Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. Faktycznie nie będzie jakiegoś rozmycia/nieostrości obrazu jeśli ustawię w grze FHD a monitor (wyświetlacz laptopa) będzie QHD? W ogóle czy tak się "praktykuje" ? Proporcje 16:9 są zachowane ale ciekaw jestem czy da się grać z ostrym, wyraźnym obrazem. 

Edytowane przez Ravenik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Ravenik napisał:

Dzięki za odpowiedź. Faktycznie nie będzie jakiegoś rozmycia/nieostrości obrazu jeśli ustawię w grze FHD a monitor (wyświetlacz laptopa) będzie QHD? W ogóle czy tak się "praktykuje" ? Proporcje 16:9 są zachowane ale ciekaw jestem czy da się grać z ostrym, wyraźnym obrazem. 

NVIDIA DSR

 

56 minut temu, seba84_2005 napisał:

Przy 17'calach i tak nie zobaczysz różnicy. Są zbyt małe piksele. 

Dokładnie, przy 17 calach nie ma sensu pakować się w WQHD a jak potrzeba czegoś większego to zawsze można podłączyć OLED'a albo jakiś inny zewnetrzny monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa kusi Panowie 

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-l7-16-r7-16gb-1tbssd-3080-no-os.bhtml#afterSearch-legion 7 rtx 3080||||product

Był po 9,5k bez systemu + ram do wymiany... cena nadal atrakcyjna, ale z drugiej strony w grach przy 1200p będzie tyle samo fps, a w 1440p mniej niż fhd z rtx 3070 na intelu.

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.08.2021 o 07:45, seba84_2005 napisał:

Kuźwa kusi Panowie 

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-l7-16-r7-16gb-1tbssd-3080-no-os.bhtml#afterSearch-legion 7 rtx 3080||||product

Był po 9,5k bez systemu + ram do wymiany... cena nadal atrakcyjna, ale z drugiej strony w grach przy 1200p będzie tyle samo fps, a w 1440p mniej niż fhd z rtx 3070 na intelu.

Bez szału w dodatku 

 Brak w sklepach stacjonarnych
 Brak możliwości dostawy

Lepiej poczekać na nowe RTX'y lub w wersji SUPER 

https://www.purepc.pl/nvidia-geforce-rtx-3000-super-nowe-informacje-na-temat-przyszlorocznych-kart-graficznych-ampere-z-fazy-drugiej

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.08.2021 o 22:31, Ravenik napisał:

Różnicy na ekranie nie zobaczę, ale fpsy mogą spaść w grach przez podwyższoną rozdzielczość (QHD).

Będzie dokładnie tak jak mówisz zresztą wystarczy że wł. sobie jakieś sklowanie rozdzielczości do wyższej i wyjdzie prawie na to samo ?

PS>

Laptopy z kartami graficznymi NVIDIA GeForce RTX 3000 to świetne propozycje do gier komputerowych, nauki oraz pracy https://www.purepc.pl/laptopy-z-kartami-graficznymi-nvidia-geforce-rtx-3000-to-swietne-propozycje-do-gier-komputerowych-nauki-oraz-pracy

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka patentów o których warto wiedzieć 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o system i partycję do odzyskiwania to można normalnie całkiem zrobić format dysku w nowo kupionym laptopie (z systemem) i zainstalować sobie samemu Windowsa 10? Aktywuje się wtedy system bez problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ata15można, ale polecam zrobić backup oryginalnego systemu przez aplikację msi na jakiś dysk zewnętrzny (backup robi strukturę partycji itp. Po przywróceniu dysk wygląda jak z fabryki i nadal działa recovery msi). W razie odsprzedaży będzie można oddać klientowi w pełni produkt jaki wyszedł z fabryki. 

Edytowane przez seba84_2005
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, seba84_2005 napisał:

@Ata15można, ale polecam zrobić backup oryginalnego systemu przez aplikację msi na jakiś dysk zewnętrzny (backup robi strukturę partycji itp. Po przywróceniu dysk wygląda jak z fabryki i nadal działa recovery msi). W razie odsprzedaży będzie można oddać klientowi w pełni produkt jaki wyszedł z fabryki. 

To była pierwsza rzecz jaką zrobiłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby mi się chciało rzeźbić gpu żeby trzymało wysokie zegary cały czas to kto wie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, seba84_2005 napisał:

Ten komputer to jest takie bydle że łyka nawet gry w 4K i +60k/s podłączony do OLED'a. Jak u mnie daje radę na fabrycznych RAM'ach Samsunga to nie chcę mi się wierzyć że Tobie brakuje mocy na tych boskich Crucialach ?

