Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Robisz coś na lapku w tym czasie czy tyle w idlu zjada? Jak w idlu to coś drenuje baterię. Sprawdź obciążenie cpu jak nic nie robisz ile ma użycia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok chyba msi afterburner ktory chodzil w tle mi pojadał baterie - teraz faktycznie dioda jest biała czyli chyba działa grafa intela - juz nie pamietam jak to bylo w instrukcji

 

EDIT:

Wszystko jasne. Działałem na grafice od Nvidii, dlatego to tak zjadało x) 

 

"Dioda LED zasilania / GPU Mode LED • Świeci na biało, gdy włączone jest zasilanie notebooka i zintegrowany tryb GPU.. • Świeci na pomarańczowo, gdy istnieje opcjonalnie obsługiwany dyskretny tryb GPU mode. "

Edytowane przez SkubiDoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie sprawdzam czy kolor diody jest taki, a nie inny. W panelu nvidii po ilości opcji już widzę na którym gpu jestem, albo w apce od msi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam lapka podpiętego pod inny ekran to bez znaczenia czy mam tryb dyskretny czy wł. integre? 

Ten tryb dyskretny to jeśli rozumiem tylko do grania na ekranie lapka się przydaje tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azganzależy pod który port podłączysz monitor. Jedne są sparowane z gpu nvidii, a inne z integrą. Najlepiej podłączyć monitor i sprawdzić w panelu nvidii z jaką kartą jest połączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, SkubiDoo napisał:

 

Wszystko jasne. Działałem na grafice od Nvidii, dlatego to tak zjadało x) 

 

"Dioda LED zasilania / GPU Mode LED • Świeci na biało, gdy włączone jest zasilanie notebooka i zintegrowany tryb GPU.. • Świeci na pomarańczowo, gdy istnieje opcjonalnie obsługiwany dyskretny tryb GPU mode. "

 

Godzinę temu, seba84_2005 napisał:

@azganzależy pod który port podłączysz monitor. Jedne są sparowane z gpu nvidii, a inne z integrą. Najlepiej podłączyć monitor i sprawdzić w panelu nvidii z jaką kartą jest połączony.

Podłączyłem do OLED'a po HDMI 2.1 i wygląda na to że obraz na 2 ekranie leci przez GeForce RTX (jest 4K 120Hz z HDR10 i VRR). Zgodnie z tym co pisze SkubiDoo nawet jak przestawiłem tryb dyskretny na MSHybrid w appce MSI to dioda świeci i tak na pomarańczowo.

5 godzin temu, seba84_2005 napisał:

@azganw sottr miałem na stocku 127fps, więc zmiana stockowych taktowań ramu coś jednak daje. Jest przerost formy nad treścią jak ktoś ma zamiar tylko grać na tym lapku. Ja zapycham w premiere 32gb ramu w kilka sekund + pakowanie dużych plików zipem też swoje zjada, więc dla mnie 32GB to mus, a i tak musiałem jakieś kupić. 

A na ile Ci się udało zrobić UV procka? Siadło Ci -70?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UV cpu cały czas mam -70mv core i -40 cache. 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ludziska twierdzą, że wysoka temp jest na cpu. Zrobiłem testy w warzone. Ta gra jak dla mnie najbardziej gniecie cpu z jakich mam. Wentylatory auto tryb extreme performance. Lapek na podkładce od cooler mastera notepala u3 plus bez wentylatorków. UV cpu jak wyżej. 

 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, seba84_2005 napisał:

 

Sprawdz takie ustawienia

20210803-133030.jpg

Sprawdziłem i cisnę na tych Twoich ustawieniach. Dobre są ?

Coś jeszcze zmieniałeś na pamięciach oprócz Timingów? Ustawiłeś T1 czy T2?

4 godziny temu, seba1995x napisał:

Ja musiałem zmniejszyć na -60, pokazywało błędy w HWInfo.

Też będę musiał zjechać na -60 bo -70 było u mnie nie stabilne i zawiesiło mi komputer w Mafia Definitive Edition.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1T gear 1. 

Jak macie uv -70 to ring, czyli cache dajcie fabrycznie 0. Uv cache jak dla mnie nic nie daje względem temperatury, a powoduje tylko niestabilność. Cache zawsze musi mieć mniej zdjęte napięcie. Ja śmigałem chyba z -40 i było stabilnie, a teraz mam 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, seba84_2005 napisał:

1T gear 1. 

 

To się tutaj ustawia czy w innym miejscu? Żeby na tych Twoich timingach wbić 1T tak ma to wyglądać https://imgbb.com/n1NqDhr

42 minuty temu, seba84_2005 napisał:

 Jak macie uv -70 to ring, czyli cache dajcie fabrycznie 0. Uv cache jak dla mnie nic nie daje względem temperatury, a powoduje tylko niestabilność. Cache zawsze musi mieć mniej zdjęte napięcie. Ja śmigałem chyba z -40 i było stabilnie, a teraz mam 0.

No ja ustawiałem tak jak na tym filmiku co dawałeś 

i przy -70 podczas grania musiałem spinaczem biurowym restartować lapka tak się zwiesił ?

Ale skoro mówisz żeby RING ustawić na 0 to zrobię zgodnie z Twoimi zaleceniami bo jak do tej pory wszystkie Twoje ustawienia sprawdzają się u mnie.

Dzięki za te wszystkie porady odwalasz kawał dobrej roboty ?

9 godzin temu, seba84_2005 napisał:

Nie wiem czemu ludziska twierdzą, że wysoka temp jest na cpu. Zrobiłem testy w warzone. Ta gra jak dla mnie najbardziej gniecie cpu z jakich mam. Wentylatory auto tryb extreme performance. Lapek na podkładce od cooler mastera notepala u3 plus bez wentylatorków. UV cpu jak wyżej. 

 

U Ciebie zancie to wygląda ?

Jak uda się uzyskać podobne temperatury to też będę zadowolony.

Podstawkę też mam solidną jakby co (Thermaltake Massive 20 RGB) więc pewnie kwestia dobrych ustawień biosu i będzie bajka ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.08.2021 o 14:45, seba84_2005 napisał:

Na stockowym ramie 1.2v.

3d smark time spy na crucialach z xmp + w apce msi suwaki gpu 200/200:

https://www.3dmark.com/spy/21912101

Zrzut-ekranu-2021-08-03-144210.png

Mój wynik: https://www.3dmark.com/3dm/64496265?

Gdzieś tam nieznacznie słabiej zagrało CPU - prawdopodobnie przez timmingi pamięci? 

i4FnzSj.png
x1ARXNk.png

4snb9T5.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie trzeba zarejestrować laptopa, żeby dostać kod steama?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seba1995x jak klikam odbierz i wybieram produkt z listy dostaje komunikat: "Prześlij Kod kreskowy produktu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I najlepiej dowod zakupu.

Seba piszesz o promce?

Mój Gp 76 11ug się nie kwalifikuje. 

Screenshot-20210805-120633-Chrome.jpg

 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.08.2021 o 11:13, seba84_2005 napisał:

20210803-111247.jpg

Narobiłeś mi ochoty i teraz mnie korci żeby sobie wymienić RAM na taki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, azgan napisał:

Narobiłeś mi ochoty i teraz mnie korci żeby sobie wymienić RAM na taki ?

Tylko w jakim celu? Brakuje Ci ramu?
Jakie masz wyniki w 3dmarku? Powinieneś zbliżone do naszych.

Poza tym mój ma nalepkę "factory seal" na jednej ze śrubek, więc nie wiem czy otwarcie nie powoduje utraty gwarancji - ale nie powinno. W końcu mogę chcieć dołożyć dysk...

Edytowane przez SkubiDoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...