Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info, pobawię się tym. Na razie potestuję na fabrycznych, żeby mieć porównanie. Z updatem biosu chyba poczekam chwilę, bo niby do 14 dni mogę oddać jeszcze. Jest jeszcze szansa załapać się na te 50$ na steam albo inne promocje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest. Napisz reckę gdzieś (możesz nawet tutaj na PClabie), a resztę na koncie MSI zrób. Promo jest do 17-10-2021

Jak uklepałem taką i przeszło od strzała ?

https://www.forumpc.pl/topic/508309-msi-gp76-11ug-laptop-stworzony-do-gier/?tab=comments#comment-3036198

Zrzut-ekranu-2021-09-19-012729.png

Edytowane przez seba84_2005
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alienware X17 vs Legion 7i vs MSI GE76 – The Three Most Powerful Laptops of 2021 (So Far)

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alienware X17 vs MSI GE76

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windowsowy tryb zasilania Panie. Nie jedziemy na najwyższa wydajność, a zrównoważony ? jak nie chcemy żeby cpu szedł na full w idlu. 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, seba84_2005 napisał:

Windowsowy tryb zasilania Panie. Nie jedziemy na najwyższa wydajność, a zrównoważony ? jak nie chcemy żeby cpu szedł na full w idlu. 

Od początku mam tak ustawione 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie musiałem coś poklikać i miałem z tym mały problem, ale już sytuacja opanowana. Wbiłem drugi wynik w Passmarku tak 4 fun, ale jeszcze go nie ma oficjalnie. Nie wiem co ile aktualizują ranking.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, SkubiDoo napisał:

U mnie musiałem coś poklikać i miałem z tym mały problem, ale już sytuacja opanowana. Wbiłem drugi wynik w Passmarku tak 4 fun, ale jeszcze go nie ma oficjalnie. Nie wiem co ile aktualizują ranking.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.08.2021 o 21:18, seba84_2005 napisał:

@RavenikPo prostu go rozpakuj i sprawdź przy niech. Mi nie robili problemu. Bad i sub piksele już można wychwycić w trakcie konfigurowania laptopa Jest spoko niebieskiego i czarnego, a resztę tak jak myślisz w paincie. 

Mam pytanie, jak sprawdzaliście swoje egzemplarze na obecność martwych pixeli?

Ja początkowo  sprawdzałem  na jednokolorowych tłach w paint i żadnych bad pixeli nie znalazłem. Dopiero jak odpaliłem na YouTube ,,Dead Pixel test" to wykryłem u siebie martwy pixel.

W paint domyślne kolory do wyboru nie mają maksymalnego nasycenia i trudno na tych tłach  dostrzec bad pixela ( chyba, że zedytuje się kolor i ustawi max nasycenie tj wartość 255 dla każdego z 3 kolorów: niebieskiego/czerwonego/zielonego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luk831 Ja zrobiłem w Paint tak jak piszesz, czyli czarny ekran, biały (można je wybrać z palety gotowych kolorów) a potem kolory RGB czyli 255,0,0 dla czerwonego 0,255,0 dla zielonego i 0,0,255 dla niebieskiego. 

Jeśli masz Internet na testowanym laptopie to tu jest strona do tego:
https://lcdtech.info/en/tests/dead.pixel.htm

 

 

Edytowane przez Ravenik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowe jakbyście chcieli mam takie śrubeczki na TORX do naszych laptopów m2,5x12 jak fabryczne. Oczywiście mimo posiadania dobrych śrubokrętów precyzyjnych od Wiha oryginalne śruby na tyle co rozbierałem lapka już się ziblowały... są zrobione chyba z gównolitu. Majfrend przysłał 50 sztuk. Do Gp76 wchodzi 13 sztuk. 

20210921-211532.jpg

20210921-211624.jpg

20210921-211555.jpg

https://pl.aliexpress.com/item/1005002922261817.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7dc84c4dTvcpXZ

Edytowane przez seba84_2005
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.08.2021 o 21:41, seba84_2005 napisał:

GP76 ma lepsze chłodzenie . Ma dłuższy jeden ciepłowód dla gpu

GP76:

GP76-Leopard-11.jpg

GP66:

csm-MG-3353-f00287548c.jpg

 

A tutaj dla zainteresowanych tematem

MSI GP66 teardown quick guide

 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.08.2021 o 17:33, seba84_2005 napisał:

Co mnie tu jakiś kolo z legionem będzie podgryzał - 9,035pkt.

