Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Battlefield V Msi gp 76 leopard 11800h 3070 on high

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Ravenik napisał:

@klysiu Nie wiem na ile Ci to pomoże, ale wypróbowałem (i stosuję) przy ustawieniu profilu MSI Center "Ekstremalna wydajność" daje się ustawić ograniczenie poboru mocy CPU, możliwe do przekroczenia na maks. 56sekund - limit PL1 = 40W (przykładowo - można mniej) i na ułamek sekundy - limit PL2=45W (można mniej) - tak jak na załączonym obrazku w aplikacji ThrottleStop. Następnie w aplikacji Aida64 można sprawdzić że te limity faktycznie się "uaktywniły" (na obrazku zakreśliłem na czerwono). 
W grach ewidentnie te limity PL1 i PL2 są zachowane tak jak je ustawimy w ThrottleStop. Sprawdzałem wielokrotnie MSI Afterburnem na wyświetlanym w grach okienku "OSD".
Z tym że przyznaję, że ustawienie PL1=40W i PL2=45W drastycznie mocno ogranicza wydajność CPU w pracy wielowątkowej. Nie ma mowy o biciu rekordów w benchmarkach z tymi ustawieniami. Jednak temperatura CPU spada trochę (zauważalnie). W aplikacjach jednowątkowych wydajność raczej się nie zmienia (sprawdzałem w SuperPI). Do tego można dołożyć undervolting.

@RavenikDzięki spróbuję takich ustawień.

U mnie też dla wentylatora CPU minimalne obroty to 18XX.

Używacie jakiś podkładek chłodzących?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam cooler mastera notepal u3 plus czy jakoś tak, ale bez wentylatorów i temp jest spoko. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się nowe MSI Center, wczoraj był live stream:

https://www.youtube.com/watch?v=z--GS_vQ2y8&t=900s

O ile dobrze zobaczyłem to będzie chyba wersja 1.1.31

  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda źle, obecny wygląd bardziej przypada mi do gustu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SkubiDooNa streamie pokazywali ewolucję wszystkich apliakcji MSI jak przez lata się zmieniały. Te aplikacje czerwno czarne, czyli Dragon Center i wszystkie oddzielne typu gaming, live update itp zostaną połączone w jedną dla wszystkich platform i tym właśnie jest MSi Center to co teraz mamy. Obecnie tylko seria intela 11 i najnowsze amd (desktopy i lapki) używają MSI Center. Reszta siedzi nadal na Dragn Center i gość na streamie sam krytykuje ich stare aplikacje Dragona słowami, że jak masz problemy to ją wywal, a jak nie używaj dalej czekając na updejt do MSI Center w postaci jaką my już mamy. Dla nas zmiana będzie najmniej istotna. 

Nowa wersja 1.1.31.0 wprowadzi możliwość automatycznej aktualizacji MSI SDK i apek, które mamy zainstalowane w MSI Center. 

Graty, które wspiera MSI Center:

Zrzut-ekranu-2021-09-23-192141.png

Edytowane przez seba84_2005
  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.08.2021 o 14:26, seba84_2005 napisał:

Auto OC CPU z poziomu XTU dla leniwych 24/7 ?

W biosie zakładka overclock włączamy funkcję: Intel Speed Optimizer (supported).

Instalujemy XTU: https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/download/17881/29183/intel-extreme-tuning-utility-intel-xtu.html

W rejestrze w kluczu HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Intel\XTU dodajemy nową wartość ciągu i nazywamy ją SpeedOptimizer, a wartość ustawiamy na 1.

reg.png

 

Odpalamy XTU i mamy teraz zakładkę: Speed Optimizer.

1.png

Klikamy na Optimize Now i cyk robi się z automatu 4,5Ghz

2.png

 

Wartość zostaje do czasu wyłączenia funkcji w XTU, albo resetu PC. 

Różnica w cine r23

Bez optymalizacji:

11.png

Po optymalizacji:

22.png

 

Działa ?. Teraz jest dopiero rakieta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, seba84_2005 napisał:

Używam cooler mastera notepal u3 plus czy jakoś tak, ale bez wentylatorów i temp jest spoko. 