1 godzinę temu, seba1995x napisał:

@seba84_2005

Jak grasz w 1440p+ to nie ma sensu brać lepszego ramu, ewentualnie tylko dla punktów w benchmarkach.

Dokładnie. Mam wrażenie że Seba84_2005 za bardzo zwraca uwagę na cyferki w Benchmarkach zamiast cieszyć się z wypluwanych fps'ów w grach ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgancyferki cyferkami... zawsze można coś podciągnąć i tak 24/7 jadę na stocku. Po prostu lubię czasem komuś utrzeć nosa nawet z lepszym sprzętem i pokazać, że sprzęt to nie wszystko ? piję tutaj do gości na reedicie z legionami pro, którzy tak się zachwycali wydajnością r5 5800h, że w ogóle the best i nic więcej, a teraz porównują i7-11800 do r9 5900hx o i9 11 gen zapomnieli całkiem. Główny atut jaki wymieniają obecnie o r5 5800h to czas pracy na baterii ? o pcie gen 4 dla ssd i dla gpu pcie 3.0 x16 kiedy wejdzie DirectStorage nawet nie chcą słyszeć, bo to kolejne cyferki gdzie intel odskoczy dzięki temu, a że mają to wszystkie lapki w stocku z 11 gen to już inna sprawa. 

Edytowane przez seba84_2005
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że nikt nie kupuje laptopa z i7 i RTX dla pracy na baterii :E

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seba1995xdla mnie w ogóle może nie być baterii. W pracy poza domem itp zawsze mam lapka podpiętego pod AC. Chyba by mnie krew zalała jakbym miał używać lapka na baterii z przyciętą wydajnością o kilka razy do renderingów i obliczeń. Owszem bateria się przydaje jak chce podziubać w necie, ale nie do pracy gdzie jest wymagana moc.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.08.2021 o 14:21, seba84_2005 napisał:

@Ata15 polecam zrobić backup oryginalnego systemu przez aplikację msi na jakiś dysk zewnętrzny (backup robi strukturę partycji itp. Po przywróceniu dysk wygląda jak z fabryki i nadal działa recovery msi). W razie odsprzedaży będzie można oddać klientowi w pełni produkt jaki wyszedł z fabryki. 

 

W dniu 25.08.2021 o 18:58, azgan napisał:

To była pierwsza rzecz jaką zrobiłem ?

Można prosić o drobne naprowadzenie: gdzie jest ta aplikacja MSI do backupu? To jest jakaś funkcja MSI Center czy osobna aplikacja? Robi jakiś rodzaj backupu (jak się z niego odtwarza system?) czy klonuje dysk? MSI GP76/WQHD/3080 odbiorę pewnie w sobotę z salonu, więc chciałbym się "przygotować" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RavenikW MSI Center -> Support -> MSI Recovery. Przywracanie z zewnętrznego dysku pod klawiszem F3 w trakcie bootwania. Na reedicie masz podobny nick? 

Edytowane przez seba84_2005
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seba84_2005 Dziękuję za odpowiedź. Tak, na reedicie mam podobny nick (Ravenik241) bo Ravenik był "zajęty".

Edytowane przez Ravenik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedł GP76/RTX 3080 z Komputronik. W ofercie Komputronika było TGP 165W, ale o ile rozumiem nVidia Control Panel, to dostałem wersję 155W. Jak na razie chodzi cicho, ale próbowałem tylko TimeSpy na razie w trybie "Balanced". Wynik grafiki podchodzi pod 12000 ale nie przekracza, w trybie z przełączanymi dynamicznie kartami graficznymi oraz ustawienie "Balanced" w MSI Control Center, bez podkręcania.

Co do matrycy to spodziewałem się BOE0977 która jest bardzo jasna i coś niecoś na sieci można o niej wyczytać. Zamiast tego dostałem ekran BOE09BC 2560x1440, o której nic konkretnego na Internecie nie mogę znaleźć. 

Podoba mi się że laptop jak na razie chodzi cicho, nie brzęczą cewki, ekran bez wadliwych pikseli (zapłaciłem 49zł za sprawdzenie w salonie Komputronik matrycy przed wydaniem towaru i sprawdzenie czy się nie odkleja touchpad oraz czy nie ma "coil whine". Wszystko przetestowali zanim dostałem powiadomienie o możliwości odbioru).

Teraz czeka mnie przekładanie dysków z Aorusa i ewentualnie reinstalacja systemu albo sklonowanie z oryginalnego dysku laptopa.

 

TGP.png

LCD.png

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Ravenik napisał:

Doszedł GP76/RTX 3080 z Komputronik. 

Ile kosztowała Cię ta przyjemność ??

Dzięki też że za opinię odnośnie samego sprzętu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...