Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Superposition Benchmark 1080p Extreme on Msi gp 76 11800h 3070

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.09.2021 o 11:47, seba1995x napisał:

@seba84_2005

Potwierdzam problem z mniejszymi prędkościami dysku.

Pisałeś w tej sprawie coś do MSI?

U mnie po kilku mailach sprawa stanęła na niczym (chyba). Na początku prosili o logi z MSI Center i niby wykryli, że nie mam zainstalowanego Intel RST, ale jak mam mieć skoro fabrycznie po przywróceniu z recovery nie ma tego preinstalowanego... przy próbie instalacji pojawia się to ? oj coś czuję, że się nie dogadam z MSI.... niby sprawa miała być przekazana do działu rozwoju, ale nie dostałem żadnego info czy tak się stało czy nie. Włączenie pierdół związanych z RST w biosie powoduje nie wstawanie fabrycznego systemu... także tego raida nie mam.

rst.png

Edytowane przez seba84_2005
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, seba84_2005 napisał:

Pisałeś w tej sprawie coś do MSI?

U mnie po kilku mailach sprawa stanęła na niczym (chyba). Na początku prosili o logi z MSI Center i niby wykryli, że nie mam zainstalowanego Intel RST, ale jak mam mieć skoro fabrycznie po przywróceniu z recovery nie ma tego preinstalowanego... przy próbie instalacji pojawia się to ? oj coś czuję, że się nie dogadam z MSI.... niby sprawa miała być przekazana do działu rozwoju, ale nie dostałem żadnego info czy tak się stało czy nie. Włączenie pierdół związanych z RST w biosie powoduje nie wstawanie fabrycznego systemu... także tego raida nie mam.

rst.png

U mnie też się nie da tego zainstalować a pobrałem ze stronki MSI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do posiadaczy msi gp76, którzy mają też grę Red Dead Redemption 2 o odpalenie wbudowanego benchmarku ( ustawienia na ultra) i sprawdzenie czy macie takie wyniki jak ja ( chodzi o pierwszy etap testu z zimowym krajobrazem).

 

Pierwszy etap benchmarku w RDR2 to zimowy krajobraz.

Przy pierwszym odpaleniu testu ( tj. po włączeniu  laptopa ) na zimowym krajobrazie (na ultra ustawieniach) mam 64 -67 klatek.

Gdy odpalę test drugi raz  ( bez wyłączania gry ) fpsy spadają do 61-64.

Gdy trzeci raz; fpsy spadają do 50-55.

Po restarcie gry znowu jest 61-64.

Po restarcie laptopa fpsy przy zimowym krajobrazie mają tak jak wcześniej poziom 64-67.

Liczba FPS w kolejnych testach nie ma wpływu na średnie fps dla całego testu ( tu wynik mam cały czas w przedziale 83 - 83,5 fps).

Byłbym wdzięczny jakbyście  sprawdzili u siebie czy macie podobny wzór spadania fps przy kolejnych testach w zimowym krajobrazie.

 

Zastanawiam się wpływ czy wpływ na ten stan rzeczy  ma np problem z  mniejszymi prędkości dysku?

 

Mam też pytanie ile vram zajmuje Wam przesunięcie suwaka w RDR2 na ustawienia ultra?

We wszystkich testach na YouTube jakie widziałem (np u GizmoSlip Tech) ustawienia ultra  używają 4701 MB ( w RDR2  Gizmo miał średni wynik 78 fps). U mnie ultra używają 4698 MB i miałem 80,5 fps , a po wyłączeniu działającej w tle apl steelseries fpsy wzrosły do 83,5. 

Nie wiem czy jest sens  przejmować się tym, że w RDR2, do osiągnięcia ustawień ultra potrzeba o 3 MB mniej vram  ?

 

Sprawdzałem też GPU w Time Spy  ( bez jakiegokolwiek podkręcania) i tam jest raczej ok bo miałem wynik dla GPU 11200. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, seba84_2005 napisał:

Test robisz z dlss? Jak będę w domu sprawdzę gre z epic game store.

Bez dlss.

Tak wogóle to  dzięki za szybką odpowiedź (moje RDR2 też jest z epic game store).

 

Na początku w ustawieniach grafiki wybieram ,, przywróć domyślne dla wszystkich", potem w ,,poziom ustawień jakości" daje suwak na maks.

Wtedy używana pamięć wideo to 4698 MB, podczas gdy we wszystkich recenzjach ( różnych laptopów) jakie widziałem to 4701MB. Nie wiem czy ten fakt brać na plus czy na minus?

Jak odblokuje zaawansowane ustawienia grafiki i włączę ,,Okluzja otoczenia przestrzeni ekranu (pełna rozdzielczość)" to wtedy używana pamięć wideo to 4711 MB.Gdy taką samą zmianę w ustawieniach zarobił GizmoSlip Tech to u niego było 4713 MB.

