie mapowych z różnymi mapami. W grach to też na pewno różnica wystepuje nie ma bata bo i trochę więcej pamięci cache ma 7

A jeżeli chodzi o 4590 to różnica na pewno będzie mega zauważalna pomiędzy takim kręconym na 4,5Ghz 4690k a tym z czego wymieniałeś. 800mhz drogą nie chodzi.

Edytowane przez Diesel_Wawa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi