Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Utraty nie powoduje. Jest nawet info od msi na ich forum. Tylko laptopy z serii gs ze względu na utrudniony dostęp do ramu. Plomba ma zadanie informować serwisanta żeby sprawdzić czy np nie była wyminiana pasta we własnym zakresie w razie serwisowania urządzenia. Jeśli nie jest zerwana wiadomo, że nie było grzebane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SkubiDoo napisał:

Tylko w jakim celu?

Wincej fpsów w grach ??

4 minuty temu, SkubiDoo napisał:

Brakuje Ci ramu?
 

A w życiu nawet tego co jest w 100% nie wykorzystuje 

5 minut temu, SkubiDoo napisał:

Jakie masz wyniki w 3dmarku?

Nie wiem bo nie gram w syntetyczne benchmarki ?

6 minut temu, SkubiDoo napisał:

 

Poza tym mój ma nalepkę "factory seal" na jednej ze śrubek, więc nie wiem czy otwarcie nie powoduje utraty gwarancji - ale nie powinno. W końcu mogę chcieć dołożyć dysk...

Miałem właśnie o to pytać. Wolę gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cruciale ładnie się da pocisnąć. Obecnie to chyba najszybsze pamięci jakie można mieć w laptopie.

Zrzut-ekranu-2021-08-05-140924.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seba84_2005 fajnie to wygląda.

Możesz zerknąć na mojego posta: 

 i zobaczyć czy jeszcze coś byś zmienił w ustawieniach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik masz okej, Żeby go podciągnąć musisz bawić się pamięciami. 

U mnie wynik cpu skacze do góry jak się bawię timingami ramu:

Zrzut-ekranu-2021-08-05-144514.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, czego mam 1:22 a nie 1:24 w DRAM Frequency..
W OC CPU/RAM zawsze byłem kiepski

Edytowane przez SkubiDoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz  1:22 = 1400mhz = 2800Mhz. Przestaw na 1:24 i masz 1600mhz. 25 daje 1660 = 3320Mhz. U mnie wstaje na 3300Mhz, ale w testach już się wywala. Nie chce mi się bawić w timingi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w którym miejscu to przestawić to 22 na 24? Bo u mnie jakoś tak jest od początku chyba..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw profil custom w biosie i zmień Memory Ratio.

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, seba84_2005 napisał:

Cruciale ładnie się da pocisnąć. Obecnie to chyba najszybsze pamięci jakie można mieć w laptopie.

Zrzut-ekranu-2021-08-05-140924.png

Ja tam nie będę się już bawić w gmeranie przy stockowych RAM'ach bo nie ma to większego sensu tylko jak ktoś chce wycisnąć max to "trzeba" zainwestować w te Cruciale. Ja na tą chwilę jednak się wstrzymam bo nie chcę rozkręcać lapka, wydajności też mi nie brakuje ale w przyszłości to będzie taka wiśieńka na torcie a żeby przypieczętować cały zestaw dorzucę też Samsunga 980 PRO NVMe 1TB ?.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgan tylko po co taki dysk jak drugi slot obsługuje max pcie gen 3. Już lepiej dołożyć i kupić 2tb gen 3. Mam 500gb w drugim slocie i na tą chwile miejsca mam pod dostatkiem. 

https://www.x-kom.pl/p/477781-dysk-ssd-samsung-2tb-m2-pcie-nvme-970-evo-plus.html

Edytowane przez seba84_2005
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, seba84_2005 napisał:

@azgan tylko po co taki dysk jak drugi slot obsługuje max pcie gen 3. Już lepiej dołożyć i kupić 2tb gen 3. 

https://www.x-kom.pl/p/477781-dysk-ssd-samsung-2tb-m2-pcie-nvme-970-evo-plus.html

Ale ja chciałem dać tego Samsunga 980PRO na podmiankę do pierwszego slotu. 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgan znowu napiszę tylko po co skoro masz już niemalże 980 pro? Fabryczny dysk jaki mamy Samsung PM9A1 to praktycznie wersja oem 980 pro: 

https://whatsnext.pl/dysk-samsung-pm9a1-vs-980-pro/

Dlatego osobiście wolę zainwestować w lepszy/większy ram, lub drugi ssd zamiast wymieniać to co jest dobre ?

Edytowane przez seba84_2005
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, seba84_2005 napisał:

@azgan znowu napiszę tylko po co skoro masz już niemalże 980 pro? Fabryczny dysk jaki mamy Samsung PM9A1 to praktycznie wersja oem 980 pro: 

https://whatsnext.pl/dysk-samsung-pm9a1-vs-980-pro/

Dlatego osobiście wolę zainwestować w lepszy/większy ram, lub drugi ssd zamiast wymieniać to co jest dobre ?

A widzisz nie wiedziałem o tym ?, dzięki za wyjaśnienia ?. W takim razie zrobię tak jak napisałeś wcześniej czyli dorzucę drugi dysk NVME Gen 3 tak żeby mieć w sumie 2TB no i oczywiście te Cruciale na wypasie ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.08.2021 o 14:14, seba84_2005 napisał:

@azgan Wrażenia juz gdzieś pisałem z poprzedniej sztuki, ale napisze jeszcze raz - metalowy, ciężki i wygląda na solidny. Pierwsze wrażenie pozytywne. 

To ja tego co pisałeś wcześniej niestety nie miałem przyjemności przeczytać i nawet nie wiem gdzie tego szukać ale widzę że próbowałeś też przesiadki na inne lapki np. AORUSA więc jeszcze dopytam bo widzę że dobrze się znasz na tych sprzętach - Twoim zdaniem MSI GP76 Leopard 11UG-059PL to obecnie najlepszy wybór w tym przedziale cenowym? Czy jest coś jeszcze lepszego ?