Dodam że w grze udałem się lokację zimową (gdzie benchmarku spadały mi fpsy do 50)  i tam miałem przy normalnej rozgrywce 80-90 fps, nawet dobijało do 100 fps.

W GTA 5  wyniki używanej pamięci wideo mojego egzemplarza są już standardowe jak u innych ( tu mam na myśli kanał na YouTube ,, Jonny"). 

 

Wcześniej miałem laptopa z rtx 2070 maxq (90W) i tam w RDR2 zjadało więcej pamięci wideo chyba o 13 MB.

 

12345.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pamięcią bym sobie darował. Gizmo nie testował może tej samej wersji gry, a jak wiemy aktualizacje jakieś były do tego dochodzi licznik w samej grze inne programy. Może tam Ci coś więcej zajmuje. Sterowniki gpu masz najnowsze ze strony nvidii? 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, seba84_2005 napisał:

Z pamięcią bym sobie darował. Gizmo nie testował może tej samej wersji gry, a jak wiemy aktualizacje jakieś były do tego dochodzi licznik w samej grze inne programy. Może tam Ci coś więcej zajmuje. Sterowniki gpu masz najnowsze ze strony nvidii? 

Tak, mam najnowsze sterowniki gpu ze strony nvidii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luk831Testowałem RDR2 i mam to samo. Każdy kolejny test od nowa zmniejsza liczbę fps. Wygląda jak zbugowany benchmark wbudowany w grę. Pamięci na gpu mam zajęte tyle samo. 

Po wczytaniu gry do singla i przejściu z ustawień do testu wydajności to samo - pierwszy test okolice 67fps, a każdy kolejny spada o 5 fps. 

DX12 to samo.

mem.png

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, seba84_2005 napisał:

@Luk831Testowałem RDR2 i mam to samo. Każdy kolejny test od nowa zmniejsza liczbę fps. Wygląda jak zbugowany benchmark wbudowany w grę. Pamięci na gpu mam zajęte tyle samo. 

Po wczytaniu gry do singla i przejściu z ustawień do testu wydajności to samo - pierwszy test okolice 67fps, a każdy kolejny spada o 5 fps. 

DX12 to samo.

mem.png

Dzięki wielkie za sprawdzenie.

Miałeś rację, że użycie pamięci wideo było związane z wersją gry - sprawdziłem, że te nagrania na YouTube to były rzeczywiście inne wersje gry, niż ta obecna.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Luk831 napisał:

Dzięki wielkie za sprawdzenie.

 

U mnie jest to samo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stocku masz samsungi 3200mhz cl22. Ja osobiście wziąłem z 16gb, ale ram wyminilem na cruciale ballistix 32GB 3200mhz cl16. 

  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.09.2021 o 12:40, seba84_2005 napisał:

Test robisz z dlss? Jak będę w domu sprawdzę gre z epic game store.

Mam prośbę czy możecie wytłumaczyć dlaczego uruchamiacie grę RDR2 bez DLSS? Czy to tylko dla benchmarku? Ale w jakim celu bez DLSS? Pytam bo nie wiem - proszę o wyrozumiałość. Nie mam też tej gry RDR2. 
Tutaj:
https://www.pcmag.com/about/we-tested-the-new-dlss-22-update-for-red-dead-redemption-2-heres-what-we
piszą że DLSS zwykle powinien poprawiać zarówno ostrość jak i fps. Trochę inna karta graficzna, ale widać tendencję wzrostu fps przy włączonym DLSS.

PS. właściwie powinienem zacytować Luk831 (bo to On napisał że odpalił benchmark bez DLSS) a nie Seba84_2005, ale nie potrafię tego wyedytować w poście.

Edytowane przez Ravenik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ravenikakurat RDR2 ma skopany dlss. Dwa screeny porównaj sobie który ma włączony dlss na jakość i sam zobaczysz dlaczego. Ja widzę od razu różnicę. (mała podpowiedź skup się na koniu).

1.png

2.png

Edytowane przez seba84_2005
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seba84_2005 Pierwsze co mi się rzuca w oczy to coś w rodzaju pikselozy na końcu ogona konia na drugim obrazku. Wygląda to niefajnie i wolałbym grafikę jak na pierwszym obrazku. A który tak naprawdę miał tego DLSS na jakość? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odpowiedziałeś sobie co wolisz. 1 bez dlss. To samo dzieje się z drzewami.

Edytowane przez seba84_2005
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zalozylem temat o lapku do gier, ktory nie bedzie odstawal od mojego desktopa (10700kf, 32gb ram i 2070 super). Z kilku propozycji po doczytaniu padlo finalnie na https://www.x-kom.pl/p/677327-notebook-laptop-156-msi-gp66-i7-11800h-32gb-512-rtx3070-144hz.html

Widziałem pare testów, głośność akceptowalna (dużo wydajność spada w trybie cichym?), wygląda fajnie, waży nie najgorzej - ogólnie sprawa dobre wrażenie.

