Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
Noszę się z zakupem na firmę laptopa gamingowego, który będzie służył w głównej mierze do pracy.

Mam na oku kilka modeli typu MSI GP66 czy MSI GP76 , Aorus 17G czy Aorus 15P. Lenovo Legion 7 16ACHg6 - zupełnie niedostępny.

Zakupu mogę dokonać w PL, ale też przez Amazon czy inny sklep z zagranicy.

W stosunku cena/sprzęt chyba najlepiej dziś wypada MSI GP76 z x-kom za 9899: https://www.x-kom.pl/p/656030-notebook-laptop-173-msi-gp76-i7-11800h-32gb-1tb-win10-rtx3070-240hz.html

Co wy sądzicie? Może czegoś nie wziąłem pod uwagę? Warto poczekać dłużej czy mimo bardzo średniej sytuacji brać teraz co jest?

Edytowane przez SkubiDoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O GP66 wyżej wspominałem, ale nie mam problemu z przenoszeniem ciut większej 17stki tj. GP76, a ta kosztuje niewiele więcej..
Dell ma słabszy procesor i grafikę

EDIT: O tym Gigabyte nawet nie myślałem szczerze.. jakieś opinie na temat tego modelu? Nie rozwali się to jak chodzi o zawiasy itd? x) Trochę przypomina Clevo?

Teraz na celowniku mam te dwa:

https://www.x-kom.pl/p/656030-notebook-laptop-173-msi-gp76-i7-11800h-32gb-1tb-win10-rtx3070-240hz.html
https://www.x-kom.pl/p/662555-notebook-laptop-173-gigabyte-a7-r9-5900hx-16gb-512-win10-rtx3070-144hz.html

Przy czym za Msi przemawia 32GB ram oraz 1TB dysk w tej samej cenie


EDIT: Znalazłem komentarz na temat tego Gigabyte: https://www.reddit.com/r/GamingLaptops/comments/o83jwr/gigabyte_a7_x1_psa_there_are_three_hidden_screws/
jest raczej negatywny

EDIT2: Jest jeszcze GE76 tylko pytanie czy warto dopłacać 2100zł https://www.apollo.pl/produkt/laptop-msi-ge76-raider-11ug-277pl-i7-11800h32gb-ram2tb-ssd-m-2rtx3070-16gbw1017-3039360-hz,225958.html





EDIT3: Czy GE76 oprócz wiadomych lepszych rzeczy typu większa bateria, lepsza kamera, większy dysk posiada lepsze chłodzenie czy coś w tym stylu? Czy to jedno i to samo jak chodzi o środek?

https://pl.msi.com/Laptops/Products#?tag=Seria-GE&compare=R0U3Ni1SYWlkZXItMTFVWA==,R1A3Ni1MZW9wYXJkLTExVVg=

Edytowane przez SkubiDoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że laptop gamingowy, ale czy w pracy będziesz wykorzystywał kartę graficzną? Szczerze mówiąc to jeśli nie będzie ona aż tak bardzo ważna to może nie warto kupować aż tak drogiego laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić coś na czym można również od czasu odpalić gierkę czy zmontować filmik z wakacji, stąd grafika jest istotna. Nie chodzi o fundusze - do 12k wszystko akceptowalne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waga: ~4,5kg , gdzie GP76 to 2,9 kg... z lepszym prockiem, dyskiem, ramem i grafiką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SkubiDoo

Przeszedłem z "pcmasterrace" na MSI GP76 i jestem zadowolony.
Wydajność na poziomie mojego poprzedniego PC 5600X + 16GB 3800CL14 i RTX2070S. 

Używam go w trybie zrównoważonym, przez co nie jest tak głośny, a temperatury np. w CoD MW i CW oscylują na cpu w granicach 90"C i 70-85"C gpu, w zależności też na czym leży. Do tego BIOS w nim jest odblokowany, więc można podkręcać, zmieniać timmingu ramu itd.

Edytowane przez seba1995x
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, SkubiDoo napisał:

Waga: ~4,5kg , gdzie GP76 to 2,9 kg... z lepszym prockiem, dyskiem, ramem i grafiką...

Sprawdziłem na stronie producenta i waga wynosi 2,6 Kg. To musiał być błąd. Oczywiście to są kwestie preferencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że od tego A7 lepszy pod względem wykonania będzie Aorus, natomiast jeśli szukasz tylko relacji wydajności, to jest ok. Laptopy Gigabyte do niedawna były mało znane na rynku a na dzień dzisiejszy można powiedzieć, że zostały przyjęte z otwartymi rękoma przez użytkowników urządzeń mobilnych. GP66/76 to też dobra opcja wydajnego i lekkiego laptopa. Kwestia jaki preferujesz rozmiar matrycy. Laptopy 17,3" są dobrym wyborem, jeśli ktoś nie podpina zewnętrznego monitora. Z tańszych alternatyw można by zejść z grafiką do RTX-a 3060/70.

Gigabyte AORUS 17G i7-11800H/32GB/512/Win10 RTX3070 10449zł

Wydajny sprzęt z ekranem 17,3" 300Hz ośmio-rdzeniowym procesorem i7-11-stej generacji i kartą graficzną RTX 3070 130w, który poradzi sobie z najbardziej wymagającymi tytułami. 

Acer Nitro 5 R9-5900HX/32GB/1TB/W10 RTX3080 165Hz 11399zł

Ciekawostką jest laptop Acer z nowym ekranem 15,6" wqhd 165Hz. Jest to absolutna nowość, bo z reguły laptopy miały rozdzielczość fhd, lub uhd.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców poszedłem w GE76 - a dokładnie GE76 Raider 11UG-277PL 

Jutro mam odebrać, także zobaczymy co to przyjdzie ?

Edytowane przez SkubiDoo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.07.2021 o 15:16, SkubiDoo napisał:

Koniec końców poszedłem w GE76 - a dokładnie GE76 Raider 11UG-277PL 

Jutro mam odebrać, także zobaczymy co to przyjdzie ?

No i jak oceniasz tego Raidera? Nie ukrywam że czekam na Twoje wrażenia ?.

W dniu 21.07.2021 o 17:51, seba1995x napisał:

@SkubiDoo

Przeszedłem z "pcmasterrace" na MSI GP76 i jestem zadowolony.
Wydajność na poziomie mojego poprzedniego PC 5600X + 16GB 3800CL14 i RTX2070S. 

 

Leopardzik jest rewelacyjny ja również jestem z niego zadowolony i spokojnie jest w stanie zastąpić stacjonarny komputer jednocześnie będąc w pełnić mobilnym kombajnem do gier i pracy. Naprawdę świetna maszyna ?

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę napisać "szacun" nie widzę bowiem nikogo kto wsadzałby w tym temacie lenovo. 

Tak na poważnie  raider to taki leopard ale bardziej świecący i ma odświeżanie 360.  Myślę że będziesz z niego mega zadowolony. Musisz się tylko liczyć z wysokimi temperaturami cpu pod obciążeniem

Swojego leoparda mam od dnia premiery i wygląda na to że byłem pierwszą osobą która na tym forum go kupiła. Dlaczego o tym piszę bo przeszedłem drogę od wściekłości na temperatury aż po zachwyty nad jego wydajnością i ogólnymi zaletami. Mam wrażenie że msi bocznymi drzwiami weszło ze swoją serią i zyskuje coraz więcej użytkowników.  

Ciekawi mnie natomiast jaka będzie odpowiedź hp z tego segmentu 

5 godzin temu, azgan napisał:

No i jak oceniasz tego Raidera? Nie ukrywam że czekam na Twoje wrażenia ?.

Leopardzik jest rewelacyjny ja również jestem z niego zadowolony i spokojnie jest w stanie zastąpić stacjonarny komputer jednocześnie będąc w pełnić mobilnym kombajnem do gier i pracy. Naprawdę świetna maszyna ?

laptop ma 100% pokrycia srgb nadaje się więc do pracy z grafiką i do zabawy

W x-kom widziałem to cudo

https://www.x-kom.pl/p/658254-notebook-laptop-173-gigabyte-aorus-17x-i9-11980hk-64gb-5121tb-win10p-rtx3080.html

Zapewne ma moc a ciekawe jak jest z temperaturami no i raczej do pociągu to go bym nie wziął (swojego msi biorę)

Edytowane przez andrzej1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z jakości wykonania. Fakt, że tempki potrafią podskoczyć, ale to wiedziałem już go kupując. Mam zamiar się pobawić undervoltage w bios, o którym pisali wyżej ;) 

@andrzej1971jakies specjalne rzeczy ktore wykonales u siebie jak chodzi o instalacje apek itd?

W ogole nie obczajam tego true color - co to jest i co to daje? Jak ustawic do pracy jak do gier? 

Gdzie znajdę jakies opcje oszczedzania baterii czy opcje do gier? 

BTW. jak powinienem ustawić tego całego Optimusa , MSIHybrid? 

Jedyny przebój jaki mialem to wczoraj pol dnia walki z VPN firmowym. Niby sie laczylem, ale po polaczeniu momentalnie wycinalo mi ruch na porcie 80. Winnym okazala sie aplikacja Kiler..