CPU Intel Core i9-11980HK @ 2.60GHz - Measured Turbo Speed: 4703 MHz
Videocard GeForce RTX 3080 Laptop GPU
Drive SAMSUNG MZVL22T0HBLB-00BL2
Memory SK Hynix HMAA2GS6CJR8N-XN 16GB - Size: 32.6 GB
Motherboard LENOVO LNVNB161216

https://www.pcbenchmarks.net/fastest-laptop.html

Specjalnie odpaliłem swojego lapka tylko po to żeby go pocisnąć 9,565pkt. Wracamy na top z przewagą na jakiś czas ?

https://www.passmark.com/baselines/V10/display.php?id=144138557451

Pierwsze odpalenie Passmarka u mnie i drugi wynik 9156, także Legion został w tyle ;) 

https://www.pcbenchmarks.net/fastest-laptop.html

 

Zastanawiam się czy są jakieś lepsze pamięci od tych cruciali które masz @seba84_2005 do naszych laptopów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seba84_2005 oficjalnie 3200MHz to max jaki 11800h obsługuje, ale znowu tutaj piszą tak:

"The highest officially supported memory speed is 3200 MHz, but with overclocking (and the right memory modules) you can go even higher."

 

Edytowane przez SkubiDoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem trochę tryby w MSI Center, żeby zobaczyć czym się różnią poza prędkością wentylatorów:

  1. Tryb Oszczędzania Baterii i Tryb Użytkownika (Niska Wydajność) - TDP CPU ok 15W, GPU ok 100W
  2. Tryb Cichy - TDP CPU ok 30W, GPU bez limitu
  3. Tryb Zbalansowany i Tryb Użytkownika (Średnia Wydajność) - TDP CPU ok 45W, GPU bez limitu
  4. Pozostałe tryby nie sprawdzałem dokładnie, ale wydaje mi się, że mają podniesione jeszcze TDP dla CPU

Nie wiem czemu MSI w trybach Użytkownika, nie dało opcji z CPU na 30W...Trochę bez sensu jest, że te wyższe tryba prawie niczym się nie różnią (poza temperaturami) i np. w Cyberpunku podobne są wyniki...

Chciałem dobrać taki tryb jak Cichy, ale z własnym profilem wentylatorów (żeby ograniczyć trochę temperatury)...chyba się nie da.

Macie jakieś doświadczenia z tymi trybami, albo może inaczej Wam działają? Jest jakaś inna opcja, żeby ograniczyć TDP procesora z poziomu Windowsa?

Edytowane przez klysiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klysiuzaawansowane ustawienia cpu tylko przez throttlestop.

Tryby PL1 silent to 30w na cpu, balanced 90w, extreme 95w, low custom 15w, medium 90w, high i turbo po 95w, ale w turbo można kręcić gpu.

Ustaw tryb i odpal stress cpu dopiero wtedy widzisz w hwinfo ile tak naprawdę bierze cpu w danym trybie o ile mu temp na to pozwoli. W grach nie ma co sprawdzać, bo tam cpu keci się w okolicy 45w i więcej nie potrzebuje ze względu na sterowanie limitami przez dynamic boost 2.0. 

Zrzut-ekranu-2021-09-22-161303.png

Zrzut-ekranu-2021-09-22-161317.png

Zrzut-ekranu-2021-09-22-161333.png

Zrzut-ekranu-2021-09-22-161348.png

Żaden tryb nie narzuca limitu na gpu jeśli odpalimy grę, która kładzie duży nacisk na nie. Tryb usera LOW gpu i tak robi co chce jeśli jest podłączone zasilanie. 

low.png

Edytowane przez seba84_2005
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seba84_2005 widzę, że masz już obczajone wszystko:)

Szkoda, że w custom masz 15W albo potem już dużo...nie ma nic pośredniego:(

Kombinowałem też coś, żeby np. oglądając youtube działał bez wiatraków...ale na razie się nie udało, temperatura powoli rośnie i w końcu włączają się wiatraki, nawet jak mam własny profil co przesuwa punkt załączenia do ok 60 stopni.

Na chwilę obecną, mało użyteczny wydaje mi się ten tryb custom.

P.S. Zawsze miałem desktopa z cichym AC albo WC, pierwszy laptop i próbuję walczyć z hałasem:D

Edytowane przez klysiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klysiuniestety tak wydajne laptopy w kompaktowych pudełkach nie mogą działać pasywnie, a jeśli już to robią to na kilka chwil. Coś w końcu musi wypchnąć ciepłe powietrze ze środka laptopa gdzie jest mało miejsca i wszystko jest upchane na styk. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klysiu napisał:

Kombinowałem też coś, żeby np. oglądając youtube działał bez wiatraków...ale na razie się nie udało, temperatura powoli rośnie i w końcu włączają się wiatraki, nawet jak mam własny profil co przesuwa punkt załączenia do ok 60 stopni.