W dniu 22.07.2021 o 15:16, SkubiDoo napisał:

Koniec końców poszedłem w GE76 - a dokładnie GE76 Raider 11UG-277PL 

A Ty SkubiDoo jak oceniasz tego Raidera? Wart swojej ceny? Jesteś zadowolony z zakupu czy drugi raz wybrałbyś już coś innego? Trochę się już pobawiłeś tym sprzętem a nie było okazji zapytać Cię o opinię ?.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma zewnetrzny monitor warto w tej cenie rozważyć zakup asusa strixa g17 z rtx 3080. Był bez problemu do wyrwania nawet poniżej 9k. Aorus też nie jest złym laptopem i przesiadłem się na msi, bo po prostu miałem taki kaprys i chciałem sprawdzić jak msi w tym roku wypada. Aktualnie jeśli coś nie jest dostępne, a msi są nie ma większego wyboru i trzeba brać msi. Dla mnie zakup msi na wielki plus. Gdyby się nie pojawił pewnie bym wziął asusa. 

Profil kalibracji kolorów X-Rite i1Pro 2 wyciągnięty z MSI GS75 Stealth pasujący do matrycy GP76 Sharp LQ173M1JW05

https://www.notebookcheck-ru.com/uploads/tx_nbc2/LQ173M1JW05.icm

Screenshot-20210806-105813-Chrome.jpg

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, seba84_2005 napisał:

Jak ktoś ma zewnetrzny monitor warto w tej cenie rozważyć zakup asusa strixa g17 z rtx 3080. 

Rozważałem też zakup tego ASUSA ale niestety nie jest to dla mnie dobra propozycja. Szukałem możliwie jak najbardziej uniwersalnego zestawu a ten takim nie jest. Potrzebny jest mi sprzęt również do pracy więc kamerka w dzisiejszych czasach pandemii jest niezbędna, wydajność w grach mimo obecności RTX3080 jest również często poniżej oczekiwań zwłaszcza w zestawieniu z RTX3070 z Leoparda GP76 lub Raidera GE66

Sama jakość wykonania również budzi moje wątpliwości - wszędzie jest obecny plastik (vs. metal u MSI) w dodatku te otwory na matrycy w których będzie zbierać się kurz. Sama klawiatura również do mnie nie trafia z tym numpadem na "płytce" dotykowej. 

PS>

Wspomniałeś coś o propozycji od AORUSA, na jaki dokładnie model warto zwrócić uwagę?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomych z asusami i nie mają zastrzeżeń. G17 ma numeryczna normalnie po prawej do tego klawa jest mechaniczna na przełącznikach optycznych. G15 ma numeryczna w touchpadzie. Dlatego napisałem, że do asusa potrzebny jest zewnetrzny monitor. Wtedy dopiero rtx 3080 rozwija skrzydła ze względu na brak mux switcha w asusie. 

Aorus seria 15P na intelu 10870h, albo 11800h. Ja miałem wersję 15P z i7-10870h i rtx 3070 130w. 17 cali to seria 17g cały laptop aluz ale za to niższe tdp na gpu.

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, seba84_2005 napisał:

Jak ktoś ma zewnetrzny monitor warto w tej cenie rozważyć zakup asusa strixa g17 z rtx 3080. Był bez problemu do wyrwania nawet poniżej 9k. Aorus też nie jest złym laptopem i przesiadłem się na msi, bo po prostu miałem taki kaprys i chciałem sprawdzić jak msi w tym roku wypada. Aktualnie jeśli coś nie jest dostępne, a msi są nie ma większego wyboru i trzeba brać msi. Dla mnie zakup msi na wielki plus. Gdyby się nie pojawił pewnie bym wziął asusa. 

Profil kalibracji kolorów X-Rite i1Pro 2 wyciągnięty z MSI GS75 Stealth pasujący do matrycy GP76 Sharp LQ173M1JW05

https://www.notebookcheck-ru.com/uploads/tx_nbc2/LQ173M1JW05.icm

Screenshot-20210806-105813-Chrome.jpg

 

Jak sprawdzić jaką mam matrycę w GE76? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, seba84_2005 napisał:

aida64 i ekran.

Znalazłem dzięki.

Kojarzysz gdzie szukać profilu do: 

 

Przechwytywanie.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, seba84_2005 napisał:

 

Aorus seria 15P na intelu 10870h, albo 11800h. Ja miałem wersję 15P z i7-10870h i rtx 3070 130w. 

Tak sobie oglądam i jednak propozycja od MSI najbardziej przypadła mi do gustu chociaż ten AORUS też wygląda całkiem sensownie 

 

 

 

59 minut temu, seba84_2005 napisał:

17 cali to seria 17g cały laptop aluz ale za to niższe tdp na gpu.

To trochę lipa

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.08.2021 o 13:26, seba84_2005 napisał:

Jak nawet nie wstanie na cl18 sprawdź cl19. Jeśli nadal nie wstaje zmień w timingach trfc do 520. 

Np 19-19-19-34-520

Sprawdz takie ustawienia

20210803-133030.jpg

Wstaje mi na podanych timmingach, przechodzi nawet 3dmarka, ale zauwazylem ze po restarcie komputera potrafi sobie zmienic z powrotem na default profile i zastanawiam się dlaczego tak się dzieje i ewentualnie które timmingi podbic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...