Edytowane przez SkubiDoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ustawienie na hybryd bo zwyczajnie nie chce mi się przełączać co jakiś czas. Laptop jest w domu używany jako stacjonarka i przenoszony do pociągu a tu praktycznie cały czas jest podpięty do gniazdka. Nie uruchamiam go np gdy jestem w tramwaju. 

Zobacz SubiDoo jak fajnie opierasz ręce na laptopie i kompletnie nic się nie ugina.  Mój omen miał identycznie ale już nitro z rtx 2060 nie i to wkurza. Nie wiem jak obecne TUF-y ale wcześniejsze z rtx 2060 potrafiły się uginać. Trochę to wkurzało

Aplikacje instaluje standardowo i nie mam zainstalowanego nvidia experience

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie stuka puka ugina się wszystko chodzi jak trzeba. 

Gdzie mogę poczytać więcej o tych ustawieniach hybryd itd bo w sumie nie ogarniam a czasem z laptopa korzystam właśnie w podróży..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputronik się postarał. Wymienili lapka i jeszcze antyvira za 300zl dorzucili gratis. Mają też sprawdzić czy nie ma żadnych wad na co wyraziłem zgodę. Jestem na urlopie i dopiero odbiorę w poniedziałek, więc zobaczymy czy wszystko jest okej. Mają kilka dni na sprawdzenie wszystkiego. Jak nie to kolejna sztuka. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputronik to dziadowski sklep. Miałem zamówionego tego lapka. i dostawę z odbiorem w dniu premiery. Informowali mnie że jestem w pierwszej dziesiątce i na pewno dostanę w terminie. W dniu premiery okazało sie że nie dostanę laptopa i muszę czekać. Na szczęście miałem zamówiony dodatkowo na morele i ci ostatni zachowali się wzorowo bo nie dość że dostałem laptopa za pobraniem to jeszcze właśnie w dniu premiery 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2021 o 15:29, seba84_2005 napisał:

Komputronik się postarał. Wymienili lapka i jeszcze antyvira za 300zl dorzucili gratis. Mają też sprawdzić czy nie ma żadnych wad na co wyraziłem zgodę. Jestem na urlopie i dopiero odbiorę w poniedziałek, więc zobaczymy czy wszystko jest okej. Mają kilka dni na sprawdzenie wszystkiego. Jak nie to kolejna sztuka. 

Ja jestem bardzo zadowolony z MSI GP76 Leopard 11UG-059PL i praktycznie nie ma się do czego doczepić jedynie temperatura procka mogłaby być trochę lepsza ale już zamówiłem Thermaltake Massive 20 RGB więc powinno być lepiej. Drugi raz też bym kupił właśnie tego lapka?

 

 

 

Edytowane przez azgan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile wasze lapki potrafią wytrzymać na jednym ładowaniu bez zasilacza pracy biurowej?

 

U mnie to jest bardzo kiepski wynik i zastanawiam się skąd wynika.. powinienem jakieś specjalne ładowanie/rozładowanie zrobić? 

Edytowane przez SkubiDoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry czas pracy na jednym ładowaniu baterii mają laptopy konsumenckie i biznesowe z niskonapięciowymi procesorami, które nie posiadają karty graficznej.

Wydajne podzespoły pobierają więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cynk. Na prawdę świetnie odpowiedziałeś na moje pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.07.2021 o 20:27, SkubiDoo napisał:

Nic mi nie stuka puka ugina się wszystko chodzi jak trzeba. 

Gdzie mogę poczytać więcej o tych ustawieniach hybryd itd bo w sumie nie ogarniam a czasem z laptopa korzystam właśnie w podróży..

Jak grasz na ekranie lapka to ustaw w appce MSI na discrete mode będziesz miał więcej fps'ów w grach

W dniu 21.07.2021 o 17:51, seba1995x napisał:

 

Używam go w trybie zrównoważonym, przez co nie jest tak głośny, a temperatury np. w CoD MW i CW oscylują na cpu w granicach 90"C i 70-85"C gpu, w zależności też na czym leży. Do tego BIOS w nim jest odblokowany, więc można podkręcać, zmieniać timmingu ramu itd.

Ja również i uważam że to najlepszy z trybów. Można powiedzieć że jest stosunkowo cicho i nadal wydajnie ?

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, SkubiDoo napisał:

@azgan jak z baterią u Ciebie bez ładowarki? 

To zależy w jakim trybie ?

Ten Raider podobnie jak Leopardzik to cudny sprzęt ?. Właśnie oglądam recki i z podziwu wyjść nie mogę jaki solidny sprzęt dostarczyło nam MSI ?

 

 

Jednym słowem wypas a przecież wersje z nowszym prockiem Intela są jeszcze lepsze. Z mojej strony mogę dodać tylko tyle że sprzęt tani nie jest ale jest wart każdej wydanej złotówki na niego ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...