Pewnie masz w mux ustawioną kartę dedykowaną. Ja jadę na Optimusie oraz profil MSI Cener "Ekstremalna wydajność" i podczas youtube (1440p) wiatrak gpu się nie załącza, a wiatrak CPU pozostaje poniżej 2k rpm i jest, powiedziałbym, cicho. A jestem bardzo wyczulony na hałas. No chyba że moja tolerancja hałasu się zmieniła przy tym laptopie. Ogólnie byle cicha muzyczka w tle zagłusza mi wiatrak CPU podczas youtube. Natomiast wiatrak GPU włącza mi się razem z kartą rtx (dioda zasilania zmienia wtedy kolor z białego na bursztynowy). Tzn. dzieje się tak jak włączę MSI Afterburner albo zwłaszcza jakąś grę to wtedy dopiero robi się faktycznie głośno (choć już to zaakceptowałem).

Całkiem wyłączać wentylator CPU na razie nie próbowałem, bo pewnie CPU szybko się nagrzeje, włączy wiatrak, schłodzi, wyłączy wiatrak i tak w kółko. 

Edytowane przez Ravenik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki najniższy RPM jest dostępny dla CPU? Widziałem u siebie coś około 18XX RPM

 

@seba84_2005 btw. dlaczego na screenshotach wyżej odnośnie zużycia energii masz ring UV taki jak dla CPU?  Gdzieś tam wyżej pokazujesz screeny, że masz wartość -40.

Edytowane przez SkubiDoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SkubiDoo napisał:

Jaki najniższy RPM jest dostępny dla CPU? Widziałem u siebie coś około 18XX RPM

Też nie jestem w stanie ustawić wentylatora CPU poniżej 1882 rpm ani w trybie użytkownika ani w "Ekstremalna wydajność" na której normalnie działam. Poniżej 1882 jest tylko całkowite wyłączenie wentylatora. Ciekawe czy ta minimalna prędkość nie zależy od egzemplarza laptopa.

Edytowane przez Ravenik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SkubiDoo napisał:

Jaki najniższy RPM jest dostępny dla CPU? Widziałem u siebie coś około 18XX RPM

 

@seba84_2005 btw. dlaczego na screenshotach wyżej odnośnie zużycia energii masz ring UV taki jak dla CPU?  Gdzieś tam wyżej pokazujesz screeny, że masz wartość -40.

CPU i chache mam uv. Testuje rożne opcje na ile system jest stabilny z OC cpu i bez. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Chache to samo (zalecane jest niżej niż core. Okolice 3/4 core. U siebie zostawiłem na -40

Cache tak, żeby być poprawnym ;) 

Skąd to zalecenie "niżej niż core okolice 3/4 core" ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, klysiu napisał:

Jest jakaś inna opcja, żeby ograniczyć TDP procesora z poziomu Windowsa?

@klysiu Nie wiem na ile Ci to pomoże, ale wypróbowałem (i stosuję) przy ustawieniu profilu MSI Center "Ekstremalna wydajność" daje się ustawić ograniczenie poboru mocy CPU, możliwe do przekroczenia na maks. 56sekund - limit PL1 = 40W (przykładowo - można mniej) i na ułamek sekundy - limit PL2=45W (można mniej) - tak jak na załączonym obrazku w aplikacji ThrottleStop. Następnie w aplikacji Aida64 można sprawdzić że te limity faktycznie się "uaktywniły" (na obrazku zakreśliłem na czerwono). 
W grach ewidentnie te limity PL1 i PL2 są zachowane tak jak je ustawimy w ThrottleStop. Sprawdzałem wielokrotnie MSI Afterburnem na wyświetlanym w grach okienku "OSD".
Z tym że przyznaję, że ustawienie PL1=40W i PL2=45W drastycznie mocno ogranicza wydajność CPU w pracy wielowątkowej. Nie ma mowy o biciu rekordów w benchmarkach z tymi ustawieniami. Jednak temperatura CPU spada trochę (zauważalnie). W aplikacjach jednowątkowych wydajność raczej się nie zmienia (sprawdzałem w SuperPI). Do tego można dołożyć undervolting.

PL12.jpg

Edytowane przez Ravenik
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...