Zamówiłem tą podstawkę - jest w drodze. Może dzięki niej wreszcie zamiast spowalniać cpu będę mógł go "podkręcić" albo przynajmniej zostawić na domyślnych ustawieniach. Jedno pytanie: czy laptop się nie zsuwa z tej podstawki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raveniknie jeśli masz podstawkę na płaskiej powierzchni. Jedyny minus dla mnie - brak możliwości wyłączenia wentylatorów nie inaczej jak odpięcie gniazda usb, którym są zasilane, ale olałem gwarancję i przerobiłem moduł ze sterownikiem prędkości wentylatorów na on/off bez wyciągania wtyczki USB. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad Thermaltake Massive 20 RGB, Massive A21 i Trust GXT1126 AURA (Klim Ultimat)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klysiuwianie dużym wentylatorem od spodu laptopa w plastik mało co daje przy zachowaniu względnej ciszy. Dlatego wybrałem cooler mastera. Może ma małe wentylatorki, ale można je ustawić w dowolnym miejscu trafiając prosto we wloty powietrza, lub naprzeciwko wentylatorów w laptopie itp. Wcześniej miałem Cooler Master NotePal XL właśnie z jednym wentylatorem na środku jeszcze mając lapka Aorusa i na nim w ogóle ta podkładka nie robiła wrażenia. Dopiero U3 pozwoliła na zaobserwowanie spadku temp. 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, klysiu napisał:

Ja się zastanawiam nad Thermaltake Massive 20 RGB, Massive A21 i Trust GXT1126 AURA (Klim Ultimat)...

Polecam Thermaltake Massive 20 RGB to naprawdę kawał solidnego sprzętu ?

Posiadam i jestem z niej mega zadowolony. Moją opinię potwierdzoną zakupem znajdziesz tutaj 

https://www.morele.net/podstawka-chlodzaca-thermaltake-massive-20-rgb-1777286/

To najlepsza podkładka jaką możesz kupić do GP76 lub GE76. Jest wręcz stworzona dla tego zestawu. 

Drugi raz też bym ją kupił. 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, azgan napisał:

Polecam Thermaltake Massive 20 RGB to naprawdę kawał solidnego sprzętu ?

Posiadam i jestem z niej mega zadowolony. Moją opinię potwierdzoną zakupem znajdziesz tutaj 

https://www.morele.net/podstawka-chlodzaca-thermaltake-massive-20-rgb-1777286/

To najlepsza podkładka jaką możesz kupić do GP76 lub GE76. Jest wręcz stworzona dla tego zestawu. 

Drugi raz też bym ją kupił. 

 

 

Kompletnie się z Tobą nie zgadzam, ale to pisałem w temacie, który założyłeś szukając podstawkii: 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SkubiDoo napisał:

Kompletnie się z Tobą nie zgadzam, ale to pisałem w temacie, który założyłeś szukając podstawkii: 

 

Nie musisz się ze mną zgadzać ważne że ja jestem z niej zadowolony podobnie jak sporo innych osób które ją kupiły i też chwalą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

Nie musisz się ze mną zgadzać ważne że ja jestem z niej zadowolony podobnie jak sporo innych osób które ją kupiły i też chwalą.

Przeczytaj jeszcze raz wyżej co napisał kolega @seba84_2005 , może to Cię przekona. 

Po drugie primo - używałeś kiedyś podkładki z wiecej jak jednym wielkim wentylatorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SkubiDoo napisał:

Przeczytaj jeszcze raz wyżej co napisał kolega @seba84_2005 , może to Cię przekona. 

Po drugie primo - używałeś kiedyś podkładki z wiecej jak jednym wielkim wentylatorem?