Zamierzam go podpiąć do monitora 3440x1440 i przerobić na przenośną mini stacjonarkę, do której wepnę normalnie klawiaturę i mysz. Bawił się ktoś w takie rzeczy? Np. by przy podpiętym zasilaniu i monitorze zewnętrznym, zamknięcie klapy nie powodowało przejscia w tryb spoczynku?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MroczneWidmo napisał:

Ostatnio zalozylem temat o lapku do gier, ktory nie bedzie odstawal od mojego desktopa (10700kf, 32gb ram i 2070 super). Z kilku propozycji po doczytaniu padlo finalnie na https://www.x-kom.pl/p/677327-notebook-laptop-156-msi-gp66-i7-11800h-32gb-512-rtx3070-144hz.html

Widziałem pare testów, głośność akceptowalna (dużo wydajność spada w trybie cichym?), wygląda fajnie, waży nie najgorzej - ogólnie sprawa dobre wrażenie.

Zamierzam go podpiąć do monitora 3440x1440 i przerobić na przenośną mini stacjonarkę, do której wepnę normalnie klawiaturę i mysz. Bawił się ktoś w takie rzeczy? Np. by przy podpiętym zasilaniu i monitorze zewnętrznym, zamknięcie klapy nie powodowało przejscia w tryb spoczynku?

Dokładnie podobnego setupu używam - sprawdź stopkę. Wszystko działa jak trzeba i zdaje się jest jeszcze bardziej wydajne jak PCt...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba prędzej kupię Samsunga 980 Pro niż ze wsparciem MSI się nie dogadam... tam jakiś ciemnogród pracuje. Napisałem im, że firma dell i lenovo wypuściła aktualizację firmware dysku, podsyłam linki do for gdzie ludzie mają problemy z tymi dyskami PM9A1 i Samsung wersję konsumencką naprawił aktualizacją firmware, a wsparcie każe mi włączać kontrole VMD w laptopie od dysków żeby zainstalować Intel RST, który fabrycznie jest wyłączony... poza tym to się przydaje do RAID, a po włączeniu system nie bootuje... fuck logic MSI... kontakt świetny, ale kompetencji zero. Mogliby napisać nie i chu... nie będzie aktualizacji przynajmniej człowiek widziałby na czym stoi. 

Edytowane przez seba84_2005
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, seba84_2005 napisał:

Chyba prędzej kupię Samsunga 980 Pro niż ze wsparciem MSI się nie dogadam... tam jakiś ciemnogród pracuje. Napisałem im, że firma dell i lenovo wypuściła aktualizację firmware dysku, podsyłam linki do for gdzie ludzie mają problemy z tymi dyskami PM9A1 i Samsung wersję konsumencką naprawił aktualizacją firmware, a wsparcie każe mi włączać kontrole VMD w laptopie od dysków żeby zainstalować Intel RST, który fabrycznie jest wyłączony... poza tym to się przydaje do RAID, a po włączeniu system nie bootuje... fuck logic MSI... kontakt świetny, ale kompetencji zero. Mogliby napisać nie i chu... nie będzie aktualizacji przynajmniej człowiek widziałby na czym stoi. 

W takich molochach z reguły jest tak, że support żyje w zupełnie innym świecie jak zespół developerski. Tam pewnie też brakuje komunikacji pomiędzy i jedni nie wiedzą co robią drudzy, a Ci pierwsi na siłę wynajdują przedziwne instrukcje "żeby Pan był zadowolony".

Zostaje tylko liczyć na to, że się nad tym faktycznie pochylą i coś z tym zrobią - albo nie czekać i zmienić dysk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SkubiDooTak też zrobiłem... po prostu wleciał 980 Pro. Robię clona dysku 1:1 i mam spokój. Fabryczny dysk pójdzie na duperele i tyle.

clone.png

Po clonie bez dotykania sterowników etc. Jak widać nowy dysk na tym samym systemie i sterownikach nie ma żadnego problemu z zapisem. 

Zrzut-ekranu-2021-09-17-134712.png

 

Potwierdza się to co pisałem wcześniej. Dopiero po sformatowaniu dysku fabrycznego wróciły prędkości zapisu i obecnie są wyższe na PCIe Gen 3.0 niż na PCIe Gen 4.0 po zapchaniu SLC. Przynajmniej teraz ten dysk mogę formatować co jakiś czas ?

Zrzut-ekranu-2021-09-17-160959.png

 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że faktycznie 2TB nie mają takich problemów - inny firmware.

 

41oRJWc.png[/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...