Tak i było tylko głośniej a wystarczy że już sam GP76 do cichych nie należy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

Tak i było tylko głośniej a wystarczy że już sam GP76 do cichych nie należy 

Kompletna bzdura, ale no widać kolega kupił i nie chce dać się przekonać, że podkładka Notepala jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, niż ta na którą się zdecydował. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem co pisał Sebastian ale ja mam Thermaltake Massive 20 RGB i wiem że jest maga cichy a Seba zapewne nie testował jej osobiście ?

3 minuty temu, SkubiDoo napisał:

Kompletna bzdura, ale no widać kolega kupił i nie chce dać się przekonać, że podkładka Notepala jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, niż ta na którą się zdecydował. 

Ty wiesz swoje ja wiem swoje. Gdybm nie był zadowolony to odesłanym na 14 dniowy zwrot i tyle więc nie wiem po co chcesz mnie na siłę przekonywać do czegoś co sam sprawdziłem?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

Czytałem co pisał Sebastian ale ja mam Thermaltake Massive 20 RGB i wiem że jest maga cichy a Seba zapewne nie testował jej osobiście ?

To, że sobie wieje w plastikową obudowę i jest "mega cichy" daje tyle co nic :D

Notepal też jest cichy w zależności od ustawienia, a wentyle ustawiasz dokładnie w tym miejscu, gdzie ich potrzeba, a nie "wietrzysz plastiki obudowy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SkubiDoo napisał:

To, że sobie wieje w plastikową obudowę i jest "mega cichy" daje tyle co nic :D

Notepal też jest cichy w zależności od ustawienia, a wentyle ustawiasz dokładnie w tym miejscu, gdzie ich potrzeba, a nie "wietrzysz plastiki obudowy"

Duży wentyl wieje w te otwory od spodu wystarczy ustawić odpowiednio na podstawie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

Duży wentyl wieje w te otwory od spodu wystarczy ustawić odpowiednio na podstawie ?

To jeszcze raz przeczytaj co napisał seba wyżej, ja wymiękam :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem nie testowałem konkretnego modelu Thermaltake. Po prostu opisałem doświadczenia z podkładkami z jednym dużym wentylatorem. Aktualnie i tak mam lapka bez wentylatorów. Spokojnie sobie radzi, gdyż ma wolną przestrzeń pod spodem.

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SkubiDoo napisał:

To jeszcze raz przeczytaj co napisał seba wyżej, ja wymiękam :D 

Nawet jak przeczytam 3 razy to niczego to nie zmienia. Gdzie Ci to dmucha w plastik jak jedno duże "śmigło" ogarnia ten wlot na środku bez problemu?

26-test-msi-gp76-leopard-swietny-notebook-do-gier-z-intel-core-i7-10870h-oraz-karta-graficzna-nvidia
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

Nawet jak przeczytam 3 razy to niczego to nie zmienia. Gdzie Ci to dmucha w plastik jak jedno duże "śmigło" ogarnia ten wlot na środku bez problemu?

26-test-msi-gp76-leopard-swietny-notebook-do-gier-z-intel-core-i7-10870h-oraz-karta-graficzna-nvidia
 

A teraz się załóż, że wydajność 3 małych wentli podstawionych konkretnie pod te 3 miejsca będzie większa jak Twój jeden duży wentylator. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem "suszarki" nawet z więcej niż 3 wentylami i dziękuję bardzo nigdy więcej 

Teraz, SkubiDoo napisał:

A teraz się załóż, że wydajność 3 małych wentli podstawionych konkretnie pod te 3 miejsca będzie większa jak Twój jeden duży wentylator. 

No i jednocześnie głośność taka że nie masz ochoty ich wł. bo razem z tymi z lapka jest dramat ?

6 minut temu, seba84_2005 napisał:

Owszem nie testowałem konkretnego modelu Thermaltake. Po prostu opisałem doświadczenia z podkładkami z jednym dużym wentylatorem. Aktualnie i tak mam lapka bez wentylatorów. Spokojnie sobie radzi, gdyż ma wolną przestrzeń pod spodem.

Tak właśnie myślałem ?

Czyli podkładka robi za podstawkę bo po co męczyc się z dodatkowym hałasem z tych pierdziawek jak już sam lapek potrafi dać po uszach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...